Zuziana
23.04.06,11:14
Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.
Melnick
23.04.06,09:38
Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.


Jeden - dva babské recepty/rady. /nemám ich vyskúšané/
Vyhýbať sa koreneným a slaným jedlám,ako aj kyslým nápojom .
Na vyliečenie treba piť čaj na čistenie krvi. Je ich strašne veľa,
ale jeden prikladám:
Denne vypiť počas celého dňa po dúškoch 1 liter žihľavového
čaju.


a ešte niečo: Čerstvý dobre umytý chren sa rozotrie na jemno
a dá sa do fľaše do 3/4. Fľaša sa potom doplní pravým ovocným
vínom,alebo ovocným octom. Nechá sa 10 dní stáť. Miesto na tele
sa navlčí vodou a chrenovým octom sa natrie koža.
Nechá sa pôsobiť 10 min.,potom sa umyje najprv teplou a potom
studenou vodou .
Skús najprv mimo tváre - či nemá precitl. pokožku.


Dobré je údajne na prečistenie krvi jesť pekárske droždie.
smajlinka
23.04.06,16:32
Mne sa tvar vyhodi vzdy po chipsoch, arasidoch, alebo po comkolvek slanom.
Taktiez mi kozna lekarka moc nepomohla, tak som chodievala pravidelne kozmeticke na cistenie tvare. Pravidelne bolo raz za dva tyzdne, ak bola tvar velmi vyhadzana. Kozmeticka vsetko vycisti a "povytlaca" aj to, co by sa mne doma nepodarilo :), niekedy to byva aj bolestive, ale zas nie na tolko aby sa to nedalo vydrzat :). Tvar mam potom asi 4-5 dni ako po bombardovani, na to si davam acnecolor a po tyzdni je vidiet, ze je to lepsie. Jedno cistenie ma stoji 300-350 Sk.
Medzitym som taktiez brala Vitamin A a Viaderm od Walmarku, ktore su dobre na plet a posobia zvnutra. No a samozrejme dolezita je dobra kozmetika, takze si davam masky, peeling apod.
sklenkova
23.04.06,17:17
a čo keby ste si umývali tvár obyčajným sírovým mydlom
pyton
23.04.06,17:18
Ústav lekárskej kozmetiky je na toto dobrý.
rada
23.04.06,17:33
Osobne kožných lekárov neuznávam. Tí stále pátrajú, predpisujú rôzne kortikoidy a nakoniec človek skončí na mrkve a zemiakoch. Boli časy keď som mala mastnejšiu pleť a na to mi jeden bylinkár odporučil ichtiolové mydlo. Je čokoládovohnedej farmy, cítiť ako ichtiol, ale pomohlo mi. Okrem toho mi odporučil jarnú detoxikačnú kúru. Aj tá mi dobre urobila.
Cesnaková kúra
Nemajte z nej strach! V nasledujúcich týždňoch sa nebudete musieť presťahovať na opustený ostrov – nebudete totiž zapáchať po cesnaku (nanajvýš chvíľu po príprave).
Očistite 1/2 kila cesnaku a strúčiky posekajte na malé kúsočky. To celé dajte do nepriehľadnej nádoby spolu s litrom 70%-ného liehu a nechajte lúhovať zazátkované na nejakom pokojnom mieste 10-14 dní (miesto by nemalo byť príliš teplé, ale ani príliš studené).
Po tejto dobe preceďte tekutinu cez husté sito (alebo cez riedke s vatou) – a cesnaková tinktúra je hotová. Jeden diel je najlepšie dať do malej pipetovej fľaše. Cesnaková kúra trvá presne 30 dní a mala by prebiehať takto:
Prvý deň začnite s 1 kvapkou tinktúry do 1/8 litra mlieka, a to 3-krát denne – ráno, na obed a večer. Potom rozpustite každý deň o 1 kvapku tinktúry viac v 1/8 litra mlieka a vypite to. Dávky stupňujte do 15 kvapiek, potom zasa postupujte smerom späť. Každý deň rozpustite o 1 kvapku menej a po ďalších 15 dňoch je kúra ukončená.
Milo vás prekvapí, aká pekná bude vaša pokožka a váš celkový vzhľad. Vaše telo bude zbavené toxických látok a oči vám budú žiariť. Táto kúra by sa mala robiť dvakrát do roka. Keď ju už raz vyskúšate, pravdepodobne si obľúbite cesnakovú kúru navždy.
ivab
24.04.06,05:21
Rada, ja by som zase neverila nikomu inému, ako konžnému lekárovi. Tiež som si pre tento problém vytrpela svoje. Chodila som aj na čistenie, ale nie žiadnej kozmetičke, ale kožnej lekárke. Tiež na žiarenie UV lampou. Nič mi však nepomáhalo. Akné je totiž niečo vnútorné, človek to má v sebe. Po rôznych mastičnách, vodičkách a ja neviem čom, mi kožná lekárka nasadila lieky. Poviem Vám, nič protivnejšieho som v živote neužívala. Volajú sa Roacutane /neviem presne ako sa to píše/, užívala som ich 3 mesiace. Odvtedy však nemám žiadne problémy s akné a tváričku mám krásnu, žiadne jazvy.
rada
24.04.06,08:30
Verím, je to individuálne. Našťastie neviem čo je to akné z vlastných skúseností a to už mám svoj vek. Ten problém s kožou bol trocha iného charakteru. Možno rok som sa odhodlávala ísť kožnej lekárke a skončilo to u nej tak ako som napísala vyššie. Lekárka bola veľmi milá, ale každých 5 dní mi menila kortikoidné mastičky, snáď tri mesiace. Nakoniec mi povedala, že mám celiakiu a stratila som hormón, ktorý dokáže spracúvať laktózu. Zrazu mi všetko zakázala a ja, človek, ktorý rád veľa je a rôzne dobré veci som bola z toho nešťastná. Zvlášť preto, že nemám problém s hmotnosťou a nikdy som nemusela držať žiadne diéty. Ani bylinkárov však nemám veľmi "v láske ", ale bol to pokus, ktorý som absolvovala pod tlakom, že celý život na odporučenie lekárky by som mala držať diétu, a to nielen kvôli celiakii, ale bolo treba vylučovať aj každý výrobok, ktorý obsahoval laktózu. A verte, pri návšteve našich obchodov to vôbec nie je jednoduché. Takže na odporučenie bylinkára - len tak na okraj jeho kvapky a nie je ich málo druhov sa predávajú v lekárňach nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, som si dala ním odporučenú kúru. Od vedy prešlo 5 rokov, jem všetko žiadna celiakia sa mi nepotvrdila. Akurát obmedzujem trocha mliečne výrobky, ale to mi nevadí, nikdy som na mlieko nebola.
Takže toľko môj príbeh. Ale ako som už napísala vyššie je všetko individuálne a každý sa musí sám rozhodnúť na koho sa obráti so svojím problémom za účelom liečby. Uvedený môj popis je len jeden z veľa možností.
Zuziana
30.04.06,13:27
Nemá náhodou niekto skúsenosti s detoxikačnou kúrou podľa Dr. Jonáša?
Karmenka
26.05.06,12:14
Ja som mala tiez problemy s akne. Uz necele 3 mesiace pouzivam VICHY NORMADERM hydratačný krém (596,-Sk) + NORMADERM Čistiace adstringentné tonikum (410,- Sk) a plet sa mi pekne upravila. Su to pripravky urcene na problematicku aknoznu plet. Krem sa dava na tvar po vycisteni tonikom rano a vecer tak uz netreba pouzivat ziadne ine kremy. Je to sice dost draha kozmetika ale mne pomohla a som s nou spokojna.
gabriela7755
26.05.06,12:30
VICHY funguje perfektne, s tým mám dobrú skúsenosť, môj syn pravidelne
užíva Pangamín, stav pokožky sa mu zlepšil, ale musí si dávať pozor
na stravu - má zvýšený apetít
jenny7
31.05.06,13:00
Rada, ja by som zase neverila nikomu inému, ako konžnému lekárovi. Tiež som si pre tento problém vytrpela svoje. Chodila som aj na čistenie, ale nie žiadnej kozmetičke, ale kožnej lekárke. Tiež na žiarenie UV lampou. Nič mi však nepomáhalo. Akné je totiž niečo vnútorné, človek to má v sebe. Po rôznych mastičnách, vodičkách a ja neviem čom, mi kožná lekárka nasadila lieky. Poviem Vám, nič protivnejšieho som v živote neužívala. Volajú sa Roacutane /neviem presne ako sa to píše/, užívala som ich 3 mesiace. Odvtedy však nemám žiadne problémy s akné a tváričku mám krásnu, žiadne jazvy.


chcem sa pridať k názoru o tabletkách roaccutane. Aj ja som ich užívala síce až 6mesiacov,ale teraz už nemám vôbec problémy s akné. Bol to môj veľký problém od 16 rokov a teraz konečne viem, aký je to super pocit mať peknú tvár a neskrývať ju za rôzne púdre a aknecolor. Tiež mi ho odporučila moja kožná lekárka a môžem potvrdiť, že je fakt super. Sú tam nejaké nežiadúce účinky,ale dá sa to vydržať. Odvtedy ako som ho vysadila už prešiel rok a pol a stále je moja tvár super. Takže vrelo odporúčam.
Prajem pekný dník:o
tonkat
31.05.06,13:24
chcem sa pridať k názoru o tabletkách roaccutane. Aj ja som ich užívala síce až 6mesiacov,ale teraz už nemám vôbec problémy s akné. Bol to môj veľký problém od 16 rokov a teraz konečne viem, aký je to super pocit mať peknú tvár a neskrývať ju za rôzne púdre a aknecolor. Tiež mi ho odporučila moja kožná lekárka a môžem potvrdiť, že je fakt super. Sú tam nejaké nežiadúce účinky,ale dá sa to vydržať. Odvtedy ako som ho vysadila už prešiel rok a pol a stále je moja tvár super. Takže vrelo odporúčam.
Prajem pekný dník:o
A to sú hormonálne tabletky? Alebo na akej báze? A koľko si doplácala ?
suzuki
31.05.06,13:48
Dajú sa kúpiť voľne v lekárni, alebo je to na predpis??
ivet.b
31.05.06,13:58
Len na predpis.
press
31.05.06,15:23
ja som mala tiez dlho problemy s pletou.
Upravila sa mi az po HOK (horm.antikoncepcii) ktora bola specialne aj na plet.

A samozrejme treba pit aj dost tekutin. (Akonahle sa pozabudnem, zacne ma tvar svrbiet.)
A vecer tvar vycistit a pouzit tonikum

Vsetko zavisi od typu cloveka, stravy a hormonalnej vyrovnanosti (ci ako to spravne vyjadrit)
kukučka
31.05.06,20:37
Aj keď vyrážky sú možno rovnaké, príčiny môžu a aj sú rôzne, najčastejšie prebytok živočíšnej potravy a nedostatok rastlinnej.
Vzniká nerovnováha medzi vitamínom A a D.
Dajte si vyhľadať "kožný lekár" a ukážu sa vám témy, kde sme už o tom debatovali.
jenny7
01.06.06,05:59
Dajú sa kúpiť voľne v lekárni, alebo je to na predpis??


Konečne som sa dostala na poradu, takže tabletky Roaccutane nie su hormonálne tabletky. Pri ich užívaní som mala trošku nepríjemné nežiadúce účinky a to: suchosť v očiach, ústach, v nose, pokožku na tvári aj perách som častejšie pociťovala suchšiu, ale dalo sa to zahnať mastnejšími krémami, do očí som si kvapkala kvapky na zvlhčenie oka, ale všetko za to stálo. Zabudla som spomenúť, že tie problémy som mala 10rokov a to je myslím dosť, takže tých 6mesiacov užívania a častejšieho krémovania ma vôbec neobťažovalo. Niekedy sa pristihnem, že som úplne zabudla na to, že aj ja som mala takéto problémy. A moje okolie si to tiež hneď všimlo, účinok sa dostavil po nejakých 2týždňoch užívania a postupne sa to zlepšovalo. A ešte jeden nežiadúci účinok - počas užívania nesmie človek otehotnieť a ani rok po doužívaní tabletiek. To všetko je popísané v letáčiku o lieku a oboznámi ťa s tým aj kožná lekárka. Je to len na predpis, a samozrejme užívanie je pod dohladom lekárky, čiže pravidelné kontroly a tak. Za tých 6mesiacov užívania ma to dokopy stálo okolo 2200Sk.Presne si to už nepamätám.
Toto je môj 2 príspevok a je to super, nečakala som, že dnes si nájdem toľko ohlasov. Som rada, keď som týmto niekomu pomohla pri probléme čo ďalej z akné a pre akú liečbu sa rozhodnúť. ;)
učtovníčka
01.06.06,10:26
Moja rada je na tento problém nasledovná: vylúčiť zo stravy dráždivé jedlá-
ostré, kyslé, dodržiavať pitný režim a hlavne vitamíny radu B najlepšie komplex
vitamínov prírodný / B-komplex od NUTRILITE/. Pangamin je len jedna časť ktorú tento produkt obsahuje.
S kožnými problémami mám aj ja skúsenosti také, že na alergické prejavy okolo očí mi jedna očná lekárka dala mastičku ktorá mi pomáhala a druhá mi po roku používania povedala že obsahuje kortikoidy a po dlhšom užívaní môže spôsobiť
zákal už neviem ani akej farby od zlosti a zvýšený očný tlak. Ten mi zistili.
Teraz používam kvapky a možno mi po roku povedia že aj tie niečo robia navyše čo by nemali. Najlepšie je spoliehať sa na prírodu o vlastný rozum, lebo aj tí učení sa môžu mýliť. Nemusia testovať na zvieratách majú nás.
fipina
01.06.06,11:02
Pridám sa aj ja. Tiež som mala problémy. Mám mastnú pleť a vyskúšala som kozmetiku od výmyslu sveta, rôzne mastičky a neviem čo všetko. Toľko peňazí !!!
Až kým mi kožná lekárka nepredpísala roaccutane (roakutan - neviem presne, ako sa to píše). Brala som ho len jeden rok a moja tvár bola na nepoznanie. Už sú to asi štyri roky a vôbec sa mi to nevrátilo. Jem všetko, mám stresujúcu prácu a nepoužívam špeciálnu kozmetiku (niekedy dokonca žiadnu:) )
Sú to síce silné lieky, treba dávať pozor na slnko a otehotnenie, no stoja za to. Odporúčam.
jenny7
01.06.06,11:18
Pridám sa aj ja. Tiež som mala problémy. Mám mastnú pleť a yskúšala som kozmetiku od výmyslu sveta, rôzne mastičky a neviem čo všetko. Toľko peňazí !!!
Až raz mi kožná lekárka mi predpísala roaccutane (roakutan - neviem presne, ako sa to píše). Brala som ho len jeden rok a moja tvár bola na nepoznanie. Už sú to asi štyri roky a vôbec sa mi to nevrátilo. Jem všetko, mám stresujúcu prácu a nepoužívam špeciálnu kozmetiku (niekedy dokonca žiadnu:) )
Sú to síce silné lieky, treba dávať pozor na slnko a otehotnenie, no stoja za to. Odporúčam.

