SamuelG
22.10.14,16:16
Mám PC napojené cez modem na internet. Chcel som z tohto PC urobiť prostredníctvom wifi USB adaptéra access point aby som mal wifi pokrytie v miestnosti. Typ WIFI USB adaptéra mám CNP-WF518N3 (300N wireless LAN adapter). V počítači mám nainštalovaný windows 7. Nainštaloval som do počítača aj najnovší driver pre toto zariadenie zo stránok výrobcu. Zapojil som WIFI USB adapter do slotu pre usb 2.0. Zapol som realtek ovládací panel zariadenia a prepol som zariadenie do Access point modu. Nastavil som WPA a zadal heslo na prístup na wifi. Zapol som na svojom smartfóne HTC EVO 3D wifi a tá detekovala mnou vytvorený access point a po zadaní hesla sa naň pekne napojila. Všetko fungovalo chvíľu normálne a na EVO 3D som mal prístup na internet. Po chvíli ale zrazu na smartfóne nešlo načítavať stránky. Wifi spojenie s access pointom bolo stále vytvorené a silné ale jednoducho EVO 3D nemalo prístup na internet. Skúšal som všetky možné veci ale jednoducho neviem problém odstrániť. Jednoducho raz internet na EVO 3D ide a potom zrazu nie pričom internet v PC ide stále a WIFI spojenie je po celý čas silné.

Neviete niekto ako tento problém odstrániť?
misoft
22.10.14,14:34
A prečo takto zložito? Kúp si router. A máš hneď i LAN i WLAN.
http://cz.tp-link.com/Resources/UploadFiles/200935194152746.jpg
Router zoženieš už od 25€
mecky
22.10.14,15:14
windows na taketo nieco vobec nieje stavany. nikdy to poriadne nefngovalo a ani nebude. problemy ma samotny windows s obsluhou takejto siete a ovladace tiez niesu na AP velmi velmi stabilne. hladat chybu a ladit takuto kombinaciu je o nervi
ako spomina misoft wifi wouter to vyriesi, nemusis mat spusteni notebook bude funkcne
ak chces nieco ozaj lacne a tak sa da aj pod 20€
http://www.alza.sk/tp-link-tl-wr740n-d155298.htm
SamuelG
22.10.14,16:56
To mám do roboty tam nemôžem zapájať WiFi rooter. Preto som chcel aspoň takýto access point prostredníctvom adaptera. Veď to nejak musí fungovať ked sa to vyrába a su na to drivre aj na windows 7. Možno je len chýba niekde v nastaveni.