Fanny62
13.10.14,20:40
Môžem dať por napadnutý mínerkou do kompostu?
arizona
13.10.14,18:56
Radsej nie,je to riziko.
maped
13.10.14,19:25
K minerke porovej - ochrane voci nej zakrytim netkanou textiliou.

Ochrana
"Pri zbere sa kukly uvolnuju do pody kde prezimuju. To zanamena ze pozberany napadnuty por nesmiete dat do kompostu a plochu kde rastol treba hlboko prerylovat, aby sa kukly dostali tam skade uz nevyjdu.
To zaroven znamena ze sa nesmie cibulova zelenina pestovat na tej istej ploche aspon 4 roky.
Ochrana netkanou textiliou koli dvom generaciam naletu ako aj dost dlhou dobou naletu vyzaduje prakticky sustavne kryt. Pri zisteni poskodenia larvami je uz neucinne. Zakrytie musi byt uplne a na celej ploche."
osky
21.10.14,07:25
ja som robila tento rok experiment-sadila som por pod ovocne sromky,aby por ochranoval stromky pred skodcami,a musim povedat ze poru to ronako prospelo,je obrovsky a vitalny.mam len par korenov,sadila som ho prvy raz.je super a bez postreku,prakticky bez akejkolvek roboty :-D
ela77
21.10.14,07:50
No ja som si tento rok dala veľmi záležať na pestovaní póru, dôsledne som prihŕňala aj zeminu k nemu, je nádherný, vybielená časť je dostatočne veľká-20 aj viac cm, no pravdepodobne skončí tak ako tu radí ""maped"", pretože som včera potrebovala pórek a na moje nemilé prekvapenie po vykopaní bol nádherný hrubý , zvonku nepoškodený, ale žiaľ pri dôkladnejšom očisťovaní ho sa pod asi treťou listovou vrstvou objavili narobené kanáliky a aj samotný škodca. Skúšala som ďalší vykopať a to isté samozrejme. Takže tých asi 20 či viac porov pôjde na spálenie a ja budem zase musieť kupovať v HM. No keď to tak čítam, tak ho asi idem hneď aj ostatný vykopať a nebudem už riskovať. Tešila som sa ako ho nechám aj v zime vonku a budem dolovať zo zamrznutej pôdy čerstvý. Takže """osky""" skús si ho skontrolovať, či je ozaj aj vo vnútri v poriadku, aby si sa zbytočne nevytešovala ako ja.