Dobrá poznámka, treba dávať pozor na slnko a moc sa tomu neoddávať, preto som aj ja radšej brala tieto lieky cez zimu, je to tak myslím lepšie.
Super, takže ty ich už neberieš 4roky a všetko je tak, ako má byť. Parada! Ja som ho vysadila pred jeden a pol rokom, tiež je zatial všetko ok. V pohode jem jedno cez druhé, aj celú čokoládu a nič. Nikde sa mi to na tvári neodrzkadlí.Škodilo mi predtým aj zjesť niečo kyselé, hneď ma svrbela tvár a mala som tam také flaky a teraz, akosi mi to už nevadí.
Lenuška
01.06.06,11:54
TEN Roacutan - aj mne ho doktorka spomínala pre dcéru, ale má len 16 a ja teda neviem..... ešte hovorila, že ho môže užívať len po vyšetrení gynekológom a to v kombinácii s antikoncepciou. To je pravda? užívali ste ho spolu s antikoncepciou?
jenny7
01.06.06,12:57
viem, spomínala mi to, ale ja som to nechcela užívať. Povedala som jej, že na vlastné riziko si budem dávať pozor, ale antikoncepciu v žiadnom prípade!
Dala mi vtedy ešte na výber buď začneme liečbou antikoncepciou alebo Roaccutanom. Rozhodla som sa pre to druhé a neľutujem.Ak sa preto rozhodne tvoja dcéra, daj vedieť ako jej pomáha liečba Roaccutanom. Som zvedavá, či aj jej to pomôže.
fipina
01.06.06,12:59
Áno, ja som užívala aj antiko. To kvôli tomu otehnotneniu. Ale podľa mňa to nie je podmienkou. Mne ju doporučila preto, lebo som mala priateľa - pre istotu. No vzhľadom na vek tvojej dcéry, skutočne neviem. Ak nemá pravidelnú menštuáciu, možno by jej pomohla. To musíš posúdiť sama. Ty ako matka ju poznáš najlepšie. Aj keď "človek nikdy nevie".
Zuziana
01.06.06,15:59
Mne povedala kožná lekárka, že jedine spolu a anikoncepciou, a tak, že antikoncepcia by mala predchádzať tomu Roacutane, potom súčasne obidve.
Roacuoutane nám odporučila užívať až na jeseň. Dcéra má 16. Teraz robíme ostatné vyšetrenia... uvidíme ako to pôjde ďalej.
tonkat
01.06.06,16:39
Mne povedala kožná lekárka, že jedine spolu a anikoncepciou, a tak, že antikoncepcia by mala predchádzať tomu Roacutane, potom súčasne obidve.
Roacuoutane nám odporučila užívať až na jeseň. Dcéra má 16. Teraz robíme ostatné vyšetrenia... uvidíme ako to pôjde ďalej.
A čo chalani, tí by čo mali užívať?
kukučka
01.06.06,19:41
V žiadnom prípade by som nedávala takýto liek dievčaťu, ktoré ešte nemá deti. 16 ročná! Skúšali ste zmenu stravovania?
Nedalo mi to a trošku som googlila, výsledok z babincov strach a hrôza:
problémy s pečeňou, tlakom, menzesom, vysušené sliznice, ťažké depresie ...
Jeden príspevok za všetky:
ROACUTAN je dobry liek, len nie pre kazdeho. Bol mi predpisany po troch rokoch standardnej liecby, ktora tri roky standardne nezaberala, dodrziavani diet (tvaroh, zemiaky, bilinkove caje, suchare), odskusani pripravkov kupenych v lekarni. Predpisuje sa vzhladom na jeho sirokospektralne negativne ucinky az po zlyhani vsetkych moznosti. Uzivala som ho 8 mesiacov, a jeho pozitivny vplyv zatial pretrvava. ROACUTANE sice pozitivne posobi na plet, ale negativne vplyva na pecen, zrak - zhorsene videnie v tme, zvysuje tlak, ma teratogenne ucinky, pri kombinacii s tetracyklinom mozete dojst k infarktu a podobne... Pribalovy letak ku krabicke liekov ma takmer dokonale odradil od jeho uzivania... Nie kazdy ho dokaze tolerovat. Vzhladom na nie najpriaznivejsie vysledky pecenovych testov mi boli dodatocne predpisane lieky na regeneraciu pecene, davkovanie upravene na tolerovatelne minimum... V sucasnosti mam krasnu plet, 5 kil naviac a pre istotu vo vecernych hodinach nejazdim autom.
jenny7
02.06.06,05:36
Ja som z toho nepribrala, i keď by som trošku chcela. To nočné videnie, hm,neviem, ale zatiaľ mi to nerobí problém, skôr mi slzievajú oči, ale to je ževraj svetloplachosť, žeby to bolo podmienené tými liekmi? neviem, skúsim sa na to spýtať mojej očnej. Na každého to má asi iný dopad,niečo sa nám zlepší a niečo zhorší. Všetko má dve strany.
kaser
18.07.06,08:50
Dcéra má veľmi veľký problém s akné. Vie tu niekto poradiť odborníka ktorý by jej vedel pomôcť ? Ďakujem.
jenny7
19.07.06,08:24
Neviem odkiaľ pochádzaš, ja poznám len z Piešťan, takže ak by ti to vyhovovalo, tak daj vedieť a ja ti dám typ. Inak pomôcť neviem.
kaser
20.07.06,10:40
Ja som z TT. Tak Piešťany by boli super.
jenny7
21.07.06,06:54
Ahojky Kaser, takže ja som chodila Dr.Verešovej, neviem či by mali na to aj iní takýto názor, ale ja som s ňou bola spokojná. Stačí ak si zavoláš priamo do nemocnice 033 - 7955111 a oni by ťa mali k nej prepojiť. Ak nie, tak ti na ňu dajú číslo. Potom sa s ňou už len treba dohodnúť na termíne, objednať sa a predostriť jej problém. V Trnave nie je žiadny dobrý kožný? hm, takže to je z mojej strany asi všetko. Ak sa pre ňu rozhodneš, tak mi daj vedieť ako si dopadol a ako si s ňou spokojný. Maj sa pekne a nech sa ti darí. Pekný deň.
Zuziana
24.07.06,19:36
Dcéra má veľmi veľký problém s akné. Vie tu niekto poradiť odborníka ktorý by jej vedel pomôcť ? Ďakujem.

pozri stránku www.akne.sk (http://www.akne.sk) , je to pporadňa jednej pani primárky z FN BA
kaser
10.08.06,09:01
Ďakujem veľmi pekne za pomoc. Ozvem sa ako som dopadol. Všetko dobré. Ahoj.
Daša
10.08.06,09:42
Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.

Myslím, že základom všetkých kožných ochorení a ekzémov je toxikovaná krv, pečeň a obličky. Keď sa tie vyčistia, tak aj pokožka sa upraví. Mám s tým osobné skúsenosti. Jednak som si dala vyčistiť krv, užívala prírodné prípravky na čistenie pečenie a obličiek a jeden babský recept: 250 g tvaroch, 20g cibule, 2 lyžice nastrúhaný chren zmiešať,dať do plienky alebo nejakej čistej látky a priložiť pod pravý rebrový oblúk okolo pása dozadu na chrbát a previazať potravinovou fóliou. Nechať pôsobiť 3 hodiny a opakovať každé dva dni 4 -krát. Najlepšie začať na jar, neaplikovať od neovembra do februára a najlepšie začať keď je spln. Funjguje to, tvaroch všeobecne vešmi dobre čistí aj štítnu žľazu aj bolestivé kĺby. Veľa šťastia a trpezlivosti.
medved
14.08.06,13:01
Zaujala ma cesnaková kúra na akné. Chcela by som sa k tejto kúre spýtať o presnom dávkovaní cesnakovej tinktúry.

Každý deň je potrebné vypiť 3 x 1/8 l mlieka spolu s tou tinktúrou ?
Nie je to veľa mlieka denne ?
Lolusik
26.02.07,12:28
Ahoj. Chcela by som sa spýtať, či neviete niečo poradiť na červené fľaky, ktoré mi ostali po vyrážkach. Liečila som sa liekmi Roacutane a potom som šla na odstraňovanie jaziev - na chemický peeling- dopadlo to tak, že sa teraz musím znova liečiť Roacutanom a musím brať aj antikoncepciu- toho sa bojím, či to nebude veľká záťaž na organizmus... Ale najhoršie sú aj tak tie červené fľaky... Poraďte, ak o niečom viete- aj domáci recept... Ďakujem :)
berry
26.02.07,14:38
Ahoj. Chcela by som sa spýtať, či neviete niečo poradiť na červené fľaky, ktoré mi ostali po vyrážkach. Liečila som sa liekmi Roacutane a potom som šla na odstraňovanie jaziev - na chemický peeling- dopadlo to tak, že sa teraz musím znova liečiť Roacutanom a musím brať aj antikoncepciu- toho sa bojím, či to nebude veľká záťaž na organizmus... Ale najhoršie sú aj tak tie červené fľaky... Poraďte, ak o niečom viete- aj domáci recept... Ďakujem :)



No ja som mala tiež takýto problém. Až mi kožná raz odporúčila Glico A. ( tak nejako sa to píše ) Je to krém cca 350 Sk. Je dosť agresivny. Od začiatku si ho môžeš nechať tak 10 minút a potom to predlžovať. Je to čistý vitamín A . Budeš sa z neho celá súpiť . Takže od začiatku to bude hrozné, ale potom budeš mať pleť ako z reklamy na kvalitný krém. Fakt dobrý. Mne to zabralo. Ale treba vyskúšať.
SERVIS
27.02.07,10:33
Aj ja dávam bod pre Glyco A. Po rokoch jeden účinný prípravok. Nevylieči na dobro, ale veľmi mám dobré výsledky
Marcela91
27.02.07,14:02
Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.


Ahoj, tiez chvalim kozmetiku Vichy Normaderm,
ak to nepomoze, mozu to sposobovat bakterie v crevach.
Treba dat vysetrit creva, ak ani tam nic nenajdu,
skuste potom akupunkturu, alebo homeopatiu.
Mne v mladosti pomohla antikoncepcia Cilest.
Do troch mesiacov som mala uplne cistu plet po zacati uzivania.
Marcela91
27.02.07,14:07
Ahoj. Chcela by som sa spýtať, či neviete niečo poradiť na červené fľaky, ktoré mi ostali po vyrážkach. Liečila som sa liekmi Roacutane a potom som šla na odstraňovanie jaziev - na chemický peeling- dopadlo to tak, že sa teraz musím znova liečiť Roacutanom a musím brať aj antikoncepciu- toho sa bojím, či to nebude veľká záťaž na organizmus... Ale najhoršie sú aj tak tie červené fľaky... Poraďte, ak o niečom viete- aj domáci recept... Ďakujem :)

CICAPLAST od La Roche Pasay, cena 330,-
Tatiana
27.02.07,14:31
Iba teraz náhodou som si prečítala túto tému.
Môj syn - t.č. veľká puberta, mal dosť veľké na tvári vyrážky, akné. Sám sa vybral ku kožnej lekárke, ktorá mu predpísala nejaký tekutý prípravok, ktorý si aplikuje ráno a večer na tvár. Vrelo doporučujem dospievajúcim našim dcéram a synom - pleť sa mu vyčistila, žiadne stopy po vyrážkach. Zabudla som napísať názov: ZINERYT
Janka6685
27.02.07,14:54
Iba teraz náhodou som si prečítala túto tému.
Môj syn - t.č. veľká puberta, mal dosť veľké na tvári vyrážky, akné. Sám sa vybral ku kožnej lekárke, ktorá mu predpísala nejaký tekutý prípravok, ktorý si aplikuje ráno a večer na tvár. Vrelo doporučujem dospievajúcim našim dcéram a synom - pleť sa mu vyčistila, žiadne stopy po vyrážkach. Zabudla som napísať názov: ZINERYT

Je to na predpis, alebo sa dá kúpiť aj voľne?
Tatiana
27.02.07,15:00
Je to na predpis, alebo sa dá kúpiť aj voľne?Na predpis.
Janka6685
27.02.07,17:44
Na predpis.

