ginka41
04.11.14,18:14
Prosím o radu, pracujem na projekte ako fyzická osoba, dostala som ako fyzická osoba peniaze na projekt. v projekte mám aj odsúhlasenú sumu na odmenu pre mňa a moju kolegyňu, ktorá mi pomáha s projektom, ako si to mám vyplatiť sama sebe a kolegyni, aby to bolo v poriadku? Nie som živnostník, nepodnikám- zmluvu a niečo podobné si nemôžem urobiť, ako to vyúčtovať, aby to bolo správne? Čo mi poradíte?Je to dotácia z ministerstva zahr.vecí, ľudské práva.
Sarlotka
04.11.14,17:23
o aky presne projekt ide? obavam sa, ze zivnosti(aleboinej forme podnikania) nevyhnete a ak ide o asistentku v pravom zmysle slova ide o zavislu pracu...
neviem ci je mozen Vasu cinnost definovat ako prilezitostny prijem...
ginka41
04.11.14,17:46
je to projekt pre deti v škole od septembra do decembra, je to odmena pre nás obe za prácu na projekte, dozor a aktivity s deťmi
Sarlotka
04.11.14,18:04
obavam sa ze to vykazuje znaky zavislej prace, chodite do "nejakeho centra" pre deti, v dohodnutom case, za dohodnutu odmenu, mate urcite nejakeho nadriadeneho... mali vas vziat napr. na dohodu o pracovnej cinnosti alebo na pracovny pomer - skrateny pracovny pomer... a aku "zmluvu" mate v sucasnosti na zaklade coho vas vyplacaju?
ginka41
04.11.14,18:48
nie nechodíme , chodíme na výlety - len ja ako fyzická osoba a deti, cvičíme v telocvični a plávame- všetko máme v prenájme, ja to platím z projektu, nadriadeného žiadneho nemám, ja som zodpovedná za projekt, zmluvu mám len ja ako fyzická osoba na projekt, v tom je aj tá odmena pre mňa, len neviem ako ju správne vyúčtovať
ivka70
04.11.14,18:52
A tu zmluvu o zodpovednosti za projekt mas s kým?
ginka41
04.11.14,19:19
s ministerstvom zahraničných vecí v rámci dotácie pre ľudské práva