Soňa K
24.03.17,17:50
Retroaktivita je to pokrútenie zákona, etiky, morálky. Kedy to už pochopíš? Pochopíte???

možno zákona.aj ked najvačšie ústavné kapacity napísali v otvorenom liste, že nie...
komu teda veriť....23 ústavným právnikom či anonymu na nete ??
...určite to nie je pokrútenie morálky a etiky...

jedena vec tu vela diskutujúcim uniká...spravodlivosť musí byť nad zákon a nie naopak....
zákony prírody vymyslel Boh, zákony spoločnosti človek podľa požiadaviek spoločnosti v danej dobe, pravdu má vždy víťaz ktorý tvrdí že bola vykonaná spravodlivosť , porazený ju musí akceptovať ale nemá na spravodlivosť rovnaký názor (však basy sú plné nevinných ktorým bolo ublížené)
Amen
čo si tým chcela povedať
Amen
bjuty smis
24.03.17,18:17
u nás sa hovorí ament tma....
a s pavlom súhlasím...len to posledné tam nepatrí..
kukučka
24.03.17,21:46
No vidis, keby si bola bez tej tajomnosti a naznakov hned napisala, ze 23. marca je vyrocie tzv Malej vojny, mohli sme sa vyhnut naslednemu balastu ( aj mojmu ).
Inak dakujem za tu info. O tej Malej vojne som nevedel nic. Teraz uz viem, dakujem.
Prečítaj si moje príspevky ešte raz. Ja nemôžem za to, že ste mali zlých učiteľov dejepisu. Nemôžem ani za to, že nečítate odkazy, nepozeráte videa, bolo ich viac.
Nikdy nie je neskoro. Pôjdem si veru do školy vypožičať dnešný dejepis.
https://slobodnyvysielac.sk/relacia/casus-belli-08/?v=13dd621f2711
duves
25.03.17,05:00
Pozor nato, fašistické pivo:D
misoft
25.03.17,10:09
Nepiť! Budete ha*lovať. Nedržať v ruke - pri ha*lovaní vám vypadne z ruky!
taiko
26.03.17,06:48
Retroaktivita je to pokrútenie zákona, etiky, morálky. Kedy to už pochopíš? Pochopíte???
Norimberske zakony ? Odsudenie prokuratorky Brozovej-Polednovej ( odsudila na smrt Miladu Horakovu). Tiez to bolo pokrutenie moralky, etiky a zakona ?
Na pochopenie vyzyvat nebudem, kazdy sa zariadi ako uzna za vhodne ;)
taiko
26.03.17,06:50
No vidis, keby si bola bez tej tajomnosti a naznakov hned napisala, ze 23. marca je vyrocie tzv Malej vojny, mohli sme sa vyhnut naslednemu balastu ( aj mojmu ).
Inak dakujem za tu info. O tej Malej vojne som nevedel nic. Teraz uz viem, dakujem.
Prečítaj si moje príspevky ešte raz. Ja nemôžem za to, že ste mali zlých učiteľov dejepisu. Nemôžem ani za to, že nečítate odkazy, nepozeráte videa, bolo ich viac.
Nikdy nie je neskoro. Pôjdem si veru do školy vypožičať dnešný dejepis.
https://slobodnyvysielac.sk/relacia/casus-belli-08/?v=13dd621f2711
hej pravdu mas, mali sme asi zlych ucitelov dejepisu. Ved prave preto som Ti podakoval, lebo som sa nieco dozvedel, co som nevedel.
taiko
26.03.17,06:55
Toto nie je reakcia priamo na kukučku, ale iba tak všeobecne s využitím tvojej myšlienky.
Dnes dá človek svoj názor, zajtra vyjde nejaký retroaktívny zákon. Trochu krátky čas na slobodu prejavu.
Ty sa chystas zakryt zlocin, pokrutit zakon, moralku a etiku, ze sa bojis retroaktivneho zrusenia amnestii ? Ci nieco ine si mala na mysli ?
Ja myslim, ze svoj nazor tu mozes Ty aj kazdy iny bez obav vyjadrit. ;)
Tak toto sa ma dotklo. Ako si vôbec prišiel na myšlienku, že mi ide o zakrývanie zločinov, pokrútenie zákona, morálky a etiky? Kde som sa na Porade, alebo aj niekde inde, čo i len zmienila o obavách retroaktívneho zrušenia amnestií? Nikde. Netuším, prečo sa domnievaš. Alebo ty dokonca vieš?

V reálnom živote sa mojej rodiny retroaktívny zákon už dotkol. Tak viem, aké to je. :-)
Dnes niečo slobodne poviem, zajtra môžem za to pykať. Dnes niečo vlastním, zajtra za to môžem pykať. Dnes sa na niekoho usmejem, zajtra za to môžem pykať, pretože sa niekto zle vyspal. Trochu pritiahnuté za vlasy, ale k tomu to speje. Začínam sa cítiť neslobodne napriek tomu, že nepodporujem nič nelegálne.
Netreba byt vztahovacny, to bola metafora. Narazal som na to Tvoje zovseobecnenie, ktorym si podla mna naznacila, ze clovek by sa mal nejakym sposobom vo vseobecnosti bat retroaktivneho zakona.
Ako laik si myslim, ze retroaktivita nie je dobra, ale ako ako uz pisal bjuty, priechod spravodlivosti ma byt prioritou.
pavol54
26.03.17,13:29
No vidis, keby si bola bez tej tajomnosti a naznakov hned napisala, ze 23. marca je vyrocie tzv Malej vojny, mohli sme sa vyhnut naslednemu balastu ( aj mojmu ).
Inak dakujem za tu info. O tej Malej vojne som nevedel nic. Teraz uz viem, dakujem.
Prečítaj si moje príspevky ešte raz. Ja nemôžem za to, že ste mali zlých učiteľov dejepisu. Nemôžem ani za to, že nečítate odkazy, nepozeráte videa, bolo ich viac.
Nikdy nie je neskoro. Pôjdem si veru do školy vypožičať dnešný dejepis.
https://slobodnyvysielac.sk/relacia/casus-belli-08/?v=13dd621f2711
hej pravdu mas, mali sme asi zlych ucitelov dejepisu. Ved prave preto som Ti podakoval, lebo som sa nieco dozvedel, co som nevedel.
Malá vojna nemohla byť v našom dejepise lebo oba okupačné štáty sú od skončenia vojny spojenci, tak ako sa nehovorilo o tzv oslobodeneckej UPA alebo o tzv poľských prekliatych plukoch, ani to že na konci vojny boli príslušníci SS najväčší hrdlorezi všetkých štátov Európy (Včetne Rusov, Ukrajincov) ktorí bytostne nenávideli komunistickú ideológiu
pavol54
26.03.17,13:34
Retroaktivita je to pokrútenie zákona, etiky, morálky. Kedy to už pochopíš? Pochopíte???
Norimberske zakony ? Odsudenie prokuratorky Brozovej-Polednovej ( odsudila na smrt Miladu Horakovu). Tiez to bolo pokrutenie moralky, etiky a zakona ?
Na pochopenie vyzyvat nebudem, kazdy sa zariadi ako uzna za vhodne ;)
Písal som že žiadny spoločenský zákon nie je spravodlivý lebo ho vytvára spoločnosť pre svoju potrebu danej doby . Veď si zober len obyčajné volebné právo na svoju dobu to považovali za spravodlivé(aj keď ženy a černosi nemohli voliť) Druhá otázka je či s tými zákonmi súhlasíme alebo nie
korela
26.03.17,13:54
Toto nie je reakcia priamo na kukučku, ale iba tak všeobecne s využitím tvojej myšlienky.
Dnes dá človek svoj názor, zajtra vyjde nejaký retroaktívny zákon. Trochu krátky čas na slobodu prejavu.
Ty sa chystas zakryt zlocin, pokrutit zakon, moralku a etiku, ze sa bojis retroaktivneho zrusenia amnestii ? Ci nieco ine si mala na mysli ?
Ja myslim, ze svoj nazor tu mozes Ty aj kazdy iny bez obav vyjadrit. ;)
Tak toto sa ma dotklo. Ako si vôbec prišiel na myšlienku, že mi ide o zakrývanie zločinov, pokrútenie zákona, morálky a etiky? Kde som sa na Porade, alebo aj niekde inde, čo i len zmienila o obavách retroaktívneho zrušenia amnestií? Nikde. Netuším, prečo sa domnievaš. Alebo ty dokonca vieš?

V reálnom živote sa mojej rodiny retroaktívny zákon už dotkol. Tak viem, aké to je. :-)
Dnes niečo slobodne poviem, zajtra môžem za to pykať. Dnes niečo vlastním, zajtra za to môžem pykať. Dnes sa na niekoho usmejem, zajtra za to môžem pykať, pretože sa niekto zle vyspal. Trochu pritiahnuté za vlasy, ale k tomu to speje. Začínam sa cítiť neslobodne napriek tomu, že nepodporujem nič nelegálne.
Netreba byt vztahovacny, to bola metafora. Narazal som na to Tvoje zovseobecnenie, ktorym si podla mna naznacila, ze clovek by sa mal nejakym sposobom vo vseobecnosti bat retroaktivneho zakona.
Ako laik si myslim, ze retroaktivita nie je dobra, ale ako ako uz pisal bjuty, priechod spravodlivosti ma byt prioritou.

Akonáhle v niektorom príspevku vidím, že niekto nálepkuje niekoho vzťahovačnosťou, príspevok pre mňa stráca zmysel. Nikdy som si toto nedovolila ani v bežnom dennom styku, pretože nie som na to oprávnená.
Odpovedala som na tvoju otázku, metaforu tam, žiaľ, žiadnu nevidím.

Retroaktivitu som nespájala s amnestiami.

Nebudem sa k nim vyjadrovať vôbec, názory na ne si môžem vypočuť. Nie pre farizejstvo, ale nie som právnik. Čo sa mi však nevidí, je ich načasovanie s podporou filmu, čo mi nezaváňa osvetou, ale manipuláciou davu. Nemám o film Únos záujem, nepozrela som si ani tvorcov. A tiež z dôvodu, aby som si nepokazila dojem zo Sorrentinovho Božského (Il Divo) o Andreottim. To bol bonbónik po všetkých stránkach.

Niekedy sa netreba nechať uniesť prítomnosťou, pretože obvykle sa za jednou pravdou skrýva ďalšia. A vždy je to iba otázka času, kedy vyjde na povrch. I v dejinách.
pavol54
26.03.17,14:49
Ja tomu hovorím biblické" Aby posledný blud nebol horší ako ten prvý" Ako dnes o 5 minút 12 taká pekná tvárička tam bola ale tárala a ako rozhodne, asi majú dosť poslucháčov čo "ešte" majú volebné právo radšej som išiel het
taiko
26.03.17,16:30
Toto nie je reakcia priamo na kukučku, ale iba tak všeobecne s využitím tvojej myšlienky.
Dnes dá človek svoj názor, zajtra vyjde nejaký retroaktívny zákon. Trochu krátky čas na slobodu prejavu.
Ty sa chystas zakryt zlocin, pokrutit zakon, moralku a etiku, ze sa bojis retroaktivneho zrusenia amnestii ? Ci nieco ine si mala na mysli ?
Ja myslim, ze svoj nazor tu mozes Ty aj kazdy iny bez obav vyjadrit. ;)
Tak toto sa ma dotklo. Ako si vôbec prišiel na myšlienku, že mi ide o zakrývanie zločinov, pokrútenie zákona, morálky a etiky? Kde som sa na Porade, alebo aj niekde inde, čo i len zmienila o obavách retroaktívneho zrušenia amnestií? Nikde. Netuším, prečo sa domnievaš. Alebo ty dokonca vieš?

V reálnom živote sa mojej rodiny retroaktívny zákon už dotkol. Tak viem, aké to je. :-)
Dnes niečo slobodne poviem, zajtra môžem za to pykať. Dnes niečo vlastním, zajtra za to môžem pykať. Dnes sa na niekoho usmejem, zajtra za to môžem pykať, pretože sa niekto zle vyspal. Trochu pritiahnuté za vlasy, ale k tomu to speje. Začínam sa cítiť neslobodne napriek tomu, že nepodporujem nič nelegálne.
Netreba byt vztahovacny, to bola metafora. Narazal som na to Tvoje zovseobecnenie, ktorym si podla mna naznacila, ze clovek by sa mal nejakym sposobom vo vseobecnosti bat retroaktivneho zakona.
Ako laik si myslim, ze retroaktivita nie je dobra, ale ako ako uz pisal bjuty, priechod spravodlivosti ma byt prioritou.

Akonáhle v niektorom príspevku vidím, že niekto nálepkuje niekoho vzťahovačnosťou, príspevok pre mňa stráca zmysel. Nikdy som si toto nedovolila ani v bežnom dennom styku, pretože nie som na to oprávnená.
Odpovedala som na tvoju otázku, metaforu tam, žiaľ, žiadnu nevidím.

Retroaktivitu som nespájala s amnestiami.

Nebudem sa k nim vyjadrovať vôbec, názory na ne si môžem vypočuť. Nie pre farizejstvo, ale nie som právnik. Čo sa mi však nevidí, je ich načasovanie s podporou filmu, čo mi nezaváňa osvetou, ale manipuláciou davu. Nemám o film Únos záujem, nepozrela som si ani tvorcov. A tiež z dôvodu, aby som si nepokazila dojem zo Sorrentinovho Božského (Il Divo) o Andreottim. To bol bonbónik po všetkých stránkach.

Niekedy sa netreba nechať uniesť prítomnosťou, pretože obvykle sa za jednou pravdou skrýva ďalšia. A vždy je to iba otázka času, kedy vyjde na povrch. I v dejinách.
Ospravedlnujem sa teda. Mal som zato, ze si si to vztiahla na seba, ked si pisala, ze sa Ta moj prispevok dotkol.
pavol54
26.03.17,17:30
Keď dvaja robia to isté nie je to to isté:
V Bielorusku proti demonštrantom ktorí chcú obhájiť svoje práva, použil štát policajnú brutalitu a už je medzinárodný krik
Na Ukrajine proti demonštrantom ktorí si hájili svoje práva, použil štát vojsko a špeciálne batalióny pri zrážke mnoho tisíc mŕtvych a je kľud a medzinárodná akceptácia zásahu
Tweety
27.03.17,17:54
pavol54
28.03.17,09:33
Keď sme robili prevozy a lebo transporty tak sme museli najprv hlásiť PLM bez povolenia sme ani tank nemohli navagonovať nieto ešte komplet tankový prapor, amíci to majú na háku a v Plavči nepustila železnica na trate presuny (čo si to dovoľuje :) )
pavol54
29.03.17,15:48
Spomenul som si že sme pravidelne robili zdokonaľovacie jazdy vodičov ANTS ANTT, raz sa zistilo že vrámci týchto jázd si veliteľ útvaru nechal previezť palivové drevo to bol šrumec záver vyšetrovacej komisie "Ak vodiči vykonávajú akékoľvek cvičné jazdy nesmú prevážať náklad lebo sa zdokonaľujú a prehlbujú si znalosti ovládania a nemusia zvládnuť riadenie v dôsledku prepravy nákladu" Ako to je pri zdokonaľovacích letoch pilotov?
pavol54
29.03.17,18:04
Prečo toľko kriku pre nič, povestná babička, ako aj každý z nás, darovali nášmu najvyššiemu len 0,2 eura. Lepšie ako kúpiť zhnité brazílske mäso
Tweety
30.03.17,07:12
misoft
30.03.17,07:28
No veď predsa zarábajú ťažké € z našich daní.... plat dostanú, prácu si "odškrtnú" na dochádzke.... все в порядке....
lujza.j
30.03.17,08:40
http://x.topky.sk/cl/100535/1619561/Igor--zaplatis-milion--Poslanec-nachytany-na-hruskach--VIDEO-Vulgarne-nadavky-a-spravanie-burana

Konec japonec....
lujza.j
30.03.17,08:42
Amnestie...cista masaž volicov...
misoft
30.03.17,08:45
http://x.topky.sk/cl/100535/1619561/Igor--zaplatis-milion--Poslanec-nachytany-na-hruskach--VIDEO-Vulgarne-nadavky-a-spravanie-burana

Konec japonec....
https://www.youtube.com/watch?v=DbCWLGqDSI8
- šak je to skoro podobné...... pánske huncútstva.....
taiko
31.03.17,05:39
Amnestie...cista masaž volicov...
Nebezpecny nazor, teda si dovolim nesuhlasit. Amnestie nie su masaz volicov, ale to co a ako sa okolo nich robi. Forma, zda sa, ide zase zvitazit nad obsahom :(
lujza.j
31.03.17,07:27
Tu kazdy jeden humbunk...k akejkolvek teme-kauze je len nahananie volicov do buducna....
jar88
31.03.17,09:20
Amnestie...cista masaž volicov...
Nebezpecny nazor, teda si dovolim nesuhlasit. Amnestie nie su masaz volicov, ale to co a ako sa okolo nich robi. Forma, zda sa, ide zase zvitazit nad obsahom :(

A v čom že ti ten názor pripadá nebezpečný?
Veď je pravdivý.:)
Skôr by som povedal, že to tvoje vyjadrenie a hlavne forma, je nebezpečná.:(
Veď daj argument, ale nie taký, že amnestia, či dokonca milosť, je sama o sebe nemorálnosť.
jar88
31.03.17,09:22
Tu kazdy jeden humbunk...k akejkolvek teme-kauze je len nahananie volicov do buducna....

Možno si si ani neuvedomila, akú veľkú pravdu si napísala.:)
Klobúk dole.
kukučka
31.03.17,11:35
Lujza veru dobre vie čo píše. Ústavu nám závideli a terajší z nej pomaly robia trhací kalendár. K zrušenie amnestií - otázka znie áno, či nie?
Manipulácia: kedy, ak nie teraz?
Toto divadielko nemá nič spoločné so spravodlivosťou, slúži na iné ciele.
taiko, je mi smutno, že aj teba prevracači kabátov dostali...:mee:
bjuty smis
31.03.17,12:03
kto nám závidel ústavu ??
Nandrolon
31.03.17,15:23
kto nám závidel ústavu ??
Azerbajdzanci!
taiko
01.04.17,18:11
Lujza veru dobre vie čo píše. Ústavu nám závideli a terajší z nej pomaly robia trhací kalendár. K zrušenie amnestií - otázka znie áno, či nie?
Manipulácia: kedy, ak nie teraz?
Toto divadielko nemá nič spoločné so spravodlivosťou, slúži na iné ciele.
taiko, je mi smutno, že aj teba prevracači kabátov dostali...:mee:
kukucka, mne je smutno, ze si myslis, ze mna mozu prevracaci kabatov dostat :(
Mne je ten humbuk okolo ukradnuty, mne ide o podstatu. Zle ? Nemoralne ? Zlocin zakrivajuce ? Pokrivene? Vysetrenie zlocinu znemoznujuce ? Zrusit ! Jednoduche ako facka.
Konspiraciami a inotajmi okolo toho sa odmietam zaoberat.
mari2x
01.04.17,18:33
kto nám závidel ústavu ??
Azerbajdzanci!

Aj Borat nám ju závidel
mari2x
01.04.17,18:37
Lujza veru dobre vie čo píše. Ústavu nám závideli a terajší z nej pomaly robia trhací kalendár. K zrušenie amnestií - otázka znie áno, či nie?
Manipulácia: kedy, ak nie teraz?
Toto divadielko nemá nič spoločné so spravodlivosťou, slúži na iné ciele.
taiko, je mi smutno, že aj teba prevracači kabátov dostali...:mee:
kukucka, mne je smutno, ze si myslis, ze mna mozu prevracaci kabatov dostat :(
Mne je ten humbuk okolo ukradnuty, mne ide o podstatu. Zle ? Nemoralne ? Zlocin zakrivajuce ? Pokrivene? Vysetrenie zlocinu znemoznujuce ? Zrusit ! Jednoduche ako facka.
Konspiraciami a inotajmi okolo toho sa odmietam zaoberat.


Právo (vyjadrené písomne v zákonoch) je iba napísaná morálka spoločnosti .
Teda (NIE !!! rozkaz je nad zákon, ako povedal kapitáňov náčelník ) morálka je viac ako zákon = treba ho prispôsobiť.
taiko
03.04.17,04:56
Dnes pacilo v jednej diskusii k letom prezidenta nasho "prepytujem" statu

----
My len zijeme, v krajine, kde Cerveni zlodeji uz takmer 70 rokov vladnu / az na par rokov nie cervenych vlad /. Nam uz cele desatrocia vladnu potomkovia LUZY, ktora kratko po vojne ukradla krajinu , pred vojnou patriacu medzi 10 naj ekonomík sveta.
A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala . A len kradla, zatvarala, kradla, a kradnut ucila. Svoje deti, vnukov..
Tí nam teraz vladnu. A preto, tato LUZA tak primitivnym proletarskym sposobom poukazuje na Prezidentove akoze bezbrehe minanie nasich peniaztekov. /Myto, Nastenka,Deblokacia ruskeho dlhu,Eurofondy,Emisie, Dialnice, Tunely, Basternakovci, Sirokíovci atd, adt. / Tam su peniaze, ktore nas MUSIA boliet. To pan Kapitan v utoku na prezidenta opomenul.Nie my sme si prezidenta priamo zvolili, azvolil sme si ho so vsetkymi financnzmi strastami a radostami jeho uradu. Ano, treba / treba ? / vycislit rozdiel letov, trvajucich cca 2 hod, oproti cestam autom alebo vlakom, mozno stopom, s celou plejadou ochrannych opatreni. Ja som si nie isty, ci to lietania nie je naozaj najlacnejsie. A ak nahodou ma Kapitan pravdu, tak to potom musi riesit prislusny minister so sefom uradu na ochranu ustavnych cinitelov a potom samo aj vlada, lebo ta musi schvalovat rozpocet pre prezidentsku kancelariu.
Takze, LUZA, nehraj tu divadlo, a spolu s podplukovnikom a kapitanom chodte uz docerta a nechajte nas zit.


----
jar88
03.04.17,05:47
Vieš taiko, všetko je to trochu inak.:cool:
Tak ako ty a ten prispievateľ z diskusie vidíš a vnímaš nejaké zlo, tak isto aj tí červení zlodeji vidia nejaké zlo. No a ak je to zlo a nemorálnosť a čo ja viem čo ešte, tak rovnako ako si napísal, treba to jednoducho zrušiť. Jednoduché ako facka.:)
pavol54
04.04.17,04:42
Dnes pacilo v jednej diskusii k letom prezidenta nasho "prepytujem" statu

----
My len zijeme, v krajine, kde Cerveni zlodeji uz takmer 70 rokov vladnu / az na par rokov nie cervenych vlad /. Nam uz cele desatrocia vladnu potomkovia LUZY, ktora kratko po vojne ukradla krajinu , pred vojnou patriacu medzi 10 naj ekonomík sveta.
A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala . A len kradla, zatvarala, kradla, a kradnut ucila. Svoje deti, vnukov..
Tí nam teraz vladnu. A preto, tato LUZA tak primitivnym proletarskym sposobom poukazuje na Prezidentove akoze bezbrehe minanie nasich peniaztekov. /Myto, Nastenka,Deblokacia ruskeho dlhu,Eurofondy,Emisie, Dialnice, Tunely, Basternakovci, Sirokíovci atd, adt. / Tam su peniaze, ktore nas MUSIA boliet. To pan Kapitan v utoku na prezidenta opomenul.Nie my sme si prezidenta priamo zvolili, azvolil sme si ho so vsetkymi financnzmi strastami a radostami jeho uradu. Ano, treba / treba ? / vycislit rozdiel letov, trvajucich cca 2 hod, oproti cestam autom alebo vlakom, mozno stopom, s celou plejadou ochrannych opatreni. Ja som si nie isty, ci to lietania nie je naozaj najlacnejsie. A ak nahodou ma Kapitan pravdu, tak to potom musi riesit prislusny minister so sefom uradu na ochranu ustavnych cinitelov a potom samo aj vlada, lebo ta musi schvalovat rozpocet pre prezidentsku kancelariu.
Takze, LUZA, nehraj tu divadlo, a spolu s podplukovnikom a kapitanom chodte uz docerta a nechajte nas zit.