Ďakujem:).
smoulinka85
01.03.07,10:17
Mne pomohla homeopatia a nejedenie určitých potravín. Mala som hroznú pleť a teraz ju mám priam nádhernú. vyskúšajte - overené
smoulinka85
01.03.07,10:20
Mne pomohla homeopatia a nejedenie určitých potravín. Mala som hroznú pleť a teraz ju mám priam nádhernú. vyskúšajte - overené
a neberte Roacutanne je to bordel dva roky po ani počas liečby nemôže žena otehotnieť, a aka to musí byť chemia keď to môže zabiť dieťa HMMMM
smoulinka85
01.03.07,10:22
a počula som že keď prestanete brať Roacutanne akné sa vráti a pravidelne treba chodiť na pečeňové testy, pretože ju tento liek ničí.
jenny7
01.03.07,10:27
ešte doplním, teraz Roacutanne je na tom tak, že po dobratí stačí mesiac a potom sa môže otehotnieť. Mám to od kožnej potvrdené, že nové výskumy sú také, že netreba už čakať 1rok po dobratí...
smoulinka85
01.03.07,10:27
Dcéra má veľmi veľký problém s akné. Vie tu niekto poradiť odborníka ktorý by jej vedel pomôcť ? Ďakujem.
ja by som vedela poradit, napis mi mail - dominik85@pobox.sk
Janka6685
01.03.07,11:23
Počula som, že sa tvár nesmie umývať mydlom. Viete mi povedať prečo?
Lolusik
01.03.07,14:22
No ked som mala ísť na chemický peeling, tak som si myslela, že mi to budú robiť tou kyselinou glykolovou a odporučili mi týžden vopred sa natierať týmto krémom Glyco A, tak som sa natierala a nakoniec mi povedali, že mi dajú nejakú inú kyselinu... Nevedela som, že to môžem používať aj takto doma bez toho, aby potom nasledoval chemický peeling, ale určite to vyskúša- mám ho ešte aj doma. DAKUJEM VELMI PEKNE ZA RADU- fakt. Majte sa pekne.
andreaS
01.03.07,14:48
Ja som mala tiez problemy s akne (od 9 rokov!!!), chodila som pravidelne na cistenia kozmeticke a pouzivala som vseliake sirove somariny na tvar a zakryvala aknecolor-om. Dokonca som presla aj ustavom lekarskej kozmetiky, ci uz specialnym kozmetickym salonom, kt. bol zamerany na sportovcov (oni maju tensiu kozu, tak k nim museli byt setrnejsi), tam mi po cisteni osetrovali plet laserom. A jedine odtial som nechodila s opuchnutou cervenou tvarou. Ale nepomohlo mi nic. Akne bolo stale take iste. Az ked som bola v puberte a zacala brat antikoncepciu, tak az to zabralo. Napriek tomu, ze som plet tolko vysusala, tak sa mastila este viac, tak som skusila opak. Kremovala som sa a to mi pomohlo. Dnes, ked uz mam svoj prijem, tak aknecolor nechcem ani vidiet. Kupila som si Vichy Normaderm, kremujem sa hydratacnym kremom rano aj vecer a vecer si plet vycistym pletovym mliekom. Mam este malinke stopy po akne, ale to zmizne po navsteve kozmeticky.
Milla
01.03.07,15:35
Mydlo veľmi vysušuje pleť. Taktiež keď si pravideľne umývaš pleť vodou, ktorá je chlorovaná, môžeš si viac uškodiť ako pomôcť. Vichy je veľmi dobrá kozmetika, ale skús vyskúšať kozmetiku Australian Body Care. Mám ju vyskúšanú, fakt pomáha.
zuhl
01.03.07,15:42
A skúšal niekto Vichy aj na celulitídu?
Janka6685
01.03.07,15:50
Mydlo veľmi vysušuje pleť. Taktiež keď si pravideľne umývaš pleť vodou, ktorá je chlorovaná, môžeš si viac uškodiť ako pomôcť. Vichy je veľmi dobrá kozmetika, ale skús vyskúšať kozmetiku Australian Body Care. Mám ju vyskúšanú, fakt pomáha.

Práve preto som sa na to mydlo pýtala (len som si nebola celkom istá). Lebo som tak rozmýšľala, že ak akné vzniká na mastnej pleti, tak si budem tvár umývať mydlom a vyrážky sa vysušia. To len taká moja čisto laická hypotéza.....Ale ak, tak samozrejme detské, lebo je šetrnejšie...:confused:
Milla
02.03.07,09:35
Práve preto som sa na to mydlo pýtala (len som si nebola celkom istá). Lebo som tak rozmýšľala, že ak akné vzniká na mastnej pleti, tak si budem tvár umývať mydlom a vyrážky sa vysušia. To len taká moja čisto laická hypotéza.....Ale ak, tak samozrejme detské, lebo je šetrnejšie...:confused:

Janka6685, to mydlo naozaj vysuší, no nie vyrážky, ale pleť. Potom je problém aj z ich prekrytím. Vyrážky sú vysušené, ale vlastne v podstate len povrch, ostatná pleť je suchá, a konečný efekt s prekrytím nevyzerá dobre.Takže by som radila nepoužívať mydlo /ani detské/, ale radšej čistiaci gél, pleťovú čistiacu vodu a tonizujúcu vodu.
Skús www.australian-bodycare.sk (http://www.australian-bodycare.sk)
Janka6685
02.03.07,09:42
Janka6685, to mydlo naozaj vysuší, no nie vyrážky, ale pleť. Potom je problém aj z ich prekrytím. Vyrážky sú vysušené, ale vlastne v podstate len povrch, ostatná pleť je suchá, a konečný efekt s prekrytím nevyzerá dobre.Takže by som radila nepoužívať mydlo /ani detské/, ale radšej čistiaci gél, pleťovú čistiacu vodu a tonizujúcu vodu.
Skús www.australian-bodycare.sk (http://www.australian-bodycare.sk)

Ďakujem za vysvetlenie. Takže moja teória nie je bohviečo.....to ma len tak napadlo, lebo sa bojím používať všelijaké drahé krémy a mastičky a neviem čo ešte, ktoré mi tvár zničia ešte viac. Niečo som aj skúsila, ale nerobilo mi to dobre.

S výrobkami na tebou uvedenej stránke máš dobré skúsenosti?
Milla
02.03.07,10:09
Ďakujem za vysvetlenie. Takže moja teória nie je bohviečo.....to ma len tak napadlo, lebo sa bojím používať všelijaké drahé krémy a mastičky a neviem čo ešte, ktoré mi tvár zničia ešte viac. Niečo som aj skúsila, ale nerobilo mi to dobre.

S výrobkami na tebou uvedenej stránke máš dobré skúsenosti?

Len tie najlepšie. Pomohla, a stále pomáha nielen mne, ale aj mojim známym, ktorým som ju odporučila. Je to kozmetika podľa mojich skúseností na všetko. Na začiatok vyskúšaj trebárs len 100% olej, a chladivú tyčinku. Prečítaj si, o čom to je, ako sa to má používať.
Želám veľa úspechov
Janka6685
02.03.07,10:49
Len tie najlepšie. Pomohla, a stále pomáha nielen mne, ale aj mojim známym, ktorým som ju odporučila. Je to kozmetika podľa mojich skúseností na všetko. Na začiatok vyskúšaj trebárs len 100% olej, a chladivú tyčinku. Prečítaj si, o čom to je, ako sa to má používať.
Želám veľa úspechov

Ďakujem veľmi pekne za info.:)
Ajuška
02.03.07,23:16
...ak akné vzniká na mastnej pleti, tak si budem tvár umývať mydlom a vyrážky sa vysušia...:confused:

...dáva to logiku. Lenže ak pleť príliš vysušuješ, prirodzene sa bráni... zvýšenou tvorbou kožného mazu. A tu vzniká začarovaný kruh...
Základom je správne čistenie ráno i večer /niečo na rozpustenie kožného mazu a nečistôt = trebárs gel, prášok... + niečo na dočistenie a zatvorenie pórov/ a k tomu správne nastavený kvalitný krém...
Janka6685
04.03.07,08:49
...dáva to logiku. Lenže ak pleť príliš vysušuješ, prirodzene sa bráni... zvýšenou tvorbou kožného mazu. A tu vzniká začarovaný kruh...
Základom je správne čistenie ráno i večer /niečo na rozpustenie kožného mazu a nečistôt = trebárs gel, prášok... + niečo na dočistenie a zatvorenie pórov/ a k tomu správne nastavený kvalitný krém...

Vďaka:). Len nájsť tie správne prípravky, keď napr. mne chémia na tvári nerobí dobrotu.:( Len či je správne dávať si vôbec niečo na tvár....zaujímavé je, že moja mamina a aj svokra si nikdy na tvár nič nedávali (max. nejakú niveu) a tvár majú ako bábätká:confused: (bez vyrážok, bez väčších vrások a krásne jemné).
smoulinka85
22.03.07,14:34
Vďaka:). Len nájsť tie správne prípravky, keď napr. mne chémia na tvári nerobí dobrotu.:( Len či je správne dávať si vôbec niečo na tvár....zaujímavé je, že moja mamina a aj svokra si nikdy na tvár nič nedávali (max. nejakú niveu) a tvár majú ako bábätká:confused: (bez vyrážok, bez väčších vrások a krásne jemné).
babenky skuste pleťový krém z kozmetiky Alizee - v BB je pobočka a su i na nete (www.alizeecosmetics.sk) tak na akne je perfektny krém s kakaovým maslom stojí len 100 sk a je to veľké balenie- mne pomohol i mojim kamarátkam a nie je len na suchu pleť ako píšu ale na mastnú - ja mam mastnú a a keď sa ním natriem tak moja pleť vôbec nie je mastná ale normálna:)
Dadulaa
28.03.07,07:07
Moj syn ma tiez problematicku plet a tak som hladala na nete vhodny pripravok. Dopracovala som sa na stranku http://www.stopakne.sk/index.php?www=sp_detail&id=8

zasli sme ku koznej, predpisali nam Zineryt a zabralo to. Treba ho uzivat 12 tyzdnov, nie je to drasticky liek a su s nim dobre vysledky prakticky po celom svete.:)
Janka6685
28.03.07,16:01
Najskôr vďaka za rady.:):):)

potom mimotemy...naťukala som si www.alizee.sk a zistila som, že je to pizzeria :D

...potom otvorím stránku od "Dadulaa" a taký šok :eek:....mám z internetu pustené rádio Jemné melódie a bolo treba dať repráky viac nahlas, aby bolo niečo počuť a pri otvorení tej stránky bolo počuť strašne nahlas nejaké hlasy, že STOP....ty brďo, to bol šok.........až ma to prebralo, lebo ma pomaly chytá jarná únava:D
Ofélia
28.03.07,17:15
Zineryt môjmu synovi zabral, to sa musí uznať, druhé balenie, ale mu nezabralo, vyskúšali sme salicilový lieh, nič, potom aknemycin plus, to zase zabralo na mesiac, teraz si mesiac natieral syn tvár repíkovým krémom, akné sa potlačilo, ale nevyliečilo teraz v pondelok vyzeral hrozne tak od pondelka mu kožný lekár dal ráno Eryfluid vodu a večer Skinoren krém. Zatiaľ nič nebadať, je to len potlačené. Sladkosti povedal že nejedol a je len to čo aj ja, žiadne mastné ani korenené jedlá. Ja už neviem čo s ním bude mať 17 rokov a peňazí som na jeho tvár vyhodila už habadej.
berry
29.03.07,12:52
Zineryt môjmu synovi zabral, to sa musí uznať, druhé balenie, ale mu nezabralo, vyskúšali sme salicilový lieh, nič, potom aknemycin plus, to zase zabralo na mesiac, teraz si mesiac natieral syn tvár repíkovým krémom, akné sa potlačilo, ale nevyliečilo teraz v pondelok vyzeral hrozne tak od pondelka mu kožný lekár dal ráno Eryfluid vodu a večer Skinoren krém. Zatiaľ nič nebadať, je to len potlačené. Sladkosti povedal že nejedol a je len to čo aj ja, žiadne mastné ani korenené jedlá. Ja už neviem čo s ním bude mať 17 rokov a peňazí som na jeho tvár vyhodila už habadej.

Uprimne povedané ja ťa chápem. Ja mám tiež problémy s akné. A chodím ku kožnej už asi päť rokov (a to som už tri vystriedala, lebo dlhodobé výsledky sa nedostavili) . Všetky tie výrobky ktoré si tu menovala dobre poznám. Niektoré z ních sú dosť agresívne a hlavne cenovo dosť náročne. Ja som mesačne vyhadzovala tak 2 000,- Sk na podobné lieky a nič.Ale po tých rokoch som už zhruba prišla na to čo mi asi najlepšie zaberá. V drogérii si nemôžem nič kúpiť, (krém, tonikum, gel na čistenie) lebo z toho sa mi to iba zhorší. Neviem či to bude zabetať aj tvojmu synovi ale detoxikačné prípravky (či už vytamíny , čaje, ... ) mi dosť pomohli. Úplne som sa akne nezbavila, ale je to aspon znesitelne. A používam kozmetiku Vichy Normaderm. (nie každému zaberá, tak si dobre zváž či sa ti taka sakra draha kozmetika oplati) A návšteva kozmetičky. Ja viem že pre mladého chlapca to nie je najpríjemnejšie, ale aj to je dosť dôležité. Aspoň raz do mesiaca vyčistiť pleť.
smoulinka85
03.04.07,17:48
Najskôr vďaka za rady.:):):)

potom mimotemy...naťukala som si www.alizee.sk (http://www.alizee.sk) a zistila som, že je to pizzeria :D

...potom otvorím stránku od "Dadulaa" a taký šok :eek:....mám z internetu pustené rádio Jemné melódie a bolo treba dať repráky viac nahlas, aby bolo niečo počuť a pri otvorení tej stránky bolo počuť strašne nahlas nejaké hlasy, že STOP....ty brďo, to bol šok.........až ma to prebralo, lebo ma pomaly chytá jarná únava:D

Prepáč tá stránka je www.alizeecosmetics.sk
smoulinka85
03.04.07,17:51
ja to poznám veľmi dobre u dermatologičky som sa liečila 3 roky a minula som nekresťanské peniaze na rôzne prípravky, dnes mám krásnu pleť - čo pomohlo? zmena stravovania.
Janka6685
03.04.07,19:23
Prepáč tá stránka je www.alizeecosmetics.sk (http://www.alizeecosmetics.sk)

Vďaka:)....aspoň som sa pobavila:D

Btw, čo si musela zmeniť v stravovaní, aby to malo vplyv na pleť?
Ofélia
03.04.07,19:33
S tou kozmetičkou pre neho uvažujem, dobrý tip, budem si musieť zistiť referencie na kozmetičky u nás a nejak to skĺbiť s jeho školou. A aké čaje ste pili, alebo vitamíny?? Momentálne si tvár natiera už vyše týždňa s tou vodou aj krémom zo začiatku nič, ale už sa mu to suší má to lepšie, ale aj tak :(
smoulinka85
04.04.07,10:22
Vďaka:)....aspoň som sa pobavila:D

Btw, čo si musela zmeniť v stravovaní, aby to malo vplyv na pleť?

