kathrina
20.10.14,19:05
lujza.j
20.10.14,17:23
arizona
20.10.14,22:47
Daj si do googlu,urcite najdes tisicky odpovedi...aj v Porade.sk je rozsiahla tema...
taiko
21.10.14,05:14
Pred casom som cital, ze na nich funguje epsomska sol. je velmi horka a moc sa im to nelubi. Ale asi ich to len odradi, nie usmrti
arizona
21.10.14,07:49
Netusim,aka je to epsomska sol. Ja mam odskusanu aj obycajnu,kuchynsku. Ta im "nechuti" tiez...
Tweety
21.10.14,07:51
tiež som naších bezdomovcov solila obyčajnou
Luky89
22.10.14,08:10
Asi nič horšie neexistuje ako solenie slimákov akoukoľvek soľou. Soľ zasoľuje pôdu čím ju degraduje. Radšej ich zbierať a ničiť mechanicky.
Mne sa už roky osvedčil lacný a účinný recept. Do pôdy zakopať fľašu a do fľaše naliať vodu z varenia rezancov, prípadne dať do vody múku alebo napučať zrno (to je menej účinné). Slizniaci sa do fľaše doslova hrnú (už som zažil aj takú situáciu že fľaša už bola po vrch plná utopených slizniakov a na vrchu boli živý, ktorý sa snažili dostať cez mŕtvych do fľaše. )
taiko
22.10.14,08:13
to nie je sol v pravom slova zmysle :D Je to siran horecnaty. Dokonca sa to pouziva aj na znizovanie kyslosti pody, ci na podporu zelenania koniferov.
taiko
22.10.14,08:15
Je to siran horecnaty a da sa to aj do kupela pouzit ako peeling. Som vyskusal minulu sobotu :D. Dokonca niektori to aj jedia ako prehanadlo.
Luky89
22.10.14,08:20
Takto je už trochu iná vec ale počul som už aj takých expertoch čo kúpili 20 kg NaCl posolili záhradu a potom sa čudovali že im akosi nič nerastie a miestami majú soľné výkvety ako v kvetináči, v ktorom nebola hlina menená 20 rokov.
taiko
22.10.14,08:38
jeeeesus marja, no tak to teda tej zahrade pomohli :D
arizona
22.10.14,11:45
Nahodou, ja si pamatam, ze kedysi tak babky robli, ze pred sadenim zemiakov jemne posolili zem,vraj to nicilo chrobac, co bola v zemi. Ale ked sa to so solou prehnalo, tak rastliny spalilo.Ale v malom mnozstve vraj pomahalo...osobne nemam odskusane, ale viem, ze to tak stari ludia prv robievali.
wabi
23.10.14,19:12
Zbieranie je nekonečný príbeh, pretože prídu ďalší...
niekto kvôli tomu chová kačice indických bežcov, vraj to pomáha
Niekto ich trávy ale je to dosť drahé a nie je to práve ekologický spôsob
Niekto im sťažuje prístup na hriadky drsným štrkopieskom
Niekto im dáva parazitické červy, ale tiež to nie je najlacnejšie
Niekto solí, niekto napichuje ako ražničí, niekto polieva vriacou vodou...
Niekto dáva flašu s lákadlom pivo, či iné lákadlo...
Všetko je dobré no nič nie je 100%, a tak na to niekto proste kašle...
kuravesele
24.10.14,03:22
ja idem budúci rok kúpiť HLÍSNICE , je to prípravok NEMASLUNG, je to drahšie, ale pozerala som o tom reportáž, a vraj je to najúčinnejšie a nepresolí sa pôda...
Ferdosondo
24.10.14,04:56
My sme mali tiež neúrekom bezdomovcov. zbierali sme ich. Teraz na nich zaútočili malé čierne nechlpaté húsenice cca 3mm hrubé a 2cm dlhé.
Minule som sledoval jedného slimáka, ako "utekal" pred húsenicou. Tá ho "dobehla" a prisala sa mu na zadok. Potom slimák prešiel ešte tak 10 cm a bolo po ňom. Následne na to "pribehlo" asi tridsať húseničiek a z bezdomovca do druhého dňa ostala iba kožka.
taiko
24.10.14,05:38
scaryyyyy. Urcite to nebol nejaky trailer z noveho hororu? :)
kuravesele
24.10.14,05:48
taiko normálne som sa zasmiala z tvojho príspevku...haha :)
Ferdosondo
24.10.14,06:15
Taiko myslíš, že by som to mal upraviť? Veď predsa, na slabšie povahy to môže pôsobiť negatívne:)
pmajap
24.10.14,07:01
za chvíľu dáš tému čo s malými húseničkami- narástli skúšal som všeličo.... :)
Ferdosondo
24.10.14,07:21
Nie si ďaleko od pravdy.
Húseničky sa rozmnožujú ako divé. Bodaj by nie na toľkej strave:) A tučné sú ide ich rozdrapiť.
taiko
24.10.14,12:29
:D:D:D:D, len aby si po zozrati slmakov nehladali vacsie susto :D
Ferdosondo
28.10.14,09:01
Taiko prišli mrazy a dali na bendžo aj jedným aj druhým. Takže som(väčšie sústo) nateraz zachránený. :) :) :)
luck
20.05.16,07:51
Jednoznačne ak mate podmienky na chov kačiek alebo ste ochotný nejaké podmienky im vytvoriť , jednozančne si ich oblúbite. Nie je to náročný chov. Na slimakova slizniakov , ale aj inych zahradných škodcov je velmi vhodná kačica indický bežec. Ja som si ju pre rovnaký problem zaobstaral a mam velmi dobre skusenosti. Su uzitočne nielen preto že likviduju ale aj su naviac velmi elegantný doplnok zahrady. Maju držanie tela ako tučniak a nelietaju. Sfarbenia su rozne velmi pestre aj ako dive kačky. Znašajú pri tom konzumovateľné vajíčka každý den po roku chovu. Vrelo odporúčam. V súčasností sa mi podarilo aj odchovaťa tak mam radost a rad ich ponukam dalej..