sona1577
08.12.14,18:57
Dobrý deň, zakúpila som si notebook HP s nainštalovaným OS Windows 8, včera sa mi preinštaloval na 8.1,ale žiada odo mňa product key a nikde ho nemám v papieroch z nákupu ani zospodu na notebooku. Neviete, čo mám spraviť?
arizona
08.12.14,18:04
Sam sa ti len tak preinstaloval?
sona1577
08.12.14,18:11
no asi mesiac mi blikalo upozornenie o preinštalovaní a ignorovala som to a včera mi vyhodilo upozornenie, že si mám povypínať a uložiť rozpracované súbory,lebo o 15minút sa preinštaluje na windows 8.1 a ešte mi vyhodilo jedno upozornenie, že o 5 minút a naozaj sa sám preinštaloval
mecky
08.12.14,18:22
kde od teba ziada produkt key? mozes spravit foto?
po taktomto update by windos mal ostat zaktivovany

inak kluc je zapisany priamo v biose notebooka, da sa zistit pomocou utility rwEverything, vyberies ACPI, zalozka MSDM
http://rweverything.com/download/
arizona
08.12.14,21:31
To si preinstalovavala,alebo si stiahla v ramci ponukanej aktualizacie?
sona1577
14.12.14,16:15
písala som do firmy,kde som notebook kúpila, odpísali mi, že si ho mám telefonicky aktivovať v Microsofte,tak som tam volala, tam zistili, že sa mi nainštalovala krabicová verzia 8.1 a mám to riešiť u spoločnosti HP, tak som tam volala a od stredy je to v štádiu riešenia. Avšak som sa dočítala, že pokiaľ sa do 30 dní neaktivuje, tak notebook bude nepoužiteľný až do aktivácie.
Tým spôsobom, ako navrhujete, je to bezpečné?
misoft
14.12.14,16:45
Tu niečo nehrá v tom obchode. Keďže pýta po upgrade productkey a M$ potvrdil, že je to retail verzia - t.z. ži i Win 8 nainštalovaný bola retail verzia. V tom prípade ťa obchodníci podviedli. Mala si dostať aspoň produktový kľúč k pôvodnej verzii (W8).
Choď späť tam, kde si ho kupovala a riadne - opakuje RIADNE ich zdrb, že ťa oklamali, pretože máš potvrdené od M$, že Win8 boli nie OEM, ale retail (krabicová) verzia a MALI ti dodať k tomu produktový kľúč. Upozorni ich, že ak nedodajú, budeš to riešiť cez SOI - vedome ťa klamali.
P.S. Hoď sem ešte, ktorý blb ti to tak predal....
sona1577
14.12.14,19:13
takže keď sa windows 8.1 nainštaloval ako krabicová verzia, aj windows 8 bola krabicová verzia?
http://www.hp-shop.sk/
misoft
15.12.14,14:20
Pokiaľ nie je na NB na spodku nálepka s Serial Number a Product Key (čo je znamenie, že v NB je nainštalovaná OEM verzia OS) - tak na 100% by si mala mať v NB OEM verziu.
Mimochodom: W8 majú Product Key pri OEM už napálený v BIOSe
Ak je však nainštalovaná Retail verzia, musí tam byť Product Key nalepený (pretože ten v NB v BIOSe nie je implementovaný), mala by si taktiež dostať inštalačné médium.
Napíš tým do e-shopu, že OS pýta Product Key pri upgrade na Win 8.1, ktorý ty však nemáš, pri inštalácii ho nie je možné identifikovať v BIOSe (t.z. žiadny tam nie je) a že žiadaš od nich, aby ti urýchlene zaslali k tvojmu OS platný Product Key.
Ďalej im naznač, že ak ti ho nezašlú, budeš kontaktovať spoločnosť Microsoft Slovakia (aj oni overujú SN a PK) http://www.microsoft.com/slovakia/mscorp/ s tým, že ich e-shop podvodne predáva OS Retail ako OEM a nedodáva PK zákazníkom.

P.S. Ak máš doklady o kúpe NB a OS, zašli spolu s problémom sken týchto dokladov na link, ktorý som hodil. Skôr sa to vyrieši, ako komunikácia priamo s Redmontom (USA).
Alebo ešte skúšaj telefonicky s M$. Nenechaj sa odbiť.... naznač im, že e-shop dáva od toho ruky preč....