veľmi veľa ale je to individuálne - mimochodom držím to od 12. 3. 2007 a schudla som 8 kg. Nemôžem - alkohol, muku, kuracie maso, mastné, údené, sýtené vody, cukor, soľ, korenie - môžem len čierne, čaj len Pu erh a archangeliku, kávu - len bezkofeínovu, vajcia nie, ryžu len SOS, jablká - spôsobujú pálenie záhy, kapustu - môžem len čínsku, nektarinky, broskyne, ocot, sladkosti je toho veľa a je to naozaj individuálne inak toto som našla aj v jednom Fit studiu - ako anticelulitídová dieta - skús sa riadiť podľa nej. A kožná mi povedala, že strava nemá vplyv na pleť - že sú to hormony a ja mám hormon androgen zvyšený o 5 percent a ked som zjedla ryžu alebo potravinu, ktoru mam zakazanu či vypila alkohol - hned na druhy den som mala vyrazky a take hnusne cervene hnisave niekedy biele
Lllenka
04.04.07,10:50
Ahojte,
pred rokom som sa neskutocne vyhadzala (mam 24r), strasne zapaly, kazde rano plac pred zrkadlom...No a dnes je to sto krat lepsie, jazvicky mi este nezmizli ale pomaly miznu. Co pouzivam? Je to novinka, dala mi to dermatologicka (po znamosti) DUAC gel. Je to velmi tazke zohnat, v sucasnosti to nemaju ani v lekarniach v BA, ale tento mesiac to ma prist... Kazdemu by som odporucila sa spytat na to lekarky..No a k tomu pouzivam cely rad Efaclar od La rosche. S touto kombinaciou to velmi pomaha. Ten Duac aplikujem len vecer (malo by to byt v rovnaku hodinu), a stoji na recept asi 250 Sk a bez receptu tusim 380Sk? Takze skuste vyskusat..
A este jedna vec pomaha - menej stresu:):):)
Janka6685
05.04.07,05:21
veľmi veľa ale je to individuálne - mimochodom držím to od 12. 3. 2007 a schudla som 8 kg. Nemôžem - alkohol, muku, kuracie maso, mastné, údené, sýtené vody, cukor, soľ, korenie - môžem len čierne, čaj len Pu erh a archangeliku, kávu - len bezkofeínovu, vajcia nie, ryžu len SOS, jablká - spôsobujú pálenie záhy, kapustu - môžem len čínsku, nektarinky, broskyne, ocot, sladkosti je toho veľa a je to naozaj individuálne inak toto som našla aj v jednom Fit studiu - ako anticelulitídová dieta - skús sa riadiť podľa nej. A kožná mi povedala, že strava nemá vplyv na pleť - že sú to hormony a ja mám hormon androgen zvyšený o 5 percent a ked som zjedla ryžu alebo potravinu, ktoru mam zakazanu či vypila alkohol - hned na druhy den som mala vyrazky a take hnusne cervene hnisave niekedy biele

Ďakujem:). No teoreticky by nebol problém, lebo alkohol nepijem, mastným sa vyhýbam, údené len na sviatok aký je teraz, múku obmedzujem (menej chleba a rožkov a viac "polystyrénu" a keď tak celozrnné), sýtené neznášam, solím menej aj s korením sa už krotím, len to kuracie - mňam, kávu nepijem žiadnu, kapustu tiež len čínsku (keď normálnu, tak skôr kyslú)......asi je to aj tak individuálne a musím si sama zistiť, čo mi robí dobre a čo zle, len som chcela mať nejaký počiatočný prehľad, ako je to u iných. Najnovšie, neviem prečo, ale svrbí ma vrchná časť chrbta a od včera strašne aj prsty na rukách. Už som na porade čítala, že aj takéto veci sú zo stresu. Len v poslednom období sa na mňa hrnie toľko stresových situácií...:mee:
innocent
04.06.07,11:06
Ahojte... Pridavam svoje skusenosti s liekom roacuttane. Akne ma trapi(a to teda dost) uz asi dva roky. :( Zo zaciatku mi lekarka odporucala uzivat rozne kremy, gely a blbosti,co vobec nepomahalo. Neskor mi predpisala ROACUTTANE. Uzivala som ho niekolko mesiacov, mozno tak 8(neviem presne). Vysledok bol celkom dobry, no nie nadlho. Po case sa mi opät vyhodili neprijemne vyrazky. Mam ich doteraz a nie a nie zmiznut, co je dost na nervy. Na nete som nasla cosi o bylinkach. Konkretne o repiku lekarskom. Vraj je aj na vonkajsie pouzitie a ma protizapalove ucinky, co lieci hnisave vyrazky. Okrem toho vraj mozu pomoct aj rozne caje, ktore precistuju krv. Takze asi dam na radu bylinkarov a ak bude viditelny nejaky vysledok, urcite Vam dam vediet ;)
SERVIS
04.06.07,11:17
Ja som bola už odhodlaná na Roacuttane, nech sa robí čo sa robí, nech aj zhyniem pre krásu. Ako si sedím u kožnej v čakárni, tak sestrička mi pozerá na tvár a ponúkla mi vyskúšať dermabráziu. Veľmi som tomu neverila, ale dala som sa nahovoriť. 6 týždňov po sebe, raz za týždeň. Vždy mi prízvukovala, aby som si nevytláčala a nedotýkala sa zbytočne vriedkov. To je na tom najhoršie - udržať sa. Keď sme zvyknuté si to stále rýpať. Vždy ma riadne zjazdila, keď som niečo rozrýpala. No po asi 5 raze som sa zaťala, že sa vriedkov ani nedotknem. Stal sa zázrak. Žiadne vodičky ani mastičky mi netreba. Teraz chodím už len raz za 5-6 týždňov na dermabráziu. A to som sa 20 rokov trápila.
Psycholog
04.06.07,11:59
Akné je nejrozšířenějším kožním onemocněním na světě a většinou je spojováno s pubertou. Může se však vyskytnout v každém věku. Závažnější formy onemocnění patří vždy do rukou odborníků. Mladé ženy jsou ve výhodě, mohou totiž při léčbě využít hormonální antikoncepci.
Akné postihuje až 90 % všech dospívajících a přibližně 5 % žen po třicítce, na jeho vznik mají v převážné míře vliv hormony. Základem péče je pravidelné šetrné čištění pleti, které zajistí uvolnění přebytečné rohoviny a odstraní nahromaděný kožní maz. Hygienická část ošetření by měla být příjemná a neměla by vést k podráždění pleti.
Jsou-li přítomny výraznější projevy, byť jen ve formě zanícených uhříků, je vhodné neztrácet čas a doplnit základní ošetření moderními zevně aplikovanými léčivy. Mezi účinné látky patří retinoidy. Upravují rohovění buněk v ústích mazových žláz a brání tak jejich uzavření. K léčbě černých komedonů a také mírných jizevnatých změn se hodí nejlépe.
Srovnatelný efekt má také kyselina azelainová - působí proti tvorbě komedonů a má i protibakteriální účinky. Ovocné AHA-kyseliny jsou součástí některých přípravků léčebné kosmetiky, dobře fungují, hlavně pokud jsou obsaženy aspoň v množství 8 % až 10 %. Zánětlivé procesy je možné ovlivnit lokálně používanými antibiotiky nebo jinými protizánětlivými léčivy – olej z grepových jader. Vždy je třeba počítat se skutečností, že při zahájení léčení dojde zpravidla na 2-3 týdny k přechodnému zhoršení klinického obrazu a vlastní léčebný efekt je při pravidelném ošetřování možné čekat po 4-6 týdnech.
Pokud je lokální léčba neúspěšná, zvažuje se podání celkové terapie. U žen je to zpravidla hormonální antikoncepce. Nejvýhodnější jsou přípravky, které mají antiandrogenní efekt - působí proti funkci mužských pohlavních hormonů (androgenů) a tím normalizují tvorbu kožního mazu. Je nutné počítat s tím, že se účinek objeví se zpožděním 2 až 3 měsíců.
Při nečisté pleti se jako kosmetického přípravku užívá rozmarýnový nálev: Hrst pokrájeného rozmarýnového listu se poleje ¼ l. horké vody, nechá odstát a večer se nálevem omyje obličej.
Maceška trojbarevná / fialka trojfar. přispívá k regulaci výměny látkové. Lidově k čištění krve. Čaj proti trudovitosti: 20 g macešky trojbarevné / fialka trojfareb. + 20 g máty peprné / mäty pieporne + 20 g šalvěje / šalvia muškát. + 20 g pelyňku / palina obyč.. Polévková lžíce se spaří ¼ l vody a během dne se vypije. K večernímu omývání pleti se doporučuje odvar (max. 5 minut) z 15 g macešky trojbarevné ve ¼ litru vody.
Hodně úspěchů, Petr
sybila3
04.06.07,12:13
Ahojte, ja som si kúpila tiež Glyco A, ale dávala som si ho asi 2 týždne a vôbec sa mi tvár neošúpala a navyše tak ma strašne štípal, že som to ledva tých prvých 5 minút vydržala, ale potom prestal.
abc
01.03.08,16:24
Neviem, prečo niektorí uvádzajú že káva môže zhoršiť akné. Obsahuje kofeín, ktorý do istej mieri neutralizuje enzým 5-a reduktázy zodpovedný za premenu testosterónu na negatívnejším dihydrotestosteerón, ktorý vyvoláva toto kožné ochorenie.
simon22
16.08.08,11:16
Po precitani tejto diskusie mam silne nutkanie podelit sa s vami o vlastne skusenosti s akne a jeho liecbou. Zacalo to nevinne niekedy v 15-tich rokoch (pravdepodobne geneticka predispozicia z maminej strany) a zo zaciatku som tomu nepripisoval vacsi vyznam. Ale to viete, v tomto veku sa clovek zacne pozerat aj do zrkadla a musi skonstatovat, ze to nie je bohvieco. Potom som urobil najvacsiu chybu zivota, ked som zacal pouzivat Aknecolor, nevedel som sa ho dlho zbavit. Bola to ako droga, vedel som, ze problem neriesi, ze ho len zakryva, ale potreboval som si v sebe zachovat aspon stipku sebavedomia. Nebolo to lahke, to viete chalan a make-up, urcite sa to nezaobislo bez poznamok okolia a este k tomu to moje ,,profesionalne licenie", ked som mal bud tmavu alebo prilis svetlu tvar, k tomu krk kontrastnej farby atd. Ale jedno sa musi nechat, bez prekrytia by som v takom stave nedokazal vyjst na ulicu. Takto sa to vlieklo osem rokov, popri tom som len sporadicky navstevoval kozneho, co bola chyba, lebo akne je ochorenie a na jeho riesenie su tu pre nas odbornici (co som si ja dlho nepripustal). Ale pociatocne navstevy u kozneho priniesli len kratkodoby efekt. Spominam si, ako som niekedy v 18-ke bral Zineryt a povazoval som ho medicinsky zazrak. Vysledky boli ohromne, ale bolo to v lete, ked mi vyrazne pomohlo slnko a caro Zinerytu pominulo zaciatkom septembra, pricom dalsie balenia uz taky skvely efekt nemali (takze podla mna robi zazraky na zaciatku liecby, ale z dlhodobeho hladisko to nie je riesenie, najma pri stredne tazkych a tazkych formach akne). O nejaky rok-dva neskor som bral Aknemycin (ucinky minimalne a aspon pre mna uplne nevyhovujuca mastna konzistencia kremu...skuste si rano natriet na tvar biely mastny krem, ktory sa nie a nie vstrebat do pokozky a chodte medzi ludi).Potom som bral Differine gel (ten sa tiez bohvieako neosvedcil, ale ako gel sa aspon prijatelnejsie aplikoval). Popri tychto pokusoch samozrejme nadalej fungovala moja zavislost na Acnecolore. To uz som mal 23 rokov a pomaly ale isto to vsetko smerovalo k antibotikam. Kozny sa ma spytal, ci sa do toho pustime, dal mi letak (dost obsiahli) o tom lieku a ze si to mam rozmysliet. Islo o Roaccutane, o ktorom som uz samozrejme pocul predtym, cital na nete a niektore prispevky (aj tu na porade) boli dost odstrasujuce. Je pravda, ze tento liek sa predpisuje naozaj az po vyskusani menej drastickych pripravkov, tie som si ja vyskusal a tak som mal plne pravo konecne skusit aj toto. Nebudem vam tu pisat mozne negativne ucinky Roaccutanu (na to mate pribalovy letak), ale napisem vlastnu skusenost. Prebieha to asi tak, ze vam kozny predpise mnozstvo liekov podla vasej hmotnosti a tie uzivate urcite obdobie. Dokonca je to ta najprijatelnejsia forma - tabletky, len zapijete vodou a mate pokoj, ziadne mastickovanie pred zrkadlom. Takze po prvych dvoch-troch tyzdnoch zacnete pocitovat posobenie v podobe vysusania tvare, cely liek totiz funguje na principe vysusania mazovych zliaz. Prvy a druhy mesiac boli neziaduce ucinky asi najzretelnejsie, a to najma vysusanie sliznic-teda sucho v nose a tvorba malych chrasticiek v nose, jemne palenie oci, sucha pokozka na hornej strane prstov na pravej ruke a hlavne suche pery, tie to u mna schytali asi najviac. Teraz po desiatich mesiacoch uzivania lieku, mam uz len jediny problem a to vysychanie pier. Nie je to vsak nic hrozne, vsetko sa da pohodlne vyriesit kvalitnym balzamom na pery. Ale asi vas skor zaujimaju dosiahnute vysledky. K zlepseniu doslo uz po dvoch-troch tyzdnoch, aj ked nejaka ta vyrazka sa sem tam objavila este aj po styroch mesiacoch. Posledne tri-styri mesiace sa mi vsak na tvari nic nevyhodilo a clovek uz aj postupne zabuda co to bolo za peklo predtym (ale nato sa vlastne neda zabudnut).Takze ja som uplne spokojny, postupne sa mi vracia to davno stratene sebavedomie. Samozrejme viem, ze existuju stovky zavaznejsich, smrtelnych ochoreni, no akne, hlavne co sa tyka tlaku na psychiku, sa mnohym vyrovna. Osobnost mladeho cloveka to moze zdeformovat na cely zivot. Spominam si na jeden prispevok co som cital v nejakej diskusii pred piatimi rokmi. Jedna z rad ako na akne znela : Pravidelny sex! naco jeden chalan odpisal : Pravidelny sex? A ako by som sa k nemu asi dostal? Mam 20 rokov a este som ziadne dievca nedrzal ani za ruku. Tak nieco podobne mozno poznaju vieceri z nas a tym co si nenechali tymto ochorenim pokazit mladost gratulujem (...a zavidim).
S.
dusansl
01.09.08,21:03
Príjemný večer a pekný deň,
no zábava čo sa dá o tomto probléme a jeho "riešení " prečítať.
Ak by ste boli tak láskavý a zobrali na vedomie jednu niekoľko tisíc rokov známu skutočnosť do svojej pozornosti.
Dávam Vám za pravdu, že riešeniu problému naozaj nepomôžu lieky, zázračné kozmetické lektvary,odvary , čističe by ani masti. Ak aj došlo k prechodnému zlepšeniu postihnutých miest na prechodnú dobu a tá sa náhodou aj kryla s dobou použičia čohosi, niet tam príčinnej súvislosti.
AKNÉ ako sa problém menuje je odraz diania v tráviacej sústave dotyčnej osoby a náväzne v ostatných častiach jeho organizmu ako je oblasť pľúc, oblasť srdiečka, pečeňe či v oblasti močovopohlavnej.
Normalizácia stavu tela a tým aj stavu kože je dosažiteľná cez fytodietológiu, zmenu skladby stravy a spôsobu je konzumáce.
Teda obranze sa dá povedať:záchana topiaceho je v jeho rukách"
Celkom na záver chcem doložiť, čím menej liekov si do tela napcháte , tým skôr sa môžete dopracovať k zdraviu.
S pozdravom Dušansl.
weillys
21.11.08,09:52
bry den,,,...mam velke problemy s akne,chodim ku koznej ale ta mi stale dava zineryt,ale mne uz vobec nepomaha,lebo si plet nanho zvykla....:(:(je tu toho vela o roaccutane,ale ja by som potrebovala vediet ci je vhodny aj pre 15 rocne dievca.......a teraz ma kozna objednala na tie AHA-kyseliny so 70 percentnou koncentraciou,,,,a neviem ci mi to nemoze uskodit....pretoze som pocula ze sa to ma pouzivat len pri pigmentovych flakoch,a na jazvycky po akne,,ale nie ako liecba akne,,,rozhodujem sa ci nepojdem ku gynekologicke a ze si nevybavim hormonalnu antikoncepciu,ale ani to neviem ci je dva krat dobre riesenie,,,prosiiiim poradte mi,ktore z tychto pripravkov je najlepsi..........dakujem.....
ingia
02.12.08,06:26
Ako prebiehala tvoja liečba Roacutanom? že vraj má veľa vedľajších účinkov, užíva sa po krvných odberoch. Lekárka to môjmu synovi tiež odporučila, lebo nič iné na jeho akné nezabralo, lieči sa na to už 2 rok.
pomooc
24.06.09,19:08
pridávam sa k zúfalcom ... vyhadzana tvar najma lica pri usiach a krku, ramena, dekolt od 10000malych upchatych porikov po take hnisave bobule na ramenach ... ide leto a vyzeram ako :eek:.... dufam ze more slnko mi ten hnus vypalia, lebo pletove vody s alkoholom, pravidelne cistenie pleti u kozmeticky, kozna - eryfluid, zineryt, duac gel,viaderm,dermabion, skinoren, vichy,sirove mydlo, acnemycin nepomahajuuuu ! ... kozmeticka povedala ze to mozu byt potnicky lebo som aj chodila do solarka, ale pochybujem nic sa nezmenilo ked som tam uz par mesiacov nebola ..... kristeee co robit ? neviem ci mi mozte helfnut, no ... dokonca nosim aj kontaktne sosovky takze roaccutane nemozem, pretoze vysusuje sliznicu oci .... uvazujem aj nad laserom ... áách neviem ci sa mi niekto z vas ozve, alebo poradi lebo sama neviem co chcem ... iba *ebaky nechcem ... HEEELP
pasuliatko
24.06.09,19:29
skus ísť k dermatologičke, alebo si kúpiť peeling. prípadne vyskúšaj ten lasér, sused mal s tým problémy chodil do solárka atd a nič nepomáhalo tak šiel na zbrúsenie kože a to mu pomohlo. poraď sa s lekárom ;)
dievčička
11.07.09,05:12
Dobrý deň,
aj ja som mala ťažkú formu akné, nič mi nepomáhalo. Jedna pani mi poradila, aby som sa išla vyšetriť na Gastro, či nemám Helicobactera. Test bol pozitívny. Po preliečení sa mi pokožka pomaly sama zlepšovala.
Skúste pouvažovať, či dcéra nemá aj dáke žaludočné ťažkosti, možno len sem-tam. u mňa to bolo ono.
prajem pekný deň.:)
JankaBA
11.07.09,09:14
pridávam sa k zúfalcom ... vyhadzana tvar najma lica pri usiach a krku, ramena, dekolt od 10000malych upchatych porikov po take hnisave bobule na ramenach ... ide leto a vyzeram ako :eek:.... dufam ze more slnko mi ten hnus vypalia, lebo pletove vody s alkoholom, pravidelne cistenie pleti u kozmeticky, kozna - eryfluid, zineryt, duac gel,viaderm,dermabion, skinoren, vichy,sirove mydlo, acnemycin nepomahajuuuu ! ... kozmeticka povedala ze to mozu byt potnicky lebo som aj chodila do solarka, ale pochybujem nic sa nezmenilo ked som tam uz par mesiacov nebola ..... kristeee co robit ? neviem ci mi mozte helfnut, no ... dokonca nosim aj kontaktne sosovky takze roaccutane nemozem, pretoze vysusuje sliznicu oci .... uvazujem aj nad laserom ... áách neviem ci sa mi niekto z vas ozve, alebo poradi lebo sama neviem co chcem ... iba *ebaky nechcem ...


