pustopolec
12.11.14,16:35
Zdravím Vás
mam jednu otázočku ohľadom vzdialenej správy routra TP Link WR741 N.
vedel by mi niekto poradiť ako spravovať tento router na diaľku ? problém spočíva vtom, že tento router sa nachádza až za mikrotikom a neviem ako sa mam k tomu routru napojiť.
Ďakujem za všetky cenne rady
mecky
12.11.14,16:31
ak aj ten mikrotik robi nat, tak na nom musis presmerovat port (portforwarding) ktory nasmerujes na ten tplink,
na nejaku presnejsiu odpoved by bolo treba vediet popis celej siete.( mody v akych pracuju tie zariadenia, IP rozsahy a pod)
pustopolec
12.11.14,17:03
no tak vysvetlil by som to asi takto mam bezdrotovy internet kde na dome mam antenu s ktorej kabel (SMA) vedie k mikrotiku a to patri pod spravu poskytovatela internetu cize ja mozem uz len narabat s wifi routrom nakolko je mikrotik zaheslovany a nedostanem sa don do vnutra do nastaveni. S mikrotiku klasicky ethernetovy kabel mi vedie do routra a tento uz mi rozosiela signal po celom dome. Cize mikrotik ma svoju IP adresu nasledne Ip adrsu prideli aj routru a router uz prideluje IP adresy pc ako dhcp server vysvetlil som to dostatocne jasne ?? :-)
mecky
12.11.14,17:09
ano, jasne :)
tu si musis teda od poskytovatela vypytat bud verejnu IP adresu, alebo to nasmerovanie portu, takato sluzba ale moze byt spoplatnena.
ty sam taketo nieco nenastavis

potom je taketo nieco riesitelne vseliakymi obklukami, napr na pc doma pustit teamviewer, pripadne tvorba nejakeho tunelu, kde zase potrebujes nieco trvale pripojene na internet mimo tvojej siete.
pustopolec
12.11.14,17:19
tak asi to poriesim cez ten team viewer ja som len chcel vediet ci sa to neda nejak inak chcel som vediet princip :-D
Dakujem Ti velmi pekne za pomoc