7kraska
20.10.14,14:02
Dobry den,

chcela by som sa spytat uvadzanie datumu dodania v KV. Mam prijatu fakturu za sluzbu zo zahranicia, miesto dodania urcim podla §15 odsek 1. Teda ako platitel DPH musim sluzbu samozdanit. Sluzba mi bola poskytnuta v mesiaci september ale fakturu som dostala s datumom vystavenia oktobrovym. Ked sluzbu samozdanim a uvediem do danoveho priznania za september, aky datum uvediem do KV respektive uvediem datum vystavenia faktury 7.10 v kontrolnom vykaze za september?dakujem za odpoved
a_je_to
22.10.14,07:09
Do priznania DPH, aj do KV idú faktúry prvotne podľa dátumu dodania. Ak tento dátum chýba, tak sa faktúra zaradí do obdobia podľa dátumu vyhotovenia, alebo dátumu, v ktorom ju odberateľ skutočne dostal. Faktúra musí byť aj v priznaní, aj v KV za to isté obdobie. Pozri si bod 7. dodatku č. 1 k poučeniu o KV.
7kraska
22.10.14,08:28
ja som na danovom urade nasla takyto priklad, ktory presne pasuje na moj pripad:

Slovenský platiteľ dane si objednal reklamnú službu u podnikateľa z ČR. Služba je ukončená dňa 26.6.2014. Faktúru český dodávateľ služby vyhotovil dňa 2.7.2014 a tento dátum aj uviedol na faktúre. Faktúru slovenský platiteľ obdržal 12.7.2014. Daňová povinnosť vznikla dňa 26.6.2014. Prijímateľ služby uplatní slovenskú DPH (20%) na prijatú službu a zahrnie daňovú povinnosť do daňového priznania a zároveň aj do kontrolného výkazu za jún, príp. II.Q 2014. Základ dane určí na základe zmluvne dohodnutej odmeny. Ak sa suma na vyhotovenej faktúre, ktorá je požadovaná za službu, odlišuje od základu dane, ktorý platiteľ uviedol v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie jún, príp. II.Q 2014, opraví základ dane podľa § 25 zákona o DPH.

tam je jasne napisane predsa, ze to zahrinie do priznania aj kontrolneho vykazu ja jun...ale aky datum uvedie do KV?ked vychadzam z usmerneni tak by som tam mala uviest datum na fakture 2.7. nie? a na jednom skoleni mi pani lektorka tvrdila, ze do KV ide datum z faktury aj ked by bol zly...cize z toho mi vyplyva, ze ja to uvediem do dp za sepmteber aj do kv ale v kv bude oktobrovy datum...to je motanica :(
evuš
22.10.14,08:31
Ak bola služba poskytnutá v septembri, dáš ju do DPH i KV 09/2014, s tým, že do KV uvedieš dátum dodania služby.. Neprihliadaš, že fa bola vystavená až začiatkom októbra...
7kraska
22.10.14,08:37
no ja uz fakt neviem, lebo ked som si pisala dopyt na du tak mi napisali, ze do KV sa uvadzaju udaje z faktury a faktura je vyhotovena v okt. a je tam datum dodania oktober...cize z toho mi vyplyva oktobrovy datum..
evuš
22.10.14,08:41
..prečo dali dátum dodania október, pokiaľ dodali službu v septembri ??? Nech fa opravia..
a_je_to
22.10.14,08:55
7kraska
22.10.14,09:28
neviem lebo su sibnuti..este aj z prilohy k faktre vyplyva kedy sa skoncilo poskytovanie sluzby..ale to je jedno proste to je od statnej istitucie takze konatelka to nechce dat opravit tak neviem co s tym...