Anna Holla Dúcka
29.11.14,17:53
Pripojenie k internetu cez WIfiRouter nejde,
má niekto skúsenosti?
Mám TP-LINK 1588, cca 1,5 roka používaný, bez problémov,
pred dvoma dňami mi prestal ísť internet cez tento router, skúsila som ako mi bolo poradené, vypnúť sieťový zdroj a následne zapnúť do siete...inokedy to nabehlo, teraz však router prestal svietiť a už nenabehol. Kontaktovala som prevádzkovatela internetu, bol zaslany technik, ktorý vymenil router, za taky istý, a nastavil mi aj priame napojenie internetu, bez routru, nakoľko to nebolo nakonfigurované. Dnes mi prestal internet opäť ísť cez router, tak som si napojila priamo, ale skusila som to dať do portu WAN na routri a ide to, môžem to nechať v tom porte? Doteraz som to mala v 1 a išlo mi to, nerozumiem týmto veciam veľmi, len aby sa tam niečo nezblblo...
mecky
29.11.14,17:08
tazko povedat takto na dialku ako ma tvoj provider strukturu siete, vecsinou to byva tak ze kabel od providera ma ist do WAN portu...

ak ti to funguje tak by som to dalej neriesil...
taiko
29.11.14,17:23
prevadzkovatel vymenil router a nenastavil ho? Ak je tak, vymenil by som prevadzkovatela internetu

K Tvojej otazke

1. co si si napojila na "priamo"?
2. Co si pripojila do WAN portu routra?
3. a neboj, nema sa tam co zblbnut, aby sa to nedalo odblbnut :)

V principe by si mala mat aj nejaky modem. Ethernetovy kabel z modemu by mal ist do WAN portu routra a Ty by si sa mala napojit zo svojho PC do jedneho z LAN portov routra (1,2,3,4), alebo pomocou Wifi.

Ak to nebudes vediet spojazdnit, zavolal by som poskytovatelovi, nech Ti to pridu rozchodit, lebo pojdes k inemu poskytovatelovi
Anna Holla Dúcka
29.11.14,17:51
Tak som viazana a v podstate spokojna,
takze, mám na streche nejaku antenu /inak ja som laik/,
v miestnosti mam nejaky ako tomu oni hovoria zdroj, do neho ide jeden cierny kabel je v porte POE, kabel ide zo strechy, zo zdroja ide ešte sivý kabel z portu LAN, do routra, ked mi nesiel net tak som si dala tento LAN kabel priamo do PC.
taiko
29.11.14,18:01
Stale ale nepises, co si "dala do portu WAN na routri". Ten sivy kabel zo "zdroja" z portu LAN?
Anna Holla Dúcka
29.11.14,19:03
Ano, presne tak.