----
Otázka znie čo konkrétne tí komunisti za tých 40 rokov rozkradli pre seba, (len nezačnite všetci tými lepšími vilkami v tzv milionárskych štvrtiach tej doby)
ale vidíme presne čo rozkradli pre seba(alebo pre svojich sponzorov ) súčasní mocipáni bez výnimky.
Na cestovné vlakom a stravné v prípade odlúčenia od rodiny som mal nárok len do pridelenia bytu, po odmietnutí druhej ponuky tieto benefity končili myslím si že je to tak i dnes.
Keď som zamestnal 30% invalidov, tak som podľa starého zákona som na doporučenie pracovníčky soc poist. platil odvody v zníženej výške. 4 roky sa baby pozerali na výkazy a nič. Potom kontrola. Záver znížené odvody sú len za invalidov, ostatné treba doplatiť. 130 000 Sk plus 180 000 pokutu, ale pre zmiernenie tvrdosti zákona pokuta bude len 130 000 Sk Záver špatný výklad zákona neospravedlňuje si splniť povinnosti. Lenže konateľ firmy nemá zo štátneho rozpočtu prídel na platbu vysvetľovačov chápania zákonov.
Tak čo správne vysvetlenie zákona platí pre každého alebo len pre plebs?
taiko
04.04.17,04:52
Dnes pacilo v jednej diskusii k letom prezidenta nasho "prepytujem" statu

----
My len zijeme, v krajine, kde Cerveni zlodeji uz takmer 70 rokov vladnu / az na par rokov nie cervenych vlad /. Nam uz cele desatrocia vladnu potomkovia LUZY, ktora kratko po vojne ukradla krajinu , pred vojnou patriacu medzi 10 naj ekonomík sveta.
A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala . A len kradla, zatvarala, kradla, a kradnut ucila. Svoje deti, vnukov..
Tí nam teraz vladnu. A preto, tato LUZA tak primitivnym proletarskym sposobom poukazuje na Prezidentove akoze bezbrehe minanie nasich peniaztekov. /Myto, Nastenka,Deblokacia ruskeho dlhu,Eurofondy,Emisie, Dialnice, Tunely, Basternakovci, Sirokíovci atd, adt. / Tam su peniaze, ktore nas MUSIA boliet. To pan Kapitan v utoku na prezidenta opomenul.Nie my sme si prezidenta priamo zvolili, azvolil sme si ho so vsetkymi financnzmi strastami a radostami jeho uradu. Ano, treba / treba ? / vycislit rozdiel letov, trvajucich cca 2 hod, oproti cestam autom alebo vlakom, mozno stopom, s celou plejadou ochrannych opatreni. Ja som si nie isty, ci to lietania nie je naozaj najlacnejsie. A ak nahodou ma Kapitan pravdu, tak to potom musi riesit prislusny minister so sefom uradu na ochranu ustavnych cinitelov a potom samo aj vlada, lebo ta musi schvalovat rozpocet pre prezidentsku kancelariu.
Takze, LUZA, nehraj tu divadlo, a spolu s podplukovnikom a kapitanom chodte uz docerta a nechajte nas zit.


----
Otázka znie čo konkrétne tí komunisti za tých 40 rokov rozkradli pre seba, (len nezačnite všetci tými lepšími vilkami v tzv milionárskych štvrtiach tej doby)
ale vidíme presne čo rozkradli pre seba(alebo pre svojich sponzorov ) súčasní mocipáni bez výnimky.
Na cestovné vlakom a stravné v prípade odlúčenia od rodiny som mal nárok len do pridelenia bytu, po odmietnutí druhej ponuky tieto benefity končili myslím si že je to tak i dnes.
Keď som zamestnal 30% invalidov, tak som podľa starého zákona som na doporučenie pracovníčky soc poist. platil odvody v zníženej výške. 4 roky sa baby pozerali na výkazy a nič. Potom kontrola. Záver znížené odvody sú len za invalidov, ostatné treba doplatiť. 130 000 Sk plus 180 000 pokutu, ale pre zmiernenie tvrdosti zákona pokuta bude len 130 000 Sk Záver špatný výklad zákona neospravedlňuje si splniť povinnosti. Lenže konateľ firmy nemá zo štátneho rozpočtu prídel na platbu vysvetľovačov chápania zákonov.
Tak čo správne vysvetlenie zákona platí pre každého alebo len pre plebs?
aby som to tak basnicky napisal. Mam zato, ze autor chcel naznacit, ze komunisti ukradli tomuto narodu dusu. A navyse, ich potomkovia nivocia ludi nadalej. Aby sme negeneralizovali, samozrejme nie vsetci boli, su zli.
korela
04.04.17,05:51
Dnes pacilo v jednej diskusii k letom prezidenta nasho "prepytujem" statu

----
My len zijeme, v krajine, kde Cerveni zlodeji uz takmer 70 rokov vladnu / az na par rokov nie cervenych vlad /. Nam uz cele desatrocia vladnu potomkovia LUZY, ktora kratko po vojne ukradla krajinu , pred vojnou patriacu medzi 10 naj ekonomík sveta.
A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala . A len kradla, zatvarala, kradla, a kradnut ucila. Svoje deti, vnukov..
Tí nam teraz vladnu. A preto, tato LUZA tak primitivnym proletarskym sposobom poukazuje na Prezidentove akoze bezbrehe minanie nasich peniaztekov. /Myto, Nastenka,Deblokacia ruskeho dlhu,Eurofondy,Emisie, Dialnice, Tunely, Basternakovci, Sirokíovci atd, adt. / Tam su peniaze, ktore nas MUSIA boliet. To pan Kapitan v utoku na prezidenta opomenul.Nie my sme si prezidenta priamo zvolili, azvolil sme si ho so vsetkymi financnzmi strastami a radostami jeho uradu. Ano, treba / treba ? / vycislit rozdiel letov, trvajucich cca 2 hod, oproti cestam autom alebo vlakom, mozno stopom, s celou plejadou ochrannych opatreni. Ja som si nie isty, ci to lietania nie je naozaj najlacnejsie. A ak nahodou ma Kapitan pravdu, tak to potom musi riesit prislusny minister so sefom uradu na ochranu ustavnych cinitelov a potom samo aj vlada, lebo ta musi schvalovat rozpocet pre prezidentsku kancelariu.
Takze, LUZA, nehraj tu divadlo, a spolu s podplukovnikom a kapitanom chodte uz docerta a nechajte nas zit.


----
Otázka znie čo konkrétne tí komunisti za tých 40 rokov rozkradli pre seba, (len nezačnite všetci tými lepšími vilkami v tzv milionárskych štvrtiach tej doby)
ale vidíme presne čo rozkradli pre seba(alebo pre svojich sponzorov ) súčasní mocipáni bez výnimky.
Na cestovné vlakom a stravné v prípade odlúčenia od rodiny som mal nárok len do pridelenia bytu, po odmietnutí druhej ponuky tieto benefity končili myslím si že je to tak i dnes.
Keď som zamestnal 30% invalidov, tak som podľa starého zákona som na doporučenie pracovníčky soc poist. platil odvody v zníženej výške. 4 roky sa baby pozerali na výkazy a nič. Potom kontrola. Záver znížené odvody sú len za invalidov, ostatné treba doplatiť. 130 000 Sk plus 180 000 pokutu, ale pre zmiernenie tvrdosti zákona pokuta bude len 130 000 Sk Záver špatný výklad zákona neospravedlňuje si splniť povinnosti. Lenže konateľ firmy nemá zo štátneho rozpočtu prídel na platbu vysvetľovačov chápania zákonov.
Tak čo správne vysvetlenie zákona platí pre každého alebo len pre plebs?
aby som to tak basnicky napisal. Mam zato, ze autor chcel naznacit, ze komunisti ukradli tomuto narodu dusu. A navyse, ich potomkovia nivocia ludi nadalej. Aby sme negeneralizovali, samozrejme nie vsetci boli, su zli.
Ja sa ešte pre istotu spýtam, či by niekto mohol bližšie špecifkovať skladbu tých komunistov. Pretože neviem, či mám nad príspevkom zaplakať, alebo sa smiať.
" ... ze komunisti ukradli tomuto narodu dusu. A navyse, ich potomkovia nivocia ludi nadalej." :eek:
Chvalabohu, že je ešte ten skromný príspevok na konci príspevku.
Tweety
04.04.17,06:19
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/4/24/2460994/2460994_820x.jpeg?rev=3
korela
04.04.17,06:21
Ešte z veľavravného príspevku zo smečka:
"A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala ".
Nech si autor láskavo zráta, ktorá vlna vysťahovalcov prebieha teraz. Ona je v podstate kontinuálna, ak mu to ešte nedošlo. Z akého človeka môže vzísť taká znôška zmätočných dezinformácií? Nemá potuchy, čo sa tu dialo, prečo sa to dialo, čo sa tu vybudovalo. Že tu boli technológie Nokie a mnohých iných zn. dávno pred novembrom. Na svoje nové priehrady sa tak zavčasu Slovensko nenazbiera. Ani svoju rafinériu a pod.
Slovensko stráca každým dňom svoju identitu pre záujmy developerov, najviac to vidno na industriálnej histórii, ktorá mizne zo slovenského povrchu. O pár generácií nebude mať obyvateľstvo potuchy o svojich predkoch a o živote v mestách, kde žijú.
bjuty smis
04.04.17,08:59
Ešte z veľavravného príspevku zo smečka:
"A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala ".
Nech si autor láskavo zráta, ktorá vlna vysťahovalcov prebieha teraz. Ona je v podstate kontinuálna, ak mu to ešte nedošlo. Z akého človeka môže vzísť taká znôška zmätočných dezinformácií? Nemá potuchy, čo sa tu dialo, prečo sa to dialo, čo sa tu vybudovalo. Že tu boli technológie Nokie a mnohých iných zn. dávno pred novembrom. Na svoje nové priehrady sa tak zavčasu Slovensko nenazbiera. Ani svoju rafinériu a pod.
Slovensko stráca každým dňom svoju identitu pre záujmy developerov, najviac to vidno na industriálnej histórii, ktorá mizne zo slovenského povrchu. O pár generácií nebude mať obyvateľstvo potuchy o svojich predkoch a o živote v mestách, kde žijú.

ach...ty technologia nokia..

komunisti " vybudovali " dve veci
...investičný dlh v desiatkach miliard korun a zdegenerovanú morálku na desaťročia...
taiko
04.04.17,08:59
aby som to tak basnicky napisal. Mam zato, ze autor chcel naznacit, ze komunisti ukradli tomuto narodu dusu. A navyse, ich potomkovia nivocia ludi nadalej. Aby sme negeneralizovali, samozrejme nie vsetci boli, su zli.
Ja sa ešte pre istotu spýtam, či by niekto mohol bližšie špecifkovať skladbu tých komunistov. Pretože neviem, či mám nad príspevkom zaplakať, alebo sa smiať.
" ... ze komunisti ukradli tomuto narodu dusu. A navyse, ich potomkovia nivocia ludi nadalej." :eek:
Chvalabohu, že je ešte ten skromný príspevok na konci príspevku.
Cakal som takuto reakciu. Skusim objasnit. Mozno nejde ani tak celkom o jednotlivych komunistov. Sam som poznal aj kopu rovnych a priamych ludi z ich radov.
Skor ide o to, co zle aplikovana idea sposobila vo vseobecnosti. Jednoducho podla mna to co sa deje teraz, je priamym dosledkom vlady komunistov. Myslim, napr. uplatkarstvo, rozkradanie, klientelizmus, upadok moralky, zavist, nedostatok samostatnosti jednotlivca, spoliehanie sa na silneho vodcu atd atd.
A tou vladou komunistov myslim tu minulu ale aj tu terajsiu.
pavol54
04.04.17,09:03
Ešte z veľavravného príspevku zo smečka:
"A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala ".
Nech si autor láskavo zráta, ktorá vlna vysťahovalcov prebieha teraz. Ona je v podstate kontinuálna, ak mu to ešte nedošlo. Z akého človeka môže vzísť taká znôška zmätočných dezinformácií? Nemá potuchy, čo sa tu dialo, prečo sa to dialo, čo sa tu vybudovalo. Že tu boli technológie Nokie a mnohých iných zn. dávno pred novembrom. Na svoje nové priehrady sa tak zavčasu Slovensko nenazbiera. Ani svoju rafinériu a pod.
Slovensko stráca každým dňom svoju identitu pre záujmy developerov, najviac to vidno na industriálnej histórii, ktorá mizne zo slovenského povrchu. O pár generácií nebude mať obyvateľstvo potuchy o svojich predkoch a o živote v mestách, kde žijú.
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?
pavol54
04.04.17,09:05
Ešte z veľavravného príspevku zo smečka:
"A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala ".
Nech si autor láskavo zráta, ktorá vlna vysťahovalcov prebieha teraz. Ona je v podstate kontinuálna, ak mu to ešte nedošlo. Z akého človeka môže vzísť taká znôška zmätočných dezinformácií? Nemá potuchy, čo sa tu dialo, prečo sa to dialo, čo sa tu vybudovalo. Že tu boli technológie Nokie a mnohých iných zn. dávno pred novembrom. Na svoje nové priehrady sa tak zavčasu Slovensko nenazbiera. Ani svoju rafinériu a pod.
Slovensko stráca každým dňom svoju identitu pre záujmy developerov, najviac to vidno na industriálnej histórii, ktorá mizne zo slovenského povrchu. O pár generácií nebude mať obyvateľstvo potuchy o svojich predkoch a o živote v mestách, kde žijú.

ach...ty technologia nokia..

komunisti " vybudovali " dve veci
...investičný dlh v desiatkach miliard korun a zdegenerovanú morálku na desaťročia...
TIE DROGY A PRÁZDNE KOSTOLY čo film to krvák? Ale sme ten klasický západ poriadne zmenili.
bjuty smis
04.04.17,09:13
Ešte z veľavravného príspevku zo smečka:
"A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala ".
Nech si autor láskavo zráta, ktorá vlna vysťahovalcov prebieha teraz. Ona je v podstate kontinuálna, ak mu to ešte nedošlo. Z akého človeka môže vzísť taká znôška zmätočných dezinformácií? Nemá potuchy, čo sa tu dialo, prečo sa to dialo, čo sa tu vybudovalo. Že tu boli technológie Nokie a mnohých iných zn. dávno pred novembrom. Na svoje nové priehrady sa tak zavčasu Slovensko nenazbiera. Ani svoju rafinériu a pod.
Slovensko stráca každým dňom svoju identitu pre záujmy developerov, najviac to vidno na industriálnej histórii, ktorá mizne zo slovenského povrchu. O pár generácií nebude mať obyvateľstvo potuchy o svojich predkoch a o živote v mestách, kde žijú.

ach...ty technologia nokia..

komunisti " vybudovali " dve veci
...investičný dlh v desiatkach miliard korun a zdegenerovanú morálku na desaťročia...
TIE DROGY A PRÁZDNE KOSTOLY čo film to krvák? Ale sme ten klasický západ poriadne zmenili.
to je sloboda...
sloboda nie je to,ked ostatní robia a pozerajú to, čo sa páči tebe......

čo je teba do toho, ked si zapálim jointa ?
čo je teba do toho, ked si pozriem krvák ??
čo je teba do toho, ked som ateista ?
bjuty smis
04.04.17,09:17
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?


a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice :))
Ing. Ľubomír Janoška
04.04.17,09:28
Páči sa mi, ako porovnávame súčasných mocipánov s tými spred '89.
Akoby to neboli na 90% synáčikovia komunistov, eštebákov a kágebákov. Prípadne komunisti, eštebáci a kágebáci osobne.
pavol54
04.04.17,09:41
.

V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?


a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice :))
dnes nemusia ísť na hranicu aby ich postrieľali a roztrhali psy
taiko
04.04.17,10:16
Ešte z veľavravného príspevku zo smečka:
"A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala ".
Nech si autor láskavo zráta, ktorá vlna vysťahovalcov prebieha teraz. Ona je v podstate kontinuálna, ak mu to ešte nedošlo. Z akého človeka môže vzísť taká znôška zmätočných dezinformácií? Nemá potuchy, čo sa tu dialo, prečo sa to dialo, čo sa tu vybudovalo. Že tu boli technológie Nokie a mnohých iných zn. dávno pred novembrom. Na svoje nové priehrady sa tak zavčasu Slovensko nenazbiera. Ani svoju rafinériu a pod.
Slovensko stráca každým dňom svoju identitu pre záujmy developerov, najviac to vidno na industriálnej histórii, ktorá mizne zo slovenského povrchu. O pár generácií nebude mať obyvateľstvo potuchy o svojich predkoch a o živote v mestách, kde žijú.
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu? vsak som pisal, ti isti banditi su to, popripade novi, banditi, ktorych vychovali stari banditi.
Okrem toho, keby komunisti neurobili z ludi frustrovane, rezignovane, sede rovnostarske stado, potichu kradnuce vsetko a vsade (nadsazka), ochotne tolerovat zo strachu panske huncuctvo, tak by sme neboli tam kde sme a poniektorym by za tym nebolo este aj smutno. :(
korela
04.04.17,11:53
Páči sa mi, ako porovnávame súčasných mocipánov s tými spred '89.
Akoby to neboli na 90% synáčikovia komunistov, eštebákov a kágebákov. Prípadne komunisti, eštebáci a kágebáci osobne.
Zbytok je čistý ako ľalia. Až nato, že kvôli poradiu sa nedostal k červenej knižke, ale po novembri sa začali chovať ešte horšie, ako by ich predtým mali. Aj so svojimi deťmi. A národ začali ožobračovať rovnako ako ich predkovia po niekoľko generácií.
A kto tú kýženú knižku dostal dva týždne pred novembrom, ten sa pre istotu pred kolegami rovno na pracovisku zrútil.
Veľmi nesúhlasím s tvojím názorom, pretože Slovensko sa nerozkradlo za jedno - dve funkčné obdobia červených. Všetci sa pod to podpísali. Modrí, čierni, červení. Ani zelení neostanú čistí.
korela
04.04.17,11:59
Ešte z veľavravného príspevku zo smečka:
"A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala ".
Nech si autor láskavo zráta, ktorá vlna vysťahovalcov prebieha teraz. Ona je v podstate kontinuálna, ak mu to ešte nedošlo. Z akého človeka môže vzísť taká znôška zmätočných dezinformácií? Nemá potuchy, čo sa tu dialo, prečo sa to dialo, čo sa tu vybudovalo. Že tu boli technológie Nokie a mnohých iných zn. dávno pred novembrom. Na svoje nové priehrady sa tak zavčasu Slovensko nenazbiera. Ani svoju rafinériu a pod.
Slovensko stráca každým dňom svoju identitu pre záujmy developerov, najviac to vidno na industriálnej histórii, ktorá mizne zo slovenského povrchu. O pár generácií nebude mať obyvateľstvo potuchy o svojich predkoch a o živote v mestách, kde žijú.
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu? vsak som pisal, ti isti banditi su to, popripade novi, banditi, ktorych vychovali stari banditi.
Okrem toho, keby komunisti neurobili z ludi frustrovane, rezignovane, sede rovnostarske stado, potichu kradnuce vsetko a vsade (nadsazka), ochotne tolerovat zo strachu panske huncuctvo, tak by sme neboli tam kde sme a poniektorym by za tym nebolo este aj smutno. :(
Čo sa textu hymny týka, Slováci ju majú ešte stále aktuálnu.
Ing. Ľubomír Janoška
04.04.17,12:00
[

Nemusíš súhlasiť s mojimi názormi, ale životopisy oligarchov a mafiánov nepustia.
KSČ, ŠTB, MGIMO - inštitút medzinárodných vzťahov v Moskve (čiže škôlka KGB).
korela
04.04.17,12:07
Ale veď áno, ale je to poprepletané.
pavol54
04.04.17,12:36
[

Nemusíš súhlasiť s mojimi názormi, ale životopisy oligarchov a mafiánov nepustia.
KSČ, ŠTB, MGIMO - inštitút medzinárodných vzťahov v Moskve (čiže škôlka KGB).
ale aj rôzni okresní funkcionári tvrdí normalizátori ktorí znepríjemňovali život konkrétnzm jedincom ( ala Štepkovské "To ja niee, to ony kuvýý") majú svoje deti dobre umiestnené
misoft
04.04.17,12:50
V šesťdesiatom ôsmom sa pýtajú Cigáňa:
"Cigáň, čo urobíš, keď otvoria hranicu na západ?"
"Vyleziem na strom"
"Prečo?"
"Aby ma neušliapali"
"A čo keď otvoria hranicu na východ?"
"Vyleziem na ešte vyšší strom."
A prečo?"
"Aby som videl toho blázna, ktorý by tam šiel!!"
jar88
04.04.17,13:00
Páči sa mi, ako porovnávame súčasných mocipánov s tými spred '89.
Akoby to neboli na 90% synáčikovia komunistov, eštebákov a kágebákov. Prípadne komunisti, eštebáci a kágebáci osobne.
Zbytok je čistý ako ľalia. Až nato, že kvôli poradiu sa nedostal k červenej knižke, ale po novembri sa začali chovať ešte horšie, ako by ich predtým mali. Aj so svojimi deťmi. A národ začali ožobračovať rovnako ako ich predkovia po niekoľko generácií.
A kto tú kýženú knižku dostal dva týždne pred novembrom, ten sa pre istotu pred kolegami rovno na pracovisku zrútil.
Veľmi nesúhlasím s tvojím názorom, pretože Slovensko sa nerozkradlo za jedno - dve funkčné obdobia červených. Všetci sa pod to podpísali. Modrí, čierni, červení. Ani zelení neostanú čistí.

Zaujímavé s akou istotou vieš, kto všetko to rozkradol.:) A myslím, že to vedia aj ostatní debatníci. Len akosi tu nepíšete, prečo niesu všetci tí zlodeji v base.:--- Teda ak nám naozaj voľačo ukradli.
-----------------------
Nemyslíte, že je to všetko trošku inak a že si za to môžeme skôr my sami? Veď kto im dával a stále dáva možnosti beztrestne (v súlade so zákonom a vašou morálkou) "kradnúť"?
-----------------------
Dúfam, že mi tu nebudete tvrdiť, že stále ešte neviete, že najľahšie sa kradne z verejného. To znamená zo spoločného. Naviac si myslím, že je naozaj veľká naivita veriť, že raz sa nájde nejaký spôsob, ako to verejné ochrániť pred rozkrádaním, tunelovaním a iným zneužívaním. To už hraničí s tuposťou.:---
jar88
04.04.17,13:03
Ale veď áno, ale je to poprepletané.

Presne tak.:) Je to poprepletané.:)
Hlavne v popletených hlavách.:---
pavol54
04.04.17,13:27
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?


a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice :))
V 68 boli hranice otvorené kto si požiadal a mal na to korunky dostal potrebné povolenia, od nás chodili napr do Ríma autobusové zájazdy a od 21.8 69 sa hranice nezatvorili a koľkí sa vrátili dokonca som poznal jedného čo prišiel až z vysnívanej ameriky.
jar88
04.04.17,14:12
aby som to tak basnicky napisal. Mam zato, ze autor chcel naznacit, ze komunisti ukradli tomuto narodu dusu. A navyse, ich potomkovia nivocia ludi nadalej. Aby sme negeneralizovali, samozrejme nie vsetci boli, su zli.
Ja sa ešte pre istotu spýtam, či by niekto mohol bližšie špecifkovať skladbu tých komunistov. Pretože neviem, či mám nad príspevkom zaplakať, alebo sa smiať.
" ... ze komunisti ukradli tomuto narodu dusu. A navyse, ich potomkovia nivocia ludi nadalej." :eek:
Chvalabohu, že je ešte ten skromný príspevok na konci príspevku.
Cakal som takuto reakciu. Skusim objasnit. Mozno nejde ani tak celkom o jednotlivych komunistov. Sam som poznal aj kopu rovnych a priamych ludi z ich radov.
Skor ide o to, co zle aplikovana idea sposobila vo vseobecnosti. Jednoducho podla mna to co sa deje teraz, je priamym dosledkom vlady komunistov. Myslim, napr. uplatkarstvo, rozkradanie, klientelizmus, upadok moralky, zavist, nedostatok samostatnosti jednotlivca, spoliehanie sa na silneho vodcu atd atd.
A tou vladou komunistov myslim tu minulu ale aj tu terajsiu.

Vraj zle aplikovaná idea.:) Tá idea je sama o sebe chorá, zlá. Úplne chorá a nemohúcna. Tá sa nedá dobre aplikovať.;)
jar88
04.04.17,14:19
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?


a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice :))
V 68 boli hranice otvorené kto si požiadal a mal na to korunky dostal potrebné povolenia, od nás chodili napr do Ríma autobusové zájazdy a od 21.8 69 sa hranice nezatvorili a koľkí sa vrátili dokonca som poznal jedného čo prišiel až z vysnívanej ameriky.

