kuravesele
28.09.14,11:31
Zobrala som si internet na doma od Orange...notebook, cez ktorý som spúštala skrinku sa normálne napojí na wifi...no notebook ktorý je starší a aj stoloví pc...ktorý má externú anténku na wifi neviem pripojiť...som pripojená do skrinky ale internet nejde...neviete, kde je chyba? Cez kábel ide internet...
taiko
28.09.14,09:35
1. co to znamena, ze si pripojena do " skrinky " ?
2. Aky ma starsi NB operacny system?
3. Vidis na starsom NB svoju wifi siet, medzi dostupnymi sietami?

Popisala s viacero veci naraz. Musime ich vyriesit postupne. Zacneme starsim NoteBook-om
kuravesele
28.09.14,10:36
Pridala som fotku, ako to mám zobrazené...keď sa chcem pripojiť cez wifi...ja mám v notebooku VISTU
kuravesele
28.09.14,12:07
1. co to znamena, ze si pripojena do " skrinky " ?
2. Aky ma starsi NB operacny system?
3. Vidis na starsom NB svoju wifi siet, medzi dostupnymi sietami?

Popisala s viacero veci naraz. Musime ich vyriesit postupne. Zacneme starsim NoteBook-om

pridala som fotku...ako to mám zobrazené, keď mi nejde net cez wifi....
misoft
28.09.14,12:11
Obr. NB nevie identifikovať AP (asi tú "skrinku" :D), za to ale našiel signál poskytovateľa (šifrovaný) na ktoré nemáš prístupové práva.
Pokiaľ sa pozrieš do PC, ktorý ti je pripojený, tak tam zistíš meno siete, ktorá je tvoja. No a potom je potrebné dať vyhľadať bezdrôtové siete, mal by vyskočiť dosažiteľných sieti a v nej by sa mal objaviť i názov tej tvojej a k nej sa pripojiť.

137800
kuravesele
28.09.14,12:19
no ale to ja som v tej mojej sieti...normálne som zadala heslo...ale aj tak nejde internet...a cez kábel mi ide...nerozumiem tomu, alebo je to starý notebook?
kuravesele
28.09.14,13:53
nechapem. nejde to.
kuravesele
28.09.14,14:08
notebook ktory je pripojeny ma W7. a notebook a este jeden starsi pc ma win xp sa nevie pripojit alebo nevie rozoznat siet a popri tom nasiel tu siet. nejde to
sosak
28.09.14,14:45
Skús otvoriť sieťové pripojenia cez ovládacie panely a na ikonu bezdrôtového pripojenia klikni pravým tl.na myši a daj povoliť.
Dáša_
28.09.14,17:38
bola tu tuším prednedávnom rovnaka debata - nb s xp a správal sa rovnako, ako si popísala. Niekto napísal, že treba nainštalovať nejaky servisny pack. Mám rovnaký problém, ale po pravde, zmierila som sa s tým, že môj nb je na kabli, ostatne v domacnosti sú bezdrôtovo pripojene.
misoft
28.09.14,22:15
notebook ktory je pripojeny ma W7. a notebook a este jeden starsi pc ma win xp sa nevie pripojit alebo nevie rozoznat siet a popri tom nasiel tu siet. nejde to
Dáša_ mierne naznačila..... Píšeš, že tam máš W XP - t.z. mala by si mať SP3 - inak často sú potom problémy....
http://support2.microsoft.com/kb/322389/sk
http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/help/learn-how-to-install-windows-xp-service-pack-3-sp3
nunenko
29.09.14,08:58
kuriatko ja by som to na tvojom mieste riešil tak, že USB wifi z PC BY SOM PRIPOJIL k NB, na skúšku.
Na svojom mieste by som prestavil router, ale v prvom rade by som poslal jehoVistu do zabudnutia.
no do tej tvojej sieti budeš pripojená, keĎ ťa identifikuje tá skrinka, čo sa podľascreanu nestalo.
najjednoduchšie je vyskúšať vypnúť zabezpečenie (heslo) WIFI na routri, respektíve nastaviť WEP šifrovanie.