Tiež som mala tento problém,len sa to nestihlo rozšíriť na ramená a dekolt.
Roky ma moja kožná liečila na akné,nič nepomáhalo.
Kamarátka mi dala kontakt na jej kožného a ten sa vyjadril že nejde o akné.
Pol roka som brala antibiotiká a používala maste na predpis,behom mesiaca to bolo lepšie a už rok mám pokoj s pleťou,aj keď je pravda že nepoužívam žiadne voľno predajné krémy ale píše mi ich kožný a robia lekárni.
Pred slnkom sa chránim len kvalitným makeupom.
ingia
12.09.09,14:30
Môj syn (15)tiež nemohol roacutane, lekár mu predpísal differine krém. Veľmi mu to pomohlo a to jeho pleť bola veľmi škaredá, ležal aj na kožnom v nemocnici. Dnes si umýva pleť vodou niekoľko krát denne, aby ju nemal spotenú, mokrou vreckou si ju utrie (z DM drogerie na akné bez alkoholu), používa peeling Garnier s ílom a na hydratáciu Excipial hydrolotio z lekárne. Na noc si dá diferine krém. Niekedy iba raz do týždňa. Chodí každý mesiac na kozmetiku, kde mu kozmetička dáva aj laser. Má za sebou aj laserovú kúru - každý druhý deň laser, spolu 10x. Dnes je to úplne iný mladý muž, tvár má hladkú a bez vyrážok. Chce to veľa času a trpezlivosti. Držím palce, nevzdávaj sa.
peter9998
13.09.09,12:23
skus pozriet na stranky http://liecba-akne.info - su tam niejake informacie o akne snad ti pomozu
patrickinho
19.10.09,18:38
dobry den...mam otazkuu..som chalan v puberte..neviete mi poradit mam dlhodobo akne..mam 18 rokov a akne mam asi tri roky..vyskusal som myslim ze uz vsetky pripravky a nepomaha..stravu myslim ze mam dobru lebo som aktivne hrajuci futbalista..a stravu mam prisposobenu..uz niekolko krat som ziadal o predpisanie mojej koznej o roaccutane ale moja kozna mi nechce predpisat tento liek lebo je vraj velmi drahy pre poistovnu a nemoze to davat hocikomu..a vraj u mna sme nevyskusali vsetky mozne prostriedky..tak chcem sa opytat ci neviete ze ci sa neda s tym robit ked ja sam mam zaujem o ten liek roakutan som oboznameny s liecbou aj moznymi neziaducimi ucinkami..myslite ze by som mal zajst za inou koznou???prosiim o odpoved vdaka..majte sa..:)
BXLmiami
20.10.09,07:38
Roaccutan je liekom poslednej voľby na akne a zdrav.poistovna aby ho preplácala vyžaduje predošlu liečbu lokálnu aj celkove antibiotiká opakovane.Ked preukázateľne zlyhaju,vtedy preplatí liečbu Roacutanom.Pokiaľ trváš na Roacutane bez týchto medzistupňov,býva to problém,musíš počítať,že to môže byť na Tvoj učet.
000andy
24.11.09,12:36
Po precitani tejto diskusie mam silne nutkanie podelit sa s vami o vlastne skusenosti s akne a jeho liecbou. Zacalo to nevinne niekedy v 15-tich rokoch (pravdepodobne geneticka predispozicia z maminej strany) a zo zaciatku som tomu nepripisoval vacsi vyznam. Ale to viete, v tomto veku sa clovek zacne pozerat aj do zrkadla a musi skonstatovat, ze to nie je bohvieco. Potom som urobil najvacsiu chybu zivota, ked som zacal pouzivat Aknecolor, nevedel som sa ho dlho zbavit. Bola to ako droga, vedel som, ze problem neriesi, ze ho len zakryva, ale potreboval som si v sebe zachovat aspon stipku sebavedomia. Nebolo to lahke, to viete chalan a make-up, urcite sa to nezaobislo bez poznamok okolia a este k tomu to moje ,,profesionalne licenie", ked som mal bud tmavu alebo prilis svetlu tvar, k tomu krk kontrastnej farby atd. Ale jedno sa musi nechat, bez prekrytia by som v takom stave nedokazal vyjst na ulicu. Takto sa to vlieklo osem rokov,
S.
Toto musím uznať,mám ten istý problém,mám 16 a stále aknekolor,ráno vstávať skôr krémovať sa,zase keď idem von(radšej len večer)tak zase sa krémovať,no proste je to kasastrofa,vždy mám v bunde zrkadlo a aknekolor,fakt to nie je nič prijemné,no ale kožná dáva vždy len mastičky a podobné blbosti za 1€ v sklenej nádobe,to nepovažujem za niečo dobré(ani to nepomohol)Asi k nej v piatok zájdem a vážne sa s nou otom porozprávam,je to aj ten problém,bez aknekoloru von ani nejdem,takže ani kožnej,no tam je problém,musí vidieť komplet tvár,nie skovanú za make-upom.
Ale určite skúsim tvoje rad,myslím že si na tom bol ako ja(mne hlavne prekáža červená pleť)Takže určite ďakujem za tento príspevok :o
000andy
24.11.09,19:10
Nepozná niekto aj niečo domáce,ako napr. som s dozvedel že mydlo je špatné a chlorová voda,čo by som ešte nemal používať,hlavne na červenú pleť či niečo nepoznáte,nejaké čaje atď..

//Pardon za doublepost,neuvedomil som si že tu som dával odpoveď
CHlapec88
01.12.09,17:55
Dobrý deň,volám sa Michal,mám 17 rokov.A mám celkom velký problém s Akné.Tvár mám vyhádzanu,červenými,zapálenimy vyrážkami,na bokoch po líícach mám čierne vyrážky taktiež zapálene.Dúfam,že sa tu nájde niekto,a pomoze mi s touto vecou.Ďakujem
gavliari28
03.12.09,15:07
Skús sa pozrieť na oliveland.sk, majú tam dosť výrobkov, ja som si od nich objednal 60 dňový Exposed set.
Michal1000
28.01.10,12:02
Dobrý deň,volám sa Michal,mám 17 rokov.A mám celkom velký problém s Akné.Tvár mám vyhádzanu,červenými,zapálenimy vyrážkami,na bokoch po líícach mám čierne vyrážky taktiež zapálene.Dúfam,že sa tu nájde niekto,a pomoze mi s touto vecou.Ďakujem
Je normalne ze chalani v tvojom veku maju akne,je to spojene s pubertou
wajda
31.05.10,10:37
V jednom inom prispevku o akne som uz spominal kozmetiku Himalaya, je to prirodna kozmetika z Indie, velmi kvalitna a za relativne normalne ceny. Proti akne okrem cistiacich pripravkov na plet existuje aj jeden krem, pozri na http://www.mojahimalaya.sk/krem-proti-akne?category=EB903EB58B.
Ecinazuz
05.06.10,10:42
Krém dezinfikuje zapálené miesta, čistia póry do hĺbky, zabraňuje ich upchávanie a zároveň zvlhčuje a upokojuje pokožku. Predchádza tak vzniku širšieho zapáleniu pokožky, ktoré môže zanechať na pleti trvalé jazvičky.
Možno je aj aplikácia formou pleťové masky po dobu 15-ti minut, hojí sa drobné ranky a pokožka dostane toľko potrebnú vlhkosť.
Napomôžete aj jej prekrvenie a rýchlejšiu regeneráciu, zároveň pokožku zbavíte odumretých buniek. Taktiež je možné nanesenie tenkej vrstvy krému na čistú pokožku, v tomto prípade nie je potrebné oplachovanie. Original Skin Cream obsahuje: gáfor a mentol, ktoré pri masáži postihnutého miesta vydávajú hrejivé teplo.
Ďalej obsahuje zložky: glycerín, alkohol, eukalyptový olej, a kalcium.
Míšatko
07.06.10,21:57
a kde by sa dal zohnať? predávajú to v lekárni alebo v nejakej drogérii, či len cez net?
ubka
07.06.10,22:35
Dobrý deň,volám sa Michal,mám 17 rokov.A mám celkom velký problém s Akné.Tvár mám vyhádzanu,červenými,zapálenimy vyrážkami,na bokoch po líícach mám čierne vyrážky taktiež zapálene.Dúfam,že sa tu nájde niekto,a pomoze mi s touto vecou.Ďakujem
Michal, pubertálny vek prináša žiaľ aj takéto neduhy. Skôr, ako siahneš po kozmetických prípravkoch, uprav si svoje stravovanie, ktoré najväčším podielom prispieva k tvorbe akné.
Raňajkuj ovocie-jeden druh, nevynechaj desiatu napríklad v podobe ovocia a obeduj teplú stravu s dostatočným obsahom vlákniny. Pol hodinu pred obedom sa dostzatočne napi-nesladený nápoj, po obede nezapíjaj. Olovrant by mal byť v podobe šalátu, alebo kúsku surovej zeleniny a večera s obsahom bielkoviny, napríklad jogurt, alebo biele mäso so šalátom. Vynechaj kofolu a ostatné kolové a sladené nápoje. Tvoja pečeň sa snaží vylúčiť nežiadúce toxické látky a prejavom sú práve akné. Vynásob svoju váhu číslom 28 a dostaneš v ml. množstvo vody, ktoré potrebuješ denne vypiť.! Akné je prejav vnútornej nedostatočnosti vylúčiť nepotrebné zložky.
Iba pri dodržaní zásad zdravej výživy sa môžeš zbaviť akné. Kozmetické prípravky môžu iba doriešiť "vzhľad" kože.
Nezabudni, že sa potrebuješ pohybovať a byť aj na vzduchu. Môžeš doplniť do stravy vit. A. Ak máš zvýšenú chuť na sladké užívaj po dobu aspoň 14 dní Chróm-tablety v čistej forme. Nie Chromslim. Ver tomu, že budeš spokojný. Držím Ti palce k pevnej vôli.
JaDo
07.06.10,23:03
Okrem krému na akné dodávaju aj čaje:
http://www.everest-ayurveda.cz/index.html
Uvedené čaje sa bežne predávaju v biopotravinách, resp. v obchodoch so zdravou výživou. U nás čaj stojí 3,95€.

