nikula
23.10.14,14:02
Máme na sklade nesúlad medzi stavom tovaru v sklade a v účtovníctve. Na sklade máme menej ako v účt. (ide o sumu cca 1600eur). Môže byť, že niekedy sa tovar neprijal na sklad, ale v účt. doklad áno. Ako to vyrovnať, aby nebol problém... 549?
Tweety
23.10.14,12:12
Najprv treba prezrieť účtovanie a následne príjem, výdaj na sklade. A potom už na základe nezrovnalostí doúčtovať.
nikula
27.10.14,11:28
Účtovne sú všetky doklady evidované... skôr na sklade je chaos. Nakoľko nie som zodpovedná za evidenciu skladu, tak je to ťažšie zistiť. Ale podľa informácii by to malo byť ešte z minulého roka. Doklady sa dali do účt, ale neprijali sa. Nakoľko ide o veľa príjemiek s väčším počtom položiek, je na dlhšie to odkontrolovať, tak ak by sa to dalo nejakým zápisom vyrovnať, to by bolo lepšie....
ďakujem
zlatica76
27.10.14,12:16
Najprv si ujasni, čo je dobré - či účtovníctvo alebo sklady.

Podľa tvojho komentára sú správne hodnoty v účtovníctve, ale v skladovom hospodárstve je bordel. Tzn. nepotrebuješ nič účtovať, len neúčtovnými pohybmi dostať sklady do súladu s účtovníctvom.

Ako prvé by som riešila, prečo tento problém vznikol a ako sa mu dá predísť. Lebo, dnes to síce "narovnáš", ale o mesiac budeš riešiť presne tento istý problém, o dva znovu atď.... skrátka, spravíš si z toho nekonečný príbeh.

Po druhé - nesúlad skladu s účtovníctvom by som riešila s hotlinenom daného softvéru. Ono, môže to byť po programovej stránke dosť komplikované, toto narovnať. Môže sa to robiť napr. cez "finančnú inventúru". Ale takto sa ti nedá poradiť.
nikula
27.10.14,12:20
ešte takto... firma ide do likvidácie a preto by som potrebovala jednoducho zrušiť skladové zásoby, ale softvér mi preúčtuje iba tie zásoby, čo sú v evidencii na sklade. Tým pádom sa mi 132 nebude rovnať nule, čo by som chcela.
zlatica76
27.10.14,12:24
a čo sa stane fyzicky s tým tovarom?

Tak či tak, najprv si treba ujasniť cieľ, kde sú dobré čísla (či v účtovníctve alebo v skladovom hospodárstve). Ak je problém v skladovom hospodárstve, treba riešiť s dodávateľom softvéru. Inak to dohromady nedáš.
nikula
31.10.14,12:31
no a keby som dala 549, sumu by som zadala tak, aby sa 132 vyrovnala? na sklade aj tak nie je toľko tovaru ako v evidencii, nakoľko tovar išiel do záruky a už dlhšie obchod nefungoval. Teraz to potrebujem k likvidácii vyrovnať...