mshop
21.10.14,16:22
Ahoj.


Keď kuriér vyberá dobierku dáva adresátovi doklad o uhradení dobierky (jednoduchý kus papiera kde sú údaje o platbe, od koho komu atď.)


Chcem sa opýtať, či si môžem aj ja vytvoriť takýto doklad s tým, že po výbere dobierky pôjdem do banky a peniaze vložím na účet pod var. symbolom dobierky tak ako mi to chodí na účet aj od kuriérskej spoločnosti?
mareko
21.10.14,16:31
Dobierku musíš zaplatiť kuriérovi alebo na pošte. Bez toho ti zásielku nik nevydá. Tým pádom bude zaplatená a ty nebudeš robiť žiaden prevod v banke.
mshop
21.10.14,16:52
Nechápeme sa. Ja doručujem zákazníkovi objednávku
avalik
21.10.14,17:30
Ty ako predajca tovaru, v prípade platby v hotovosti musíš zákazníkovi vydať doklad z ERP (evidovať tržbu v ERP) a to aj v prípade úhrady faktúry v hotovosti. Či si následne peniaze vložíš podnikateľský účet alebo necháš v pokladni je tvoja vec.

Dobierka je odovzdanie peňazí za tovar medzi odosielateľom a adresátom prostredníctvom tretej osoby a takto prijatá tržba nepodlieha povinnosti evidovať tržbu v ERP.
Dáša_
21.10.14,17:53
no, predpokladám, že chceš nejak obísť povinnosť registrovať tržby cez ERP. V podstate, keď pošleš peniaze cez poštu v mene zákazníka, tak by to šlo. Len nemôžeš dať zákazníkovi potvrdenie ako napriklad kurier. On by mal dostať do ruky ustrižok z pošty - a to sa nedá tak jednoducho zariadiť.
Chobot
21.10.14,20:24
Ty si kuriér?