Igor Havlík
07.12.14,16:58
mam starsi plne funkcny book asus X54HR.... nebol par mesiacov zapnuty. mam ho uozeny v taske ako náhradný book. vcera som si ho bral na cestu no nesiel mi zapnut. s baterkou ani v sieti ani v kombinacii baterka von a len siet.... absolutne bez reakcie. pri pripojeni do siete sa rozsvieti oranzova kontrolka na nabijanie baterie no u mna sa nerozsvieti nic ani ta kontrolka. zostav ako bez funkcie stlacim tlacitko a nic ani sa nic rozsvieti ani nepocut zapnut vetrak proste vobec nic. skusal som svoju nabijacku na iný book asus a nabijala takze viem ze kable a nabijacka su OK myslel som ze by to mohli byt baterka ale ani po jej vybrati sa nic nedialo... nebol nikdy rozoberany doteraz som s nim nemal absolutne ziadny problem naposledy co bol pred niekolkymi mesiacmi zapnuty fungoval bez problemov a klasicky sa vypol... od vtedy je dnes a nefunguje... ak mate niekto napad pripadne teoriu alebo radu tak sa ozvite ... dikes
taiko
07.12.14,16:49
zapni ho do nabijacky a nechaj chvilku nabijat. baterka je asi uplne vymlatena. Mne sa podobe veci diali s iPhone. Ked je vymplateny, trva asi 5 minut, kym ozije.
misoft
07.12.14,16:57
Ako taiko naznačil - "vymlátená baterka" nedovolí zapnúť NB. Všetka energia je totiž dodávaná cez riadiaci blok (po zasunutí adaptéra) do akumulátora. Akonáhle dosiahne cca 5% kapacity, vyšle impulz napájaciemu bloku a "identifikuje sa" a až vtedy napájací blok rozdelí energiu medzi akumulátor a samotný NB. Podľa stavu vybitia to trvá 5-10 minút. Ak bliká signálna dioda oranžovo - začína sa baterka nabíjať. Potom by mala sviertiť trvale oranžovo do stavu, keď baterka dosiahne minimálne 60-70% kapacity.
Pokiaľ však nesvieti, ani po zasunutí adaptéra a vybratí baterky sa nezapne - môže sa jednať o chybu napájacieho bloku vo vnútri NB, alebo chybu adaptéra (nedodáva el. energiu...)
Igor Havlík
08.12.14,18:39
popravde to co si napisal dava zmysel no aj som to vyskusal.... book je na nabijacke od 15:30 az do 20:30 a za tychto 5 hodin sa nic nerozsvietilo a stale nejde zapnut :( bohuzial .... inak neviem co s nim mam robit asi bude najlepsie ho zaniest do servisu ale ak by si mal este nejaky dobry napad tak ho rad vyskusam.....
misoft
08.12.14,21:06
Ostáva potom len posledná veta.....