Anub1s
19.10.14,10:21
Chystám sa oplocovať pozemok cca. 1ha oborovým pletivom a potrebujem konzultovať spôsob osadenia kovových stĺpikov:

-čítal som o možnosti osadiť ich do jamy 50-70 cm hlbokej, obložiť kameňom, zasypať zemou resp. šotolinou a "udupať". Na spodnú časť stlpiku prípadne navariť roxor. Bez betónovania. Máte s tým niekto skúsenosti?
-nezávisle na prvej otázke: vzdialenosť medzi nimi 3 metre alebo ich môžem osádzať aj ďalej od seba?
Ďakujem
Brčo
19.10.14,10:29
Zvazil by som najsamprv tie kovove stlpy-aby neskoncili vo vykupe.Radsej nejake zrecyklovane vinohradnicke betonove,alebo uplne staci borovicova gulatina-zarovno s pletivom vydrzi,v lepsom pripade agat.
A asi by som ich daval na 5 metrov a kazdy 50 metrov ich zavetril...
Anub1s
19.10.14,11:41
Nad betónovými som uvažoval ale v okolí sa nedajú použité zohnať a nové sú pre mna na takyto ucel zbytocne drahe. Agátové som zvažoval, ale ich výroba je pre mna zdĺhavá (vyhladanie, pílenie, preprava) a kúpa cenovo porovnatelná s kovovými. Príslo mi teda lepsie kupit hotové aj s prípravou na uchytenie pletiva (5-6€ jeden 2,2m/2,4m). Co sa týka "vykupu" to je dobra pripomienka, to riziko tam je. Utesujem sa, ze pozemok je par metrov od frekventovanej chatárskej cesty a medzi obývanými hospodárskymi usadlostami. Za tých 5m vdaka, to radil aj známy ze stací.
Brčo
19.10.14,13:05
nedavno bol na bazosi inzerat: darujem 80 ks betonovych stlpov do vynohradu-treba len sledovat
Anub1s
19.10.14,15:48
Hľadal som steré lešenie. Dopadlo to podobne ako s betónovými a s agátom v komente predtým. Čo sa týka osádzania je tam veľmi kamenistá pôda....v podstate teda nemusím betonovať?
vlado 33
26.10.14,20:15
To nemyslíš vážne 3/4" 26 mm alebo 1" 33 mm? Takýto plot jedine na zajace aby neušli. Ohnem ti to jednou rukou na 2 m dĺžky. Asi máš na mysli hydraulické hrubostenné rúrky, a vieš koľko stoja?