Daro21
09.10.14,10:42
Zdravím, už dlhšiu dobu mám problém s prehliadačom (asi)... Dva-tri krát do dňa mi nejdú zobraziť žiadne stránky, pri tom internet funguje v poriadku..napr. pri skypovaní sa mi to stalo ale hovor išiel stále prípadne iné programy závislé od internetu fungujú v tom čase normálne. vždy keď resetnem PC tak už stránky ide zobraziť..používam Chrome..ale to isté mi spraví aj s operou či slávnym explorerom..
misoft
09.10.14,10:31
Rýchlosť pripojenia. Je možné, že čas od času padne rýchlosť tak dole, že je dlhá odozva. Vtedy hlási chybu Server nie je možné nájsť. Upresni aké máš pripojenie (káblové, optika, zdielanie) a garantovanú rýchlosť. Lokalita, poskytovateľ.
Si pripojený priamo, alebo cez router?
Daro21
09.10.14,16:50
veru, to možno bude problém..net je klasické dslko od orangeu..mal by som mať. max. 5mb/s download a 0,5mb/s odosielanie ale toho som sa ešte nedožil..na optiku ani nemyslím lebo tu nie je :) a pripojený cez router tp-link...všimol som si že mi to robí vždy tak okolo 2,3 poobede a potom podvečer napr. o 18:00..a bud to vydrží až dokým nevypnem alebo niekedy zase okolo 21, 22:00 zas nenačíta...hovorím po reštarte ide všetko ok...
misoft
09.10.14,16:59
DSL-ko - no teda po drôte. To je problém DSL pripojenia. Pretože i keď máš svoju pridelenú IP adresu, ale od Orange napr. do tvojho baráku vedie jeden kábel, na ktorý je pripojených X učastníkov (teda X IP adries) - no a v tej dobe prichádzajú zo školy, z roboty a večer ďalší sa pripoja a surfujú.
Inak rýchlosť 5/0,5mbps - teda nič moc. To i na mobilnom internete je niekedy vyššia rýchlosť.
Skús si týmto http://www.speedtest.net/ zmerať v tej dobe PING, rýchlosť pripojenia. Stačí si len vybrať bod na mape a kliknúť.
A malo by ti potom ukázať výsledok.
Môj
http://www.speedtest.net/result/3820349138.png
Daro21
09.10.14,21:40
no dobre, tak ty si asi na optike to by som bol aj ja rád keby tu je možná...bývam v rodinnom dome tak sa tu pripájam iba sám ale predtým mi to vôbec nerobilo začalo to cca pred 2 týždňami...neni nejaké riešenie v nastaveniach netu alebo pod.?
nunenko
09.10.14,22:06
stretol som sa s tým istým, ale bol to vírus. Neskôr ti internet cez prehliadače nepôjde skoro vôbec. skype však bude fungovat. NOD ho nepoznal, a mal som problemy ho odstranit,tuaim som v jednom prípade aj preinstaloval win, druhy som nejak komplikovane odstanil.
misoft
10.10.14,14:40
@Daro21: keďže si nepodal kompletné informácie, tak som podal všeobecné vyjadrenie.
Je možné, že na pozadí ti niečo haraší (nie v tvojej hlave :D) - takže si stiahni MalwareBytes a daj úplný sken.
Ako nunenko naznačil, je možné, že máš "votrelca" (a Ripleyová nablízku nie je) a MB to vo väčšine prípadov dokáže detekovať a odstrániť.
Ak by to nepomohlo, tak len preinštalácia Win, aby sa votrelec eliminoval.