A ešte zaujímavý článok o koloidných mineráloch - citujem z prednášky Dr. Joe Wallacha MVDr., MUDr., ktorú predniesol v r.1994 v Kansas City. Dr. Wallach bol v r.1991 navrhnutý na Nobelovu cenu:
"K zaistení správnej funkcie vášho tela denne potrebujete okolo 90 látok. Je to 60 minerálov, 16 vitamínov, 12 aminokyselín a 3 mastné kyseliny. Väčšina ľudí si kupuje vitamín C a o ďalších nutných prvkoch nemá ani poňatia. Ak to myslíte s vlastným zdravím vážne, potrebujete denne 90 látok."
http://websk.net/active-koloidne-mineraly-p-52.html?osCsid=bbf377f66a98fcf3ba223c2ce8215558
janina987
13.06.10,20:37
Susedina dcéra má tak isto veľmi problematickú pleť, chodí pravidelne na kozmetiku, myslím, že jej to veľmi pomáha a kozmetička jej doporučila kozmetiku mary kay. Je síce drahá, ale zlepšenie u jej dcéry je viditeľné.
;)
korri666
16.06.10,11:43
Dobrý deň, mám 24 rokov a v puberte som mala len menšie problémy s vyrážkami,ale navštevovala som kožnú, mastičky, vodičky som poznala. No už som túžila po čistej pleti ved som mala 23 rokov a mňa tie vyrážky neopustili, tak mi gynekológ predpísal antikoncepciu na vyrážky určenú, pleť som mala priam nádhernú, no musela som ju vysadiť, kvoli vedľajším účínkom a musím konštatovať, že mám pleť teraz ešte v katastrofálnejšom stave a to uz ubehol pol rok co ju neuzivam, mam uz vyrazky aj na dekolte a chrbte, nepomaha zinok, b vitamíny ani aloe vera zvnutra ani zvonka potieranie. ako to mám riešiť? moja kožná navrhla len chemický peeling len neviem ci je to správne zase vyhodim za nieco peniaze a stravim zase nejaky cas pokusmi a mozno ziaden vysledok a vela zien si to ani nepochvalovalo. dakujem za radu
arizona
16.06.10,12:10
Doporučujem použiť vyhľadávač, pred zakladaním novej témy !

(téma preložená ;) )
Marína
16.06.10,12:13
Dobrý deň, mám 24 rokov a v puberte som mala len menšie problémy s vyrážkami,ale navštevovala som kožnú, mastičky, vodičky som poznala. No už som túžila po čistej pleti ved som mala 23 rokov a mňa tie vyrážky neopustili, tak mi gynekológ predpísal antikoncepciu na vyrážky určenú, pleť som mala priam nádhernú, no musela som ju vysadiť, kvoli vedľajším účínkom a musím konštatovať, že mám pleť teraz ešte v katastrofálnejšom stave a to uz ubehol pol rok co ju neuzivam, mam uz vyrazky aj na dekolte a chrbte, nepomaha zinok, b vitamíny ani aloe vera zvnutra ani zvonka potieranie. ako to mám riešiť? moja kožná navrhla len chemický peeling len neviem ci je to správne zase vyhodim za nieco peniaze a stravim zase nejaky cas pokusmi a mozno ziaden vysledok a vela zien si to ani nepochvalovalo. dakujem za radu
Nemám osobnú skúsenosť, našla som však celkom zaujímavý článok v Medicína pro praxi (http://www.solen.cz/pdfs/med/2007/01/07.pdf) Skús pozrieť.
paťuška
17.06.10,09:36
Moja kamarátka mala po 40-tke a stále mala vyrážky ako v puberte. Keďže kožná lekárka si nevedela rady, odporúčila jej spraviť odbery so zameraním na štítnu žľazu, a výsledky boli katastrofálne.
Teraz je už po operácii štítnej žľazy a tvár aj celé telo má krásne čisté bez jedinej vyrážky. Podotýkam, že problémovú pleť mala od mladosti, takže bolo možno potrebné vyšetrenie už vtedy a nemusela sa trápiť jednak s pleťou a možno keby bola vtedy brala nejaké lieky, aj štítna žľaza by nemusela ísť von.
Lori24
06.08.10,22:39
Dobry den neviete mi poradit nejaky osveceny ani nie tak drahy pripravok proti zvacseniu porov ...Dakujem ( pre mužov ):):)
monica111
12.08.10,09:59
Na základe skúsenosti môžem na akné určite odporučiť čisto prírodné produkty OK Alfu a OK Gel. Je dôležité telo prečistiť hlavne zvnútra - práve na to je tá OK Alfa a potom zvonka natierať OK Gelom. OK Alfa+ pôsobí antibakteriálne, antibioticky, protizápalovo - likviduje v tele všetky zápalové a hnilobné procesy. OK gel dezinfikuje, vysušuje a krásne hojí. Môjmu synovi, ktorý je v puberte to nádherne čistí pleť. Keď sa ešte objaví na tvári zapálené akné, stačí natrieť zo dva razy gelom a je po vyrážke :o. ...treba jednoducho vyskúšať
Neviem, kedy sem znovu nazriem,
Lance
16.07.11,20:37
Ak môžem dať vlastnú skúsenosť, mal som akné od 15tich do 21 rokov, mám veľmi mastnú pleť, bolo to strašné, žiadne mastičky ani reklamné hlúposti nezaberali, až v 21ke (teda pred pár mesiacmi) som si vravel, že zájdem k inému kožnému. Ten mi hneď navrhol nejakú metódu, ktorú volali "zlupovačka". Bolo to založené na tom, že mi namiešali masť z kyseliny glykolovej (ktorá sa v lekárni z neznámych príčin nedá dostať) a potieral som si ňou pleť vždy pred spaním. Bola to 12% kyselina, zo začiatku to neznesiteľné pálilo (ale len cca 5 minút po natretí), takto to pokračovalo (mal som na to úžasnú reakciu, sestrička kožného mi povedala, že by som mohol robiť reklamu na tú masť, viditeľné zlepšenie po týždni) a raz týždenne som šiel ku kožnému a sestrička mi naniesla na tvár 30% tú istú kyselinu (jeden zákrok stál 30eur). Tvár bola po zákroku ešte cca 5-6 hodín celá červená ako spálená, takto to prebiehalo 5 týždňov. (prvý týždeň sa mi odlupovala odumretá pokožka, na čo boli tiež krémy, aby tie zlupy nebolo vidno, keď sa ide niekam do spoločnosti, niekomu sa to vraj lúpalo dlhšie) Po ukončení som opäť zistil, že sa to vracia, tak som poprosil o 12%nú masť, ktorú mi dávajú až doteraz za krásne 1 euro (vydrží cca mesiac pri dennom používaní). Akné vymizlo na 95%, ostali jedine malé jazvičky, ktoré ma netrápia, zapálené bolestivé vyrážky sa mi už vôbec nerobia. Čo som počul od sestričky, postupnosť zákrokov je 30%, 50% a 70% kyselina glykolová, no ja som mal vysokú reakciu už na 30tku, takže sme vyššie ani nešli. Vyskúšajte, ja som s tým maximálne spokojný.
Lance
16.07.11,20:45
+ dodávam, že keci v zmysle nejedz čokoládu, korenisté veci atď boli fakt len kecmi, keby som jedol aj sucháre a pil minerálku, tak by som to akné mal .. pri tejto masti môžem zjesť čo len chcem a žiadne akné sa nerobí (ale musím priznať, že tie keci ma odnaučili za tých 6 rokov jesť čokoládu :) )
lujza.j
16.07.11,20:58
a to ako do akého veku si plánuješ spaľovať pleť? koža raz začne starnúť a jej obnova bude v háji.....
Lance
17.07.11,08:22
a to ako do akého veku si plánuješ spaľovať pleť? koža raz začne starnúť a jej obnova bude v háji.....

pokožka pôsobila ako spálená len prvý týždeň ... teraz pri natretí masťou necítim absolútne žiadne pálenie a nemám ani žiadne začervenanie ... a vraj tá masť je vhodná pre "starších" ľudí na vyhladenie vrások a ešte nejaké veci .. :)
ale aj tak, keby si mala 6 rokov akné, s ktorým sa hanbíš výjsť na ulicu, tak by si bola rada, že si na také niečo prišla ...
ako myslíš obnova v starobe?
katalóg
17.07.11,09:27
pokožka pôsobila ako spálená len prvý týždeň ... teraz pri natretí masťou necítim absolútne žiadne pálenie a nemám ani žiadne začervenanie ... a vraj tá masť je vhodná pre "starších" ľudí na vyhladenie vrások a ešte nejaké veci .. :)
ale aj tak, keby si mala 6 rokov akné, s ktorým sa hanbíš výjsť na ulicu, tak by si bola rada, že si na také niečo prišla ...
ako myslíš obnova v starobe?
Ako dlho si takto udržuješ svoju pleť?
katalóg
17.07.11,09:29
A do akej miery si si ešte upravil stravu?
Lance
17.07.11,13:06
Ako dlho si takto udržuješ svoju pleť?

niekoľko málo mesiacov (2-3) ... teraz som bol týždeň chorý a práve mi masť došla, takže som si po ňu nebol a akné sa mi neurobilo za ten týždeň skoro žiadne ... čiže budem postupne znižovať dávky a dávať si masť len na problematické miesta, kde sú ešte jazvičky a tak ... ak by to bolo nebezpečné, tak by ma na to kožný určite upozornil, keďže tú masť mi vydáva práve on
stravu som nemusel po užívaní mastičky vôbec nijako upravovať
macacko
28.07.11,18:08
ja som ešte ako 22 ročná mala strašné akné. az sa kolegyna naštvala a objednala ma ku kozmeticke. odtrpela so si 3 návštevy, pri ktorých mi to tých zapálených pupákov pichala normálnou lekárskou ihlou a odporučila mi aknestop pletovu vodu a denný krém od Ryor. A pomohlo. tak skúste. asi nie vo všetkých lekárňach to dostať a v Tevos drogeriach.
monicka7299
12.10.11,12:27
Ja som mala od 15 r. akné a brutálne vyrážky, ktoré som mala po celej tvári -zápaly podkožné a rôzne..... Chodila som na korektívnu dermatológiu, laser, hormonálne tabl., čistenie aj chemické aj mechanické a nič......nič...nič... až minulý rok som sa nejako náhodou dostala ku značke a výrobkom .....na tvári nemám nič..... dokonca microdermálna sada mi zlepšuje stav rozšírených pórov. Momentálne môj syn má 15 rokov a začali sa mu robiť akné, tak som mu nasadila prípravky na akné a výsledok je fantastický..... ,moja sesternica mala totál vredy, suchú, citlivú pleť a 43 rokov a už nemá... .....
Chobot
12.10.11,14:34
Ja som mala od 15 r. akné a brutálne vyrážky, ktoré som mala po celej tvári -zápaly podkožné a rôzne..... Chodila som na korektívnu dermatológiu, laser, hormonálne tabl., čistenie aj chemické aj mechanické a nič......nič...nič... až minulý rok som sa nejako náhodou dostala ku značke a výrobkom .....na tvári nemám nič..... dokonca microdermálna sada mi zlepšuje stav rozšírených pórov. Momentálne môj syn má 15 rokov a začali sa mu robiť akné, tak som mu nasadila prípravky na akné a výsledok je fantastický..... ,moja sesternica mala totál vredy, suchú, citlivú pleť a 43 rokov a už nemá... .....

Monicka, účelom porady je poskytovať bezplatné rady a návody a nie robiť si reklamu na svoju podnikateľskú činnosť. Navyše spôsob, akým prezentuješ úžasné vlastnosti výrobkov, ktoré predávaš, je ošúchaná. Snáď mi nechceš tvrdiť, že tie tvoje výrobky pomáhajú všetkým bez rozdielu a sú tak úžasné.

