fortunka
24.10.14,12:39
Mám taký problém, ktorý tlačíme pred sebou už od r. 2010... tj. eshop a neuhradené vydané faktúry (resp. čiastočne neuhradené), či chybou zamestnanca (zle vypísali sumy, nedali vedieť že treba uhradiť viac, nečakalo sa na prevody vopred atď.) alebo inými nedopatreniami (šéf "nechce obťažovať" atď).
Tieto faktúry už pravdepodobne NIKDY nebudú uhradené, vymáhať sa poväčšine nedajú.. celková suma je niekoľko tisíc eur, ale jednotlivé faktúry sú 2-70EUR. Vďaka doručovaniu poštou nie som schopná dostať nejaký normálny doklad o tom, že to tá osoba prevzala tovar... taktiež napriek tomu, že sa emailové upomienky posielali, vyššie sumy som posielala aj poštou (99% upomienok sa samozrejme vrátilo späť, dosť často sú to dokonca doručovania na iné adresy - do práce a pod.) Otravuje ma to tam a nevyzerá to vôbec dobre, že sú tam také staré pohľadávky 2010 (asi 15ks fa), 2011-2012 (možno 50ks, ale aj s tými čo sa riadne uhradia ešte).

AKO ICH VYRADIŤ z účtovníctva (JU)? Je nejaká možnosť ich nedaňovo uhradiť, aby sa nemusela z toho odviesť daň z príjmov? DPH je uhradená, takže s tým už nič asi.

Keď som sa pýtala na DÚ, tak daňovo to normálne môžem pouhrádzať... čo ak ich daňovo uhradím k 31.12.2014 interným dokladom a následne by mi predsa prišla úhrada?
martinez
24.10.14,11:14
Danovo ich odpis ich podla §19,2,r. Ak Ti dodatocne pride uhrada, zauctujes ju 221/646 a zdanis.
Antonia Jendrišáková
25.10.14,07:25
Podľa postupov účtovania pre JÚ pozri si § 14 ods. 2, § 4 ods.6 písm. d tretí bod. Len zdaniť ako ostatný príjem.