pizzanoel
21.11.14,12:39
Ahojte,

chcem si kúpiť nový PC keďže tento stary je uz dost stary a veľmi pomalý....už má svoj vek:( Zauajal ma tento pc:

http://www.praktikpc.sk/d-pc-urban-a4-dvojjadrovy-amd-a4-4000,-4gb-ram,-500gb-hdd,-nvidia-620gt-1gb,-dvdrw,-400w,-citacka.html

PC vyuzivam na bezne pouzitie internetu maily, nejake stranky, sem tam stiahnutie filmu, pesnicky...tak bezne ziadne hry ani nic take .....

co si myslíte o tomto pc a cene?

Vďaka za radu...

Mala by som v plane tam mat nainstalovany windows 7 alebo 8, co je lepsie podla vas?
KoxXxo
21.11.14,12:30
Nie radšej notebook? Na to by ti stačil.
Palett
21.11.14,12:40
ja byt tebou tiez riesim notbook
pizzanoel
21.11.14,12:40
rozmysla som aj nad tym ale nakoniec som sa rozhodla pre stolny pc...
mecky
21.11.14,13:07
pc ako take dostacujuce, ale podla mna nie velmi dobry vyber, je tam dedikovana graficka karta, zbytocne to dviha cenu

lepsia volba by bol tento http://www.praktikpc.sk/d-pc-office-g3220-dualcore-pentium-g3220-3.0ghz,-4gb-ram,-500gb-hdd,-dvdrw,-400w,-citacka-kariet.html
misoft
21.11.14,14:45
Na to, že je bez OS a príslušenstva (monitor, klávesnica, myš) - cena je privysoká.
pizzanoel
21.11.14,14:47
co to znamena dedikovana graf.karta? inak henten pc co si dal link tiez nie je zlý ... len su tam 4 usb vstupy.... :( ja by som chcela aspon 6....
pizzanoel
21.11.14,14:48
Kupim takyto podobny pc niekde lacniejsie? a v akej cene by podla teba mal byt bez monitora, mysi a klavesnice?
misoft
21.11.14,14:53
mecky
21.11.14,14:56
nie su tam presne vypisane komponenty tak naisto nepoviem, ale tie 4 usb su pravdepodobne iba zozadu na vystupe z dosky, este byvaju aspon 2 spredu skrinky pc. to ti uz presne povedia v predajni.
dedikovana graficka karta, je samostatna karta vlozena do zakladnej dosky, v tom pc co som navrhol ja je graficka karta integrovana uz v procesore.
pizzanoel
21.11.14,18:44
no tak by mi to aj stacilo 4 vzdau a 2 vpredu, ktovie ci sa tam aj neda dokupit nejaka karta s usb vstupmi, to by tam ale musel byt volny nejaky slot ze? aha to som nevedela s tou graf.kartou podstate by mi stacila aj ta integrovana v procesore... vdaka za radu...
pizzanoel
21.11.14,18:47
no ta cena nie je na tych linkoch zla nato ze su k tomu pc aj komponenty, akurat ze sa mi nepaci procesor 2,4 GHz, teraz mam 1,6 GHz a je to dost zle....:(a aj ram karty katastrofa... chcela som nieco vykonnejsie...v podstate monitor mama aj mys a klavesu...a OS stiahnem z netu...ale dakujem za typ....:)
misoft
21.11.14,18:52
Vieš - veď ani ten, ktorý si chcela pôvodne - nebol žiadne delo - len 3GHz. A na účely, ktoré si spomínala, je tých 2,4GHz akurát.
sthruska
22.11.14,07:05
Ale GHz nie sú všetko. Veľmi Ti pomôže, že určite budeš mať viac pamäte ako v starom PC. A to je zaujímavejšie ako tie GHz. Aj HDD sú rýchlejšie. Nečítal som špecifikácie, ale určite je aj viacjadrový.
Ja mám Intel I3 a neviem ho vyťažiť na 100 %. Ver tomu, PC sa bude väčšinu času nudiť.
Stevo5
22.11.14,12:20
Ahoj
dal som si prácu a pozrel som tie komponenty z ktorých ponúkajú to PC a porovnal s bežnou cenou v Alza.sk. Mne vyšla cena 291.-€, a oni to ponúkajú za 299.-€ a to akože v akcii. Nepíšu všetko - napríklad neviem aký je tam zdroj, ani aká je to skrinka, ani matičná doska. Na druhej strane sa priznávajú že RAM je v tej zostave 1333MHz, dnes je doporučované 1600MHz. 1333 je funkčné, ake zaváňa to výpredajom. Tak isto ak dnes niekto ponúkne harddisk SATA2, nie je to dobrá ponuka, pretože dnes je bežné SATA3. 500GB disky sú už tiež výpredaj, bežné sú za podobnú cenu 1000GB a to SATA3 - hodne rýchlejšie.