V budúcich príspevkoch sa prosím sústreď na odborné rady, nie na lacnú reklamu tvojich produktov. Všetci vieme, že existujú kozmetické firmy ako Avon, Oriflame, a podobné tvojej, netreba to zdôrazňovať, že len tie tvoje pomáhajú.
monicka7299
12.10.11,15:52
OK ...to je moja skúsenosť .... nič iné mi nepomohlo a nepísala som to za účelom zisku ale ako radu.... Ďakujem za pochopenie.
pasuliatko
12.10.11,17:01
spolužiačka mi hovorila,že tiež mala taký problém...
umývala si postihnuté miesta odvarom z púpalkoy (kúpila si čaj, urobila odvar a vlažným potierala postihnuté miesta) povedala,že jej to pomohlo ako nič iné...
rebekasun
16.10.11,17:06
Ja som na akne brala lieky a maste od koznej lekarky, aj som sa preliecovala 2 roky tetracyklinom ... to bolo kedysi ... nepacilo sa mi ze takto musim do seba cpat chemiu, so slabym a docasnym ucinkom ... este som vyskusala aj antikoncepciu diane - plet som mala ako babetko - nadhernu ... ale tiez som sa chcela vyhnut chemii, tak som s tym prestala a akne sa vratilo. mam uz po tridsiatke a vselico vyskusane. teraz pouzivam sirove mydlo (druhy mesiac) - ucinok je vyborny, aj ked babetkovska plet to zatial nie je. Verim ze k vycisteniu pomohlo aj pitie mlieka z kombuchy - vraj to cisti telo zvnutra. Poznam dievcinu ktora mala akne toho najhorsieho stupna - laicky ohodnotene - a jej pomohli okrem liekov aj vodne posty. Tak hadam to niekomu pomoze ...
lenak
19.10.11,13:23
Na základe vlastnej skúsenosti doporučujem umývať tvár iba teplou vodou, nepoužívať často mydla, ak tak s obsahom síry, vyvarovať sa sladkostí a alkoholu, obmedziť prísun tukov, cukrov a pálivých jedál. Jesť veľa ovocia a zeleniny, dodržiavať pravidelný a výdatný spánok a správny pitný režim. Tvár ošetrovať prírodným bylinným prípravkom Zheng4 akné, na zaciatku 2 - 3 krát denne podľa rozsahu akné , veľmi rýchly účinok.
wellnesska
27.12.11,10:53
u mna akne sposobovali prave kvasnice, ja by som doporucila spravit si najskor test na neznasanlivost (nie alergiu) potravin a tak vie predist tvorbe akne ak dodrzis stravovaci plan, aj moja znama sa liecila kvasnicami, ale problem sa jej len zhorsil, preto sa najskor radsej otestuj, kupis ho v lekarnach alebo na internete, food detective sa to vola
lujza.j
27.12.11,11:08
si robíš reklamu? odkaz na ten test si už písala v niekoľkých príspevkoch.
vyzerá to na hotový liek na všetko, že by? http://www.food-detective.sk/
marcodelaisla
28.12.11,21:27
Ahoj,
ja som mal akne od svojich asi 15 rokov, teraz mam 33. Bola to tá najťažšia forma hnisavých abscesov z ktorých pri pri vytláčaní striekal hnis. Fakt hnusné. Pred pol rokom mi kožná lekárka predpísal izotretinoin, ktorý som bral 17 týždňov (každý deň jednu tabletku). Fakt náročná liečba. Schne Vám pri tom pokožka, praskajú pery, vypadávajú vlasy, a máte bolesti celého tela, dokonca aj anemiu. Pozor u žien riziko narodenia degerovaného dieťaťa v prípade otehotnenia. Fakt náročné vydržať.Teraz mám tvár ako bábika. Ani stopy po akné. Prestante už platiť za voľnopredajné prípravky. Sú to nezmysly. Ja som za tie roky minul na nich strašne veľa. Chodte za odborníkom dermatológom. A máte po probléme.
lujza.j
28.12.11,21:49
Ahoj,
ja som mal akne od svojich asi 15 rokov, teraz mam 33. Bola to tá najťažšia forma hnisavých abscesov z ktorých pri pri vytláčaní striekal hnis. Fakt hnusné. Pred pol rokom mi kožná lekárka predpísal izotretinoin, ktorý som bral 17 týždňov (každý deň jednu tabletku). Fakt náročná liečba. Schne Vám pri tom pokožka, praskajú pery, vypadávajú vlasy, a máte bolesti celého tela, dokonca aj anemiu. Pozor u žien riziko narodenia degerovaného dieťaťa v prípade otehotnenia. Fakt náročné vydržať.Teraz mám tvár ako bábika. Ani stopy po akné. Prestante už platiť za voľnopredajné prípravky. Sú to nezmysly. Ja som za tie roky minul na nich strašne veľa. Chodte za odborníkom dermatológom. A máte po probléme.

už som o tom počula, že je to "zázrak" a že tomu predchádza aj odber krvi.
Estetic
03.01.12,14:45
Na základe vlastnej skúsenosti doporučujem umývať tvár iba teplou vodou, nepoužívať často mydla, ak tak s obsahom síry, vyvarovať sa sladkostí a alkoholu, obmedziť prísun tukov, cukrov a pálivých jedál. Jesť veľa ovocia a zeleniny, dodržiavať pravidelný a výdatný spánok a správny pitný režim. Tvár ošetrovať prírodným bylinným prípravkom Zheng4 akné, na zaciatku 2 - 3 krát denne podľa rozsahu akné , veľmi rýchly účinok.
Upraviť stravu určite ano,môžete prípadne aj probiotiká,ale mydlo skôr opatrne,saponáty príliš vysušuju,nie sú vhodné,a ani sírové mydlo nie je vhodné,síra je komedogénna,čiže podporuje tvorbu komedonov.Prípravkov na ošetrovanie je dosť,každý si môže vybrať.Ale hlavne neexperimentujte s vlastnou tvárou,máte ju len jednu a nedá sa vymeniť.
klarka153
27.01.12,19:07
Už asi 3 roky mám problémy s akné.Navštevujem aj kožnú lekárku ale nič mi nepomáha :/ Neviete o niakom účinnom prostriedku proti akné?
Prosím poradte mi:
Po červenej vyrážke sa mi na tvári objaví fialová jazva,neviete či po nejakom časve jazvy zmiznú?
kopretinka
27.01.12,19:16
lujza.j
27.01.12,19:30
nezakladaj nové témy, používaj vyhľadávač.http://www.porada.sk/t25111-liecba-akne.html
lujza.j
27.01.12,19:31
Estetic
28.01.12,05:55
skús pulzné svetlo v nejakom kozmetickom salóne
http://www.google.sk/search?q=pulzné+svetlo+akné&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
Pulzné svetlo na popísaný problém nepomôže,pulzné svetlo je vhodné hlavne na zapálenú formu akne.
Estetic
28.01.12,05:57
Už asi 3 roky mám problémy s akné.Navštevujem aj kožnú lekárku ale nič mi nepomáha :/ Neviete o niakom účinnom prostriedku proti akné?
Prosím poradte mi:
Po červenej vyrážke sa mi na tvári objaví fialová jazva,neviete či po nejakom časve jazvy zmiznú?
Učinných prostriedkov proti akne je množstvo.Treba len maličkosť a síce správny výber pre toho konkrétneho človeka.
hubatá
28.01.12,07:24
Na problematickú pleť sú predsa vynikajúce kvasnice, ale pravé trenčianske droždie - nie sušené chemicky upravované, mŕtve. Aj veľa čerstvých jesť vo forme pomazánok, ale si robiť aj často masku na tvár: rozmiešať čerstvé kvasnice s pár kvapkami mlieka.
A hlavne nevytláčať čierne bodky, chodiť veľa von po lese (nie po meste). Nadstaviť tvár aj teraz zimnému slnku a opáliť tvár.
Estetic
28.01.12,08:22
Na problematickú pleť sú predsa vynikajúce kvasnice, ale pravé trenčianske droždie - nie sušené chemicky upravované, mŕtve. Aj veľa čerstvých jesť vo forme pomazánok, ale si robiť aj často masku na tvár: rozmiešať čerstvé kvasnice s pár kvapkami mlieka.
A hlavne nevytláčať čierne bodky, chodiť veľa von po lese (nie po meste). Nadstaviť tvár aj teraz zimnému slnku a opáliť tvár.
Máte pravdu,kvasnice pomáhajú.Okrem pomerne veľkej skupiny ľudí,ktorá kvasnice neznáša,čiže tam škodia.A slniečko pomáha,ano hojí zapálené akne.Problém je len taký jeden malý,a síce že to hojenie vplyvom slnka väčšinou ide fľakmi práve vplyvom slnka.
lujza.j
29.01.12,14:03
si tu robíš reklamu?
BXLmiami
29.01.12,15:35
Vyhodili ho z onkologických ochorení,tak straší pár tém nižšie.
kamoska1
29.01.12,16:12
Ak je akné veľkého rozsahu,tam musí kožná lekárka spraviť ster,ak sa ukáže pozitívny,treba nasadiť antibiotiká,ak nepomôžu,treba si dať spraviť vakcínu,ktorá určite akné vylieči.Vakcína sa musela davat robit do BA na Ružinov.Ale stoji to za to.Ak sa pozitívne akne nevylieči,potom to dedia aj deti.
reddwarf
19.02.12,01:41
Mal som problémy niekoľko rokov a poslušne som používal tie svinstvá od kožnej lekárky. Zineryt, duac gel, skinoren,... ani si už nespomínam na názvy. Nič z toho absolútne nezaberalo. Riešenie som si nakoniec našiel sám. Postup popíšem v krokoch:

1. Vyhodiť svinstvá od lekárky do koša
2. Denne vypiť 0,5-1 liter čaju na prečistenie krvi (osvedčil sa mi aj čaj "čisté telo, čistá myseľ"
3. Ráno a večer čistenie pleťovou vodou (napr. Clean&Clear)
4. Prestať cukriť čaj a kávu, obmedziť resp. vylúčiť sladkosti, ochutené minerálky (najmä coca colu) a nezdravé mastné jedla.
5. Homeopatika Gastrocynesine 2ks pred jedlom, prípadne aj po jedle.
6. Používať gél s obsahom čajovníkového oleja - ráno a večer podľa potreby. Mne sa osvedčil gél Acne Treatment Gel - Nelsons Pure & Clear. Dá sa najsť cez google na amerických a anglických e-shopoch. Tiež som si ho objednával z USA. Okrem čajovníkového oleja obsahuje ďalšie výťažky z rastlín ktoré pôsobia hojivo.
Estetic
19.02.12,05:13
Mal som problémy niekoľko rokov a poslušne som používal tie svinstvá od kožnej lekárky. Zineryt, duac gel, skinoren,... ani si už nespomínam na názvy. Nič z toho absolútne nezaberalo. Riešenie som si nakoniec našiel sám. Postup popíšem v krokoch:

1. Vyhodiť svinstvá od lekárky do koša
2. Denne vypiť 0,5-1 liter čaju na prečistenie krvi (osvedčil sa mi aj čaj "čisté telo, čistá myseľ"
3. Ráno a večer čistenie pleťovou vodou (napr. Clean&Clear)
4. Prestať cukriť čaj a kávu, obmedziť resp. vylúčiť sladkosti, ochutené minerálky (najmä coca colu) a nezdravé mastné jedla.
5. Homeopatika Gastrocynesine 2ks pred jedlom, prípadne aj po jedle.
6. Používať gél s obsahom čajovníkového oleja - ráno a večer podľa potreby. Mne sa osvedčil gél Acne Treatment Gel - Nelsons Pure & Clear. Dá sa najsť cez google na amerických a anglických e-shopoch. Tiež som si ho objednával z USA. Okrem čajovníkového oleja obsahuje ďalšie výťažky z rastlín ktoré pôsobia hojivo.
Zdravím,pokiaľ vo Vašom prípade pomohlo homeopatikum Gastrocynesine,je zrejmé,že ťažkosti boli spojené s tráviacim traktom.Reagoval ste zmenou celkových stravovacích návykov,čo je výborné a vhodné.Ale zmeniť Vaše stravovacie návyky kožní lekári nevedia,nemyslíte?Nie anglické a americké pleťové vody ,ale Vy sám ste akne dal do poriadku.Bohužiaľ sú formy,ktoré sa takto vyriešiť nedajú.No a tam prichádzaju na rad tie ,,svinstvá" od nás.
reddwarf
19.02.12,09:37
Zdravím,pokiaľ vo Vašom prípade pomohlo homeopatikum Gastrocynesine,je zrejmé,že ťažkosti boli spojené s tráviacim traktom.Reagoval ste zmenou celkových stravovacích návykov,čo je výborné a vhodné.Ale zmeniť Vaše stravovacie návyky kožní lekári nevedia,nemyslíte?Nie anglické a americké pleťové vody ,ale Vy sám ste akne dal do poriadku.Bohužiaľ sú formy,ktoré sa takto vyriešiť nedajú.No a tam prichádzaju na rad tie ,,svinstvá" od nás.

Je potrebné si uvedomiť že akné je často spojené často s tráviacim traktom. To nie je chrípka ktorá sa dá chytiť... Je nezmysel trieskať do ľudí antibiotiká keď majú akné. Stačí pravidelne čistenie pleťovou vodou a zmena stravovania. Na interenete je toho dosť popísane o "lieku" resp. jede Roaccutane... Toto by som nedal ani nepriateľovi. Hnus. Priznávam že sú prípady kde to nie je tak ľahko riešiteľné, ale prečo lekári do každého hneď trieskajú chémiu? Žiadne testy, maximálne tak krvné testy a hneď každému dávajú to isté. To je celá logika západnej medicíny. Ja sa už nejaký ten čas zaoberám alternatívnou medicínou. Prestal som brať akékoľvek lieky. Dávnejšie ma často bolela hlava a bol som často chorý. Odkedy neberiem lieky ale kvalitné výživové doplnky som vôbec nebol chorý a musím dodať že možnosti prechladnúť bolo až až.... Taktiež ma vôbec odvtedy nebolela hlava a cítim sa oveľa lepšie. Lekárom neverím...
Estetic
19.02.12,09:46
No,ak si bol na stránk taksi zistil,že aj ja sa nejaký čas zaoberám alternatívno medicínou.Na rok bude 20 rokov.
Estetic
19.02.12,09:53
No,pokiaľ si bol na stránke,tak si musel zistiť,že alternatívnou medicínou sa zaoberám aj ja.Na rok to bude 20 rokov.Lekárom veriť nemusíš a to čo si spravil je fajn,presne to si mal spraviť.Ale fanatizmus z oboch strán škodí.Niekedy treba alternatívnu medicínu,no a niekedy klasickú.A čo sa týka akne,voľbu má každý sám za seba.Niekto volí to čo ty a niekto klasické metodiky.Máte na to právo.
reddwarf
19.02.12,10:00
Chodím sem viac až poslednú dobu, takže to som si nevšimol. Nemyslím si že to je o fanatizme. Odporúčam prečítať si knihu "Nežiaduci účinok smrť" ktorú napísal John Virapen. Tam je popísaný celý dôvod prečo lekárom neverím a nebudem... Lekári si to možno ani neuvedomujú lebo možno tiež veria tomu, čo im farmaceutické spoločnosti nakecajú. Ja by som NIKDY nešiel pracovať do lekárne ani by som nijak nepodporoval šírenie jedov medzi ľudí. Samozrejme ja nikoho nenútim. To je pravda že je to každého osobná voľba. Napísal som svoj názor, kto chce sa poučí, kto nie tak... sa poučí neskôr na vlastných chybách.
momula
31.03.12,17:31
dobry na akne je framykoin
Estetic
03.04.12,18:30
Povedala by som,že Framykoin je príliš mastný,skôr antibiotiká ked už tak vo forme roztoku alebo mlieka.Nemastné.
Dáša_
03.04.12,18:39
Mám z posledných mesiacov jednu zaujímavú skúsenosť. Mala som na tele hodne veľkú a boľavú hnisavú vyrážku. Naozaj som už nevedala, čo s tým (lekári sú pre mňa skutočne krajne krajné riešenie)

mama mi dala fľaštičku vytopeného zajačieho sadla. Tak som si to nakoniec jemne na noc natrela. Teda, vôňa to je hodne nepríjemná. Ale ráno skoro zázrak - bolesť sa stratila a vyrážka sa začala zmenšovať.

