kuravesele
26.11.14,13:21
Vie mi niekto povedať, keď si s niekym chatujem na FACEBOOKU tak je možné aby videl moju IP adresu? Alebo poprípade keď pošlem obrázok?
misoft
26.11.14,12:27
Na FB si predsa pod nickom. Okrem toho, aj keby sa zobrazovala IP adresa - nebude to tvoja, ale tvojho poskytovateľa. Poskytovateľ internetu vo svojej sieti ti pridelí svoji IP adresu.
Je to z toho dôvodu, že poskytovateľ so svojou IP adresou sa javí na internete ako JEDEN počítač. No a on potom môže prideliť XXXX IP adries.
Ak pošleš obrázok cez FB, ide to cez FB a odosielateľ obrázku je identifikovaný podľa toho. Takže opäť žiadna IP adresa (to by sa ti musel nabúrať do profilu, aby zistil zdroj, odkiaľ bol obrázok na FB zaslaný).
kuravesele
26.11.14,12:32
Ďakujem, pýtala som sa preto, lebo som našla taký starší článok na nete...tak ale napríklad čo ja mám doma router tak on má svoju IP adresu...nie? nikto iný nemá takú istú IP adresu ako ja? správne tomu rozumiem?
misoft
26.11.14,12:35
Takže to už dupľom nie. Poskytovateľ je pre internet 1 PC (a s viditeľnou IP adresou), ty s routrom si pre poskytovateľa 1 PC - a IP adresu vie iba on, tvoj PC má od routra pridelenú svoju IP adresu a tu vieš iba ty.
kuravesele
26.11.14,12:37
aha čiže nikto iný, aj keď pošlem maila? nikto v žiadnom prípade to nezistí? tak čo potom píšu na nete, že sa dajú zisťovať IP adresy?
mecky
26.11.14,16:03
misoft v tom vysvetleni o IP nema celkom pravdu.
pravda ale je ze ty ako osoba niesi pomocou IP dohladatelna, lebo druha strana nema ako tvoju IP adresu zistit. obaja komunikujete iba s facebookom, nie priamo medzi sebou

samozrejme keby niekto cielene chce zisiti tvoju IP a ma na to vedomosti a prostriedky su moznosti kedy sa to moze za vhodnych okolnosti podarit. otazka je naco by komu bola tvoja IP adresa.
misoft
26.11.14,17:32
Musím oponovať. Ak by zisťoval IP adresu - dostal by sa iba po providera. Ďalej NIE! A pokiaľ prodirer prideľuje dynamické IP - tak to nemá už ani CSI Miami šancu zistiť.
A za ďalšie - ak sa prihlasuješ k FB cez https:// prihlasovacím menom a heslom, tak sa tam nevyskytuje IP adresa, odkiaľ je. Uvedom si, že na FB sa môžeš prihlásiť odkiaľkoľvek vo svete (z Ameriky, Ázie, Afriky, Austrálie, Antarktídy, dokonca i z ISS vo vesmíre!). Pokiaľ by FB archivoval ešte i IP adresy, tak by sa všetci mihli prihlasovať len z presne stanoveného PC.
mecky
26.11.14,18:52
ak mas pridelenu verejnu IP adresu co su napr vsetky dsl a opticke pripojenia(aspon teda tie co poznam), tak ta adresa je na wan porte tvojho routra doma

ze facebook server vie tvoju IP je samozrejme, inak by nemohla fungovat komunikacia, a ze archivuju z ktorej IP a kedy si bol pripojeny si mozes byt isty
bezny clovek sa k tvojej IP cez facebooku nedostane, na to ale existuju ine prostriedky, napriklad pekna sprava s odkazom na iny server a podobne obkluky, to je ale zalezitost uz cieleneho utoku na danu osobu

policajne zlozky je ina vec, nasi cajti sa k tvojej IP dostanu bez problemov, aspon teda v ramci slovenskeho internetu, v pripade facebooku by tam musela byt spolupraca s FBI,
Laurinkai
26.11.14,18:58
Osobne si myslim,ze si urobila chybu,ked si sa na FB vobec zaregistrovala. Neda sa registracia vobec zrusit. Pekna spehovacka. a never blbinam. Podla IP adresy ta velmi rychlo vypatraju.
2anycka
26.11.14,21:04
NIE ťa, ale
tvoju IP adresu
Peggynka
26.11.14,21:42
Na dvoch českých stránkach sa u diskusie zobrazí toto,napr:
raul gonzales dnes 22:25 84.246.166.*
To nie je IP adresa?
kuravesele
27.11.14,09:38
však to aj ja som tohto názoru, a preto som sa pýtala tu...no teraz mám chaoz...
mecky
27.11.14,09:50
IP sa da zistit z headeru mailu, otazne je ci je to IP odosielatela.
vzdy to zavisi od nastavenia serveru cez ktory posta odchadza.
ak sa odosielatel cielene nesnazi IP skryt tak vo vecsine pripadov sa IP da zistit. napr ale taky gmail ip odosielatela skryva
kopretinka
27.11.14,10:06
na niektorých stránkach pri diskusiách je uvedené,že vaša IP adresa bude zverejnená,prípadne tam ani upozornenie nie je......IP sa zobrazuje......
misoft
27.11.14,16:47
...a väčšinou sú to IP adresy poskytovateľov internetu (Vodafone, Orange, Té-debile a pod.) - ale nie sú to IP adresy diskutujúcich.
misoft
27.11.14,20:03
Väčšinou je to IP adresa mailservera - nie toho, kto odosiela. Ak máš e-mailovúschránku, tak tá je na poštovom serveri - nie u teba doma) - a poštový server má väčšinou IP adresu toho, u koho je zriadená schránka.
A je jedno či máš protokol IMAP alebo POP3 - stále to musí prejsť cez poštový server. Ten odosiela do siete.
mecky
27.11.14,20:25
v headeri spravy je aj IP odosielatela, (vlastne je tam adresa kazdeho dalsieho postoveho servera ktory so spravou pracoval) ak ju server neodfiltruje, co by podla RFC robit nemal
Laurinkai
28.11.14,12:06
FB je velmi zradny. Je to dvojsecna zbran. Na jednej strane ano, uzitocny ako pises nizsie, no na druhej strane, je potrebne si davat velky pozor, co tam napises, zverejnis. By si bol/a/ prekvapeny/a/, ako sa tie informacie vyuzivaju. Ale samozrejme zalezi od cloveka, co o sebe povie. Ale to plati aj pre priamy kontakt s ludmio. No a kedze sme ludia rozni, vidime co dokazu poniektori. A nielen na FB. Mne FB nechyba.