Nuž v tom máš čiastočne aj pravdu.
Hranice už nebol až taký problém a aj môj otec navrhoval, aby sme išli preč. Ale zostali sme tu.
Vieš prečo?
1. Mali sme tu rodinu.
2. Kamarátov, frajerky a podobné vzťahy.
3. Rozdiel v cene majetku tu a za hranicou. 1 : 10
pavol54
04.04.17,14:54
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?


a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice :))
V 68 boli hranice otvorené kto si požiadal a mal na to korunky dostal potrebné povolenia, od nás chodili napr do Ríma autobusové zájazdy a od 21.8 69 sa hranice nezatvorili a koľkí sa vrátili dokonca som poznal jedného čo prišiel až z vysnívanej ameriky.

Nuž v tom máš čiastočne aj pravdu.
Hranice už nebol až taký problém a aj môj otec navrhoval, aby sme išli preč. Ale zostali sme tu.
Vieš prečo?
1. Mali sme tu rodinu.
2. Kamarátov, frajerky a podobné vzťahy.
3. Rozdiel v cene majetku tu a za hranicou. 1 : 10
lenže nevedel ako to potom uchopia do rúk najnižšie normalizačné kádre V jednom okrese sesternica, učiteľka, tajne mala sobáš v kostole a na svadbe bol ako hosť riaditeľ školy. a nič, jej spolužiačka, kdesi pod tatrami behom dvoch mesiacov doučila. Aktívny okresný normalizátor na ňu mal práskača ako svadobného hosťa. Takže vždy ľudia, jeden deň nosili čierne čižmy a za pár dní ich vymenil za stranícku knižočku a takto vychoval deti, ktoré komunistom už ani na meno nemôžu prísť (teda ani svojim rodičom)
korela
04.04.17,22:14
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?


a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice :))
V 68 boli hranice otvorené kto si požiadal a mal na to korunky dostal potrebné povolenia, od nás chodili napr do Ríma autobusové zájazdy a od 21.8 69 sa hranice nezatvorili a koľkí sa vrátili dokonca som poznal jedného čo prišiel až z vysnívanej ameriky.
Môžem potvrdiť otvorené hranice, rodičia svoje deti normálne navštevovali vo Viedni a prehovárali ich k návratu.
pavol54
06.04.17,05:31
Taký bordel nebol v armáde ani za socíku, ak sa stratila pištol zo skladu roty tak sme to zistili behom 24 hodín a rozsah možných páchateľov sa eliminoval na 48 hodín. Stratí sa bedňa granátov a bedna RPG(dúfam že nie RPG 75) a oni ani nevedia obdobie. Ak to nebolo násilné vniknutie tak to urobil skladník. A tam niet čo riešiť v našom prípade pomáhal bezpečne polmetrový kábel a vždy sa priznal vinník (však sme nemohli dovoliť aby nejaký lump ohrozil životy nevinných a nezaintresovaných. otázka čo bolo lepšie byť sadista a mlátiť vinníka do priznania, alebo dopustiť niečo podobné ako výbuch v metre. Boli niektorí dlho nezlomní zapierači)
jar88
06.04.17,14:27
Taký bordel nebol v armáde ani za socíku, ak sa stratila pištol zo skladu roty tak sme to zistili behom 24 hodín a rozsah možných páchateľov sa eliminoval na 48 hodín. Stratí sa bedňa granátov a bedna RPG(dúfam že nie RPG 75) a oni ani nevedia obdobie. Ak to nebolo násilné vniknutie tak to urobil skladník. A tam niet čo riešiť v našom prípade pomáhal bezpečne polmetrový kábel a vždy sa priznal vinník (však sme nemohli dovoliť aby nejaký lump ohrozil životy nevinných a nezaintresovaných. otázka čo bolo lepšie byť sadista a mlátiť vinníka do priznania, alebo dopustiť niečo podobné ako výbuch v metre. Boli niektorí dlho nezlomní zapierači)
Môžem potvrdiť z osobnej skúsenosti.
Týždeň pelendrekovali všetkých "podozrivých" a nič z nich nevymlátili. Vlastne ani nevedeli čo sa im všetko stratilo.
pavol54
06.04.17,14:47
Taký bordel nebol v armáde ani za socíku, ak sa stratila pištol zo skladu roty tak sme to zistili behom 24 hodín a rozsah možných páchateľov sa eliminoval na 48 hodín. Stratí sa bedňa granátov a bedna RPG(dúfam že nie RPG 75) a oni ani nevedia obdobie. Ak to nebolo násilné vniknutie tak to urobil skladník. A tam niet čo riešiť v našom prípade pomáhal bezpečne polmetrový kábel a vždy sa priznal vinník (však sme nemohli dovoliť aby nejaký lump ohrozil životy nevinných a nezaintresovaných. otázka čo bolo lepšie byť sadista a mlátiť vinníka do priznania, alebo dopustiť niečo podobné ako výbuch v metre. Boli niektorí dlho nezlomní zapierači)
Môžem potvrdiť z osobnej skúsenosti.
Týždeň pelendrekovali všetkých "podozrivých" a nič z nich nevymlátili. Vlastne ani nevedeli čo sa im všetko stratilo.
a boli to tí praví? Ale najlepšie bolo ak rota komplet nespala tri dni tri noci(niečo ako pahorok) potom si odhaleného vinníka podali sami vojaci tak že prosil aby ho ihneď zavreli do basy Najväčší neporiadok bol na strelnici ten čo bol výdajca mal možností až až Najlepší bol aktívny sväzák výkonný praporčík išiel do civilu tak sa ožral že stratil tašku s ukradnutými F1 deti ju našli a jeden chlapec "že táto hoď mi túto výbušku" a špeciálny vlak s prepustencami ostal stáť asi 50 km od posádky v poliach kým si pes nenašiel toho pravého
misoft
06.04.17,14:55
Pali - ako vždy - on trepe...... veď už kradol samopaly dozornému pod nosom....
pavol54
06.04.17,16:01
Pali - ako vždy - on trepe...... veď už kradol samopaly dozornému pod nosom....
čo už, ale si neviem predstaviť ako by to robili dnes, keď sme zažili cvičnú mobilizáciu všetky zbrane optika( a najväčší trhák útočné nože) sa po nej a po následnom cvičení vrátili presne podľa evidencie
pavol54
07.04.17,04:29
tu pracujú horší cenzori ako za komunizmu vlastne sú to bývalí komunisti teraz sa hrajú na demokratov. Kto sa nepáči vyvoleným tomu zlikvidujú príspevok, alebo v "lepšom" prípade aj samotného prispievateľa. že ďakujem zase budem parafrázovať Štepku " To ja nieeee, to oni, tie kuvýýýýýýýýýýý"
jar88
07.04.17,05:27
Taký bordel nebol v armáde ani za socíku, ak sa stratila pištol zo skladu roty tak sme to zistili behom 24 hodín a rozsah možných páchateľov sa eliminoval na 48 hodín. Stratí sa bedňa granátov a bedna RPG(dúfam že nie RPG 75) a oni ani nevedia obdobie. Ak to nebolo násilné vniknutie tak to urobil skladník. A tam niet čo riešiť v našom prípade pomáhal bezpečne polmetrový kábel a vždy sa priznal vinník (však sme nemohli dovoliť aby nejaký lump ohrozil životy nevinných a nezaintresovaných. otázka čo bolo lepšie byť sadista a mlátiť vinníka do priznania, alebo dopustiť niečo podobné ako výbuch v metre. Boli niektorí dlho nezlomní zapierači)
Môžem potvrdiť z osobnej skúsenosti.
Týždeň pelendrekovali všetkých "podozrivých" a nič z nich nevymlátili. Vlastne ani nevedeli čo sa im všetko stratilo.
a boli to tí praví? Ale najlepšie bolo ak rota komplet nespala tri dni tri noci(niečo ako pahorok) potom si odhaleného vinníka podali sami vojaci tak že prosil aby ho ihneď zavreli do basy Najväčší neporiadok bol na strelnici ten čo bol výdajca mal možností až až Najlepší bol aktívny sväzák výkonný praporčík išiel do civilu tak sa ožral že stratil tašku s ukradnutými F1 deti ju našli a jeden chlapec "že táto hoď mi túto výbušku" a špeciálny vlak s prepustencami ostal stáť asi 50 km od posádky v poliach kým si pes nenašiel toho pravého

Samozrejme že to neboli tí praví. Voď o tých pravých nemali ani tušenia a tak sa snažili to našiť na niekoho z posádky.
Ak by sa neprihlásil môj otec a nenahlásil to na nás, určite by to z niekoho z nich vymlátili.:---
jar88
07.04.17,05:51
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?


a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice :))
V 68 boli hranice otvorené kto si požiadal a mal na to korunky dostal potrebné povolenia, od nás chodili napr do Ríma autobusové zájazdy a od 21.8 69 sa hranice nezatvorili a koľkí sa vrátili dokonca som poznal jedného čo prišiel až z vysnívanej ameriky.

Píšeš, že v 68 boli hranice otvorené, ale nepíšeš za akých podmienok.:)
Nože daj informáciu, či tým odcestovaným zostávalo občianstvo, budúci prístup k rodine k majetku a tak podobne.;)
-----------------------------
To sa nedá s dneškom nijako porovnávať. Teraz ak chceš, môžeš skúsiť či sa ti tam bude páčiť a keď sa ti to nebude páčiť, pokojne sa môžeš vrátiť. Môžeš si tu nechať zázemie a nemusíš spáliť všetky mosty s domovinou, ako v tom slávnom 68.
bjuty smis
07.04.17,06:41
čo hovorí UPN ?

"Pri pokuse o nelegálne prekročenie hranice bolo na Slovensku usmrtených 42 ľudí. ÚPN sa v minulosti pokúsil v spolupráci s Generálnou prokuratúrou stíhať aktérov týchto činov, ich skutky sú však už premlčané. Krajňák teraz rokuje s Generálnou prokuratúrou o tom, aby boli zabitia na hraniciach posudzované ako zločiny proti ľudskosti. Porušenie ľudských práv je na rozdiel od zločinov komunizmu nepremlčateľné."


ja sa teda čudujem tým nebohým, že nešli legálne....do viedne za detičkami.....či do ríma za pamiatkami.....
jar88
07.04.17,07:55
čo hovorí UPN ?

"Pri pokuse o nelegálne prekročenie hranice bolo na Slovensku usmrtených 42 ľudí. ÚPN sa v minulosti pokúsil v spolupráci s Generálnou prokuratúrou stíhať aktérov týchto činov, ich skutky sú však už premlčané. Krajňák teraz rokuje s Generálnou prokuratúrou o tom, aby boli zabitia na hraniciach posudzované ako zločiny proti ľudskosti. Porušenie ľudských práv je na rozdiel od zločinov komunizmu nepremlčateľné."


ja sa teda čudujem tým nebohým, že nešli legálne....do viedne za detičkami.....či do ríma za pamiatkami.....

Naviac si treba uvedomiť, že väčšinou sa ani nejednalo o skutočnú, ale iba o fiktívnu štátnu hranicu. Takže tí ľudia boli zabíjaní už za priblíženie sa k hranici. Pritom skutočná hranica bola často aj 300 až 500 metrov ďalej.
---------------------------
Ten režim nás strážil brutálnejšie, ako na západe strážili trestancov.
lubko6394
07.04.17,08:05
čo hovorí UPN ?

"Pri pokuse o nelegálne prekročenie hranice bolo na Slovensku usmrtených 42 ľudí. ÚPN sa v minulosti pokúsil v spolupráci s Generálnou prokuratúrou stíhať aktérov týchto činov, ich skutky sú však už premlčané. Krajňák teraz rokuje s Generálnou prokuratúrou o tom, aby boli zabitia na hraniciach posudzované ako zločiny proti ľudskosti. Porušenie ľudských práv je na rozdiel od zločinov komunizmu nepremlčateľné."


ja sa teda čudujem tým nebohým, že nešli legálne....do viedne za detičkami.....či do ríma za pamiatkami.....

Ja sa čudujem tiež. Sníval som že pôjdem s Čedokom za hranice všedných dní a poplávam loďou na 3 dni do Viedne. Sen sa mi nesplnil, lebo otvorili hranice a do Viedne som jazdil autom. Btw. stále nechápem ten ľuskoprávny problém. Zákony boli aké boli, tie nedemokratické sme zmenili a ďalšie tiež. Hranica bola jasne vo vnútrozemí vyznačená, upozornenia na zákaz vstupu... na každom kroku a potom koľkosi plotov strážených samozrejme záklaďákmi. Každý kto vstúpil do tohto priestoru vedel, že sú tam prekážky, nástrahy a PS-áci ktorí môžu/musia prechodu hraníc zabrániť. Stačilo mi raz v Bratislave nastúpiť do autobusu do Rusoviec a hneď na zastávke v Rusovciach nás kontrolovali čo tam robíme a prečo tam vlastne sme. Ani nás nenapadlo že by sme sa pokúsili ten prvý plot preskočiť a vlastne ani vyliezť naň. Omylom ma povolali k PS a za styk so zahraničím ma odvelili do armády k rakeťákom a dali podpísať PTZD. Ale ak by som sa nebol nechal odveliť a šlapal by som v hliadke... ani radšej nedomýšľam. Deti som tiež učil že sporák môže byť horúci. Tie ma ale poslúchli a nepopálili sa.
pavol54
07.04.17,13:37
Aj tak sa dá.
Ukrajina - ak sa prekšeftuje munícia tak sa pre zahladenie stôp odpáli celý muničák
USA - ak sa prekšeftujú rakety, odpáli sa na cieľ 23 tomahavkov a spotreba sa vystaví 60
Slovensko- ak sa prekšeftujú granáty a zabudne sa vypísať výkaz o spotrebe granátov na výcvik tak sa hľadajú. Skrátka sme nepoučiteľní. Hlava 22 bola známa už cez druhú svetovú vojnu
jar88
08.04.17,05:23
Aj tak sa dá.
Ukrajina - ak sa prekšeftuje munícia tak sa pre zahladenie stôp odpáli celý muničák
USA - ak sa prekšeftujú rakety, odpáli sa na cieľ 23 tomahavkov a spotreba sa vystaví 60
Slovensko- ak sa prekšeftujú granáty a zabudne sa vypísať výkaz o spotrebe granátov na výcvik tak sa hľadajú. Skrátka sme nepoučiteľní. Hlava 22 bola známa už cez druhú svetovú vojnu

Zas trepeš hlúposti - ako vždy.:)
Útok pod kontrolou a naviac, Rusom vopred oznámený a ty si nie a nie odpustiť takéto komentáre.
Ako si predstavuješ, že by mohli vykázať 60 rakiet, ak použili iba 59?
https://www.youtube.com/watch?v=rhjKBUlNHro
https://www.youtube.com/watch?v=cKpXjEGad8c
pavol54
08.04.17,08:39
Aj tak sa dá.
Ukrajina - ak sa prekšeftuje munícia tak sa pre zahladenie stôp odpáli celý muničák
USA - ak sa prekšeftujú rakety, odpáli sa na cieľ 23 tomahavkov a spotreba sa vystaví 60
Slovensko- ak sa prekšeftujú granáty a zabudne sa vypísať výkaz o spotrebe granátov na výcvik tak sa hľadajú. Skrátka sme nepoučiteľní. Hlava 22 bola známa už cez druhú svetovú vojnu

Zas trepeš hlúposti - ako vždy.:)
Útok pod kontrolou a naviac, Rusom vopred oznámený a ty si nie a nie odpustiť takéto komentáre.
Ako si predstavuješ, že by mohli vykázať 60 rakiet, ak použili iba 59?
https://www.youtube.com/watch?v=rhjKBUlNHro
https://www.youtube.com/watch?v=cKpXjEGad8c
ak chceš byť presný a upozorňovať tak údajne vyletelo len 58 jedna zlyhala iné zdroje tvrdia že dopadlo na cieľ len 23 v tom je tá pointa a v hlave 22, ak nie si schopný pochopiť tak nereaguj
pavol54
08.04.17,09:06
Aj tak sa dá.
Ukrajina - ak sa prekšeftuje munícia tak sa pre zahladenie stôp odpáli celý muničák
USA - ak sa prekšeftujú rakety, odpáli sa na cieľ 23 tomahavkov a spotreba sa vystaví 60
Slovensko- ak sa prekšeftujú granáty a zabudne sa vypísať výkaz o spotrebe granátov na výcvik tak sa hľadajú. Skrátka sme nepoučiteľní. Hlava 22 bola známa už cez druhú svetovú vojnu

Zas trepeš hlúposti - ako vždy.:)
Útok pod kontrolou a naviac, Rusom vopred oznámený a ty si nie a nie odpustiť takéto komentáre.
Ako si predstavuješ, že by mohli vykázať 60 rakiet, ak použili iba 59?
https://www.youtube.com/watch?v=rhjKBUlNHro
https://www.youtube.com/watch?v=cKpXjEGad8c
ak chceš byť presný a upozorňovať tak údajne vyletelo len 58 jedna zlyhala iné zdroje tvrdia že dopadlo na cieľ len 23 v tom je tá pointa a v hlave 22, ak nie si schopný pochopiť tak nereaguj
Najdôležitejšie NEMALI TO SCHVÁLENÉ OSN, takže USA je agresor
jar88
08.04.17,12:31
Presne tak.;)
USA ako agresor spacifikoval svetového mierotvorca.:--- Naviac zas pod vymyslenou zámienkou (chemické zbrane) vraj to Asad. Asad, ktorého už dávno Putin odzbrojil a celému svetu potvrdil, že všetky chemické zbrane odviezol.
-------------------
Ja som kdesi počul, že to robia len preto, aby do EÚ nahnali čo najviac tých umiernených moslimov. Vraj to pomôže nášmu HDP.:eek:
misoft
08.04.17,12:35
Najdôležitejšie NEMALI TO SCHVÁLENÉ OSN, takže USA je agresor
Nuž.... v tomto prípade môže OSN akurát o tom rokovať a vydávať rezolúcie. Toto sa totiž nedeje pod hlavičkou OSN.
Palinko - tu vedle jak tá jedle.....
sito
08.04.17,12:45
Najdôležitejšie NEMALI TO SCHVÁLENÉ OSN, takže USA je agresor
Nuž.... v tomto prípade môže OSN akurát o tom rokovať a vydávať rezolúcie. Toto sa totiž nedeje pod hlavičkou OSN.
Palinko - tu vedle jak tá jedle.....

A kedy a kde nebol, agresor, či už USA a či USA bez buša?
misoft
08.04.17,12:52
I bez buša do buša - lietajú v tom oba ma i z buša buš....
A tak zazneli trump ety zo závodu, kde vyrábali ETY....
pavol54
08.04.17,13:17
Presne tak.;)
USA ako agresor spacifikoval svetového mierotvorca.:--- Naviac zas pod vymyslenou zámienkou (chemické zbrane) vraj to Asad. Asad, ktorého už dávno Putin odzbrojil a celému svetu potvrdil, že všetky chemické zbrane odviezol.
-------------------
Ja som kdesi počul, že to robia len preto, aby do EÚ nahnali čo najviac tých umiernených moslimov. Vraj to pomôže nášmu HDP.:eek:
to si kde vyhrabal že putin odvážal chemické zbrane pokiaľ viem tak sa likvidovali pod dohľadom OSN a prevážali sa do Stredozemného mora na americkú či taliansku loď kde sa likvidovali. Aj v Iraku zaútočili a pozabíjali x ľudí len preto že údajne mali chemické zbrane ešte stále ich hľadajú. Dokonca aj Blair sa dodatočne ospravedlnil.
pavol54
08.04.17,13:19
Najdôležitejšie NEMALI TO SCHVÁLENÉ OSN, takže USA je agresor
Nuž.... v tomto prípade môže OSN akurát o tom rokovať a vydávať rezolúcie. Toto sa totiž nedeje pod hlavičkou OSN.
Palinko - tu vedle jak tá jedle.....
Kto je vedľa ty vieš že Asad použil chemické zbrane a napríklad Švédsky minister zahraničia to spochybnil a do vyšetrenia celej skutočnosti to bolo unáhlené.
misoft
08.04.17,14:51
Kto je vedľa ty vieš že Asad použil chemické zbrane a napríklad Švédsky minister zahraničia to spochybnil a do vyšetrenia celej skutočnosti to bolo unáhlené.
Ja Asadovi za zadkom nestojím..... so švédskym ministrom som nediskutoval - len reagujem na tvoju poznámku o OSN - a to je pravda....si vedľa ako tá jedľa.... pletieš OSN a jej povolenie, keď OSN v tomto prípade nie je angažovaná (útoky). Takže nie som vedľa....
pavol54
08.04.17,15:44
Kto je vedľa ty vieš že Asad použil chemické zbrane a napríklad Švédsky minister zahraničia to spochybnil a do vyšetrenia celej skutočnosti to bolo unáhlené.
Ja Asadovi za zadkom nestojím..... so švédskym ministrom som nediskutoval - len reagujem na tvoju poznámku o OSN - a to je pravda....si vedľa ako tá jedľa.... pletieš OSN a jej povolenie, keď OSN v tomto prípade nie je angažovaná (útoky). Takže nie som vedľa....
aj jednoduchým ľuďom je dobre
misoft
08.04.17,18:31
Nuž neviem, či minister školstva Pellegrini má všetkých päť pohromade. Chce predať slovenskú firmu Sk-Nic Angličanom http://www.zive.sk/clanok/124282/pellegrini-nepanikarte-s-domenou-sk-sa-nestane-nic-nekale . Firma je správcom internetovej domény 1. radu (teda ak sa niekto zaregistruje - má napr. www. meno.sk). Už pred časom táto firma (s tichým súhlasom vlády) prešla na kreditný spôsob spoplatňovania registrácie domény.
A komuže to predávajú: CentralNic Group https://www.centralnic.com/company/profile.
Prečo našu národnú doménu má spravovať nejaká anglická spoločnosť.
Takže ceny budú určovať Angličania a môže sa stať, že za zaregistrovanie pár € na rok, bude toto pár stoviek € na rok, ak nie tisícok.
To už rovno môže predať nejakým Hotentótom náš štátny znak i zástavu a za ich používanie budeme im platiť.
pavol54
08.04.17,18:38
Nuž neviem, či minister školstva Pellegrini má všetkých päť pohromade. Chce predať slovenskú firmu Sk-Nic Angličanom http://www.zive.sk/clanok/124282/pellegrini-nepanikarte-s-domenou-sk-sa-nestane-nic-nekale . Firma je správcom internetovej domény 1. radu (teda ak sa niekto zaregistruje - má napr. www. meno.sk). Už pred časom táto firma (s tichým súhlasom vlády) prešla na kreditný spôsob spoplatňovania registrácie domény.
A komuže to predávajú: CentralNic Group https://www.centralnic.com/company/profile.
Prečo našu národnú doménu má spravovať nejaká anglická spoločnosť.
Takže ceny budú určovať Angličania a môže sa stať, že za zaregistrovanie pár € na rok, bude toto pár stoviek € na rok, ak nie tisícok.
To už rovno môže predať nejakým Hotentótom náš štátny znak i zástavu a za ich používanie budeme im platiť.
aj banky sme predali aj strategické podniky a nikto neplače že ide zisk von( však kolónia )
misoft
08.04.17,20:30
aj banky sme predali aj strategické podniky a nikto neplače že ide zisk von( však kolónia )
Nuž Pali - je rozdiel medzi bankou a spoločnosťou, ktorá niečo registruje - napr. i tie internetové domény. Banky hrabú prachy - a aj tak už máme €uro... takže akýže zisk. Ale značka - to je iné. A navyše - dať to firme v Anglicku, keď dali Brexit.....
pavol54
09.04.17,04:25
aj banky sme predali aj strategické podniky a nikto neplače že ide zisk von( však kolónia )
Nuž Pali - je rozdiel medzi bankou a spoločnosťou, ktorá niečo registruje - napr. i tie internetové domény. Banky hrabú prachy - a aj tak už máme €uro... takže akýže zisk. Ale značka - to je iné. A navyše - dať to firme v Anglicku, keď dali Brexit.....
chcel by som mať taký nijaký zisk podľa NBS čistý zisk bánk za minulý rok 750 mil euro a aký má prínos tá značka pre mňa , fera katu či pre Slovensko? Slovensko ako štát musí mať pod palcom Peniaze, energetiku, potraviny(v tom je voda pôda) Inak je len nesvojprávna kolónia
jar88
09.04.17,05:07
Presne tak.;)
USA ako agresor spacifikoval svetového mierotvorca.:--- Naviac zas pod vymyslenou zámienkou (chemické zbrane) vraj to Asad. Asad, ktorého už dávno Putin odzbrojil a celému svetu potvrdil, že všetky chemické zbrane odviezol.
-------------------
Ja som kdesi počul, že to robia len preto, aby do EÚ nahnali čo najviac tých umiernených moslimov. Vraj to pomôže nášmu HDP.:eek:
to si kde vyhrabal že putin odvážal chemické zbrane pokiaľ viem tak sa likvidovali pod dohľadom OSN a prevážali sa do Stredozemného mora na americkú či taliansku loď kde sa likvidovali. Aj v Iraku zaútočili a pozabíjali x ľudí len preto že údajne mali chemické zbrane ešte stále ich hľadajú. Dokonca aj Blair sa dodatočne ospravedlnil.

