babi ele
05.11.14,07:09
Tento rok sa mi po prvýkrát stalo, že len čo nahodil puky, začali z neho opadávať celé vetvičky, a to vo všetkých kvetináčoch. Čo s tým?
osky
05.11.14,07:01
ak ti mozem poradit,zrez si par zdravych vetviciek a daj si ich zakorenit do vody.
lebo tie povodne asi nezachranis.
mne sa vlani stalo toto iste,zacali odpadavat cele konariky a potom vsetky posli.
nemyslim si ze boli preliate aale ocividne zhnili....
prisla som takto aj o starucky snad aj 30 rocny velky ,co sadila moja Mama ako mlada.....
nech som robila co som robila,nezachranila om ich.....
dodnes neviem co im bolo-a nestihla som si ani namnozit...
willma
06.11.14,07:13
Baby pošteklím Vás - mne opäť kvitne - všetky štyri farby. Neviem prečo ale zblbne dva krát ročne :D A to starostlivosť nie je ktovie aká - väčšinou sa poleje až keď už je riadne preschnutý, ale očividne mu to prospieva. A to je prosím pekne kúpa za pár centov v zľave z nemenovaného L alebo K .
Žabinka
06.11.14,08:35
a môj ešte v živote nekvitol.. a to ho už mám aj 5-6 rokov.. ale na druhej strane ani neopadávajú listy.. takže možno sa mu len nechce, ale inak sa mu u mňa páči..:D
willma
06.11.14,09:38
Žabi záleží aj na umiestnení. U maminy bol pôvodne jeden na východnom okne - tam sa mu istý čas darilo - potom akoby uťal - prenesený bol na južnú stranu a tam nie a nie kvitnúť - už sme sa dohodli, že poputuje ku mne :). A bol aj jeden biely na východnom okne fajn po prenesení na južné nič, až pokiaľ sme neprerábali byt - bol šupnutý do poličky - takže mal polotieň a nie priame slnko a začal kvitnúť :)
Žabinka
06.11.14,09:50
môj je na východnej strane, ale nie priamo pri okne.. ale trochu bokom, na pulte, ktorý oddeľuje kuchyňu od obývačky..
willma
06.11.14,11:26
tak je lenivec lenivý :D
Žabinka
06.11.14,11:34
asi sa chce tváriť inkognito..:D:D
osky
06.11.14,13:24
zabinka-vianocny Kaktus ma rad zimu,nie pod nulou,ale ked ho mas v kuchyni kde je asi najteplejsie-kedze sa tam aj vari,to ti asi nepokvitne....daj ho niekam na chladnejsie miesto-napr.schodisko alebo tam kde nekurite prilis,a ako sa zu spomina,nema ani rad priame slnko-on potrebuje niekolko dni v roku chladnych.a aj ked kvitne nemal by byt v teple lebo ma sklon ku zhadzovanu pukov....
arizona
06.11.14,15:53
@ zabinka

Prikladam foto kaktusu, ktory mi podarovala jedna pani, s tym , ze ho ma uz dlho,ale nikdy nekvitol, tak ho chcela od hnevu vyhodit.

Mam ho tri roky,kazdy rok 2x, je obsypany kvetmi. A to ho mam stale v povodnej zemine. Jedine, co prenho robim je to, ze ho na jar ,vyhodim von, do polotiena, na jesen dam dovnutra.
Žabinka
06.11.14,16:14
ďakujem za tip, skúsim ho teda na jar vyložiť na terasu.. snáď sa mu tam zapáči.. možno sa zľakne že ide do izolačky..
willma
07.11.14,05:54
V tomto musím súhlasiť - inak v tej ibze, kde mám tú moju potvoru je väčšinou okolo 17 - 19 stupňov, aj teraz tu sedím zabalená v deke. Ale čo človek nespraví pre kvetinku :D
Anežob
07.11.14,08:45
Aj podľa môjho názoru tvoj vianočný kaktus bol preliaty.

Kaktusy všeobecne nepotrebujú veľa zalievať. Ja ich polejem až vtedy, keď lístky sú akoby trochu šedasté a to si myslím, že už je asi aj neskoro, ale napodiv sa im darí dobre. Tiež mi kvitnú 2x do roka. V byte ich nedržím. Mám ich na schodišti - v zime je tam nízka teplota okolo 8 až 15 stupňov. A tiež v práci, v kancelárii pri západnom okne. Teraz momentálne mi kvitnú v robote a doma už tiež vidím malé púčiky a okolo veľkej noci zvyknú znova nahodiť kvietky. Zeminu im nevymieňam, občas ich prihnojím hnojivom na kvitnúce rastliny.

Vianočné kaktusy sú vďačné nenáročné kvety, len pozor na to preliatie.
osky
11.11.14,04:41
pocula som ze s kvetmi sa treba obcas aj rozravat...tak ale mrznut zimou pre kvety,to neeeee,ja v teplucky a kvety co potrebuju zimu nech su teda kdesi inde-ved je tolko inych krasnych....