Petina28
04.12.14,22:46
Nedávno sa mi na oboch rastlinkách začali vytvárať hnedé škvrny a listy postupne opadávajú. Oba kvety som mala pri okne smerujúcom na východ ale keďže som mala podozrenie, či nehnednú kvôli prievanu (vedľa je balkón), tak som ich presunula do druhej miestnosti. Môže to byť kvôli tomu? Polievam ich odstatou vodou pravidelne každé 2-3 dni.
2009
05.12.14,01:49
Nie som si istá ale nemala by sa teraz v zime znížiť zálievka? Ja svoj ananás polievam raz týždenne a 4x rosím listy /patrí medzi bromélie/, Ale to je iný kvet.
wabi
05.12.14,09:56
To že na týchto stromoch nikdy nedopestuješ v našich podmienkach ovocie je asi jasné a tak ide o okrasnú hodnotu. Pri prenášaní, či zmene pomeru svetlo - teplo - voda dochádza častejšie k zhadzovaniu listov...
Keďže je menej svetla, tak tomu prislúcha aj nižšia teplota a menej vlahy...
Treba skontrolovať či nie je napadnutý malými pavúčikmi, roztočmi, najmä ak je suchý vzduch niekde pri radiatore a podobne...
wabi
05.12.14,10:02
To že na týchto stromoch nikdy nedopestuješ v našich podmienkach ovocie je asi jasné a tak ide o okrasnú hodnotu. Pri prenášaní, či zmene pomeru svetlo - teplo - voda dochádza častejšie k zhadzovaniu listov...
Keďže je menej svetla, tak tomu prislúcha aj nižšia teplota a menej vlahy...
Treba skontrolovať či nie je napadnutý malými pavúčikmi, roztočmi, najmä ak je suchý vzduch niekde pri radiatore a podobne...
Petina28
05.12.14,15:14
Pravdaže, zálievku postupne znižujem, ale pre pár týždňami im zrazu začalo rásť dosť veľa listov takže som nechcela, aby uschli a dávala som im primerane vody. Malé pavúčiky ani mušky či niečo podobné tam nie sú, pravidelne to kontrolujem. Pri radiátore neboli, ale môže to byť chladným vzduchom z balkóna. Skúsila som ich kvôli tomu premiestniť, takže uvidím čo bude ďalej. Za odpovede ďakujem. :)
viktorviktor
05.12.14,15:42
tiež som sa vytešoval:D, najskôr naraz 4, po znížení zálievky 1x za týždeň a presunu na chladnejšie miesto, jeden list čo týždeň, asi prestanem úplne polievať :mee:
viktorviktor
13.01.15,19:53
mám dobrú správu, začal som riadne zalievať, akonáhle uschne povrch tak zalejem, po 3 -4 zaliati síce hnednutie aj skrátených listov pokračovalo , no na vrcholku rašia a rastú nové listy:D:D:D