FoxieRoxie
04.11.14,10:20
Vcera som zabudla urobit DU, tym padom ma dnes rano PC upozornil ze nebola vykonana. Musela som samozrejme urobit DU s minulym datumom tak som prestavila cas v pokladni kde mi ukazovalo vcerajsi datum. No napriek prestavenemu casu v ERP mi vytlacilo uz dnesnu uzavierku , co mam robit ? Dalsiu urobit ma nepusti uz ak ju urobim bude to uz na dalsi den ...
Žabinka
04.11.14,09:29
prečo myslíš že dnešná uzávierka sa ti nebude dať urobiť?? na uzávierkovom bločku by si mala mať dátum síce dnešný, ale ten hovorí o dátume vytlačenia uzávierky, a dátum včerajší, z ktorého je jasné, za ktorý deň je to uzávierka.. mne sa tiež občas stane že zabudnem na uzávierku, a vtedy robím uzávierky dve, ráno, keď ma pokladňa upozorní, a večer, keď vypínam pokladňu.. možno však závisí od pokladne.. ja mám Elcom Euro 100TF..
jslancik
04.11.14,09:35
ale pustí, pustí. Ak nie, tak je to chyba v pokladni a potom môžeš volať do svojho servisu.
Ak si si pozeral pásku, tak vidíš dva dátumy - dátum vytlačenia a ten dôležitejší - za ktorý deň je robená závierka.
Len pokoj, všetko bude dobré :)
kn-alka
04.11.14,09:43
nie vždy - záleží od pokladne
ja mám pokladňu, ktorá ma upozorní, že nebola spravená uzávierka, vytlačím ju ráno za predchádzajúci deň a večer vytlačím uzávierku za tento deň

ale mala som klienta v pohostinstve, neviem aký typ pokladne mal, ale tá mu neumožňovala spraviť uzávierku 2x za deň. Ak sa im stalo, že uzavreli hoc aj minútu po polnoci, už večer pred polnocou nevedeli uzavrieť deň, museli čakať zasa aspoň minútu po polnoci. :(
jslancik
04.11.14,09:45
dávno/nedávno to bolo? typ pokladne? bol už fiškálny modul?
kn-alka
04.11.14,09:49
minulý rok, mal fiškálny modul a neviem typ pokladne
FoxieRoxie
04.11.14,09:51
no bolo to dnes rano, pokladna Varos FT 4000 . Preto si myslim, ze uz ma nepusti urobit dnes lebo mam len dnesny datum a nie ako vyssie pisu poradcovia:) zejeden den vytlacenia a druhy za ktory den bola DU ma len 4.11 teda dnes
Žabinka
04.11.14,10:06
ja si zase myslím, že ak ťa pustí dnešný deň blokovať, tak sa ti bude dať urobiť denná uzávierka.. ak je pokladňa správne nastavená, mala by vedieť priradiť uzávierku k príslušnému dňu..
FoxieRoxie
04.11.14,10:08
Myslim, ze to nepojde pretoze mi ukazuje len jeden datum.....nie vcerajsi a datum vytlacenia...iba dnesny..
Žabinka
04.11.14,10:08
http://www.varos.sk/fm4000/strucny_navod_ft4000.pdf
na strane 18 dolu sa aj o tom píše..
FoxieRoxie
04.11.14,10:10
Blokovat ma pusti len ci mi to nepriradi k uzavierke uz na zajtra...nieze skusim vecer urobit DU na dnes a vytlaci mi na 5.11 . :D to ma dorazi
Žabinka
04.11.14,10:11
tak zajtrajší dátum tam určite nebudeš mať.. to by už určite bola chyba pokladne..
FoxieRoxie
04.11.14,10:13
Cas som synchnronizovala presne ako je v navode :) a potom vytlacila DU za 3.11. ale ukazuje 4.11.....cize vecer by to malo ist :) ak nie tak kontaktujem nadriadeneho nech ma aj zdrbe :D Dakujem za ochotu : :)))
Žabinka
04.11.14,10:18
ja si myslím, že to bude ok.. potom ešte daj vedieť, či to išlo..:)
FoxieRoxie
04.11.14,11:23
Nakolko sa to vraj nikdy ziadnemu z mojich kolegov za 2 roky nestalo, ze zabudli na DU(to urcite) Odporucili ma kontaktovat nasho servismana , chlapca na vsetko, ktory namiesto rady pyta odomna fotky, cislo a FB ...Napisala som mu co sa udialo , dam vediet ako to dopadlo
FoxieRoxie
04.11.14,20:03
PODARILO SA ... :) Sice je rovnaky datum so vcerajsou ale islo to ....dakujem za radu aj povzbudenie :) Krasny vecer