Rusi sú a aj v minulosti boli najbližším spojencom Asada. Tiež sa podieľali na kontrole vývozu a transportu chemických bojových látok. Pritom mali najlepšiu možnosť napomáhať aj ich defraudácii a následnom ukrývaní na iných miestach.
Rusom naozaj nepasuje pokoj a poriadok vo svete. Naviac aj v OSN pôsobia priamo proti jej poslaniu a nezmyselným používaním svojho práva veta ju znefunkčňujú. Veď Rusi blokujú každé rozumné riešenie.

Rusi to dohnali až tak ďaleko, že USA sa nakoniec rozhodnú ísť si za poriadkom a právom bez OSN. Veď vojensky na to majú a v minulosti vždy mali. Dnes im na to stačí vynakladať 2 až 3% štátneho rozpočtu, ale vedia, že v budúcnosti to bude stále drahšie a drahšie. Teda v prípade, že bude stále viac a viac vojenských konfliktov čo nevyhnutne spôsobí rastúci dopyt po zbraniach a logicky a nárast ich ceny.
Tu vám k veci píšu dokonca aj naše Topky.:---
USA pohrozili vlastnou iniciatívou, ak OSN bude naďalej nečinná ohľadom Sýrie Spojené štáty dnes varovali, že podniknú jednostrannú akciu, ak OSN nebude schopná patrične reagovať na údajný chemický útok, ku ktorému došlo v utorok v Sýrii. Varovanie predniesla na pôde tejto medzinárodnej organizácie americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová počas mimoriadneho zasadania Bezpečnostnej rady OSN, zvolanej Francúzskom a Britániou.
"Ak Organizácia Spojených národov bude neustále zlyhávať v plnení si svojej povinnosti konať kolektívne, vezmeme iniciatívu do vlastných rúk," vyhlásila Haleyová bez uvedenia bližších detailov. "Ak má Rusko na sýrsku vládu vplyv, ako to vyhlasuje, chceme vidieť, že ho aj využíva. Chceme vidieť, že ukončí tieto hrôzy,"
http://www.topky.sk/cl/11/1621025/
pavol54
09.04.17,05:43
Presne tak.;)
USA ako agresor spacifikoval svetového mierotvorca.:--- Naviac zas pod vymyslenou zámienkou (chemické zbrane) vraj to Asad. Asad, ktorého už dávno Putin odzbrojil a celému svetu potvrdil, že všetky chemické zbrane odviezol.
-------------------
Ja som kdesi počul, že to robia len preto, aby do EÚ nahnali čo najviac tých umiernených moslimov. Vraj to pomôže nášmu HDP.:eek:
to si kde vyhrabal že putin odvážal chemické zbrane pokiaľ viem tak sa likvidovali pod dohľadom OSN a prevážali sa do Stredozemného mora na americkú či taliansku loď kde sa likvidovali. Aj v Iraku zaútočili a pozabíjali x ľudí len preto že údajne mali chemické zbrane ešte stále ich hľadajú. Dokonca aj Blair sa dodatočne ospravedlnil.

Rusi sú a aj v minulosti boli najbližším spojencom Asada. Tiež sa podieľali na kontrole vývozu a transportu chemických bojových látok. Pritom mali najlepšiu možnosť napomáhať aj ich defraudácii a následnom ukrývaní na iných miestach.
Rusom naozaj nepasuje pokoj a poriadok vo svete. Naviac aj v OSN pôsobia priamo proti jej poslaniu a nezmyselným používaním svojho práva veta ju znefunkčňujú. Veď Rusi blokujú každé rozumné riešenie.

Rusi to dohnali až tak ďaleko, že USA sa nakoniec rozhodnú ísť si za poriadkom a právom bez OSN. Veď vojensky na to majú a v minulosti vždy mali. Dnes im na to stačí vynakladať 2 až 3% štátneho rozpočtu, ale vedia, že v budúcnosti to bude stále drahšie a drahšie. Teda v prípade, že bude stále viac a viac vojenských konfliktov čo nevyhnutne spôsobí rastúci dopyt po zbraniach a logicky a nárast ich ceny.
Tu vám k veci píšu dokonca aj naše Topky.:---
USA pohrozili vlastnou iniciatívou, ak OSN bude naďalej nečinná ohľadom Sýrie Spojené štáty dnes varovali, že podniknú jednostrannú akciu, ak OSN nebude schopná patrične reagovať na údajný chemický útok, ku ktorému došlo v utorok v Sýrii. Varovanie predniesla na pôde tejto medzinárodnej organizácie americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová počas mimoriadneho zasadania Bezpečnostnej rady OSN, zvolanej Francúzskom a Britániou.
"Ak Organizácia Spojených národov bude neustále zlyhávať v plnení si svojej povinnosti konať kolektívne, vezmeme iniciatívu do vlastných rúk," vyhlásila Haleyová bez uvedenia bližších detailov. "Ak má Rusko na sýrsku vládu vplyv, ako to vyhlasuje, chceme vidieť, že ho aj využíva. Chceme vidieť, že ukončí tieto hrôzy,"
http://www.topky.sk/cl/11/1621025/
Topky sú oficiálna stránka OSN? Neblázni. Ako dobre jednoduchým na svete vždy objavia niečo nové
jar88
09.04.17,06:04
Pali,
ani netušíš, aký som, na rozdiel od teba jednoduchý.:---
pavol54
09.04.17,06:12
Pali,
ani netušíš, aký som, na rozdiel od teba jednoduchý.:---
No veď, aj volebné právo sa má rozšíriť aj na tých(jednoduchších) ktorí doteraz nemohli.
jar88
09.04.17,06:25
Pali,
ani netušíš, aký som, na rozdiel od teba jednoduchý.:---
No veď, aj volebné právo sa má rozšíriť aj na tých(jednoduchších) ktorí doteraz nemohli.

Ale choď, čo sem pletieš volebné právo? Veď to vám nikto neupiera.:)
Tu máš pohľad na útok USA na Sýriu tých vašich zložitejších. Dokonca aj oni tvrdia, že Putin sa podieľal na babraní a čachrovaní so zbraňami hromadného ničenia v Sýrii, Iráne, Iraku, Afganistane a Pakistane.
https://soundcloud.com/slobodnyvysielac/hodina-vlka-58-2017-04-07-udalosti-aktualneho-tyzdna-utok-usa-na-syriu
Počúvni si pasáž od 1:30:00 hod.
Vravia tam, že všetci vieme, že Rusi a Asad.
taiko
09.04.17,06:56
aj banky sme predali aj strategické podniky a nikto neplače že ide zisk von( však kolónia )
Nuž Pali - je rozdiel medzi bankou a spoločnosťou, ktorá niečo registruje - napr. i tie internetové domény. Banky hrabú prachy - a aj tak už máme €uro... takže akýže zisk. Ale značka - to je iné. A navyše - dať to firme v Anglicku, keď dali Brexit.....
Banky, " aky ze zisk " ? Zartujes nie ? :)
jar88
09.04.17,07:10
aj banky sme predali aj strategické podniky a nikto neplače že ide zisk von( však kolónia )
Nuž Pali - je rozdiel medzi bankou a spoločnosťou, ktorá niečo registruje - napr. i tie internetové domény. Banky hrabú prachy - a aj tak už máme €uro... takže akýže zisk. Ale značka - to je iné. A navyše - dať to firme v Anglicku, keď dali Brexit.....
Banky, " aky ze zisk " ? Zartujes nie ? :)

Tiež sa pýtam, že aký zisk?:)
Ale asi majú na mysli ten akože zisk. Ten čo (akože) tajne vyvážajú do daňových rajov.:D
jar88
09.04.17,07:15
Oni majú to akože úplne zakotvené v podvedomí.
Teraz je to obľúbená fráza mojej 4,5 ročnej vnučky. Ona tiež povie: ja viem, že to nieje koláčik, (bábovka, koník a tak podobne) ale akože. Rozumieš dede?:)
misoft
09.04.17,07:27
chcel by som mať taký nijaký zisk podľa NBS čistý zisk bánk za minulý rok 750 mil euro a aký má prínos tá značka pre mňa , fera katu či pre Slovensko? Slovensko ako štát musí mať pod palcom Peniaze, energetiku, potraviny(v tom je voda pôda) Inak je len nesvojprávna kolónia
Asi takto - koľko bolo "slovenských" bánk v minulosti so 100% účasťou štátu? 1-2-3?
Ostatné mali zahraničnú spoluúčasť, alebo to boli "dcéry" zahraničných bánk. A licencie udeľovala NBS! Toto je jediná slovenská banka! A pokiaľ sa vyskytol pojem "slovenská banka" (napr. SKB - Slovenská kreditná banka, AG Banka, Priemyselná banka, Dopravná banka...) - všetky mali viacerých majiteľov - buď firmy, spoločnosti, ktoré boli mnohokrát previazané so zahraničím.....
Takže - aké banky sme predali? Predali sa max. podiely v nich, ale nikdy nie celé banky. Už vtedy zisk prúdil za hranice. Veď koľkokrát zdravé "dcéry" (tu na Slovensku) zachraňovali "matky" za hranicami? Jednoducho - "dcéra" mala zisky, ale tie zisky sa držali tu na Slovensku, ale patrili "matke" a keď tá padala, tak sa toto presunulo k "matke" a finančne boli obe "matka" i "dcéra" zdravé....
jar88
09.04.17,07:36
chcel by som mať taký nijaký zisk podľa NBS čistý zisk bánk za minulý rok 750 mil euro a aký má prínos tá značka pre mňa , fera katu či pre Slovensko? Slovensko ako štát musí mať pod palcom Peniaze, energetiku, potraviny(v tom je voda pôda) Inak je len nesvojprávna kolónia
Asi takto - koľko bolo "slovenských" bánk v minulosti so 100% účasťou štátu? 1-2-3?
Ostatné mali zahraničnú spoluúčasť, alebo to boli "dcéry" zahraničných bánk. A licencie udeľovala NBS! Toto je jediná slovenská banka! A pokiaľ sa vyskytol pojem "slovenská banka" (napr. SKB - Slovenská kreditná banka, AG Banka, Priemyselná banka, Dopravná banka...) - všetky mali viacerých majiteľov - buď firmy, spoločnosti, ktoré boli mnohokrát previazané so zahraničím.....
Takže - aké banky sme predali? Predali sa max. podiely v nich, ale nikdy nie celé banky. Už vtedy zisk prúdil za hranice. Veď koľkokrát zdravé "dcéry" (tu na Slovensku) zachraňovali "matky" za hranicami? Jednoducho - "dcéra" mala zisky, ale tie zisky sa držali tu na Slovensku, ale patrili "matke" a keď tá padala, tak sa toto presunulo k "matke" a finančne boli obe "matka" i "dcéra" zdravé....

Najskôr si v hlave ujasni pojem "banka" a až následne píš o matkách a dcérach.
Ing. Ľubomír Janoška
09.04.17,07:51
aj banky sme predali aj strategické podniky a nikto neplače že ide zisk von( však kolónia )
Nuž Pali - je rozdiel medzi bankou a spoločnosťou, ktorá niečo registruje - napr. i tie internetové domény. Banky hrabú prachy - a aj tak už máme €uro... takže akýže zisk. Ale značka - to je iné. A navyše - dať to firme v Anglicku, keď dali Brexit.....
chcel by som mať taký nijaký zisk podľa NBS čistý zisk bánk za minulý rok 750 mil euro a aký má prínos tá značka pre mňa , fera katu či pre Slovensko? Slovensko ako štát musí mať pod palcom Peniaze, energetiku, potraviny(v tom je voda pôda) Inak je len nesvojprávna kolónia
Slovensko by malo byť čo najviac nesvojprávnou kolóniou, pretože babky demokratky, asociáli, násilníci a oligarchovia tu neustále brzdia poctivých, snaživých a pracovitých ľudí.
pavol54
09.04.17,08:07
aj banky sme predali aj strategické podniky a nikto neplače že ide zisk von( však kolónia )
Nuž Pali - je rozdiel medzi bankou a spoločnosťou, ktorá niečo registruje - napr. i tie internetové domény. Banky hrabú prachy - a aj tak už máme €uro... takže akýže zisk. Ale značka - to je iné. A navyše - dať to firme v Anglicku, keď dali Brexit.....
Banky, " aky ze zisk " ? Zartujes nie ? :)

Tiež sa pýtam, že aký zisk?:)
Ale asi majú na mysli ten akože zisk. Ten čo (akože) tajne vyvážajú do daňových rajov.:D
Aký "akože zisk".Čistý zisk vykázaný v účtovníctve je majetok súkromných osôb(pokiaľ nie je jej majiteľom aj zahraničná štátna banka) ktoré sú akcionári, neviem prečo by ho mali tajne vyvážať(disponujú s nimi podľa rozhodnutia predstavenstva) ty žiješ v nejakých konšpiračných teóriách
korela
09.04.17,08:46
Prvý a posledný svoj kapitál mali Slováci počas Slov. štátu. Pokúste sa ev. do reakcie na môj príspevok nevniesť arizáciu.
pavol54
09.04.17,10:39
Pali,
ani netušíš, aký som, na rozdiel od teba jednoduchý.:---
No veď, aj volebné právo sa má rozšíriť aj na tých(jednoduchších) ktorí doteraz nemohli.

Ale choď, čo sem pletieš volebné právo? Veď to vám nikto neupiera.:)
Tu máš pohľad na útok USA na Sýriu tých vašich zložitejších. Dokonca aj oni tvrdia, že Putin sa podieľal na babraní a čachrovaní so zbraňami hromadného ničenia v Sýrii, Iráne, Iraku, Afganistane a Pakistane.
https://soundcloud.com/slobodnyvysielac/hodina-vlka-58-2017-04-07-udalosti-aktualneho-tyzdna-utok-usa-na-syriu
Počúvni si pasáž od 1:30:00 hod.
Vravia tam, že všetci vieme, že Rusi a Asad.
Čo kto vraví je bezpredmetné pokiaľ nebudú predložené dôkazy Ak niekde bola skladovaná chemická munícia, alebo bolo s ňou inak manipulované sa dá dokázať aj v dobe keď tam už limitne určený čas nie je. tak ako sú čidlá na drogy, či radioaktívny materiál alebo mrtvoly tak sú čidlá aj na tento materiál. Síce tieto prístroje nestoja jedno euro(ale ani toľko čo tomahavk, tým so nemyslel indiánsky) ale sú, V poslednej dobe sa veľmi pracuje na prekrúcaní pravdy a dosť ľudí to baští
bjuty smis
13.04.17,11:12
Prvý a posledný svoj kapitál mali Slováci počas Slov. štátu. Pokúste sa ev. do reakcie na môj príspevok nevniesť arizáciu.
a kde sa ten kapitál vzal ??
korela
13.04.17,13:49
Prvý a posledný svoj kapitál mali Slováci počas Slov. štátu. Pokúste sa ev. do reakcie na môj príspevok nevniesť arizáciu.
a kde sa ten kapitál vzal ??
Z neba nespadol.
Ak chce niekto niekoho napádať bez pádnych argumentov, zdroje informácií sú dohľadateľné.
Obyvatelia Slovenska by mali poznať dejiny z územia, kde žijú. Ibaže, zdá sa, väčšina z nich má ako-také informácie iba svoje, najčastejšie podľa svojej národnosti.
bjuty smis
13.04.17,16:43
Prvý a posledný svoj kapitál mali Slováci počas Slov. štátu. Pokúste sa ev. do reakcie na môj príspevok nevniesť arizáciu.
a kde sa ten kapitál vzal ??
Z neba nespadol.
Ak chce niekto niekoho napádať bez pádnych argumentov, zdroje informácií sú dohľadateľné.
Obyvatelia Slovenska by mali poznať dejiny z územia, kde žijú. Ibaže, zdá sa, väčšina z nich má ako-také informácie iba svoje, najčastejšie podľa svojej národnosti.

iste z neba nespadol....ty si si to vymyslela...
koho napádá kto ?
ty nie si obyvatel slovenska ?

ešte raz..

kde sa tu vzal ten tebou vymyslený kapitál ??????
aký kapitál...pomenuj ho...
pavol54
15.04.17,07:13
Deň matiek sa tento rok nebude oslavovať 14.5, ale bol 13.4 a matka vrahyňa rozdávala darčeky.
Podľa novinárov(a aj niektorých politikov) sa potvrdzuje že matky sú to najhoršie čo môže byť, však matka vojen, matka bômb, asi ich vlastné matky museli veľmi mlátiť, ale vždy po hlavičkách až celkom osprosteli.
Ja keď počujem slovo matka vždy sa mi vybaví moja vlastná a nemám zafixovanú jej brutalitu
romana147
15.04.17,11:07
Prvý a posledný svoj kapitál mali Slováci počas Slov. štátu. Pokúste sa ev. do reakcie na môj príspevok nevniesť arizáciu.
a kde sa ten kapitál vzal ??
Z neba nespadol.
Ak chce niekto niekoho napádať bez pádnych argumentov, zdroje informácií sú dohľadateľné.
Obyvatelia Slovenska by mali poznať dejiny z územia, kde žijú. Ibaže, zdá sa, väčšina z nich má ako-také informácie iba svoje, najčastejšie podľa svojej národnosti.
Kapitál sme zobrali Keltom.
misoft
15.04.17,14:25
Kapitál sme zobrali Keltom.
Tak, tak......
Týmto
http://4.bp.blogspot.com/-zOfkd2t1IjM/UP5l1vbyOcI/AAAAAAAALUQ/7PqurmiiD7k/s1600/muistne.jpg
toto
http://dohliadac.sk/img/products/393_kelt.jpg
:D:D:D:D:D:D
misoft
15.04.17,16:28
A najobľúbebejšie jedlo starých Keltov ?
Perkelt.
Lenže obrázok neni.
Ale je :D:D:D...ale nie taký, aký se predstavuješ - per Kelt = perkelt.....
taiko
18.04.17,04:47
Paci sa mi, klobuk dolu a prajem im vela stastia
http://www.velkyprotikorupcnypochod.sk
Nandrolon
18.04.17,07:41
Paci sa mi, klobuk dolu a prajem im vela stastia
http://www.velkyprotikorupcnypochod.sk
Vsetci v SR verime, ze to skutocne organizuju ti dvaja adolescenti a nie stari harcovnici, ktori chcu znova mlaskat pri valove :-))))))))))))))))))
My normalni si pockame disciplinovane do volieb...
jar88
18.04.17,07:57
Paci sa mi, klobuk dolu a prajem im vela stastia
http://www.velkyprotikorupcnypochod.sk
Vsetci v SR verime, ze to skutocne organizuju ti dvaja adolescenti a nie stari harcovnici, ktori chcu znova mlaskat pri valove :-))))))))))))))))))
My normalni si pockame disciplinovane do volieb...

Dobrý nápad,:--- pekne disciplinovane čakajte a hlavne nič nerobte.:)
Zachránite nás pred občianskou vojnou.:D
pavol54
18.04.17,08:02
Paci sa mi, klobuk dolu a prajem im vela stastia
http://www.velkyprotikorupcnypochod.sk
Vsetci v SR verime, ze to skutocne organizuju ti dvaja adolescenti a nie stari harcovnici, ktori chcu znova mlaskat pri valove :-))))))))))))))))))
My normalni si pockame disciplinovane do volieb...
sú členmi SDA slovenskej diskusnej asociácie, SDA je podporovaná z OSF a to mi stačí
pavol54
18.04.17,08:05
Paci sa mi, klobuk dolu a prajem im vela stastia
http://www.velkyprotikorupcnypochod.sk
Vsetci v SR verime, ze to skutocne organizuju ti dvaja adolescenti a nie stari harcovnici, ktori chcu znova mlaskat pri valove :-))))))))))))))))))
My normalni si pockame disciplinovane do volieb...

Dobrý nápad,:--- pekne disciplinovane čakajte a hlavne nič nerobte.:)
Zachránite nás pred občianskou vojnou.:D
Alebo budeme opakovať voľby dovtedy kým nedosiahneme správny výsledok? Nie vždy môžu vládnuť tí čo voľby nevyhrali(resp. nemali najviac hlasov)
Nandrolon
18.04.17,08:24
Paci sa mi, klobuk dolu a prajem im vela stastia
http://www.velkyprotikorupcnypochod.sk
Vsetci v SR verime, ze to skutocne organizuju ti dvaja adolescenti a nie stari harcovnici, ktori chcu znova mlaskat pri valove :-))))))))))))))))))
My normalni si pockame disciplinovane do volieb...

Dobrý nápad,:--- pekne disciplinovane čakajte a hlavne nič nerobte.:)
Zachránite nás pred občianskou vojnou.:D
Ale my poniektori tajne dufame, ze ta obcianska vojna prave po tych volbach zacne!!!
taiko
18.04.17,08:48
Paci sa mi, klobuk dolu a prajem im vela stastia
http://www.velkyprotikorupcnypochod.sk
Vsetci v SR verime, ze to skutocne organizuju ti dvaja adolescenti a nie stari harcovnici, ktori chcu znova mlaskat pri valove :-))))))))))))))))))
My normalni si pockame disciplinovane do volieb...
Nie je podstatne kto to organizuje.
Podstatne je, ci su ludia proti korupcii, alebo nie a ci to pridu aj ukazat.
Alebo ci len disciplinovane budu cakat do volieb, aby po volbach zistili, ze boli zase oklamani. Kedze nas volebny system je na klamanie obcanov krasne optimalizovany.
taiko
18.04.17,08:49
Paci sa mi, klobuk dolu a prajem im vela stastia
http://www.velkyprotikorupcnypochod.sk
Vsetci v SR verime, ze to skutocne organizuju ti dvaja adolescenti a nie stari harcovnici, ktori chcu znova mlaskat pri valove :-))))))))))))))))))
My normalni si pockame disciplinovane do volieb...
sú členmi SDA slovenskej diskusnej asociácie, SDA je podporovaná z OSF a to mi stačí
Pali daj pozor, aby na Teba Soros nevyskocil z chladnicky, ked si pojdes po pivko ;)
Ing. Ľubomír Janoška
18.04.17,08:52
Paci sa mi, klobuk dolu a prajem im vela stastia
http://www.velkyprotikorupcnypochod.sk
Vsetci v SR verime, ze to skutocne organizuju ti dvaja adolescenti a nie stari harcovnici, ktori chcu znova mlaskat pri valove :-))))))))))))))))))
My normalni si pockame disciplinovane do volieb...
sú členmi SDA slovenskej diskusnej asociácie, SDA je podporovaná z OSF a to mi stačí
To ti stačí na čo?
jar88
18.04.17,09:11
Paci sa mi, klobuk dolu a prajem im vela stastia
http://www.velkyprotikorupcnypochod.sk
Vsetci v SR verime, ze to skutocne organizuju ti dvaja adolescenti a nie stari harcovnici, ktori chcu znova mlaskat pri valove :-))))))))))))))))))
My normalni si pockame disciplinovane do volieb...

Dobrý nápad,:--- pekne disciplinovane čakajte a hlavne nič nerobte.:)
Zachránite nás pred občianskou vojnou.:D
Ale my poniektori tajne dufame, ze ta obcianska vojna prave po tych volbach zacne!!!

