KISSASS
04.10.14,11:40
Riešim tento problém: Notebook s win 8.1 doma sa pripojí bez problému k wifi.Na internáte sa môže pripojiť len cez wifi ,pripojí sa, avšak nechce ani za svet načítať internetové stránky a ani inak nie je net aktívny(skype..).Pritom ikonka svieti ,že je pripojený a má prístup na net .Poskytovateľ to má poriešené cez MAC adresy.To sme spravili platba prešla aj prišiel overovací mail, že to je zaplatené.dole sú obrázky z ipconfig pozerám že nemáme IP adresu priradenú čo s tým?firewall sme vypli, 6 protokol je tiež vypnutý viac ma nenapadá... Nadávam...
bubkoch
04.10.14,09:47
misoft
04.10.14,12:43
Adaptér len identifikuje WiFi signál, ale nemá potrebné údaje, aby nadviazal spojenie.
V takom prípade je vhodné nastaviť WiFi adaptér na automatické získavanie pripojovacích údajov (toto je z W7, ale W8.1 to musia mať podobné):
KISSASS
04.10.14,15:56
To mám nastavené od začiatku...
misoft
04.10.14,17:26
Ak teda pre tvoju MAC adresu nepovolil pripojenie a zobral za to peniaze (platba za službu pripojenia) - obrátiť sa na neho písomne s výzvou, aby zabezpečil službu, ktorá je zaplatená. Upozorní ho, že ak službu neposkytne, budeš to riešiť právne - podaním žaloby pre podvod. A že upozorníš telekomunikačný úrad, že poskytuje služby v rozpore so zákonom. http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=23
sosak
04.10.14,17:29
Nemáš pridelenú IP, lebo poskytovateľ nepovolil tvoju MAC, ako napísal misoft.
KISSASS
04.10.14,17:36
Mno je to komplikovanejšie :internát -kolej v Prahe,aktivoval som to v piatok ale overovací mail prišiel až okolo 16 hodiny ,ešte rozmýšlam nad tým či sa tie Mac adresy ktoré povoľuje to musí robiť manualne a to už v piatok neurobil.Takže overovací mail prišiel automaticky, ale viac automaticky nič neurobí...Takže musím asi počkať až do pondelka ...vďaka za odpovede.
misoft
04.10.14,17:42
No filter väčšinou nastavujú ručne. Vyčkať do pondelka - niekedy server sám kontroluje MAC adresy. Až potom konajú. Mimochodom - i v Čechách majú podobný zákon.