macicka
26.10.14,15:33
Konateľ jednej sro pravidelne cestuje do Ríma a na Maltu, lebo tam má obchodných partnerov. Keď si tam kúpi kredit do mobilu a donesie mi bloček z registračky /viete si predstaviť tie bločky z cudziny, žiadne rozpisy bez dph, dph, je tam iba položka TOTAL SUM/, mám takýto bloček na Slovensku samozdaniť?
Economic
26.10.14,17:53
Samozdanenie by pripadalo do úvahy, keby to bola FA s IČ DPH a suma bez DPH s poznámkou prenesená daňová povinnosť. Ja by som kredit dala celý do nákladov. Ak by si mala riadny doklad s rozpisom DPH, kde vidno IČ DPH - a firma je platiteľ DPH, výšku takejto DPH treba sledovať a najneskôr do konca septembra nasledujúceho roka, požiadať o vrátenie zaplatenej DPH, ak sú splnené podmienky pre jej požiadanie (čo sa týka výšky).
martinez
27.10.14,07:22
vec sa ma nasledovne:
1/ samozdanenie sa neodvija od toho, ci tam je uvedene IC DPH resp. poznamka o preneseni danovej povinnosti alebo nie... nic take nespomina §69,3 zakona v sucnnosti s §15,1...ak by bola vystavena faktura na firmu a nebolo by tam uvedene IC DPH, aj tak musite urobit samozdanenie, pretoze miesto dodania sluzby je podla §15,1 na slovensku a Vy ste zdanitelna osoba...nasledne mozete poziadat o vratenie dph z prislusneho clenskeho statu, ak su splnene podmienky daneho statu na vratenie
2/ ak vsak konatel doniesol blok z registracky a vyuctovava ho v ramci cestovnych nahrad, sluzba nebola poskytnuta Vam ako zdanitelnej osobe, ale konatelovi, ktory v ramci cestovnych nahrad ziada firmu o refundaciu nakladov pocas pracovnej cesty v zahranici... v tomto pripade Vy uz nerobite samozdanenie