Hééj? Tajne dúfate?
Zjavne si ale neuvedomujete, čo to slovné spojenie znamená, alebo čo všetko taká občianska vojna vie priniesť.
Nandrolon
18.04.17,09:20
Taiko, predpokladam ze ty sa presne rovnako nezucastnis tak ako ja.
Rozdiel medzi nami je akurat v tom farizejstve, ze niekto na nete sa tvari, ze je "ZA", hoci okrem blbych viet na fore nijako neprispeje.
A niekto ako ja povie narovinu, ze ho ma na haku a nezucastnil by som sa uz iba kvoli tomu, aby som svojim tajtrlikovanim nerobil niekomu dost velku sluzbu, z ktorej bude mat dotycny financny a majetkovy prospech.
Kazdy strojcom svojho stastia.
pavol54
18.04.17,09:56
Paci sa mi, klobuk dolu a prajem im vela stastia
http://www.velkyprotikorupcnypochod.sk
Vsetci v SR verime, ze to skutocne organizuju ti dvaja adolescenti a nie stari harcovnici, ktori chcu znova mlaskat pri valove :-))))))))))))))))))
My normalni si pockame disciplinovane do volieb...
sú členmi SDA slovenskej diskusnej asociácie, SDA je podporovaná z OSF a to mi stačí
To ti stačí na čo?
stačí na utvorenie vlastného názoru o nestrannosti akcie. Ako príklad som si spomenul na film týchto dní Ako bol nestranný boj za Ježiša a proti ako dav skandoval ako aj teraz niektorí ani nevedeli prečo len aby nestáli mimo ako Peter
jar88
18.04.17,10:04
Taiko, predpokladam ze ty sa presne rovnako nezucastnis tak ako ja.
Rozdiel medzi nami je akurat v tom farizejstve, ze niekto na nete sa tvari, ze je "ZA", hoci okrem blbych viet na fore nijako neprispeje.
A niekto ako ja povie narovinu, ze ho ma na haku a nezucastnil by som sa uz iba kvoli tomu, aby som svojim tajtrlikovanim nerobil niekomu dost velku sluzbu, z ktorej bude mat dotycny financny a majetkovy prospech.
Kazdy strojcom svojho stastia.

Čo si ty už len schopný povedať na rovinu.:rolleyes::cool:
Si obyčajný zbabelý nácek.
Rád by si rozdával rany podľa vlastného uváženia, ale tak, aby ti to nikto nesmel vrátiť. Zbabelosť, je tá spoločná vlastnosť všetkých náckov. Vybľakovať z davu.:)
jar88
18.04.17,10:52
Kar88 mne staci, ze to vies ty. Nam to uz vediet netreba :-)))))))
Vieš že si ch-j.
Ale sa bojis ty senilny "dědek", ze jedneho dna bude cela tvoja zlodejska rodina celozivotne napojena na statny cecek z toho cecku nasilne odpojena, co?

Ty naozaj predpokladáš, že "program" LSNS vám prinesie moc o ktorej snívate? Zabudni, tie myšlienky skapali spolu s Fírerom.
Ja veľmi dobre chápem, čo vám vadilo na Židoch a to isté vám vadí aj na ostatných, ale buď si vedomý, že aj keby ste dosiahli úplnú moc v štáte, nič vám to nebude platné.
Viď Asada, Sadama a ostatných. Vždy dostanete na prdel.:---
Nandrolon
18.04.17,11:09
Tesi ma, ked vidim bezmocnych starcov trasucich sa nad svojim korytom a korytami svojich detisk.
Este si nakradnite, lebo za chvilu nastane vymena a chrochtat budu zase ini...
jar88
18.04.17,11:17
Tesi ma, ked vidim bezmocnych starcov trasucich sa nad svojim korytom a korytami svojich detisk.
Este si nakradnite, lebo za chvilu nastane vymena a chrochtat budu zase ini...
Takéto info máš zo svojho okolia?
taiko
18.04.17,11:18
Taiko, predpokladam ze ty sa presne rovnako nezucastnis tak ako ja.
Rozdiel medzi nami je akurat v tom farizejstve, ze niekto na nete sa tvari, ze je "ZA", hoci okrem blbych viet na fore nijako neprispeje.
A niekto ako ja povie narovinu, ze ho ma na haku a nezucastnil by som sa uz iba kvoli tomu, aby som svojim tajtrlikovanim nerobil niekomu dost velku sluzbu, z ktorej bude mat dotycny financny a majetkovy prospech.
Kazdy strojcom svojho stastia.
:) ako vies ze som neprispel ? Boze moj, Ty raz na tie svoje nicim nepodlozene zavery a predpoklady zakapes :)
Nandrolon
18.04.17,11:22
Prispel si inac ako tukanim do klavesnice? Vsak povedz narovinu. Nie v hadankach...
jar88
18.04.17,11:25
Prispel si inac ako tukanim do klavesnice? Vsak povedz narovinu. Nie v hadankach...

Dobre ty vieš, že to ťukanie do klávesnice otvára ľuďom oči a takým, ako ty to podráža nohy.:D
taiko
18.04.17,11:31
Prispel si inac ako tukanim do klavesnice? Vsak povedz narovinu. Nie v hadankach...
do coho sa ma to snazis zatiahnut Ty betar. Vsak rec je o protikorupconm pochode nie o mne a uz vobec nie o Tvojich fabulaciach ;)
Nandrolon
18.04.17,11:39
Do nicoho. Som presvedceny o tom ze okrem tukania do klavesnice si nijako neprispel... Dokazat ti to nemozem, len ty vies ci mam pravdu...
jar88
18.04.17,11:43
Do nicoho. Som presvedceny o tom ze okrem tukania do klavesnice si nijako neprispel... Dokazat ti to nemozem, len ty vies ci mam pravdu...
A ty?
Teda okrem toho, že si si kúpil maskáče a obušok a že chodíš na "výcvikové" stretnutia vašich asi tiež nič.
pavol54
18.04.17,13:04
Do nicoho. Som presvedceny o tom ze okrem tukania do klavesnice si nijako neprispel... Dokazat ti to nemozem, len ty vies ci mam pravdu...
A ty?
Teda okrem toho, že si si kúpil maskáče a obušok a že chodíš na "výcvikové" stretnutia vašich asi tiež nič.
to mi uniklo, kedy to napísal?
Nandrolon
18.04.17,13:19
Pavol, vies kedy?
NIKDY!
A ani nekopem za LSNS, ani ich nepreferujem. Stale poukazujem na to, ze tam maju viac ako polovicu hlupakov typu Mazurek. Nestudoval herectvo? Lebo ta jeho intonancia a mimika mi to pripomina...
Jedno ale napisem. Ak sa neudeje nic razantne, ze napr. niekto za vsetko zaplati zivotom, budem ich volit.
Kotleba a Uhrik este mozu pribrat zopar mudrych ludi, ktori by sa im na zaklade vysledku tlacili aj do zadku.
pavol54
18.04.17,13:36
Pavol, vies kedy?
NIKDY!
A ani nekopem za LSNS, ani ich nepreferujem. Stale poukazujem na to, ze tam maju viac ako polovicu hlupakov typu Mazurek. Nestudoval herectvo? Lebo ta jeho intonancia a mimika mi to pripomina...
Jedno ale napisem. Ak sa neudeje nic razantne, ze napr. niekto za vsetko zaplati zivotom, budem ich volit.
Kotleba a Uhrik este mozu pribrat zopar mudrych ludi, ktori by sa im na zaklade vysledku tlacili aj do zadku.
Teda dnes to funguje tu aj v spoločnosti tak, že ak nemáš ten istý názor ako prevládajúca väčšina tak si automaticky zaradený do protiľahlého tábora. Teda NAPRÍKLAD: ak nepľuješ na fica tak si jeho prívrženec, neschvaľuješ odstránenenie asada tak si putinov agent, neschváluješ členstvo v NATO tak si kotlebovec. a podobne. Preto píšem že ak nesúhlasíš tak si domyslia že musíš mať aj Hlinkove čižmy doma nielen maskáče
Nandrolon
18.04.17,14:01
Pavol, ja som vacsinou "protiprud" aj v zivote. Masy nech idu aj doprdele, ja im este otvorim dvere. Kedysi som si vymenil par mailov s jednou velmi inteligentnou poradackou. Nick nebudem uvadzat...
Ale ako som dnes kdesi cital, ten pochod u mna splni ciel, pokial sa tam "nieco" udeje. Co? To radsej nepisem. :-)))))
Kazdopadne to babkove divadlo podporovat a ani pozerat nebudem.
pavol54
18.04.17,14:15
Čo je korupcia?
Neoficiálny benefit za oficiálne vykonané činnosti
Ak sa potvrdí že za uvedomelým pochodom proti korupcii je organizácia ktorá to neoficiálne riadila s predpokladom zisku určitých benefitov, potom je to korupcia alebo nie? Záver : korupčníci riadia pochod proti korupcii no pekne.
Nandrolon
18.04.17,14:21
Ty naozaj predpokladáš, že "program" LSNS vám prinesie moc o ktorej snívate? Zabudni, tie myšlienky skapali spolu s Fírerom.
Ja veľmi dobre chápem, čo vám vadilo na Židoch a to isté vám vadí aj na ostatných, ale buď si vedomý, že aj keby ste dosiahli úplnú moc v štáte, nič vám to nebude platné.
Viď Asada, Sadama a ostatných. Vždy dostanete na prdel.:---
Som nevedel, ze sa to pise s velkym ž.

Ale asi preto boli tie komory take velke. Niektorym slovakom staci maly hrob, ale Žid /schvalne som dal velke ž/ musi mat velku kryptu, s malou urnickou... Mozno vidiet na kysuckych cintorinoch.
bjuty smis
18.04.17,14:21
Čo je korupcia?
Neoficiálny benefit za oficiálne vykonané činnosti
Ak sa potvrdí že za uvedomelým pochodom proti korupcii je organizácia ktorá to neoficiálne riadila s predpokladom zisku určitých benefitov, potom je to korupcia alebo nie? Záver : korupčníci riadia pochod proti korupcii no pekne.

to nie je záver, ale výplod tvojho mozgu
Nandrolon
18.04.17,14:24
Čo je korupcia?
Neoficiálny benefit za oficiálne vykonané činnosti
Ak sa potvrdí že za uvedomelým pochodom proti korupcii je organizácia ktorá to neoficiálne riadila s predpokladom zisku určitých benefitov, potom je to korupcia alebo nie? Záver : korupčníci riadia pochod proti korupcii no pekne.
Pokial tam nebude velke "bum" a 88 sanitiek, srat na to :-))))))
Ps: pred chvilou som mal na tablete 88% baterie. Uz mam iba 85. Je to u fasistu dcery kara88 na ministerstve Ok? Alebo som na fasistickom zozname starych STB-kov???
bjuty smis
18.04.17,14:24
a nechápem, čo tu filozofujete...ked tu niekdo 10 rokov obhajuje zločinca močára a socanov, tak ho za takého bereme..

ked tu niekdo 10 rokov uráža židov a otvorene chváli kotlebu, tiež je niekde zaradený
Nandrolon
18.04.17,14:33
a nechápem, čo tu filozofujete...ked tu niekdo 10 rokov obhajuje zločinca močára a socanov, tak ho za takého bereme..

ked tu niekdo 10 rokov uráža židov a otvorene chváli kotlebu, tiež je niekde zaradený
Ked tu niekto 3 dni obhajuje chmatop*ca, tak je tiez zaradeny.
A u teba to bolo minimalne 608 x viac. Alebo som si ta pomylil...
Nandrolon
18.04.17,14:35
a nechápem, čo tu filozofujete...ked tu niekdo 10 rokov obhajuje zločinca močára a socanov, tak ho za takého bereme..

ked tu niekdo 10 rokov uráža židov a otvorene chváli kotlebu, tiež je niekde zaradený
Ked tu niekto 3 dni obhajuje chmatop*ca, tak je tiez zaradeny.
A u teba to bolo minimalne 608 x viac. Alebo som si ta pomylil...
PS: Kotleba uz ma 10 rokov? Si bol na oslave? Kua, a ja som dal chmatakovi iba 5. Mohol som tiez pribit viac, co uz...
bjuty smis
18.04.17,14:38
a nechápem, čo tu filozofujete...ked tu niekdo 10 rokov obhajuje zločinca močára a socanov, tak ho za takého bereme..

ked tu niekdo 10 rokov uráža židov a otvorene chváli kotlebu, tiež je niekde zaradený
Ked tu niekto 3 dni obhajuje chmatop*ca, tak je tiez zaradeny.
A u teba to bolo minimalne 608 x viac. Alebo som si ta pomylil...
PS: Kotleba uz ma 10 rokov? Si bol na oslave? Kua, a ja som dal chmatakovi iba 5. Mohol som tiez pribit viac, co uz...

kto to tvrdí ?
Nandrolon
18.04.17,15:07
Bjuty.., Kua, uz si jak Taiko. Tak to napis presne, lebo: "ked tu niekdo 10 rokov uráža židov a otvorene chváli kotlebu, tiež je niekde zaradený" sa da vysvetlit "viac zmyselne"...
Samozrejme, ak sa striktne drzim vety, tak to "a" je vo vyzname "sucasne". Potom je dalsi vyznam "alebo aj" , ale bez upresnenia to plati taktiez 10 r, na Kotlebu...
Ale mozno si to myslel na Jara88, to je sice fasista, ale zase je to Meciar-volič a Fico-volič. Po volbach sice Fica poprel, ale pred volbami ho tu velebil /staci pohladat ak to nevymazal.../.
Len som nepochopil, preco Khar88 ma oslovil vlastnym menom! :-))
bjuty smis
18.04.17,16:23
reaguješ naozaj na to podstatné :))
Nandrolon
18.04.17,16:37
:-)))) cokolvek je podstatnejsie ako obvinovanie od plesateho dedulu /88/ z fasizmu.
Zrejme je to nedoceneny nacista /ma to v nicku/... mozno v mladosti dostal od 12 rocneho patykom po hlave - ked mal 21r. a nedokazal sa ubranit. Uz mu to zostalo az do 65-ky. Smutne :-))))))))
Tweety
18.04.17,18:09
taiko
18.04.17,19:23
Bjuty.., Kua, uz si jak Taiko. Tak to napis presne, lebo: "ked tu niekdo 10 rokov uráža židov a otvorene chváli kotlebu, tiež je niekde zaradený" sa da vysvetlit "viac zmyselne"...
Samozrejme, ak sa striktne drzim vety, tak to "a" je vo vyzname "sucasne". Potom je dalsi vyznam "alebo aj" , ale bez upresnenia to plati taktiez 10 r, na Kotlebu...
Ale mozno si to myslel na Jara88, to je sice fasista, ale zase je to Meciar-volič a Fico-volič. Po volbach sice Fica poprel, ale pred volbami ho tu velebil /staci pohladat ak to nevymazal.../.
Len som nepochopil, preco Khar88 ma oslovil vlastnym menom! :-))
eeej, ale si sa zamotal. ;) Na to nemas. Ale snaha sa ceni :)
Je chapem, ze je pre Teba tazke logicky argumentovat a musi byt neuveritelne frustrujuce, ked Ti to nejde, ale skusas to a to je dobre.
taiko
18.04.17,19:34
Do nicoho. Som presvedceny o tom ze okrem tukania do klavesnice si nijako neprispel... Dokazat ti to nemozem, len ty vies ci mam pravdu...
Uz som Ti raz napisal, ze tie Tvoje nepodlozene presvedcenia Ta raz do nestastia privedu.
A mas pravdu v tom, ze viem, ci mas pravdu.
Tweety
19.04.17,07:41
kukučka
19.04.17,15:23
Máte školopovinné deti? Viete čo je to inklúzia? Mali by ste sa čo najskôr začať zaujímať.
korela
19.04.17,16:07
Kde bývate, tam chodí vaše dieťa do školy bez výnimky zo zákona, takýto projekt spustili Fíni asi v 70. r., po 30 r. dosiahli výsledok, že iba 2% žiakov zo škôl povinnú dochádzku neukončí.
taiko
20.04.17,04:28
Kde bývate, tam chodí vaše dieťa do školy bez výnimky zo zákona, takýto projekt spustili Fíni asi v 70. r., po 30 r. dosiahli výsledok, že iba 2% žiakov zo škôl povinnú dochádzku neukončí.
Fini ale asi nemaju to co mame my ;)
taiko
20.04.17,04:28
Máte školopovinné deti? Viete čo je to inklúzia? Mali by ste sa čo najskôr začať zaujímať.
Preco myslis ? Nejake zmeny, ci novinky v zakone ? CI nebodaj nejaka smernica z EU ?
Ty inkluziu vnimas pozitivne, ci negativne ?
pavol54
20.04.17,05:23
Kde bývate, tam chodí vaše dieťa do školy bez výnimky zo zákona, takýto projekt spustili Fíni asi v 70. r., po 30 r. dosiahli výsledok, že iba 2% žiakov zo škôl povinnú dochádzku neukončí.
Fini ale asi nemaju to co mame my ;)
ale budú, budú
pavol54
20.04.17,05:29
Kde bývate, tam chodí vaše dieťa do školy bez výnimky zo zákona, takýto projekt spustili Fíni asi v 70. r., po 30 r. dosiahli výsledok, že iba 2% žiakov zo škôl povinnú dochádzku neukončí.
otváranie škôl s vyučovacím jazykom menšín(maďarským) je vychádzanie v ústrety ich požiadavkám a právam. To nie je segregácia?
otváranie škôl( čo by sa v osadách najmä pre ročníky 1 - 5 hodilo ) pre Rómov, je rasová segregácia a iná diskriminácia,
No toto nech mi niekto vysvetlí.
korela
24.04.17,11:09
Kedy naposledy padlo v médiách alebo od niekoho ústne tak často používané slovo autonómia?
Uťahovanie opaskov sa stalo zrejme samozrejmosťou.
misoft
24.04.17,15:36
No len to nespomínaj...... autonómia..... bo hneď budú dole na juhu toto vykrikovať.....
pavol54
25.04.17,16:40
Na korbe Avie pod plachtou, som viezol 2 osoby na základe toho mi zelenobieli chlapci dovolili sponzorovať štát cestou ich firmy 60 eurami Dodali že moje tvrdenie o tom že môžem voziť vo vozidle na základe vodičského oprávnenia až osem ľudí neplatí, ale podľa novej vyhlášky len toľko koľko je miest na sedenie v technickom preukaze. V prípade kde sa skutok nestal, sedelo v aute až 9 ľudí( to je na oprávnenie skupiny D). Ak zelenobieli chlapci zistia že moje auto porušilo vyhlášku, bez ďalšieho skúmania mi pošlú návrh na sponzorstvo z dôvodu objektívnej zodpovednosti majiteľa auta. Tak to nech mi niekto vyvráti že tam nebola korupcia (Minimálne tri priestupky a aspoň jeden či dva trestné činy, len skutok sa nestal). Du Blejt
Nandrolon
25.04.17,16:53
Myslia sa dospeli. V aute pre 5 osob mozes viezt aj 10 ludi. 5 dospelych + 5 deti /nad 4 roky/ kvoli autosedacke. Hovorim iba o diere v zakone, ktora este ASI nie je zaplatana..., nie ze realne sa da takto jazdit. To dokaze iba homoklada weiss, ktorej to zrejme vyhovuje.
Ale na korbe sa nemoze viezt nikto, tiez par krat do roka vozim :-))
Ak sa to uz zmenilo, prosim opravte ma.
misoft
25.04.17,17:11
Pali:

Zákon 8/2009 - §48 - na obyčajnom nákladiaku nie je povolené! Takže zelenobieli sponzorovali štát od Paliho za tvoju hlúposť (sorry, ale je to pravda).


§ 48


(1) Prepravovať osoby v ložnom priestore nákladného automobilu možno len pri preprave príslušníkov ozbrojených síl, ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskej polície obecnej polície, Horskej záchrannej služby, členov stráže prírody a zamestnancov organizácie ochrany prírody28aa) pri plnení ich úloh a iných osôb pri plnení úloh civilnej ochrany obyvateľstva alebo pri živelnej pohrome.


(2) Nákladný automobil, v ktorého ložnom priestore sa prepravujú osoby podľa odseku 1, smie viesť len vodič starší ako 21 rokov, ktorý má vo vedení nákladného automobilu najmenej dvojročnú prax. Počet prepravovaných osôb nesmie byť vyšší ako 30. Preprava osôb v prípojnom vozidle nákladného automobilu je zakázaná.


(3) Osoby prepravované v ložnom priestore nákladného automobilu nesmú počas jazdy stáť, vykláňať sa, nechať vyčnievať predmety z vozidla ani inak ohrozovať bezpečnosť cestnej premávky; dbá na to osoba, ktorú z prepravovaných osôb určí prevádzkovateľ vozidla alebo vodič.
pavol54
25.04.17,17:16
Myslia sa dospeli. V aute pre 5 osob mozes viezt aj 10 ludi. 5 dospelych + 5 deti /nad 4 roky/ kvoli autosedacke. Hovorim iba o diere v zakone, ktora este ASI nie je zaplatana..., nie ze realne sa da takto jazdit. To dokaze iba homoklada weiss, ktorej to zrejme vyhovuje.
Ale na korbe sa nemoze viezt nikto, tiez par krat do roka vozim :-))
Ak sa to uz zmenilo, prosim opravte ma.
No veď platila vyhláška resp. bola tá diera že počet prepravovaných ľudí nebol obmedzený počtom miest na sedenie ale vodičským oprávnením vodiča (ak si si na nákladnom vozidle spravil potrebné miesta na sedenie nebol problém)
pavol54
25.04.17,17:23
Pali:

Zákon 8/2009 - §48 - na obyčajnom nákladiaku nie je povolené! Takže zelenobieli sponzorovali štát od Paliho za tvoju hlúposť (sorry, ale je to pravda).


§ 48


(1) Prepravovať osoby v ložnom priestore nákladného automobilu možno len pri preprave príslušníkov ozbrojených síl, ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskej polície obecnej polície, Horskej záchrannej služby, členov stráže prírody a zamestnancov organizácie ochrany prírody28aa) pri plnení ich úloh a iných osôb pri plnení úloh civilnej ochrany obyvateľstva alebo pri živelnej pohrome.


(2) Nákladný automobil, v ktorého ložnom priestore sa prepravujú osoby podľa odseku 1, smie viesť len vodič starší ako 21 rokov, ktorý má vo vedení nákladného automobilu najmenej dvojročnú prax. Počet prepravovaných osôb nesmie byť vyšší ako 30. Preprava osôb v prípojnom vozidle nákladného automobilu je zakázaná.


