Moninka33
22.10.14,16:07
Na skladovej karte som nahodila tovar a tiež počet kusov daného tovaru, keď chcem vytvoriť príjemku a pretiahnuť tovar zo skladovej karty neviem tam dostať počet tých tovarov teda merných jednotiek (kusov daného tovaru ) názov,cena sa tam pekne zobrazí,ale počet kusov nie...ako to docieliť alebo kde môže byť problém...za všetky reakcie budem vďačná.
fortunka
22.10.14,15:23
Na skladovej karte sa nedavaju kusy, merne jednotky ano (tak co ti netaha? počet ks alebo mernú jedntku), kusy (počet) treba v príjemke vypísať... inak mernú jednotku by malo ťahať automaticky.
Moninka33
22.10.14,15:58
dakujem za reakciu, pokusim sa byt presnejšia. Na skladovej karte som pridala tovar napr. tehlu a tam je kolonka, že počiat.počet MJ ( tam som pridala teda počet kusov tých tehlí ), pod tou kolonkou je počiat.cena MJ ( cena jednej tehly)....a takto všetok ostatný tovar. Nasledne keď chcem vytvoriť prijemku pretiahne všetko okrem počet MJ .....skusala som to aj vypísat avšak ten dany tovar na skladovej karte sa potom o tolko zvýšil teda mi tam hodilo dvojnasobok....a potom nemam realný sklad.
Žabinka
22.10.14,16:59
tak ako napísala fortunka.. na kartu nedávaš ks.. ale najprv klikneš na pridať príjem.. zadáš dátum, dodávateľa, preklikáš sa pod úvodnú tabuľku a hneď v prvom okienku klikneš, dostaneš sa do kariet.. pod oknom klikneš na + , čiže pridať kartu, a vypíšeš, ale bez počiatočných ks a ceny.. klikneš na OK, Zobrať.. vráti ťa späť do príjemky, a až tam vypíšeš ks, skontroluješ a hotovo.. odtiaľ to zoberie do karty, nie naopak z karty do príjemky..
pozri si manuál, od strany 12..
http://www.mrp.sk/download/manualy/MRPjus/Manual_s_prikladmi.pdf
Žabinka
22.10.14,17:01
tú kolonku- počiat. počet a počiat. cena - si nevšímaš, tam nabehnú kusy až z príjemky..
Moninka33
22.10.14,18:09
no super zajtra skusim znovu dakujem :)
fortunka
24.10.14,08:10
:))