Tak som to vyskúšala aj na juniorovi - u neho ide o typické akné, celkom bolestivé, na čele. A keď už fakt hodne bolelo, skoro tajne :) som použila rovnaký postup. Do rána bolesť ustúpila. A časom sa daná vyrážka stratila úplne. A samozrejme sa objavila ďalšia :) Zatiaľ to nepoužívame veľmi často, nechávame si to iba na tie najhoršie "kúsky"
mikichan
14.04.12,20:49
viete, ze na akne je dobry aj pyr plazivy vid. Jaroslav Kresanek: Atlas liecivych rastlin a lesnych plodov
lujza.j
03.10.12,18:43
petens8
12.10.12,09:13
Dobrý deň.
Mám 22 rokov a už niekoľko rokov ma trápi akné.
Navštvevujem kožnú lekárku, ale nedôverujem jej odbornosti. Zo začiatku mi predpisovala samé vodičky a mastičky, no nepomáhalo to. V poslednej dobe strieda už len dve - Aknemycin a Zynerit.
Síce pomôžu, ale len na nejaký čas a po skončení ich používania sa akné znovu vráti. Preto mám pocit, že sa nimi akné iba potláča, ale nelieči. Vzhľadom na môj vek a profesiu, ktorú onedlho budem vykonávať, by som sa rád akné zbavil natrvalo a nie ho len potláčal a pasívne čakal,kým samé prejde.
Počul som o všeličom - lieku Roacutane, laserovej liečb, atd.
Čo by ste mi odporučili alebo poradili?
Estetic
12.10.12,13:10
Roacutane je liečba poslednej voľby,veľmi ťažká s mnohými nežiaducimi účinkami a je otázne,či Tvoj typ akne je na Roacutane.Co sa týka návratu akne-no lokálna liečba má akne ukľudniť a pokračuje kozmetika resp.estetika,lekár nemá v náplni práce urobiť Ti perfektnú pleť,lekár má v náplni práce dostať akne do stavu,kedy hnisavými procesmi neohrozuje Tvoje zdravie.Pokiaľ lokálne antibiotiká typu Aknemycin či Zineryt Ti akne vždy stlmia je to z medicínskeho hľadiska v poriadku.Ten zvyšok by mala spraviť kozmetika,resp.lekárska kometika.
Laser/IPL/ je vhodný na zapálenú formu akne,pri jednom ošetrení je záber cca 20%,čiže treba asi 5-6 sedení k uspokojivému výsledku.
petens8
12.10.12,14:13
takže čo treba robiť v mojom prípade, aby som sa úplne zbavil akné? Lebo ja zrejme chcem viac ako to, aby si kožní lekári splnili svoju náplň práce - chcem ho odstrániť natrvalo alebo aspoň na dlhšiu dobu...nie ho potláčať lokálnymi antibiotikami ani kozmeticky prekrývať, upravovať, skrášlovať...
Estetic
15.10.12,11:11
Najvyššie percento úspešnosti má Roaccutan,až v 80% sa akne zvládne natrvalo,následne po pol roku sa dajú riešiť trvalé následky po akne,ako jazvičky,fľaky,atd.
korela
15.10.12,13:00
Ak má niekto akné, alebo iné formy "vyrážok" iba na tvári, nie po tele, pri ošetreniach v kozmetických salónoch sa nepredpokladá hlbší rozbor situácie od personálu.
Avšak aké vyšetrenie sa dá očakávať od prístupu lekárov v napr. v lekárskej kozmetike?
Vstupné vyšetrenia, čo všetko obsahujú?
Estetic
15.10.12,13:38
Neviem ako kolegovia,ale my máme zmluvy s poisťovňami,takže preliečenie je ako v medicíne.Akurát kozmetická časť je už potom ako je vidieť na stránke.
protiakne
09.07.14,22:51
Keďže problém s akné mám už niekoľko rokov, rád by som taktiež prispel do diskusie.
Každý, kto si prešiel týmto problémom vie, koľko rôznych prípravkov od kožnej po reklamy na internete použil.
​Naskytá sa tu ale otázka: Nie je cesta ako vyliečiť resp. zabrániť šíreniu akné ako takému?

http://www.protiakne.info/ake-su-najlepsie-prirodne-prostriedky-pre-jazvy-sposobene-akne/
http://www.protiakne.info/7-prirodnych-sposobov-ako-sa-zbavit-akne/

Sú to len dva odkazy, ktoré som dal dohromady, avšak nižšie popíšem v skratke, čo sa mi osvedčilo:

- Vyhodiť mliečne výrobky -> hlavne nízkotučné mlieko, časom prídete na to, že keď už mlieko, tak plnotučné!

- Piť veľa vody -> 3l a viac je minimum. Je to taká detoxikácia organizmu nenásilnou formou.
- Stres a spánok -> Dva hlavné činitele, pokiaľ sa jedná o akné. Viac stresu = viac hormónov v pohybe a pri kombinácií s nedostatkom spánku (cca 5-6 hodín) robí veľmi, veľmi zle nie len pokožke. Vážne, viem o čom hovorím...
- Zelenina -> Samozrejme nedá sa baviť o zdravom jedle ale skôr o "relativne zdravom jedle". Zelenina má, čo sa týka funkcie, to najlepšie čo môžede to seba dostať. A pritom vám to len prospeje. Vykašlite sa na hlúposti a skúste organickú stravu.
Je toho síce málo z toho, čo je potrebné spraviť na minimálne zbavenie sa akné, ale ako vravím, začal som s týmto a o 60% zlepšie nie do 2 až 3 týždňov. Je to veľa 2-3 týždne vydržať? Spravte si z toho rutinu a pôjde to! Čas je to najdrahocennejšie aktívum čo máme, tak prečo ho neinvestovať spravne... :)
Peggynka
10.07.14,03:49
Vo svetle mnohých hlúposti,čo si tu popísal (prihrievaním si vlastnej polievočky),doporučujem prečítať si aj toto:
http://www.zzz.sk/?clanok=3371
Estetic
10.07.14,05:52
Keďže problém s akné mám už niekoľko rokov, rád by som taktiež prispel do diskusie.
Každý, kto si prešiel týmto problémom vie, koľko rôznych prípravkov od kožnej po reklamy na internete použil.
​Naskytá sa tu ale otázka: Nie je cesta ako vyliečiť resp. zabrániť šíreniu akné ako takému?

http://www.protiakne.info/ake-su-najlepsie-prirodne-prostriedky-pre-jazvy-sposobene-akne/
http://www.protiakne.info/7-prirodnych-sposobov-ako-sa-zbavit-akne/

Sú to len dva odkazy, ktoré som dal dohromady, avšak nižšie popíšem v skratke, čo sa mi osvedčilo:

- Vyhodiť mliečne výrobky -> hlavne nízkotučné mlieko, časom prídete na to, že keď už mlieko, tak plnotučné!

- Piť veľa vody -> 3l a viac je minimum. Je to taká detoxikácia organizmu nenásilnou formou.
- Stres a spánok -> Dva hlavné činitele, pokiaľ sa jedná o akné. Viac stresu = viac hormónov v pohybe a pri kombinácií s nedostatkom spánku (cca 5-6 hodín) robí veľmi, veľmi zle nie len pokožke. Vážne, viem o čom hovorím...
- Zelenina -> Samozrejme nedá sa baviť o zdravom jedle ale skôr o "relativne zdravom jedle". Zelenina má, čo sa týka funkcie, to najlepšie čo môžede to seba dostať. A pritom vám to len prospeje. Vykašlite sa na hlúposti a skúste organickú stravu.
Je toho síce málo z toho, čo je potrebné spraviť na minimálne zbavenie sa akné, ale ako vravím, začal som s týmto a o 60% zlepšie nie do 2 až 3 týždňov. Je to veľa 2-3 týždne vydržať? Spravte si z toho rutinu a pôjde to! Čas je to najdrahocennejšie aktívum čo máme, tak prečo ho neinvestovať spravne... :)
:-D Aj ja sa zaoberám alternatívou,ale iba 20 rokov,tak to možno ovládaš lepšie.
Alternatíva je samozrejme dobrá a aj na akne,ale problém je v tom,že ozdravenie celého organizmu ide zvnutra von a nemáte ho ako urýchliť.Takže podľa mojich skúseností tento proces trvá približne 1-2 roky.No a Vy chcete mať výsledky hned,nie o 2 roky a v tom je problém pri alternatíve.Zmena živ.štýlu,zmena stravovania,zmena pohybových návykov pri tomto type liečby je nutná,ale povedzme si rovno,koľko násťročných je na toto zvyknutých a pripravených?V prvom štádiu detoxikácie sa akne takmer vždy zhorší a často sa zhorší dosť a môžu zostať jazvy na celý život.
Vyhodiť mliečne výrobky-pokiaľ nemáš alergiu,netreba.3 litre vody a viac je nezmysel,pri dlhodobom užívaní takéhoto množstva tekutín by mohol byť problém s obličkami.Stres a spánok súhlasím,dodám dalšie pravidlá-nebabrať,ak potrebujete čistenie treba osloviť profesionála ktorý vie čo robí.Nepeelingovať hnisavé procesy.Slnko hojí ale na zápalových procesoch často hojí hyperpigmentáciami.Atd,atd.
A akne nemusí byť len choroba.Clovek do dospelosti ide s jedným z troch typov pleti-suchý,zmiešaný a mastný.Ten mastný typ pleti pri nesprávnom ošetrovaní robí akne prakticky stále.Príjemný deň.
reddwarf
25.06.16,20:57
sisinka99 - O tom silno pochybujem :) tiez mi to lekarka pisala a bolo to doslova PRD platne. Klasicky postup lekarov je skusat to od eryfluidu, potom duac, skinoren, zineryt, eclaran. Mozem potvrdit ze nic z toho mi nepomohlo a ked uz su lekari v koncoch predpisu roaccutane / aknenormin co som odmietol. Staci si nastudovat neziaduce ucinky + skusenosti zo zahranicia ale aj zo SR, ktore dokazuju ze tie neziaduce ucinky su celkom realne a nie je to "len tak rozpisane" ako to tvrdia lekari tesne predtym ako vam daju podpisat nejaky zdrap papiera...
Estetic
27.06.16,07:44
Klasický postup lekárov je podľa liečby lege artis.Ale ano,najprv sú antibiotikáEryfluid/ a následne kombinované preparáta/napr.Duac/.A nemyslím,že niekto sa s Roaccutanom hrá len tak bez vysvetlenia.
Viem pomôcť
05.07.16,11:56
Problém je v tom, že sa skúšajú všelijaké mastičky,ktoré síce zaberú,ale len dočasne.Problém treba riešiť vnútorne.Je potrebné zbaviť sa prírodnou cestou škodlivých látok v organizme, vyživiť črevnú fóru, dodať živé baktérie a následne používať kvalitnú prírodnú kozmetiku bez syntetík.Umývať tvár a miesta antibakteriálnym mydlom.Ja som tým prešla, lekári 2roky skúšali mastičky,aj antibiotiká a až toto mi pomohlo. Už je tomu pekných pár rokov...
lujza.j
05.07.16,12:06
Žabinka
05.07.16,12:16
Hlavne to atibakterialne mydielko je bez chemikalii....

http://www.zdravieastyl.sk/zdravie-zivotosprava/316-antibakterialne-verzus-obycajne-mydlo
ja nemám dobré skúsenosti s antibakteriálnym mydlom.. kúpila som si ho lebo tiež som si myslela, že antibakteriálne, vylieči vyrážky.. a figu borovú, vyrážok som pri jeho používaní mala oveľa viac, a v horšom stave.. hodila som ho do koša, a používam už len klasické detské mydlo.. a stav sa zlepšil..
lujza.j
05.07.16,12:30
Marketigovy tah...ako vela inych veci...
Ja som ako cistiace gely na tvar..kadeco aj vychyrene kozm.znacky......za nie malo penazi....:( az kym som si "neuvarila"svoje cistiace:)mydlinko......chlap si dlho tvar mydlom z bahnom z mrtveho.....uz ma "smolu" pokial kupim bahno....bude mat...so zelenym ilom alebo aktivnym uhlim:D
E15
06.07.16,11:37
nikol888
25.03.17,20:02
Baby ja som s pletou mala problemy uz od strednej a drzalo ma to az do 24. Je dobre ak sa najprv posnazite tento problem odstranit prirodnou cestou- prirodna kozmetika, dobre odlicovanie, nevytlacanie sa… avsak ak nic nepomoze ako sa stalo aj mne, nebranila by som sa ani tabletkam. Ja som pocas 6 mesiacov brala Roaccutane a plet sa mi nadherne upravila. Viem, ze je to silne antibiotikum ale kvoli trapeniu pocas tych rokov a strate sebavedmia mi to za to naozaj stalo.
Teraz mam 29 a nejaky ten pupacik sa stale objavi ale hlavne je spravne cistenie a odlicovanie.
Mne osobne velmi pomaha ilova cistiaca maska, ktoru si mozete objednat z internetu. Je to stary aztecky sposob starostlivosti o plet pouzivaný uz starocia. Maska sa miesa s organickym jablkovym octom, ale moze sa pouzit aj obycajna voda. Je super hlavne v boji proti porom a ciernym bodkam. Pomaha odstranit zacervenanie zapalenych vyrazok a zmensi vypukle zapalene pupaciky. Pravidelne pouzivanie je dobrou zbranou proti flakom a drobnym jazvyckam po akne. Ja ju pouzivam raz tyzdenne vecer. Nezabudnite si po nej plet pekne hydratovat kremom. Ja si ju objednavam z Anglicka za okolo 17-18 libier a balenie mi vzdy vydrzi skoro rok.
http://amzn.to/2mCiJ9a?tag=ihmp-21
lujza.j
25.03.17,20:08
Bentoinovy il-aztecku hlinu kupis...bezne na sk