(3) Osoby prepravované v ložnom priestore nákladného automobilu nesmú počas jazdy stáť, vykláňať sa, nechať vyčnievať predmety z vozidla ani inak ohrozovať bezpečnosť cestnej premávky; dbá na to osoba, ktorú z prepravovaných osôb určí prevádzkovateľ vozidla alebo vodič.
SO svojou hlúposťou sa tiež chváliť nemusíš ak si nepochopil že som to uvádzal ako príklad, a len tak na okraj pred platnosťou uvedeného zákona platilo niečo iné Dokonca bolo povolené prevážať osoby aj na nákladných sklápačoch ako boli vybavené fixačnými zariadeniami. Veľa múdrosti si na tej vojne nepobral. A vtedy NESMELI prepravovať 18 roční tí ktorí po absolvovaní psychotestov testov mali UQ. Ale mohli viesť vozidlá v ktorých sedela organická osádka.
misoft
25.04.17,17:24
Chalpci, chlapci - nemýľte si to s vyhláškou 100. Tam to bolo, ale v zákone to už nie je.
misoft
25.04.17,17:28
SO svojou hlúposťou sa tiež chváliť nemusíš ak si nepochopil že som to uvádzal ako príklad, a len tak na okraj pred platnosťou uvedeného zákona platilo niečo iné Dokonca bolo povolené prevážať osoby aj na nákladných sklápačoch ako boli vybavené fixačnými zariadeniami. Veľa múdrosti si na tej vojne nepobral. A vtedy NESMELI prepravovať 18 roční tí ktorí po absolvovaní psychotestov testov mali UQ. Ale mohli viesť vozidlá v ktorých sedela organická osádka.
Tuším sa ti tukabel pretrhol.....
Ak je toto príklad:

Na korbe Avie pod plachtou, som viezol 2 osoby na základe toho mi zelenobieli chlapci dovolili sponzorovať štát cestou ich firmy 60 eurami Dodali že moje tvrdenie o tom že môžem voziť vo vozidle na základe vodičského oprávnenia až osem ľudí neplatí, ale podľa novej vyhlášky len toľko koľko je miest na sedenie v technickom preukaze. V prípade kde sa skutok nestal, sedelo v aute až 9 ľudí( to je na oprávnenie skupiny D). Ak zelenobieli chlapci zistia že moje auto porušilo vyhlášku, bez ďalšieho skúmania mi pošlú návrh na sponzorstvo z dôvodu objektívnej zodpovednosti majiteľa auta. Tak to nech mi niekto vyvráti že tam nebola korupcia (Minimálne tri priestupky a aspoň jeden či dva trestné činy, len skutok sa nestal). Du Blejt
Keby si napísal "napríklad" - tak je to jasné, lenže v texte nie je o príklade ani slovo, ale je popísaný fakt. Asi potrebuješ viacej vitamínov, alebo ešte lepšie niečo do dutiny lebečnej naliať (ale nie alkohol z obilia...).
pavol54
25.04.17,17:39
Chalpci, chlapci - nemýľte si to s vyhláškou 100. Tam to bolo, ale v zákone to už nie je.
Aj tá vyhláška 100 bola aplikáciou zákona naposledy som sa o to zaujímal v roku 90, ale mám taký dojem že to bol zákon 23 alebo 27(nechce sa mi hľadať) ale určite sme ju aj s NTAS-om študovali a aplikovali denne pri takej vysokej prevádzke techniky. Boli aj vtedy prípady keď na nás dopraváci chceli niečo hodiť. Takže poučovanie sedí.
pavol54
25.04.17,17:40
SO svojou hlúposťou sa tiež chváliť nemusíš ak si nepochopil že som to uvádzal ako príklad, a len tak na okraj pred platnosťou uvedeného zákona platilo niečo iné Dokonca bolo povolené prevážať osoby aj na nákladných sklápačoch ako boli vybavené fixačnými zariadeniami. Veľa múdrosti si na tej vojne nepobral. A vtedy NESMELI prepravovať 18 roční tí ktorí po absolvovaní psychotestov testov mali UQ. Ale mohli viesť vozidlá v ktorých sedela organická osádka.
Tuším sa ti tukabel pretrhol.....
Ak je toto príklad:

Na korbe Avie pod plachtou, som viezol 2 osoby na základe toho mi zelenobieli chlapci dovolili sponzorovať štát cestou ich firmy 60 eurami Dodali že moje tvrdenie o tom že môžem voziť vo vozidle na základe vodičského oprávnenia až osem ľudí neplatí, ale podľa novej vyhlášky len toľko koľko je miest na sedenie v technickom preukaze. V prípade kde sa skutok nestal, sedelo v aute až 9 ľudí( to je na oprávnenie skupiny D). Ak zelenobieli chlapci zistia že moje auto porušilo vyhlášku, bez ďalšieho skúmania mi pošlú návrh na sponzorstvo z dôvodu objektívnej zodpovednosti majiteľa auta. Tak to nech mi niekto vyvráti že tam nebola korupcia (Minimálne tri priestupky a aspoň jeden či dva trestné činy, len skutok sa nestal). Du Blejt
Keby si napísal "napríklad" - tak je to jasné, lenže v texte nie je o príklade ani slovo, ale je popísaný fakt. Asi potrebuješ viacej vitamínov, alebo ešte lepšie niečo do dutiny lebečnej naliať (ale nie alkohol z obilia...).
ty si už cvakol že?
misoft
26.04.17,10:47
ty si už cvakol že?
Tupelo.... jeden.....
pavol54
26.04.17,14:08
ty si už cvakol že?
Tupelo.... jeden.....
Musíš sa predstaviť správne "tupelo prvý", číslovka jeden sa používa v inej súvislosti
misoft
26.04.17,16:20
Musíš sa predstaviť správne "tupelo prvý", číslovka jeden sa používa v inej súvislosti
No vidíš, ako ti to pekne ide - dokonca aj predstaviť sa vieš.....Bravó......
Mária27
01.05.17,16:54
korela
02.05.17,15:58
Vodu si vážia, pretože už musia.
http://www.vodazakladzivota.cz/
http://www.metro.cz/chytejte-dest-dostanete-60-tisic-slibuje-ministerstvo-pfm-/region.aspx?c=A170411_150931_metro-region_lam
.
U nás si jej stav uvedomuje trochu menej ľudí, ale zato intenzívne. Ťažko sa vyjadriť, kto je na tom lepšie vzhľadom pre budúcnosť.
buchač
02.05.17,16:10
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18274890_1877269749159768_2515925892517049231_n.jp g?oh=e413de956c30cfa64855ca74a867e290&oe=59BFA3D8
Niekedy si myslím, po zverejneniach rozhodnutí určitých sudcov, že :

Právny NÁZOR by mal byť niekedy stíhaný ako trestný ČIN.
korela
02.05.17,17:10
pavol54
02.05.17,17:48
Vodu si vážia, pretože už musia.
http://www.vodazakladzivota.cz/
http://www.metro.cz/chytejte-dest-dostanete-60-tisic-slibuje-ministerstvo-pfm-/region.aspx?c=A170411_150931_metro-region_lam
.
U nás si jej stav uvedomuje trochu menej ľudí, ale zato intenzívne. Ťažko sa vyjadriť, kto je na tom lepšie vzhľadom pre budúcnosť.
No ale u nás splachovať dažďovou vodou je prieser, pretože stočné je odvodené od vodného a ako si potom zarobia vodárne a kanalizácie?
misoft
02.05.17,20:32
I zarobia oni, zarobia!
Pretože sa počíta, že koľko vody k tebe prišlo, toľko +/- autobus musí odísť. Lenže odíde viac. A bez zaplatenia v stočnom. Takže si pridali aj k tomu za dažďovú vodu (počítajú podľa povrchu strechy). V konečnom dôsledku sú v pluse..... Oni totiž nepočítajú s tým, že tú vodu niekto pozbieral a použil, stále myslia, že odtiekla len tak, na zdar boh....
pavol54
02.05.17,20:40
I zarobia oni, zarobia!
Pretože sa počíta, že koľko vody k tebe prišlo, toľko +/- autobus musí odísť. Lenže odíde viac. A bez zaplatenia v stočnom. Takže si pridali aj k tomu za dažďovú vodu (počítajú podľa povrchu strechy). V konečnom dôsledku sú v pluse..... Oni totiž nepočítajú s tým, že tú vodu niekto pozbieral a použil, stále myslia, že odtiekla len tak, na zdar boh....
čítať faktúry ešte viem ak nepoužijem ani liter vody vodovodnej tak nezaplatím žiadne stočné
misoft
02.05.17,20:54
Ale zaplatíš - pomernú časť (v prípade bytového domu/paneláku) napršaného.... v prípade rodinného domu niekde v meste - podľa strechy.....
https://nasapovazska.sme.sk/c/1584603/preco-platime-aj-za-dazd.html
Toto - žiaľ - platí.... http://www.epi.sk/zz/2003-397 §6
Takže????
Budeš platiť, alebo nebudeš platiť, aj keď neodoberieš ani centiliter vody?
taiko
02.05.17,21:12
Ale zaplatíš - pomernú časť (v prípade bytového domu/paneláku) napršaného.... v prípade rodinného domu niekde v meste - podľa strechy.....
https://nasapovazska.sme.sk/c/1584603/preco-platime-aj-za-dazd.html
Toto - žiaľ - platí.... http://www.epi.sk/zz/2003-397 §6
Takže????
Budeš platiť, alebo nebudeš platiť, aj keď neodoberieš ani centiliter vody?
podla mna ked dokazes, ze vsetku vodu zo svojho pozemku pozbieras, tak by si platit nemal, ako aj spominaju v onom paragrafe, co stara mat spominali

(3) Spoplatneniu nepodliehajú vody z povrchového odtoku, ktoré sa
a) neodvádzajú z plôch nehnuteľností priamo kanalizačnou prípojkou alebo voľným povrchovým odtokom cez dažďové vpusty do verejnej kanalizácie,
b) odvádzajú do vybudovaného, funkčného a kapacitne vyhovujúceho vsakovacieho zariadenia,
c) odvádzajú zo spevnených plôch na vlastné priepustné plochy, kde voda vsakuje v celom množstve.
korela
02.05.17,21:14
Vcelku dobrá diskusia pod druhým linkom z CZ. Koľko ľudí sa nabalí na projektoch, predaji nádrží, možno zbytočnej technológie, ak úplne postačí obyčajná vsakovacia jama a pod., trochu to na čas podporí zamestnanosť.
Kto má RD a spevnené plochy vyspádované na svoj pozemok a nie na ulicu, ten predsa nemôže platiť za dažďovú vodu. O dedinách bez uličnej kanalizácie už ani nevravím.
Všetko je otázkou projektu alebo dodatočných úprav na pozemkoch. Chodievam okolo hromadných garáží, od odkvapu vedie pomerne plytký a úzky betónový rigol asi 3 m od budovy na viacerých miestach a voda prirodzene vsakuje na trávnik. V lete spálená tráva, zelené oázy trávnika iba okolo vyústenia.
Na koľkých pozemkoch na Slovensku sa nachádza až tak nepriepustná pôda, aby takto odvedená voda nestíhala vsakovať do zeme?
Ľudia tuším radi platia aj za to, za čo nemusia.
V mestách situácia iná, ale pri výškových budovách sa to rozráta na všetkých obyvateľov.
Rady nad zlato: Čo s dažďovou vodou, ak nechcete za ňu platiť vysoké faktúry?
http://www.pluska.sk/ipeknebyvanie/zahrada/co-dazdovou-vodou-ak-nechcete-za-nu-platit-vysoke-faktury.html
korela
02.05.17,21:25
Keď u nás konečne vybudovali kanalizáciu a novú cestu, tak obrubníky na ceste naprojektovali tak, že do uličných vpustov môže voda stekať iba z vlastnej cesty. Mali si to vodárne postrážiť, aj tak sa k tomu vyjadrovali. Veľké plus, nakoľko sme sa dúfam naveky zbavili strachu z jarných dažďov a zaplavenia pivníc. Občas sa stalo a to teda stálo zato. :-(((
Hlavne, že to išlo z fondov, a časom sa uvidí, koľko domov sa na ňu pripojilo. Zabetónované peniaze.
korela
02.05.17,21:30
Ešte by ma zaujímalo, z akých zdrojov berú množstvo zrážkovej vody. Pretože ak si pozerám SHMU, a vzdušnou čiarou je to od nás pár km, tam prší, u nás sucho. Aby to bolo úplne presné, tak v každej obci aspoň jedna stanica.
misoft
03.05.17,08:40
Ešte by ma zaujímalo, z akých zdrojov berú množstvo zrážkovej vody. Pretože ak si pozerám SHMU, a vzdušnou čiarou je to od nás pár km, tam prší, u nás sucho. Aby to bolo úplne presné, tak v každej obci aspoň jedna stanica.
Nuž práve z SHMÚ - priemer zrážok za rok.
Tweety
03.05.17,09:39
jar88
03.05.17,11:42
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18274890_1877269749159768_2515925892517049231_n.jp g?oh=e413de956c30cfa64855ca74a867e290&oe=59BFA3D8
https://www.cas.sk/clanok/542881/andrasy-statusom-na-facebooku-paradne-prestrelil-oliver-toto-snad-nemyslis-vazne/

Ja osobne, som proti rétorike Kotlebovcov a viem sa stotožniť s Andrásym, ale určite sa neviem stotožniť s paní Kurilovskou v súvislosti s Mizíkom.
Vraj - Prečo sú reči kotlebovcov trestným činom
Lucia Kurilovská, rektorka Policajnej akadémie
- ak v zákone je, že určité správanie je trestným činom aj smerom k tomu, že je vyslovený názor, nemôžeme pred tým zatvárať oči a považovať to za slobodu prejavu
- výroky napĺňajú skutkovú podstatu trestného činu
- ak niekto prejavmi podnecuje k národnostnej nenávisti, nemôžeme sa diviť, že za to ponesie zodpovednosť
pavol54
03.05.17,12:38
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18274890_1877269749159768_2515925892517049231_n.jp g?oh=e413de956c30cfa64855ca74a867e290&oe=59BFA3D8
https://www.cas.sk/clanok/542881/andrasy-statusom-na-facebooku-paradne-prestrelil-oliver-toto-snad-nemyslis-vazne/

Ja osobne, som proti rétorike Kotlebovcov a viem sa stotožniť s Andrásym, ale určite sa neviem stotožniť s paní Kurilovskou v súvislosti s Mizíkom.
Vraj - Prečo sú reči kotlebovcov trestným činom
Lucia Kurilovská, rektorka Policajnej akadémie
- ak v zákone je, že určité správanie je trestným činom aj smerom k tomu, že je vyslovený názor, nemôžeme pred tým zatvárať oči a považovať to za slobodu prejavu
- výroky napĺňajú skutkovú podstatu trestného činu
- ak niekto prejavmi podnecuje k národnostnej nenávisti, nemôžeme sa diviť, že za to ponesie zodpovednosť
Sú somári, keby napísali kosovskí mafiáni, ruskí okupanti, poľskí šmelinári, českí kolotočári, bratislavskí paštikári a pod to by bolo v poriadku. Stretol sa Rus a Američan za dôb Brežneva a rozprávajú akú majú demokraciu Američan hovorí Ja môžem na dávať na Cartera koľko chcem. a Rus hovorí Ja môžem tiež nadávať na Cartera koľko chcem.
bjuty smis
03.05.17,14:20
tak další kaliňákov kšeftík za milion evri :)))

a aké kúzelné vysvetlenie ministerstva vnútra :

Ministerstvo vnútra tvrdí, že predané pozemky nevedelo využiť inak a že.....
misoft
03.05.17,16:13
Čítal som .... ale veď oni sú "neomylní"... to len národ "nevie" chápať"....
Už je na čase, aby tá zberba s ružičkou v logu zmizla z politickej scény do prachu zabudnutia....
bjuty smis
04.05.17,11:25
jar88
07.05.17,07:55
Čítal som .... ale veď oni sú "neomylní"... to len národ "nevie" chápať"....
Už je na čase, aby tá zberba s ružičkou v logu zmizla z politickej scény do prachu zabudnutia....

Presne tak.:--- Nemaj strach, oni sú už na odchode.:)
Socani nemajú žiadne riešenie na problémy dnešných ľudí.
Ale sú tu už noví, mladí a vzdelaní komunisti.
Nechápem, ako sa niečo takéto môže v gebuli pomerne vzdelaného, mladého človeka okotiť.:---
https://www.youtube.com/watch?v=YeMLSHFcoew
Vraj štátne podnikanie.:D
https://www.youtube.com/watch?v=fOREbpt0N6k
Vzor komunistického štátneho podnikania.
Zrejme do niečoho takého sa chcú znova dopracovať. Pritom už asi zabúdajú aj na Chaveza a jeho ekonomické uspechy.
https://www.youtube.com/watch?v=THPe3D69vJ0
korela
07.05.17,21:44
http://i.dailymail.co.uk/1/2017/05/07/23/wire-530465-1494195805-274_634x431.jpg
http://i.dailymail.co.uk/1/2017/05/07/23/wire-530473-1494195816-141_634x435.jpg
http://i.dailymail.co.uk/1/2017/05/07/23/wire-530469-1494195810-503_634x429.jpg
Ing. Ľubomír Janoška
08.05.17,08:14
tak další kaliňákov kšeftík za milion evri :)))

a aké kúzelné vysvetlenie ministerstva vnútra :

Ministerstvo vnútra tvrdí, že predané pozemky nevedelo využiť inak a že.....
a že vlastne museli najať bašternákovho brata
jar88
18.05.17,11:17
Taiko, tú naivitu prisudzuj radšej sebe a nie mne. Ja som čistý realista. Ja nesnívam o sociálne spravodlivej spoločnosti. Viem sa vyrovnať aj s nespravodlivosťou trhu a nikdy ho nebudem obviňovať z toho, že iní uspeli lepšie. Nikdy nebudem ospravedlňovať zlodejinu (napríklad povinné poistenie) nejakým sociálnym cítenim a následne dohodu (napríklad Širokého) so štátom, nazývať zlodejinou.
To skôr socialisti (neomarxisti a podobne) sršia naivitou. Všetko čo kedy vymysleli, skončilo iba nešťastím ľudí a aj tak, stále dokolečka dokola špekulujú, že to skúsia ešte inak a po novom. Sústavne menia zákony, kradnú (znárodňujú súkromné) a rozkrádajú (spoločenské vlastníctvo). Zatiaľ im ešte nikdy nič nevyšlo v prospech blaha spoločnosti a tak sa dostávajú až ku konšpiráciám, lebo inak sa už tie následky vysvetliť nedá.
Veď, ak vezmeme do úvahy, že parlament už skoro 30 rokov vyrába sociálne spravodlivé zákony a stále nie a nie sa dobrať nejakého úspechu, tak asi je na tom niečo zlé, alebo aspoň naivné.
Naivne budujú sociálne spravodlivú spoločnosť, štát, sociálne spravodlivú úniu a pritom nerešpektujú ani vlastné zákony. Následne svojou neschopnosťou vytvoria migračnú krízu a občania (šváby) si začnú budovať domobranu. Pritom by im stačilo (ak by boli občania) len požadovať dodržiavanie migračných zákonov.
Neber to ako naivitu, lebo nám stačilo dodržiavať zákon a žiadny migrant by nedostal v EÚ štatút uprchlíka. Na hraniciach EÚ totiž žiadny vojnový konflikt nieje a tak ani nemajú žiadny nárok na našu ochranu. Viď napríklad Ukrainu, kde napriek tomu, že tam prebieha ozbrojený konflikt (vojna - možno občianska vojna) nemajú nárok na azyl, alebo štatút uprchlíka. Prečo asi? Že by preto, že tam máme funkčnú štátnu hranicu?
jar88
18.05.17,11:38
Ak dovolíš, vyjadrím sa len k bodu č.3, lebo tie ostatné nemajú žiadny zmysel.:)
Ako môže byť jednoduché zneužívať právo vo viacstupňovom súdnom systéme? To my akosi nieje jasné. Veď to by museli sudcovia navzájom spolupracovať. Myslím sudcovia odspodu až nahor.:rolleyes: A aj tak tu máme ešte najvyšší súd a ústavný súd. A to ešte nie sme úplne hore.
Takže zneužiť právo súdom asi nebude až také jednoduché. Myslím si, že základný problém je v ľuďoch, občanoch. Tí občania sa už dávno stali ovcami a už sa pomaličky menia na švábov.
ak dovolis, dovolim si napisat, ze Tvoj vyrok naznacuje
a) neuveritelnu naivitu
b) absolutne nepochopenie stavu sudnictva na Slovensku

suhlasim ale, ze odhliadnuc od podstaty otazky, problem je v obcanoch, ktori dovolili, aby takyto stav nastal.

Taiko, nie že dovolili, oni o to lepšie jednoducho nastoja. Im vôbec nezáleží na ich slobode a dokonca im nezáleží ani na slobode ich detí a vnukov. Im nezáleží ani na ich právach. Im stačí to, čo stačí švábom. A tak sa aj správajú ako šváb.:)
O ake "lepsie", vsak si tot vyssie pisal, ze u nas nie je jednoduche zneuzit pravo a to uz je to "lepsie". Ci nie ? Ci ako je to teda ?
Ze Ty si zase pisal o niecom inom nez ja ? ;)

Asi si tému dobre nečítal.:)
Predsa som tu písal aj o tom, že je rozdiel medzi súdnictvom a parlamentom. Ľudia nestoja o dobrých politikov, o dobrých poslancov, o dobré politické strany, o dobré politické programy. Im stačia také, aké tu máme. Veď si spomeň, ako sa začala rozmáhať kotlebovčina a rôzne ľudové hliadky, ako napríklad "slovenskí branci" a podobní samozvanci vo vlakoch a na uliciach. Nikoho tu nenapadne, že taká právomoc patrí štátu a nie švábom.
Myslím, že aj ty súhlasíš s tým, že nespratníkov treba zrovnať, či nie?
korela
18.05.17,14:48
Taiko, tú naivitu prisudzuj radšej sebe a nie mne. Ja som čistý realista. Ja nesnívam o sociálne spravodlivej spoločnosti. Viem sa vyrovnať aj s nespravodlivosťou trhu a nikdy ho nebudem obviňovať z toho, že iní uspeli lepšie. Nikdy nebudem ospravedlňovať zlodejinu (napríklad povinné poistenie) nejakým sociálnym cítenim a následne dohodu (napríklad Širokého) so štátom, nazývať zlodejinou.
To skôr socialisti (neomarxisti a podobne) sršia naivitou. Všetko čo kedy vymysleli, skončilo iba nešťastím ľudí a aj tak, stále dokolečka dokola špekulujú, že to skúsia ešte inak a po novom. Sústavne menia zákony, kradnú (znárodňujú súkromné) a rozkrádajú (spoločenské vlastníctvo). Zatiaľ im ešte nikdy nič nevyšlo v prospech blaha spoločnosti a tak sa dostávajú až ku konšpiráciám, lebo inak sa už tie následky vysvetliť nedá.
Veď, ak vezmeme do úvahy, že parlament už skoro 30 rokov vyrába sociálne spravodlivé zákony a stále nie a nie sa dobrať nejakého úspechu, tak asi je na tom niečo zlé, alebo aspoň naivné.
Naivne budujú sociálne spravodlivú spoločnosť, štát, sociálne spravodlivú úniu a pritom nerešpektujú ani vlastné zákony. Následne svojou neschopnosťou vytvoria migračnú krízu a občania (šváby) si začnú budovať domobranu. Pritom by im stačilo (ak by boli občania) len požadovať dodržiavanie migračných zákonov.
Neber to ako naivitu, lebo nám stačilo dodržiavať zákon a žiadny migrant by nedostal v EÚ štatút uprchlíka. Na hraniciach EÚ totiž žiadny vojnový konflikt nieje a tak ani nemajú žiadny nárok na našu ochranu. Viď napríklad Ukrainu, kde napriek tomu, že tam prebieha ozbrojený konflikt (vojna - možno občianska vojna) nemajú nárok na azyl, alebo štatút uprchlíka. Prečo asi? Že by preto, že tam máme funkčnú štátnu hranicu?
Tak toto sa dosť ťažko čítalo. Neviem kde je a nie je irónia, ak tam však vôbec je.
https://euractiv.sk/clanky/slovensko-v-ep/europsky-parlament-navrhuje-spustit-pravne-konanie-voci-madarsku/?utm_source=traqli&utm_medium=email&utm_campaign=19

https://euractiv.sk/clanky/zahranicie-a-bezpecnost/slovensko-na-tom-s-utecencami-nie-je-najhorsie-ek-stupnuje-tlak/?utm_source=traqli&utm_medium=email&utm_campaign=19

A ešte radno si spomenúť, čo mal Macron vo svojom volebnom programe.
korela
18.05.17,14:54
Ak dovolíš, vyjadrím sa len k bodu č.3, lebo tie ostatné nemajú žiadny zmysel.:)
Ako môže byť jednoduché zneužívať právo vo viacstupňovom súdnom systéme? To my akosi nieje jasné. Veď to by museli sudcovia navzájom spolupracovať. Myslím sudcovia odspodu až nahor.:rolleyes: A aj tak tu máme ešte najvyšší súd a ústavný súd. A to ešte nie sme úplne hore.
Takže zneužiť právo súdom asi nebude až také jednoduché. Myslím si, že základný problém je v ľuďoch, občanoch. Tí občania sa už dávno stali ovcami a už sa pomaličky menia na švábov.
ak dovolis, dovolim si napisat, ze Tvoj vyrok naznacuje
a) neuveritelnu naivitu
b) absolutne nepochopenie stavu sudnictva na Slovensku

suhlasim ale, ze odhliadnuc od podstaty otazky, problem je v obcanoch, ktori dovolili, aby takyto stav nastal.

