fortunka
28.10.14,16:43
Dobrý deň,

prosím poraďte ak máte niekto skúsenosti... potrebovala by som malú, spratnú, nehlučnú tlačiareň do domácnosti. Na občasné tlačenie (niekedy ide iba raz za pár týždňov). Ale zase nie takú z éry pred 10 rokov, keď som musela tlačiareň pred zapnutím poskladať, naukladať papier a pod. :)))))

Momentálne mám HP COLOR LASERJET 1515n a okrem toho, že je to riadna "škatuľa", tak príšerne hučí (kalibrovanie aj hocikedy mimo tlače), toner v nej mením aj keď netlačíme často.. aj 2x do roka, čo je pomaly drahšie ako každý rok nová tlačiareň :) A skoro vôbec sa na nej netlači, farebne absolútne (možno pár strán sem-tam, ale žiadne fotky a pod, jedine ak je niekde v textových dokumentoch niečo v inej farbe) a čierna fakt pár strán sem-tam... a napriek tomu, meniť musím kompletne všetky tonery...
misoft
28.10.14,15:55
Poradiť, poradiť.
Musíš uvažovať.
Ak použiješ laserovku - tak to je na viac papierov.
Ak použiješ atramentku - tak na občasné tlačenie.
Ale potom prichádzajú na scénu ďalšie náklady - náplne. Laserovka sa dá plniť, dlhšie vydrží. Atramentka - tiež sa dá plniť (i keď niektoré typy tlačiarni to razantne a tvrdohlavo odmietajú).
Cenovo potom vyjde laser náplň lacnejšie ako atrament. U atramentu (niektoré typy) však tlačiarne "zhltnú" i náhrady neoficiálnych výrobcov (potom i cena je lacnejšia). Celkovo ale cartridge do atramentiek je drahšia ako do laseriek (pomer cena/výkon).
Dnešné tlačiarne už nie sú také hlučné ako kedysi. Najväčší hluk často robí len podávač papiera.....
Prehľadaj na nete známe značky HP, Canon, Epson, Kryocera, Lexmark, OKI, Ricoh, Xerox......
(komplet zoznam http://www.inkguides.com/list-of-all-printer-manufacturers.asp)
zlatica76
28.10.14,16:02
Doma som mala už oba typy tlačiarní - aj atrament aj laser. (obe farebné).

S atramentovkou som nebola spokojná, lebo sme tlačili (tlačíme) len z času na čas a kým prešiel čas od jedného tlačenia po druhé, tak atramenty zaschli a musela som kupovať nové. Navyše, mala som dosť "neznámu" značku (Brother) a bolo tieto náplne ťažké zohnať - či už originálne alebo náhrady.

Potom som si kúpila laserovku (Samsung) a som maximálne spokojná. S náplnami je to trocha problém, lebo nie všade ich majú :) ale dajú sa kúpiť cez Alzu, takže je to v pohode. V podstate najviac mením čiernu (lebo moje dieťa si často tlačí tmavé obrázky). Náplne kupujem tak cca za 1 sadu za rok, čo mi príde dosť prijateľné (aj keď sú náplne dosť drahé).

Ale - laserovka je tichučká, fakt ju počuť len keď tlačím. Mám ju zapnutú 24/7 a nič nekalibruje (a keď, tak to nepočujem :) ) Má dokonca aj manuálny duplex, čo je super (nemá to každá tlačiareň), obrázky tlačí v prijateľnej podobe, dokonca vie tlačiť aj plagáty (na viac A4). Skrátka, som s ňou max spokojná, a to ju už mám viac ako 5 rokov. Nevyžaduje žiadne opravy.
fortunka
28.10.14,16:17
No ved... ze ja sa neviem rozhodnut, uplne som znechutena.. momentalne mam v kancelarii 2tlaciarne + v druhej 3 tlaciarne a ja nie som spokojna ani s jednou.. vsetky su velke. Priam obrovske, hurhaj robia primerany (ale doma to viac pocut ako za prevadzky v praci.).. tato moja doma este okrem podavania papiera vydava kadejaky vrkot a piskot a neviem co.. a ked daco surne potrebujeme tlacit, kao na potvrou nie je toner... no ide ma porazit... a ked pridem do obchdou si to "obzriet" tak taketo daco mi ziadny predavac neprezradi :( A ten toner je nehorazna suma na to ze za chvilu je po nom... aj ked sa nepoziva :( Zase ciernobiela tlaciaren sa mi v tejto dobe zda taka.. staromodna :/
arizona
28.10.14,19:07
Na domace pouzitie, tj. obcasne tlacenie mam laserovku Samsung. Pouzivam ju dlhe roky.Prvy toner, ktory bol k tlaciarni vydrzal asi 2,5r. Potom som kupila druhy, original, bol sice drahsi,ale po asi 3 rokoch tlaci stale ako novy.

Na obcasne pouzivanie nie su vhodne atramentove tlaciarne,lebo vysychaju.
misoft
28.10.14,19:11
Ja mám HP 1050 - atramentová. Prišiel som na jeden spôsob. Keďže náplne majú na tlačovej hlave kryt, ktorý ich dosť tesní (gumový, ako na parkovacej polohe v tlačiarni), tak pre nepoužívaní ich vyberiem a týmto krytom uzavriem - a nemajú možnosť nejako zaschnúť.