corsa202
06.10.14,17:54
Prosim, poradte mi, moje ginko je od jari akokeby stale neprebudene, celu sezonu ma nazltle listky. Je to ginko kupovane na kmieniku. Dakujem velmi pekne
lujza.j
06.10.14,15:56
arizona
06.10.14,17:46
Ja mam ginko treti rok. Moc nepodrastlo, tohto roku konecne trochu o par cm.
Ale ginko je potrebuje velmi vela rokov,pokym narastie do "dospelosti", takze rastie pomalicky.

Ked ma nazltle listky,asi ma malo vlahy,alebo nevhodne podmienky, mozno treba castejsie polievat,alebo presadit na vhodnejsie miesto.
wabi
07.10.14,07:43
Existuje veľa odrôd ginka, ktoré sa štepia na podpník. Ak ste si kúpili niektorú zo slabo - pomaly rastúcich odrôd ginka, trebárs "Trol" alebo "Mariken", tak sa nečudujte, veď to sú zakrslé odrody. Tiež existujú odrody s panašovaným listom alebo napríklad s nažltlími listami, ktoré tiež rastú pomalšie. Takže možno je to vlastne vporiadku, že vám pomaly rastie a má nažtlé listy.
Pokiaľ chcete aby vaše ginko rástlo rýchlo, trebárs aj meter ročne treba si zakúpiť bujne rastúcu odrodu, ktorá pomerne rýchlo narastie ako veľký strom.
V prípade, že máte pôdu veľmi vápenatú a stromček navyše trpí aj nedostatkom vlahy alebo je v pôde iný problém, treba na jar opatrne presadiť na vhodnejšie miesto a tiež prihnojiť a popolievať a pokiaľ máte bujne rastúcu odrodz bude rásť dobre. Ale treba tiež brať do úvahy aký stromček ste kupovali, či nemal šok s presadenia a dať mu ešte rok šancu na danom mieste a lepšiu starostlivosť...
ubka
08.10.14,10:45
Tento náš strom má 20 rokov, , pôda je piesčito vápenatá, nevenujeme mu žiadnu mimoriadnu starostlivosť, aj keď je pravdou, že prvých 5 rokov som mala pocit, že vôbec nerastie..vydrž :-)
Mária27
08.10.14,11:04
Naše ginko malo okolo 50 cm tuším 3 roky. O dva roky ma prerástlo, je to krásny stromček s bohatou korunou.
Zaujímavé je, že srnky nám každú zimu požrali (pri lese) živý plot a iné stromky, ale ginko nechali.
corsa202
01.12.14,20:40
Kraaasne ginko :-*
cheri
18.11.19,13:28
Chcem Vás poprosiť o radu ,máme doma Ginko a žiaľ,neodhadli sme jeho vzrast,posadili sme blízko domu,dnes má výšku vyše strechy a prekáža elektrickému vedeniu.moja otázka teda znie, môžeme urobiť radikálny rez,skrátením terminálu ,je vhodný čas po opadani lístia? Nechceme dovoliť ZSE aby to urobili v nevhodnom termíne ,lebo neradi by sme o strom prišli.Dakujem za radu:-)