MOLAB
24.10.14,13:47
Dobrý deň,
po preštudovaní ekonomicky prepojených zahraničných osôb mám hlavu v smútku. Od 2014 je vraj potrebná transférová dokumentácia.
Avšak skutočne som z toho "domotaná", preto by som chcela poradiť priamo na mojom prípade: Slovenská firma A má dvoch spoločníkov: jednu slovenskú fyzickú osobu a jednu zahraničnú spoločnosť B. Konateľmi je daná slovenská FO a česká FO (zastupujúca zahraničnú spoločnosť B). Medzi danými spoločnosťami, teda slovenská A a česká B, prebiehajú počas roka rôzne obchody (dodávky tovarov a služieb). Je potrebné v danom prípade mať vypracovanú transférovú dokumentáciu spoločnosťou A? Ďakujem za rady.
JankaO
24.10.14,11:56
FR SR vydalo ohľadom transferového oceňovania metodický pokyn, kde je to celkom zrozumiteľne vysvetlené. Hlavne to, koho sa týka (§2) ...
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Profesionalna_zona/Dane/Metodicke_pokyny/Medzinarodne_zdanovanie/MP_k_uplatnovaniu_metod_TP.pdf
MOLAB
24.10.14,12:56
Ďakujem za link, avšak ani po jeho preštudovaní nie som múdrejšia. Nájde sa niekto, kto mi dá jasnú odpoveď? Buď áno, alebo nie. Ďakujem však za link.
JankaO
24.10.14,13:08
Kto je závislá osoba, ekonomicky, personálne alebo inak prepojená osoba je stanovené v § 2 ZoDZP. Čiže ak spĺňate tieto kritéria, tak máte povinnosť preukázať pri transferovom oceňovaní, že ceny sú obvyklé a viesť o tom a o použitej metóde dokumentáciu. Ak kritéria nespĺňate, túto povinnosť nemáte.