Rozhodnutie je na tebe, ale ja byť tebou tak si s niekým kto sa tomu rozumie sadnem, vyskladám počítač v podobnej cene alebo o málinko vyššej a máš to bez výpredajových dielov. Ale bude to PC naozaj len na internet a bežnú prácu, hry tam nepôjdu, alebo len tie najslabšie.
Plus zarátaj cenu cca 90 - 100.-€ za operačný systém ( doporučujem Win 7 alebo Win 8.1 SK ) - ani v tej ponúkanej zostave nie ja operačný systém zarátaný v cene.
mecky
22.11.14,13:20
par poznamok: rozdiel v praxi medzi RAM 1333 a 1600 je nijaky, nema ziadny zmysel si priplacat do pc na taketo pouzitie, takisto rozdiel medzi sata2 a sata3 neexistuje, teoreticky je priepustnost 300MB/s vs 600MB/s, prakticky HDD ma max rychlost okolo 120MB/s takze ani zdaleka tu nieje spomalenie, toto riesit ma zmysel pri SSD

nakup jednotlivych komponentov vyjde samozrejme lacnejsie, v alze sa nieco taketo da kupit do 240€, otazka je ci to ma kto zostavit, ak to kupujuci nevie sam, pripadne potom riesit problemy.
misoft
22.11.14,13:24
Dovolol by som si poznámočku: alza.sk nie je práve najvhodnejšie brať ako porovnávač cien. Je známe, že Alza.sk predražuje svoje ponuky od 30 až niekedy do 75% - s porovnaním cien v Alza.cz.
http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny-sektor/alza-sa-rozsiruje-do-celej-eu-predava-lacnejsie-ako-slovakom.html
mecky
22.11.14,13:32
to nieje v porovnani s CZ ale s dalsimi EU krajinami kde sa alza pokusa prerazit, tam ocividne dumpuju ceny aby sa dostali do povedomia.
mnou nastrelena zostava vychadza v v .sk 240€ v .cz v prepocte 253€
Stevo5
22.11.14,14:30
Mecky - rád by som vedel čo máš ty v PC - RAM 1333? alebo HDD SATA2? Je pravda že výkonnostne sa to v tak lacnom PC neprejaví, ale SATA3 a vôbec novšie disky sú predsa novšie technológie, a kde je napísané že nebude PC neskôr upgradovať a potom čo s SATA II ? Máš pravdu, použiť sa to dá. Ale dal by si si to do PC ty?
erik555
22.11.14,16:26
na bezne "kancelarske" pouzivanie radsej notebook! Naco ti je skrina + monitor???
pizzanoel
24.11.14,14:59
áno rozmyslam aj nad tym ze by sa taky pc zostavil ...napadlo ma ze ci by mi mozno nepomohlo , kebyze do toho stareho pc kupim vacsie ramky... len ta zakladna doska je dost stara teda cely pc ma svoj vek... je to ASUS K8U X, neviem ci by sa mi to oplatilo do toho este investovat...
alebo fakt kupit nejaky novy poskladany pc....mne ten comp staci ne internet a bezne veci ako filmy hudba, fotky...hry ja nepotrebujem tea ziadnu taku graficku masinu netreba...

chcela by som tam dat windows bud 7 alebo 8 no 100 ecek dat za oS je vela... preto mam v plane ho stiahnut z nejakeho warezu, torrentu...chcem to len na sukromne ucely...na nete som videla windows 8 ale je tam napisane ze k tomu nepotrebujem key kluc teda je predaktivovany... co to znamena? ja som sa s niecim takym nestretla naposledy ked som instalovala XP tak som zadala normalne serial kluc... a teraz neviem ze ked to bude novy pc bez OS ci mi tam pojde nainstalovat ten windows 8,1 predaktivovany.. ??
KoxXxo
24.11.14,17:34
Kúp si notebook s Windowsom a máš pokoj.
Stevo5
24.11.14,18:35
Ahoj. Na každý PC (s primeraným hardvérom) ide nainštalovať Win8.1, otázka je ale aký to bude Win, čo si stiahneš. A či si s tým budeš vedieť poradiť, stále ťa bude otravovať že nie je legálny a tie problémy nestoja za to. Win8.1 oveľa viac "lezie" na internet ako WinXP, nemohla by si si ani vytvoriť konto Microsoft, bez toho 8.1 nejde "naplno".
A ešte - viem že ma tu niektorí roznosia, ale notebook nekupuj. Je to žrút peňazí, po 2 rokoch batéria, možno po roku... ak sa hocičo pokazí, platíš nehorázne peniaze oproti stolnému PC. Ak ntb. vyslovene nepotrebuješ, tak PC za rovnakú cenu bude lepšie, výkonnejšie a lacnejšie do budúcna. Ak si ho rozumne zostavíš, napríklad s grafikou v procesore, nemalo by to pri tvojich požiadavkách byť drahé. Až na ten OS...?!?
misoft
24.11.14,19:29