Mackovka
27.10.14,07:35
Možno ešte kúpiť a zasadiť aróniu? Alebo treba nechať na jar? Vďaka.
wabi
28.10.14,17:05
Samozrejme. Aroniu môžeš sadiť kedykoľvek, zvlášť keď je v kvetináči...
Na jeseň či v zime sa ti aspoň dobre prekorení. V dňoch keď nebude veľmi mrznúť pod zemou budú rásť korienky a začiatkom leta bude mať o to lepší štart...
Rád ti aroniu poskytnem... Mám 3 odrody a sadenice mám odkopkové pravokorenné, tie sú najlepšie, dobre rodia šťavnatejšie plody, pretože štepené na jarabinu nemajú ideálnu afinitu a stromy potom nemajú dlhej životnosti a po niekoľkých rokoch "odchádzajú do večných lovíšť". Česť výnimkám, ktoré vydržia, no nie je to pravidlom. Preto uprednostňujem odkopkové rozmnožovanie výmladkami, ktoré je najprirodzenejšie pre aronie a tieto sú potom odolné, dobre rastú a rýchlo nastupujú do plodnosti... Kontakt na mňa nájdeš, keď si ťukneš myšou ma obrázok vedla niku "wabi", či priamo na tento nick a tam potom na záložku "o mne" vyroluješ nižšie a namiesto môjho podpisu je tam telefon na mňa ako aj adresa, rád sa zoznámim...
osky
28.10.14,22:00
ako chuti ta aronia???oplati sa to mat v zahrade?lebo niektri to chvalia a niektori nadavaju ze to je nechutne...ale zase je velmi zdrava.stalo by to za to asi aspon na stavu alebo susit na caj...?????
wabi
07.11.14,03:47
Z našej 5 člennej domácnosti to v čerstvom stave chutí len 2 členom. Ale ako šťava až 4, najmä keď sa zriedi či zmieša trebárs s jablkom. Kompotovaná v koláči je dobrá a ovocný čaj zo sušených je tiež v pohode. V poslednej dobe je o ňu záujem, tento rok som predal niekoľkonásobne viac než po iné roky, to svedčí o tom, že to má dobrú reklamu... Ak poskytnente vlhko pred dozrievaním, bobule sú šťavnatejšie a menej drevnaté...
osky
11.11.14,05:39
vdaka wabi.tak s nou ratam.je velmi zdrava,stavu a caj zvladneme :-D