Venom17
27.09.14,23:46
Dobry den,
Mam zrejme problem s priehrievanim jedneho z mojich PC komponentov do tej miery ze sa mi (len pri zatazi) vypina PC. Po opätovnom spusteni mi uz Speedfan nevie ukazat historiu teplot, takze neviem co sa priehrieva. Vie mi prosim niekto poradit program, ktory by aj po restarte vedel ukazat posledne max. teploty GPU, CPU a MB?
Dakujem.
misoft
27.09.14,22:33
Zistenie teploty problém nevyrieši.
Najskôr vyrieš vyčistenie vetrákov a chladičov od prachu. Pretože ak sa PC vypína od prehriata - tam tam máš riadne svinstvo. Taktiež nie je na škodu prepastovať. Inak priebežne vie sledovať teploty i Aida......
A keďže ti vypne PC - jediné čo to spôsobuje je CPU, ktorý sa takto chráni pred poškodením.....
Venom17
28.09.14,07:46
Pocitac je kompletne vycisteny a prepastoval som aj GPU a CPU. Kupil som aj novy hladic na procak ktoreho teploty teraz neprekracuju 45 stupnov. Mam podozrenie na grafiku ale nechcel som vas ovplyvnovat pri radach. Pokial zistim presne co sa prehrieva budem sa vediet pohnut dalej.
misoft
28.09.14,12:04
Grafika len zriedka vypne celý PC - má svoje vlastné čidlá - v prípade prehriatia jednoducho sa odpojí od zbernice a na monitore bude No signal, alebo čiernočierna tma....
Venom17
02.10.14,19:13
Skusil som SuperPi a FurMark. MB a HDD sa drzia pod 40, ale GPU rychlo siaha na 80 stupnov. Tak chvilu zotrva a PC sa vypne. Skusal som dva krat. Zeby nestihal zdroj? Prosim poradte.
misoft
02.10.14,20:02
Aký zdroj máš? Pozri tiež na čistotu na grafike, prípadne i grafiku prepastovať - ak si to neurobil. Ale grafika pri záťaži niekedy vyletí k osemdesiatke a musí to zvládnuť. Ovšem - čím menšia teplota, tým lepšie.
Venom17
03.10.14,06:36
V mojej old zostave AMD X2 6000+ a HD4850 mam uz 2druhy 400W zdroj, lebo ten prvy hucal jak divy, ale predtým mi to nerobilo. Nieje to hracsky zdroj, lebo ani znacku neviem vycitat. Grafika cista a prepastovna.
mecky
03.10.14,07:41
moze to byt aj zdrojom, ak to je nejaky neznackovy srot. ta zostava v zatazi moze potiahnut tak 250w co uz moze byt prilis. ak mas este ten stary tak ho tam na skusku daj
Venom17
03.10.14,18:35
Zakupeny a odskusany novy silnejsi zdroj. Teploty postarom, ale PC sa nevypina. Stary zdroj venujem charite. Dakujem pani.