vrzgot
03.11.14,11:55
Servuste, tu je vrzgot. Neviem sa zbaviť buriny. Už som ju niekoľkokrát striekal, kosil, vytrhával, plečkoval a burina stále rastie, iba sa pomaly mení typ burín... Minulí rok som mal výdatnú úrodu bodliakov, predtým to bol pýr a teraz to je tráva s takými guličkovými semenami a nejaká bylina s drobnými bielymi kvetinkami. Neviem akú úrodu budem mať budúci rok ale určite žiadnu zeleninu, lebo ju ani nebudem sadiť, pretože keď zrátam všetky hodiny strávené s burinou v záhrade tak s burinou prehrávam po všetkých stránkach, o ekonomike ani nevraviac. K budúcemu roku som sa rozhodol, že budem burinu iba kosiť, možno plečkovať, ak vystihnem čas - a žiadna zelenina, pretože stačí, keď prší a dva týždne sa nedostanete ku poriadnej práci do záhrady a máte po úrode zeleniny a navyše máte semená burín k budúcemu roku.
Kosačka dostane zabrať. Čaute, pozdravuje vás vrzgot.
BXLmiami
03.11.14,11:47
Sprav si vyvýšený záhon a neotravuj pôdu zbytočnou chemiou.
Chobot
03.11.14,12:07
A ako to odstráni burinu?
arizona
03.11.14,12:17
Kto ma zahradku, ten vie, ze boj s burinou je nekonecny.
Akokolvek vycistis svoj pozemok, aj tak vietor, ci vtaci prinesu semiacka dalsej buriny...

Ja som boj s burinou vzdala uz davno.Jednoducho si ju nevsimam,ved aj ona patri k prirode, nie?
Ked mi obcas nejaka vacsia "kole oci", tak ju vytrhnem, ci vyseknem s motykou, male ignorujem,alebo skosim kosackou.

Aj tu na Porade mame rozsiahle temy na temu Permakultura, ci BIO zahrada. Skus si precitat,mozno ti burina bude menej prekazat,alebo najdes rady,ako sadit zeleninku,aby si burinu obmedzil.
BXLmiami
03.11.14,12:38
Nepustiť ju tam,vyvýšený záhon treba osadiť veľmi nahusto.Teraz ku koncu sezony už občas niečo,to dám do poriadku a pozakrývam kartonmi.Nevravím,že som nemusela plieť,ale porovnať sa to nedalo.
Antea
03.11.14,16:16
Skús si toto pozrieť, hádam budeš rozumieť. Toho roku som to praktizovala, len mi už zvyšnej buriny nezostávalo, tak nie všetky hriadky boli OK. Tam kde som mulčovala nebol problém, sem.tam jednu burinku vytrhnúť
https://www.youtube.com/watch?v=22lNyY6hLGg
Mária27
03.11.14,16:55
a si predstav, že sme okrem záhrady mali aj role :)