intel
06.10.14,14:04
Prosím vás, vie mi niekto vysvetliť, ako je možné, že viac osôb má rovnakú e-mailovú adresu ako ja? Prišli mi rôzne dokumenty, ktoré boli určené mojim menovkyniam. Viem minimálne o dvoch. Čo s tým? Ďakujem
ivka70
06.10.14,12:07
Nemozu mat rovnaku e-mailovu adresu (ta je jednoznacna vzdy), ale zjavne si ich adresati mysleli, ze ta tvoja je adresou ich priatelky ci kolegyne.
Aj mne obcas pride mail na gmaili, mam meno.priezvisko(at)gmail.com urceny niekomu uplne inemu (uz som dostavala aj ulohy mailom).
Zvyknem na ten mail odpovedat s poznamkou, ze zjavne nebol urceny mne a adresat sa pomylil a nech si zisti spravnu adresu.
intel
06.10.14,12:48
Lenže tie dokumenty obsahovali ich adresu, rod. č., č. obč. a ich e-mailovú adresu, ktorá bola taká istá ako moja.
Chobot
06.10.14,12:50
Tak bola zle uvedená. Nemôžu mať rovnakú e-mailovú adresu. Tá je jedinečná, ešte jedinečnejšia, ako rodné číslo - u rodného čísla sa môžu vyskytnúť duplicity. V emailovej adrese nie. Nejaký malý rozdiel tam byť musí, napr. medzi menom a priezvisko stačí, keď je miesto bodky "." podržník "_" a už je to úplne iná adresa.

jozef.novak@gmail.com
jozef_novak@gmail.com
jozef-novak@gmail.com
atď.
intel
06.10.14,12:51
Lenže tie dokumenty obsahovali rod. č. č. občianskeho, adresu, telefon, e-mailovú adresu- a tá bola rovnaká ako moja.
intel
06.10.14,12:53
keď niekto vypĺňa zmluvu o poistení a uvedie tam e-mail(rovnaký ako môj?). iná pani nejaký doklad na daňový úrad a opäť e-mail ako môj, čo sa aj ona pomýlila? nechápem
DANAK1
06.10.14,13:04
no, aj mne chodí na mail potvrdenie objednávky pre kohosi úplne iného - a písala som im, že sa pomýlili, ale nedá sa, vracia mi mail...
Chobot
06.10.14,13:13
Možno samotný majiteľ nevie svoju presnú e-mailovú adresu píše ju všade chybne.
denis_m6
06.10.14,13:22
no tak asi niekto necitatelne niekde vyplnil emailovu adresu a pri prepisovani zo zmluvy alebo ineho dokumentu bola zle prepisana, bodka s ciarkou sa pomyli lahko, neviem preco si s tym robis tazku hlavu, ked sa jednalo o niekoho ineho. Posli mail spat s tym, ze nebol urceny tebe a nech si opravia kontaktnu adresu... viacej by som tomu nevenoval.
ivka70
06.10.14,13:25
Tým skôr by si mal napísať spať, ze ta pošta ti nepatrí., veď to porušuje zákon o ochrane osobných údajov, ak to posiela poisťovňa. Zle mohol uviesť mail aj pracovník poisťovne.