Pavol
22.11.14,10:29
Vlastnim agzat 20 rokov a pouzival som olej M 2T BEZ PROBLEMOV . O lej som pouzival do motocyklov a motocykel najazdil do vybrusu 20 000 km , Pred 6 r som kupi olej / kvalitnejsi / API TC garden a po spaleni30 l benzinu mal motor slabsi tah . po rozobrani bol motor teda kluka , kartre cele cirne asi 1 mm cierneho mazu a piest celu cierny . Urobil som vybrus a vymenil som patricne diece. Po spaleni 10 l benzinu s gardem olejom netesnil vyfuk . po demontazi vyfuku som zbadal piest cely cirny a zhodeni hlavy asi 05 mm cirneho mazu.na pieste preschadzam na olej m 2t alebo castrol 2 t .Garden olej je spalovany uz v klukovke ako aj na pieste Predpokladam to podla bod zapalnosti olejov/pozri bezpecnostny list olejov kde olej castrol garde ,slovnaft garden maju bod vzplanutia 86 stC a stare oleje castrol2 t alebo M 2T 230 st C a vlastne teploty suciastok v motore agzat su od 60 stC do 220 stC Valec dosahuje 130stC, Kto tomu rozumie je to tak alebo je ine vysvetlenie .To vlasne kupou drahsieho a kvalitnejsieho oleja motorom skodi
ak rozumiete olejom tak poradte pavol
Slavco31
02.01.15,00:56
Zmenou oleja si dosiahol rozpustenie starého karbonu a pri inom oleji je možno aj iný pomer miešania.Ja som na Vari pri prechode začal používať STHIL a miešam ho 1:50.