qwert1
02.10.14,13:42
Dobry den,
mozem poziadat o invalidny dochodok,robim po VS 5 rokov,pricom zo zaciatku to bol cca priemerny plat,teraz aj dvojnasobne taky ak nie viac. Oplati sa mi viac poziadat so spatnou platnostou a tym padom budem mat vypocitanu vysku invalidneho dochodku spred dvoch rokov,kedy som mal nizsi koeficient prijmu alebo radsej teraz,bez toho aby mi zaplatili spatne za dva roky ale budem mat ten priemerny prijem vyssi kedze cca posledne 3 roky zarabam velmi slusne? dakujem,
nasiel som akurat ze nemam pravo len tak lubovolne poziadat o prepocitanie invalidneho dochodku tym ,ze aj nadalej pracujem,takze je asi dost podstatne ako sa rozhodnem kedy zaziadat o tento dochodok a ci aj so spatnou dobou
vojo
08.10.14,14:19
Najlepšie poradia priamo na sociálnej poisťovni ku konkrétnemu prípadu.
Katy a R
08.10.14,16:04
ale veď to si vieš ľahko prepočítať (vzorec je jasný) ... porovnáš ID z pred dvoch rokov s ID teraz vypočítaným .. a vypočítaš, že za akú dobu by sa ti ten dvojročný doplatok vrátil pri terajšom ID...samozrejme, dôležitý je aj údaj, či budeš poberať ID stále? - ty poznáš svoj zdravotný stav - že či sa ti v krátkej dobe môže zlepšiť :confused: (odobratie ID)
http://www.socpoist.sk/1200-menu/1288s#Suma