Taiko, nie že dovolili, oni o to lepšie jednoducho nastoja. Im vôbec nezáleží na ich slobode a dokonca im nezáleží ani na slobode ich detí a vnukov. Im nezáleží ani na ich právach. Im stačí to, čo stačí švábom. A tak sa aj správajú ako šváb.:)
O ake "lepsie", vsak si tot vyssie pisal, ze u nas nie je jednoduche zneuzit pravo a to uz je to "lepsie". Ci nie ? Ci ako je to teda ?
Ze Ty si zase pisal o niecom inom nez ja ? ;)

Asi si tému dobre nečítal.:)
Predsa som tu písal aj o tom, že je rozdiel medzi súdnictvom a parlamentom. Ľudia nestoja o dobrých politikov, o dobrých poslancov, o dobré politické strany, o dobré politické programy. Im stačia také, aké tu máme. Veď si spomeň, ako sa začala rozmáhať kotlebovčina a rôzne ľudové hliadky, ako napríklad "slovenskí branci" a podobní samozvanci vo vlakoch a na uliciach. Nikoho tu nenapadne, že taká právomoc patrí štátu a nie švábom.
Myslím, že aj ty súhlasíš s tým, že nespratníkov treba zrovnať, či nie?
Kde si to nabral, že obyvateľstvo nestojí o jeho dobrých zástupcov od dola až po najvyššie funkcie, vrátane EP? To tu testuješ ľudí?
Dobre vieš, že nemá na výber. Stačí sa pozrieť zakaždým na kandidátky. Jedine sa nezúčastniť, čo je nereálne, al. vybrať menšie zlo, al. jednoducho vybrať z predloženej ponuky. Ale to už nie je v žiadnom prípade o demokracii, ale o diktáte.
pavol54
19.05.17,08:48
Mozno basnik pre stromy nevidi les, ale ako Tvoje posledne dva prispevky suvisia s Harabinom, ktory je temou diskusie ? Teda aspon prvotneho prispevku a mojich reakcii ;)
Ahá? takže už sa tu nejedná o prvú svetovú, o národnooslobodzovací boj a o akési stvorenie, či skôr zhluk buniek? Už sme iba pri Harabínovi, už nemáme nič s mojou naivitou, alebo nejakým oportunizmom?
Taiko, taiko, že by dvojitý meter? Jeden na seba a druhý na mňa? Si ty ale beťár.
O Harabina islo od zaciatku a iba o neho. Vojnu, atentaty a narodnooslobodzovaci boj sem vniesol niekto iny, nie ja.
Len musis mily jar88 aj citat a rozmyslat, nie len bezbreho mlatit do klavesnice ;)
Ak by niekto vymyslel počítačový program na aplikáciu práva tak by som ho nazval "Harabín" On je totiž akceptovaný aj medzi sudcami najmä ako odborník na právo za čo je platený (preto aj spory vyhráva) a je mu jedno či odsúdil príživníka alebo veksláka, alebo dnes zbaví viny niekoho, koho by sme mali z hľadiska morálneho odsúdiť. Za porušenie morálky nie je sadzba.
jar88
20.05.17,03:10
https://www.youtube.com/watch?v=ksbQz_USl6A

"Národ je vymletý" - a majú pravdu, aj Fico má pravdu.
Tak ako korela, tiež s tým súhlasíš?
Ak áno, tak len pre úplnosť, vymletý, znamená čosi ako sprostý.
------------------
A prečo to tak je? Nuž ako vidíš, to nechápu ani tí dvaja exoti. Pritom tí dvaja majú naozaj široký rozhľad a sú neskutočne sčítaní. Jedinou ich chybou, či omylom, je ich skreslené vnímanie toho čo vidia, alebo nejako vnímajú.
jar88
20.05.17,03:59
... a podobní samozvanci vo vlakoch a na uliciach.
Nikoho tu nenapadne, že taká právomoc patrí štátu a nie švábom.
Myslím, že aj ty súhlasíš s tým, že nespratníkov treba zrovnať, či nie?
Samozvanci vo vlakoch nikoho nenapadli ako prvi, ja teda take neviem.
Keby stat zebezpecil poriadok, Kotleba by nemal priestor na svoje temy - vlaky, chatrce na cudzej pode, ...
Ked v elektricke (v Karlovke) nespratnici dobodali studenta, vsetci boli pobureni preco nikto nepomohol. Ked niekto chce pomoct, zrazu to treba zakazat zakonom.
Taiko, toto, čo napísal vicktor, to je názorná ukázka, ako to našinec vníma. A nieje to ojedinelý názor, skôr by som povedal, že prevládajúci.
--------------
Pritom, ak by to kotlebovci mysleli s "národom" dobre, urobili by to legálne. Máme na to zákony. Hovoria, že ako občania, majú na srdci bezpečnosť slušných ľudí pred "neprispôsobivými" ...
To môžu robiť aj ako občania združení v občianskom združení (teda legálne), ale len ako nejakú osvetu a len pre dospelých. Nie pre deti. Teda chodiť napríklad po vlakoch, staniciach, uliciach a podobne. Ale ak by chceli zasahovať aj fyzicky a v rámci zákona, potom by museli mať nejakú svoju SBS a tá by už mohla nosiť aj akékoľvek ich označenie. Mohla by legálne poriadať rôzne branné cvičenia a aj bojový výcvik a mohla by zasahovať proti rôznym agresorom. Podmienkou však je, že by museli obrátiť pozornosť agresora od obete na svojho "osvetového pracovníka" a až toho by ochraňoval člen ich SBS.
Určite by však nemohli robiť na školách to o čo sa pokúšajú v súčasnosti a hlavne nie s deťmi. Viesť deti k akémusi patriotizmu, je výhradne na rodičoch.
korela
20.05.17,06:02
https://www.youtube.com/watch?v=ksbQz_USl6A

"Národ je vymletý" - a majú pravdu, aj Fico má pravdu.
Tak ako korela, tiež s tým súhlasíš?
Ak áno, tak len pre úplnosť, vymletý, znamená čosi ako sprostý.
------------------
A prečo to tak je? Nuž ako vidíš, to nechápu ani tí dvaja exoti. Pritom tí dvaja majú naozaj široký rozhľad a sú neskutočne sčítaní. Jedinou ich chybou, či omylom, je ich skreslené vnímanie toho čo vidia, alebo nejako vnímajú.

„Nevidíme veci také, aké sú. Vidíme ich také, akí sme my.“ Anais Nin

Zdá sa, že ty si neomylný, za koho sa ty vlastne pasuješ s tvojimi výrokmi?
Ficove slová sa dajú vysvetliť na viac spôsobov. Aj ako pozvánka pre nových investorov. Treba sa pozrieť, kde a pred kým ich vyslovil. O ostatnom pomlčím.

Vyznačené hrubším si si mohol odpustiť.
misoft
20.05.17,07:45
Najhoršie na tom všetkom je, že sám najmúdrejší, "najkrajší", najinteligentnejší sa "hrdí" tým, ako klesla nezamestnanosť na Slovensku - na 7,76% (ale v priemere!!!!). Pritom Na juhu Slovenska (Rožňava a okolie) na severovýchode Slovenska (Prešov, Humenné, Svidník a okolie) je nezamestnanosť často i 25%!!!!!!
Tie jeho populistické reči však hltajú takí istí, ako je "počasie88".....
korela
20.05.17,09:35
Jar, akoby si žil mimo reality dnešných dní. Kedy si cestoval MHD, vlakom, kedy si vyliezol medzi ľud? Aj niektorí vysokí funkcionári si v bývalom režime chodili ráno kupovať rožky osobne, aby vedeli, aká je klíma v národe.
pošli fica...
Jozef Lenárt, československý premiér v letech 1963–1968, ak si správne spomínam, takže aj dnešný by mohol, len je výraznejší typ. Jeho úsilie by bolo zrejme márne. :-)
pavol54
20.05.17,13:12
https://www.youtube.com/watch?v=ksbQz_USl6A

"Národ je vymletý" - a majú pravdu, aj Fico má pravdu.
Tak ako korela, tiež s tým súhlasíš?
Ak áno, tak len pre úplnosť, vymletý, znamená čosi ako sprostý.
------------------
A prečo to tak je? Nuž ako vidíš, to nechápu ani tí dvaja exoti. Pritom tí dvaja majú naozaj široký rozhľad a sú neskutočne sčítaní. Jedinou ich chybou, či omylom, je ich skreslené vnímanie toho čo vidia, alebo nejako vnímajú.
Už som jednému povedal že má nesprávnu charakteristiku na "sprostý národ" to isté platí aj pre charakteristiku "vymletý národ" TEDA aj ten diskutér je vymletý len sa potrebuje ukázať teda musia byť vymletí všetci, sprostí všetci, aby bola charakteristika pravdivá. Ak by bol len jediný inakší (chytrejší, múdrejší, sprotejší, alebo sprostý či vymletý čo si myslí že je múdry) potom tá charaktzeristika nepasuje A ty si čo si príslušník tohoto národa o ktorom si dovolíš tvrdiť že je vymletý? potom musíš byť vymletý aj ty.
pavol54
20.05.17,13:15
Najhoršie na tom všetkom je, že sám najmúdrejší, "najkrajší", najinteligentnejší sa "hrdí" tým, ako klesla nezamestnanosť na Slovensku - na 7,76% (ale v priemere!!!!). Pritom Na juhu Slovenska (Rožňava a okolie) na severovýchode Slovenska (Prešov, Humenné, Svidník a okolie) je nezamestnanosť často i 25%!!!!!!
Tie jeho populistické reči však hltajú takí istí, ako je "počasie88".....
Kto chce robiť prácu má, kto nie, je na VPP
Ing. Ľubomír Janoška
20.05.17,13:27
https://www.youtube.com/watch?v=ksbQz_USl6A

"Národ je vymletý" - a majú pravdu, aj Fico má pravdu.
Tak ako korela, tiež s tým súhlasíš?
Ak áno, tak len pre úplnosť, vymletý, znamená čosi ako sprostý.
------------------
A prečo to tak je? Nuž ako vidíš, to nechápu ani tí dvaja exoti. Pritom tí dvaja majú naozaj široký rozhľad a sú neskutočne sčítaní. Jedinou ich chybou, či omylom, je ich skreslené vnímanie toho čo vidia, alebo nejako vnímajú.
Už som jednému povedal že má nesprávnu charakteristiku na "sprostý národ" to isté platí aj pre charakteristiku "vymletý národ" TEDA aj ten diskutér je vymletý len sa potrebuje ukázať teda musia byť vymletí všetci, sprostí všetci, aby bola charakteristika pravdivá. Ak by bol len jediný inakší (chytrejší, múdrejší, sprotejší, alebo sprostý či vymletý čo si myslí že je múdry) potom tá charaktzeristika nepasuje A ty si čo si príslušník tohoto národa o ktorom si dovolíš tvrdiť že je vymletý? potom musíš byť vymletý aj ty.
Nerozumiem tomu, čo hovoríš, ale počul som, že keby sa ľudia správali ako národy, tak by sme všetci boli v blázninci
:D
pavol54
20.05.17,14:09
https://www.youtube.com/watch?v=ksbQz_USl6A

"Národ je vymletý" - a majú pravdu, aj Fico má pravdu.
Tak ako korela, tiež s tým súhlasíš?
Ak áno, tak len pre úplnosť, vymletý, znamená čosi ako sprostý.
------------------
A prečo to tak je? Nuž ako vidíš, to nechápu ani tí dvaja exoti. Pritom tí dvaja majú naozaj široký rozhľad a sú neskutočne sčítaní. Jedinou ich chybou, či omylom, je ich skreslené vnímanie toho čo vidia, alebo nejako vnímajú.
Už som jednému povedal že má nesprávnu charakteristiku na "sprostý národ" to isté platí aj pre charakteristiku "vymletý národ" TEDA aj ten diskutér je vymletý len sa potrebuje ukázať teda musia byť vymletí všetci, sprostí všetci, aby bola charakteristika pravdivá. Ak by bol len jediný inakší (chytrejší, múdrejší, sprotejší, alebo sprostý či vymletý čo si myslí že je múdry) potom tá charaktzeristika nepasuje A ty si čo si príslušník tohoto národa o ktorom si dovolíš tvrdiť že je vymletý? potom musíš byť vymletý aj ty.
Nerozumiem tomu, čo hovoríš, ale počul som, že keby sa ľudia správali ako národy, tak by sme všetci boli v blázninci
:D
Súhlasil by som s hodnotením časť národa : je sprostá, je vymletá, kradne, patrí do blázninca či do basy, je múdra chytrá. Ale nie je možné paušálne všetkých hodiť do rovnakého hodnotenia. Ani všetci rovnako nevolili,
jar88
22.05.17,13:27
https://www.youtube.com/watch?v=ksbQz_USl6A

"Národ je vymletý" - a majú pravdu, aj Fico má pravdu.
Tak ako korela, tiež s tým súhlasíš?
Ak áno, tak len pre úplnosť, vymletý, znamená čosi ako sprostý.
------------------
A prečo to tak je? Nuž ako vidíš, to nechápu ani tí dvaja exoti. Pritom tí dvaja majú naozaj široký rozhľad a sú neskutočne sčítaní. Jedinou ich chybou, či omylom, je ich skreslené vnímanie toho čo vidia, alebo nejako vnímajú.

„Nevidíme veci také, aké sú. Vidíme ich také, akí sme my.“ Anais Nin

Zdá sa, že ty si neomylný, za koho sa ty vlastne pasuješ s tvojimi výrokmi?
Ficove slová sa dajú vysvetliť na viac spôsobov. Aj ako pozvánka pre nových investorov. Treba sa pozrieť, kde a pred kým ich vyslovil. O ostatnom pomlčím.

Vyznačené hrubším si si mohol odpustiť.

O akých nových investoroch?:)
Nedávno sa konal summit o novej hodvábnej ceste. Samozrejme že priamo v Pekingu. A čo na to naše média? Nuž skoro nič - alebo len toľko, že sa konal a kto tam bol, nebol.
“Peking oboznámil účastníkov summitu s detailmi tohto projektu, s iniciatívou vytvoriť ekonomický pás medzi Áziou a Európou a že Čína je pripravená do tohto projektu investovať v horizonte niekoľkých rokov až jeden trilión eur,” priblížil pre TASR Burian.
https://euractiv.sk/clanky/zahranicie-a-bezpecnost/slovensky-diplomat-ktory-zastupuje-uniu-podporuje-novu-hodvabnu-cestu/
A za koho sa pasujem? Ja nič, ja muzikant, ale musím uznať, že s tou mojou neomylnosťou, si mala naozaj dobrý postreh.:)
Tweety
24.05.17,12:46
misoft
24.05.17,12:50
http://www.topky.sk/cl/10/1631227/MIMORIADNA-SPRAVA-EU-zacala-vysetrovat-investiciu-desatrocia--125-milionov-pre-Jaguar-v-ohrozeni
A keď sa zistí, že to nebolo v súlade s kostolným poriadkom - nebude firma Jaguár, príde iný investor a bude tam firma BUDOÁR - výroba hajzlíkov všetkého druhu....:D:D:D
Robert59
24.05.17,15:02
táto diskusia ma veľmi baví, ďakujem všetkým pisateľom.
misoft
25.05.17,18:13
Hľa, čo zase vyplávalo na povrch...... Každý mesiac platia všetci, ktorí majú odberné miesto na elektrinu tzv. koncesionársky poplatok (pričom za neho často dostanú veľké ho*no) a tu http://www.topky.sk/cl/10/1631577/EXKLUZIVNE-Kratko-pred-volbou-RTVS-unikli-sokujuce-dokumenty--MEGAodmeny-pre-manazment- si Mika vymyslí novú mzdu a rozdáva "svojim" naše prachy za (tiež) ho*no......
misoft
28.05.17,09:53
Ajajaj..........
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
http://www.dsl.sk/article.php?article=19799
Kto zaručí, že to bude na ochranu, kto zaručí, že to bude v nevyhnutnej miere?
Kto zaručí, že sa to nezneužije?
korela
28.05.17,10:48
Takéto sa dá očakávať. Niektoré štáty chcú rušiť výuku písania rukou. V sekunde majú masu "negramotných".
Však experti z druhej strany roky ponúkajú ľuďom riešenie, aby si občas oddýchli tak na tri dni od internetu. Keby niečo.
jar88
29.05.17,03:55
Takéto sa dá očakávať. Niektoré štáty chcú rušiť výuku písania rukou. V sekunde majú masu "negramotných".
Však experti z druhej strany roky ponúkajú ľuďom riešenie, aby si občas oddýchli tak na tri dni od internetu. Keby niečo.

Na akú negramotnosť myslíš? Máme ich viac druhov.:)
Na druhej strane tu máme internet a ako tak gramotnú rodinu. V dnešnej dobe už malé deti v predškolskom veku vedia niečo napísať a aj čo to počítať.:)
Možno by bolo možné zrušiť aj štátne školstvo a nechať to na ľuďoch. Aspoň by decká nemuseli zabíjať čas vysedávaním v škole a rodičia by nemuseli riešiť následky zlých vplyvov základnej školy.
Ing. Ľubomír Janoška
29.05.17,04:30
Ajajaj..........
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
http://www.dsl.sk/article.php?article=19799
Kto zaručí, že to bude na ochranu, kto zaručí, že to bude v nevyhnutnej miere?
Kto zaručí, že sa to nezneužije?
minister dopravy a výstavby
:(
misoft
29.05.17,08:52
Ajajaj..........
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
http://www.dsl.sk/article.php?article=19799
Kto zaručí, že to bude na ochranu, kto zaručí, že to bude v nevyhnutnej miere?
Kto zaručí, že sa to nezneužije?
minister dopravy a výstavby
:(
Asi ťažko..... skôr veľký Kali s Hranatým.....
jar88
29.05.17,09:12
Najhoršie na tom všetkom je, že sám najmúdrejší, "najkrajší", najinteligentnejší sa "hrdí" tým, ako klesla nezamestnanosť na Slovensku - na 7,76% (ale v priemere!!!!). Pritom Na juhu Slovenska (Rožňava a okolie) na severovýchode Slovenska (Prešov, Humenné, Svidník a okolie) je nezamestnanosť často i 25%!!!!!!
Tie jeho populistické reči však hltajú takí istí, ako je "počasie88".....
Zaujímavé je, čítať takéto vyjadrenie, práve od teba.:) Pritom si si ani neuvedomil, prečo nezamestnanosť klesá. Že je to hlavne preto, že sú nezamestnaní systematicky vyraďovaní z evidencie a aj tak sú ďalej nezamestnaní. Tiež si si neuvedomil, alebo aspoň nespomenul, že máme cca 450 000 ľudí v zahraničí.
Ak by si započítal aj týchto, nezamestnanosť by stúpla na 50 až 60%.
Z tvojich vyjadrení mi srší tvoja nekonečná túžba po "spravodlivej" spoločnosti. Aj Fico po nej volá. Ani jemu sa nepáči, že niekto má veľa a niekto málo, či dokonca nič.
jar88
29.05.17,09:24
http://i.dailymail.co.uk/1/2017/05/07/23/wire-530465-1494195805-274_634x431.jpg
http://i.dailymail.co.uk/1/2017/05/07/23/wire-530473-1494195816-141_634x435.jpg
http://i.dailymail.co.uk/1/2017/05/07/23/wire-530469-1494195810-503_634x429.jpg
Bol by som zvedavý, nad čím asi tak jasajú?
Že by práve nad týmto?
Zhruba od desiatej minúty je vyjadrenie, že Makron dúfa, že od teraz sa pracovníkom z východných krajín EÚ, akože zamedzí pracovať za dampingové ceny (mzdy).
https://soundcloud.com/slobodnyvysielac/komentare-sv-71-2017-05-26
taiko
29.05.17,10:27
Takéto sa dá očakávať. Niektoré štáty chcú rušiť výuku písania rukou. V sekunde majú masu "negramotných".
Však experti z druhej strany roky ponúkajú ľuďom riešenie, aby si občas oddýchli tak na tri dni od internetu. Keby niečo.

Na akú negramotnosť myslíš? Máme ich viac druhov.:)
Na druhej strane tu máme internet a ako tak gramotnú rodinu. V dnešnej dobe už malé deti v predškolskom veku vedia niečo napísať a aj čo to počítať.:)
Možno by bolo možné zrušiť aj štátne školstvo a nechať to na ľuďoch. Aspoň by decká nemuseli zabíjať čas vysedávaním v škole a rodičia by nemuseli riešiť následky zlých vplyvov základnej školy.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Gramotnost

..hmm tazko reagovat na Tvoj prispevok. Bola to ironia, sarkazmus, ci naozaj schvalujes zrusenie vyuky pisania rukou ?
Ak je pravdou druhe, tak vedz, ze pisanie rukou nie je len o ukladani informaci na papier.
O tom zruseni statneho skolstva, to nepochybne musela byt sranda. Jednak mame totiz okrem statneho skolstva aj sukromne skoly a po druhe, ak by dieta nenavstevovalo ziadnu skolu, tak by toho rodicia museli napravovat omnoho viac. Ovsem, ak by toho boli sami schopni, vsak ?
taiko
29.05.17,10:55
rozosmial komentar diskutera k teme " Fico na gymnaziu hovori o korupcii "

Ucitelka : "jozko, dones z kabinetu pana predsedu vlady, dnes budeme preberat korupciu"
buchač
29.05.17,11:10
Tiež si si neuvedomil, alebo aspoň nespomenul, že máme cca 450 000 ľudí v zahraničí.


....a ty si zasa nespomenul, o akých ľudí sa jedná.
Pracujúcich, študujúcich, detí, starejších..........................alebo dokonca krajanov.
Si uvedom, že to Tebou udané a spomínané číslo je veľmi ľahko overiteľné...čo som aj urobil.
Takže ak by som mal vyhodnotiť to vyššie uvedé číslo, tak kľudne považujem za blbosť.
jar88
29.05.17,12:16
Takéto sa dá očakávať. Niektoré štáty chcú rušiť výuku písania rukou. V sekunde majú masu "negramotných".
Však experti z druhej strany roky ponúkajú ľuďom riešenie, aby si občas oddýchli tak na tri dni od internetu. Keby niečo.

Na akú negramotnosť myslíš? Máme ich viac druhov.:)
Na druhej strane tu máme internet a ako tak gramotnú rodinu. V dnešnej dobe už malé deti v predškolskom veku vedia niečo napísať a aj čo to počítať.:)
Možno by bolo možné zrušiť aj štátne školstvo a nechať to na ľuďoch. Aspoň by decká nemuseli zabíjať čas vysedávaním v škole a rodičia by nemuseli riešiť následky zlých vplyvov základnej školy.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Gramotnost

..hmm tazko reagovat na Tvoj prispevok. Bola to ironia, sarkazmus, ci naozaj schvalujes zrusenie vyuky pisania rukou ?
Ak je pravdou druhe, tak vedz, ze pisanie rukou nie je len o ukladani informaci na papier.
O tom zruseni statneho skolstva, to nepochybne musela byt sranda. Jednak mame totiz okrem statneho skolstva aj sukromne skoly a po druhe, ak by dieta nenavstevovalo ziadnu skolu, tak by toho rodicia museli napravovat omnoho viac. Ovsem, ak by toho boli sami schopni, vsak ?

Neviem, akú s tým máš skúsenosť. Moje deti sa učili rukou písať ešte na základnej škole. Bol som z toho zhrozený. Preto som ich učil písať aj doma, ale zo začiatku, som sa u nich stretal s neskutočným odporom. Považovali to za zdržiavanie a akési komandovanie, lebo v škole to stačí a doma akosi nie. Dnes sú spokojné, ale akosi nechápu, prečo ostatní ľudia nevedia normálne písať.
Teraz mám štyri a pol ročnú vnučku a už čo to napíše a bez problémov spočíta. Pritom ju to nikto z nás cieľavedome neučí, aby z toho v budúcnosti nemala problém v škole. Myslím tým nezáujem o učivo z titulu staré - nezaujímavé.
O tom, že tu máme aj rodičov, ktorí na to sami nemajú lebo "musia" pracovať, ísť na pivo, kukať telku, relaxovať s osobným koníčkom, ísť na kultúru, športovať a podobne o tých mi nejde. To by som musel mať starosť aj o cigánčence a imigrantské potomstvo. Ale tým predsa netreba vedieť písať vlastnou rukou. Im stačí vedieť tú ruku nastrčiť.
No a na záver, časť populácie nevie dokonca to pero, alebo ceruzku, ani len správne držať a ešte to aj považujú za frajerinu.
misoft
29.05.17,12:50
Takéto sa dá očakávať. Niektoré štáty chcú rušiť výuku písania rukou. V sekunde majú masu "negramotných".
Však experti z druhej strany roky ponúkajú ľuďom riešenie, aby si občas oddýchli tak na tri dni od internetu. Keby niečo.

Na akú negramotnosť myslíš? Máme ich viac druhov.:)
Na druhej strane tu máme internet a ako tak gramotnú rodinu. V dnešnej dobe už malé deti v predškolskom veku vedia niečo napísať a aj čo to počítať.:)
Možno by bolo možné zrušiť aj štátne školstvo a nechať to na ľuďoch. Aspoň by decká nemuseli zabíjať čas vysedávaním v škole a rodičia by nemuseli riešiť následky zlých vplyvov základnej školy.
Reagujem, lebo vidím v komentároch:
Očuj, mudrc! Veď toto tu už dávno je!
Napr.
http://img.topky.sk/900px/1136608.jpg/sidlisko-lunik-ix-romovia-kosice-.jpg
misoft
29.05.17,13:02
Dva roky to vedeli, dva roky im to ochranári tvrdili, dva roky experti hovorili.... a až teraz na to prišli.....
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/430956-dialnica-pojde-pod-zem-stat-postavi-tunel-korbelka/

Máme to my "odborníkov" na ministerstvách.... a diaľnica je už od 2010 hotová..... ale kalendár asi zabudli trhať.....
jar88
29.05.17,13:35
https://www.youtube.com/watch?v=ksbQz_USl6A

"Národ je vymletý" - a majú pravdu, aj Fico má pravdu.
Tak ako korela, tiež s tým súhlasíš?
Ak áno, tak len pre úplnosť, vymletý, znamená čosi ako sprostý.
------------------
A prečo to tak je? Nuž ako vidíš, to nechápu ani tí dvaja exoti. Pritom tí dvaja majú naozaj široký rozhľad a sú neskutočne sčítaní. Jedinou ich chybou, či omylom, je ich skreslené vnímanie toho čo vidia, alebo nejako vnímajú.

„Nevidíme veci také, aké sú. Vidíme ich také, akí sme my.“ Anais Nin

Zdá sa, že ty si neomylný, za koho sa ty vlastne pasuješ s tvojimi výrokmi?
Ficove slová sa dajú vysvetliť na viac spôsobov. Aj ako pozvánka pre nových investorov. Treba sa pozrieť, kde a pred kým ich vyslovil. O ostatnom pomlčím.

Vyznačené hrubším si si mohol odpustiť.

Nedalo mi a tak som si to vypočul celé. No a žasnem...
https://www.youtube.com/watch?v=FLAbb7MwnjA
https://www.youtube.com/watch?v=rEFkohb_x2I
žasnem... naozaj žasnem nad tým, čo všetko je možné pozliepať ... pozliepať napriek tomu, že to z logiky veci zlepiť ani nieje možné.:)
Čo ich k takému názoru priviedlo?
No asi niečo ako toto (Zeitgeist)
https://www.youtube.com/watch?v=5_ZJuf1vAes
jar88
29.05.17,13:37
Tak mi napadlo, že čo vlastne ľudia chápu pod pojmom "globalizácia" alebo "globalizmus".
https://www.enviwiki.cz/wiki/Globalizmus
bjuty smis
02.06.17,06:20
15 000 000 éček.....
4 500 000 000 korún

dakujeme zlodejom zo smeru

https://dennikn.sk/blog/prezil-som-elektronicke-colne-konanie-system-za-15-mil-e-je-nefunkcny-paskvil/

a korupciu hláste ficovi
jar88
02.06.17,07:56
15 000 000 éček.....
4 500 000 000 korún

dakujeme zlodejom zo smeru

https://dennikn.sk/blog/prezil-som-elektronicke-colne-konanie-system-za-15-mil-e-je-nefunkcny-paskvil/

a korupciu hláste ficovi

Nič iné si náš hlupák ani nezaslúži.:---
A to je to najmenej, čo bude v budúcnosti musieť znášať.
EÚ hujeri už zas vyriešili nemožné - neriešiteľné kvóty na imigranrov. Vraj nás čaká priamy dovoz "jedincov" z Afriky a všetkých arabských krajín Ázie. Na začiatok by sa jednalo o nejakých 7 miliónov s výhľadom na 30 až 40 miliónov a tak by sa mala zažehnať hrozba neudržateľnosti dôchodkových systémov EÚ z titulu demografického úpadku populácie.:)
Vraj každý z nich dostane zákonne nárokovatelný príspevok (na základe priemernej mzdy v štáte), sociálne a zdravotné poistenie zdarma, príspevok na ubytovanie a samozrejme, že aj právo voľného pohybu.:)
To znamená, že peniaze budú brať tam, kde ich dostanú najviac a bývať budú tam, kde je to najlacnejšie. Napríklad, peniaze z Nemecka a pobyt na Slovensku.
Ing. Ľubomír Janoška
02.06.17,09:09
Dva roky to vedeli, dva roky im to ochranári tvrdili, dva roky experti hovorili.... a až teraz na to prišli.....
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/430956-dialnica-pojde-pod-zem-stat-postavi-tunel-korbelka/

Máme to my "odborníkov" na ministerstvách.... a diaľnica je už od 2010 hotová..... ale kalendár asi zabudli trhať.....
dobré ráno, stará mama :D
jar88
02.06.17,11:02
15 000 000 éček.....
4 500 000 000 korún

dakujeme zlodejom zo smeru

https://dennikn.sk/blog/prezil-som-elektronicke-colne-konanie-system-za-15-mil-e-je-nefunkcny-paskvil/

a korupciu hláste ficovi
Buďme radi, že tu máme Fica a nie túto červenú strechu.
https://www.youtube.com/watch?v=NMWmTle_RlI
Ale ak to takto pôjde ďalej, čo nevidieť to máme aj tu. Teda aspoň na východe.
misoft
02.06.17,12:11
15 000 000 éček.....
4 500 000 000 korún

dakujeme zlodejom zo smeru

https://dennikn.sk/blog/prezil-som-elektronicke-colne-konanie-system-za-15-mil-e-je-nefunkcny-paskvil/

a korupciu hláste ficovi
...a budete označení za "nefunkčných", pretože systém je "funkčný" (ako? To je predsa jedno.... prachy už má tá firmička a tá je už mimo hru....)
Ing. Ľubomír Janoška
02.06.17,12:38
15 000 000 éček.....
4 500 000 000 korún

dakujeme zlodejom zo smeru

https://dennikn.sk/blog/prezil-som-elektronicke-colne-konanie-system-za-15-mil-e-je-nefunkcny-paskvil/

a korupciu hláste ficovi
...a budete označení za "nefunkčných", pretože systém je "funkčný" (ako? To je predsa jedno.... prachy už má tá firmička a tá je už mimo hru....)
zhodou okolností firmička DITEC, s ktorou sa pri štátnych systémikoch nestretávame prvý krát
misoft
02.06.17,12:43
zhodou okolností firmička DITEC, s ktorou sa pri štátnych systémikoch nestretávame prvý krát
...a na to som "nenápadne" poukázal..... prachy majú, ich IT riešenia nestoja za 15 melónov - max. za 15 stoviek....
Ing. Ľubomír Janoška
02.06.17,13:02
15 000 000 éček.....
4 500 000 000 korún

dakujeme zlodejom zo smeru

https://dennikn.sk/blog/prezil-som-elektronicke-colne-konanie-system-za-15-mil-e-je-nefunkcny-paskvil/

a korupciu hláste ficovi
kto nemá slov, môže sa vyjadriť obrázkom
pavol54
04.06.17,06:58
Umiernení teroristi zase vyčíňali v Londýne. Zemanov výrok "Nie každý moslim je terorista ale každý terorista je moslim"
Paradoxy doby: Rodičia utečú pred zlým Kaddáfím do Anglicka. Keď Angličania vyprášia režim tento režim, tak syn utečencov im z vďaky zmaskruje kultúrne podujatie. Dobré že? Ešte sa natíska otázka prečo Trump obnovil zákaz vstupu občanov z moslimských krajín, dúfam že je to presne z tých istých z ktorých mi odmietame prijať v rámci kvóty
misoft
04.06.17,08:07
Nechcem kuvikať, ale.......
Ak to takto pôjde ďalej, stane sa islam (ako náboženstvo) stálou hrozbou a prídu následky.... krajiny uznajú, že toto náboženstvo je nepriateľské, neprijateľné, nebezpečné a bude snaha ho úplne eliminovať (rozumej - zničiť, vymazať, zabudnúť).....
V minulosti boli "križiacke" vojny - a proti komu boli? Proti tým, ktorí vyznávali islam... žeby už vtedy naši pra-pra-pra-pra-pra-pra-prapredkovia toto tušili?

Čo sa Trumpa a jeho politiky týka - je to síce dosť obmedzujúce, jednostranné, ale logické riešenie. Jednoducho chráni krajinu pred tými "onými", aby tam bordel nerobili. Ešte však by mal urobiť si poriadok aj s tými vo vnútri - a tých tam má dosť...
A asi (ak europolitici sa nerozhýbu) budú si musieť i štáty v EU zaviesť podobné riešenia (žiaľ - asi skončí voľný pohyb v EU).
Pretože islamistickému teroristovi s vygumovaným mozgom nedohovoríš, že koná zlo - on len vidí jednu súru koránu, kde sa vraví o zničení bezvercov (a žiaľ - toto im hustia do gebulí a ostatné vynechávajú).
pavol54
04.06.17,08:22
Nechcem kuvikať, ale.......
Ak to takto pôjde ďalej, stane sa islam (ako náboženstvo) stálou hrozbou a prídu následky.... krajiny uznajú, že toto náboženstvo je nepriateľské, neprijateľné, nebezpečné a bude snaha ho úplne eliminovať (rozumej - zničiť, vymazať, zabudnúť).....
V minulosti boli "križiacke" vojny - a proti komu boli? Proti tým, ktorí vyznávali islam... žeby už vtedy naši pra-pra-pra-pra-pra-pra-prapredkovia toto tušili?
križiacke vojny boli "za niečo" za teritórium v ktorom by bola kresťanská vláda a z toho plynuli prostriedky pre Centrálu kresťanstva (zámerne napíšem Vatikán) lebo tých pápežov a sídiel bolo v jednu dobu aj niekoľko naraz. Pretože až po tých vyčerpávajúcich križiackych vojnách sa sem natiahla osmanská riša (moslimská) ktorá bola tolerantnejšia k slobode vierovyznania ako katolícka monarchia ktorá sa po nej obnovila.
Ing. Ľubomír Janoška
04.06.17,08:28
Nechcem kuvikať, ale.......
Ak to takto pôjde ďalej, stane sa islam (ako náboženstvo) stálou hrozbou a prídu následky.... krajiny uznajú, že toto náboženstvo je nepriateľské, neprijateľné, nebezpečné a bude snaha ho úplne eliminovať (rozumej - zničiť, vymazať, zabudnúť).....
V minulosti boli "križiacke" vojny - a proti komu boli? Proti tým, ktorí vyznávali islam... žeby už vtedy naši pra-pra-pra-pra-pra-pra-prapredkovia toto tušili?
križiacke vojny boli "za niečo" za teritórium v ktorom by bola kresťanská vláda a z toho plynuli prostriedky pre Centrálu kresťanstva (zámerne napíšem Vatikán) lebo tých pápežov a sídiel bolo v jednu dobu aj niekoľko naraz. Pretože až po tých vyčerpávajúcich križiackych vojnách sa sem natiahla osmanská riša (moslimská) ktorá bola tolerantnejšia k slobode vierovyznania ako katolícka monarchia ktorá sa po nej obnovila.
Ale monopol (rímsko)katolíckej cirkvi padol. Nie sme katolícka ríša.
vicktor
04.06.17,08:34
...tolerantna moslimska osmanska risa... - dobre, toto sa podarilo
pavol54
04.06.17,09:04
Nechcem kuvikať, ale.......
Ak to takto pôjde ďalej, stane sa islam (ako náboženstvo) stálou hrozbou a prídu následky.... krajiny uznajú, že toto náboženstvo je nepriateľské, neprijateľné, nebezpečné a bude snaha ho úplne eliminovať (rozumej - zničiť, vymazať, zabudnúť).....
V minulosti boli "križiacke" vojny - a proti komu boli? Proti tým, ktorí vyznávali islam... žeby už vtedy naši pra-pra-pra-pra-pra-pra-prapredkovia toto tušili?
križiacke vojny boli "za niečo" za teritórium v ktorom by bola kresťanská vláda a z toho plynuli prostriedky pre Centrálu kresťanstva (zámerne napíšem Vatikán) lebo tých pápežov a sídiel bolo v jednu dobu aj niekoľko naraz. Pretože až po tých vyčerpávajúcich križiackych vojnách sa sem natiahla osmanská riša (moslimská) ktorá bola tolerantnejšia k slobode vierovyznania ako katolícka monarchia ktorá sa po nej obnovila.
Ale monopol (rímsko)katolíckej cirkvi padol. Nie sme katolícka ríša.
písal som o monarchii čo bolo po nástupe vyprázdnených území po osmanskej ríši
pavol54
04.06.17,09:08
...tolerantna moslimska osmanska risa... - dobre, toto sa podarilo
"tolerantnejšia" , na jej území žili luteráni židia a katolíci a víťazná monarchia po nej zakázala iné vierovyznania a jezuitský rád bol tvrdým vykonávateľom ,
misoft
04.06.17,14:15
križiacke vojny boli "za niečo" za teritórium v ktorom by bola kresťanská vláda a z toho plynuli prostriedky pre Centrálu kresťanstva (zámerne napíšem Vatikán) lebo tých pápežov a sídiel bolo v jednu dobu aj niekoľko naraz. Pretože až po tých vyčerpávajúcich križiackych vojnách sa sem natiahla osmanská riša (moslimská) ktorá bola tolerantnejšia k slobode vierovyznania ako katolícka monarchia ktorá sa po nej obnovila.
Ale monopol (rímsko)katolíckej cirkvi padol. Nie sme katolícka ríša.
písal som o monarchii čo bolo po nástupe vyprázdnených území po osmanskej ríši
Po akých vyprázdnených územiach po osmanskej ríši? To akože Osmani sa stiahli a nahrnuli sa tam monarchisti? A pred obsadením tam bolo čo? Vákuum?
Pali, Pali.... predtým tam boli tiež kresťania, Osmani si to podrobovali - už vtedy to boli neveriaci, ktorí mali len povinnosť - slúžiť, odvádzať dane (ale oveľa väčšie) a zomrieť (ale oveľa rýchlejšie.
A neviem, neviem, kto bol tolerantnejší.... Pokiaľ boli križiacke výpravy - tak križiaci síce v mene boha zabíjali, ale nie všetko (aspoň nie ženy, deti a starcov), Osmani to likvidovali zaradom (buď zabiť,alebo do otroctva). A po Osmanoch (a teda moslimoch, vyznávačoch učenia Allahovho) zostali ako potomkovia terajší moslimovia... aj z tou ich vierou.
Nechce sa mi to čítať a hľadať.... http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Koran.pdf ... prelistuj si, prečítaj a POCHOPÍŠ ich "vieru" (teda to čo hlása....).
jar88
04.06.17,16:20
križiacke vojny boli "za niečo" za teritórium v ktorom by bola kresťanská vláda a z toho plynuli prostriedky pre Centrálu kresťanstva (zámerne napíšem Vatikán) lebo tých pápežov a sídiel bolo v jednu dobu aj niekoľko naraz. Pretože až po tých vyčerpávajúcich križiackych vojnách sa sem natiahla osmanská riša (moslimská) ktorá bola tolerantnejšia k slobode vierovyznania ako katolícka monarchia ktorá sa po nej obnovila.
Ale monopol (rímsko)katolíckej cirkvi padol. Nie sme katolícka ríša.
písal som o monarchii čo bolo po nástupe vyprázdnených území po osmanskej ríši
Po akých vyprázdnených územiach po osmanskej ríši? To akože Osmani sa stiahli a nahrnuli sa tam monarchisti? A pred obsadením tam bolo čo? Vákuum?
Pali, Pali.... predtým tam boli tiež kresťania, Osmani si to podrobovali - už vtedy to boli neveriaci, ktorí mali len povinnosť - slúžiť, odvádzať dane (ale oveľa väčšie) a zomrieť (ale oveľa rýchlejšie.
A neviem, neviem, kto bol tolerantnejší.... Pokiaľ boli križiacke výpravy - tak križiaci síce v mene boha zabíjali, ale nie všetko (aspoň nie ženy, deti a starcov), Osmani to likvidovali zaradom (buď zabiť,alebo do otroctva). A po Osmanoch (a teda moslimoch, vyznávačoch učenia Allahovho) zostali ako potomkovia terajší moslimovia... aj z tou ich vierou.
Nechce sa mi to čítať a hľadať.... http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Koran.pdf ... prelistuj si, prečítaj a POCHOPÍŠ ich "vieru" (teda to čo hlása....).
Tento arab vám to objasní za 20 minút.
Jednoducho a po lopate.
https://www.youtube.com/watch?v=w1A13Fp80OI
pavol54
04.06.17,16:42
križiacke vojny boli "za niečo" za teritórium v ktorom by bola kresťanská vláda a z toho plynuli prostriedky pre Centrálu kresťanstva (zámerne napíšem Vatikán) lebo tých pápežov a sídiel bolo v jednu dobu aj niekoľko naraz. Pretože až po tých vyčerpávajúcich križiackych vojnách sa sem natiahla osmanská riša (moslimská) ktorá bola tolerantnejšia k slobode vierovyznania ako katolícka monarchia ktorá sa po nej obnovila.
Ale monopol (rímsko)katolíckej cirkvi padol. Nie sme katolícka ríša.
písal som o monarchii čo bolo po nástupe vyprázdnených území po osmanskej ríši
Po akých vyprázdnených územiach po osmanskej ríši? To akože Osmani sa stiahli a nahrnuli sa tam monarchisti? A pred obsadením tam bolo čo? Vákuum?
Pali, Pali.... predtým tam boli tiež kresťania, Osmani si to podrobovali - už vtedy to boli neveriaci, ktorí mali len povinnosť - slúžiť, odvádzať dane (ale oveľa väčšie) a zomrieť (ale oveľa rýchlejšie.
A neviem, neviem, kto bol tolerantnejší.... Pokiaľ boli križiacke výpravy - tak križiaci síce v mene boha zabíjali, ale nie všetko (aspoň nie ženy, deti a starcov), Osmani to likvidovali zaradom (buď zabiť,alebo do otroctva). A po Osmanoch (a teda moslimoch, vyznávačoch učenia Allahovho) zostali ako potomkovia terajší moslimovia... aj z tou ich vierou.
Nechce sa mi to čítať a hľadať.... http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Koran.pdf ... prelistuj si, prečítaj a POCHOPÍŠ ich "vieru" (teda to čo hlása....).
Keby si poznal dejiny ale ty si už ako ten jeden Laco montér, do všetkého bez znalosti veci
1. Áno stiahli sa bez bojov lebo zomrel ich najvyšší tak sa začala ich vnútorná vojna o moc.
2. Pre teba si predstav že napríklad také južné Slovensko bolo obývané i keď odnášali časť produktívnej populácie ale z holej zeme sa dane a poplatky nedali vybrať. Koľkože tu bola tá osmanská ríša?
3.Bulhari a Rumuni sú vari moslimovia? Aj tam bola druhá otázka bola Balkán tam moslimizovali albáncov a im podobné národy, neslovanské väčšinou nezbavili kresťanstva
Tvoje vedomosti sú veľmi plytké (aj z dejepisu) aby si mi dával velikáške PŠM školenie.
misoft
04.06.17,19:08
Hmmmm.....
1) - všade vo svete, kde je moc sústredená v jedných rukách a zároveň sa bojuje o "uzemie", o rozšírenie "viery" zomrie vladár, ktorý to riadi - všade sa začne boj o moc.
Že sa "stiahli"? Nemal kto veliť, domáci sa tiež bránili.
A keď sme už pri tom..... keď nám v Sarajeve zabili nášho Ferencjožka :D - čo sa stalo? Vojna a rozpad monarchie - tiež boj o moc. To skôr ty by si potreboval doučovanie z dejepisu.
2) Osmánska ríša v Európe bola cca 5 rokov.... tiež si preštuduj dejepis....
3) Bulhari a Rumuni nikdy neboli moslimovia - Albánci pôvodne moslimovia neboli! Osmanská ríša vak vyberala na obsadenom území obrovské dane - a tak Albánci prešli na ich vieru a ako moslimovia už dane neplatili! (Toto ale z vlastnej hlavy nemám - použil som Wiki).

A ako som písal vyššie - moslimovia Osmani - zdierali, zotročovali, zabíjali... v mene viery bez rozdielu... nevercov.

Tebe by som odporúčal - neprovokuj tým PŠM..... si trápny....
pavol54
05.06.17,04:42
Hmmmm.....
1) - všade vo svete, kde je moc sústredená v jedných rukách a zároveň sa bojuje o "uzemie", o rozšírenie "viery" zomrie vladár, ktorý to riadi - všade sa začne boj o moc.
Že sa "stiahli"? Nemal kto veliť, domáci sa tiež bránili.
A keď sme už pri tom..... keď nám v Sarajeve zabili nášho Ferencjožka :D - čo sa stalo? Vojna a rozpad monarchie - tiež boj o moc. To skôr ty by si potreboval doučovanie z dejepisu.
2) Osmánska ríša v Európe bola cca 5 rokov.... tiež si preštuduj dejepis....
3) Bulhari a Rumuni nikdy neboli moslimovia - Albánci pôvodne moslimovia neboli! Osmanská ríša vak vyberala na obsadenom území obrovské dane - a tak Albánci prešli na ich vieru a ako moslimovia už dane neplatili! (Toto ale z vlastnej hlavy nemám - použil som Wiki).

A ako som písal vyššie - moslimovia Osmani - zdierali, zotročovali, zabíjali... v mene viery bez rozdielu... nevercov.

Tebe by som odporúčal - neprovokuj tým PŠM..... si trápny....
Teraz si prejavil svoju úbohú znalosť dejepisu. NIE 5 rokov ALE 150 (zaokrúhlene) 1526 Bitka pri Moháči 1683 porážka pri Viedni (Aj toto ti mohla povedať wikina)
jar88
05.06.17,05:36
Hmmmm.....
1) - všade vo svete, kde je moc sústredená v jedných rukách a zároveň sa bojuje o "uzemie", o rozšírenie "viery" zomrie vladár, ktorý to riadi - všade sa začne boj o moc.
Že sa "stiahli"? Nemal kto veliť, domáci sa tiež bránili.
A keď sme už pri tom..... keď nám v Sarajeve zabili nášho Ferencjožka :D - čo sa stalo? Vojna a rozpad monarchie - tiež boj o moc. To skôr ty by si potreboval doučovanie z dejepisu.
2) Osmánska ríša v Európe bola cca 5 rokov.... tiež si preštuduj dejepis....
3) Bulhari a Rumuni nikdy neboli moslimovia - Albánci pôvodne moslimovia neboli! Osmanská ríša vak vyberala na obsadenom území obrovské dane - a tak Albánci prešli na ich vieru a ako moslimovia už dane neplatili! (Toto ale z vlastnej hlavy nemám - použil som Wiki).

A ako som písal vyššie - moslimovia Osmani - zdierali, zotročovali, zabíjali... v mene viery bez rozdielu... nevercov.

Tebe by som odporúčal - neprovokuj tým PŠM..... si trápny....

S tým PŠM si nemáte čo vyčítať, veď obaja ním máte poznačené (nasmerované) vnímanie reality.:) A to nie len v pohľade na náboženstvo, ale aj na spoločnosť v ktorej žijete.
misoft
05.06.17,07:42
Teraz si prejavil svoju úbohú znalosť dejepisu. NIE 5 rokov ALE 150 (zaokrúhlene) 1526 Bitka pri Moháči 1683 porážka pri Viedni (Aj toto ti mohla povedať wikina)
V tomto máš pravdu - zle som napísal - moja chyba, ale ostatné platí.
pavol54
05.06.17,09:06
Hmmmm.....
1) - všade vo svete, kde je moc sústredená v jedných rukách a zároveň sa bojuje o "uzemie", o rozšírenie "viery" zomrie vladár, ktorý to riadi - všade sa začne boj o moc.
Že sa "stiahli"? Nemal kto veliť, domáci sa tiež bránili.
A keď sme už pri tom..... keď nám v Sarajeve zabili nášho Ferencjožka :D - čo sa stalo? Vojna a rozpad monarchie - tiež boj o moc. To skôr ty by si potreboval doučovanie z dejepisu.
2) Osmánska ríša v Európe bola cca 5 rokov.... tiež si preštuduj dejepis....
3) Bulhari a Rumuni nikdy neboli moslimovia - Albánci pôvodne moslimovia neboli! Osmanská ríša vak vyberala na obsadenom území obrovské dane - a tak Albánci prešli na ich vieru a ako moslimovia už dane neplatili! (Toto ale z vlastnej hlavy nemám - použil som Wiki).

A ako som písal vyššie - moslimovia Osmani - zdierali, zotročovali, zabíjali... v mene viery bez rozdielu... nevercov.

Tebe by som odporúčal - neprovokuj tým PŠM..... si trápny....

S tým PŠM si nemáte čo vyčítať, veď obaja ním máte poznačené (nasmerované) vnímanie reality.:) A to nie len v pohľade na náboženstvo, ale aj na spoločnosť v ktorej žijete.
Ja som viedol MLP :)