Jaro N
18.12.14,18:55
Dobrý deň,

zlomili sa mi na SDHC karte časti plastu po stranách, ktoré sú potrebné na zapnutie snímania karty v čítačke. (viď prílohu) Bez toho sa karta nenačíta. Inak je karta nepoškodená. Neviete, či je možné nejakým spôsobom spustiť čítačku manuálne, aby som mohol z karty nahrať fotky?
Mám Notebook s Windows 7.
sthruska
19.12.14,08:50
To ťažko. Podľa obrázka tam máš popretŕhané vodivé spoje - zlomený plošný spoj. Jedine, ak nájdeš nejakého blázna, pre ktorého sú podobné veci výzvou.
Chobot
19.12.14,08:59
Na tvojom mieste by som ešte vyskúšal kúpiť si externú USB čítačku kariet a pomocou nej pripojiť SD kartu k PC.

http://www.alza.sk/pamate/citacky-pamatovych-kariet/externe/18851498.htm#f&pg=1&pn=1

Ak je problém len v rozpoznaní karty v čítačke, tak by to mohlo pomôcť. Pokiaľ je karta poškodená aj vo vnútri, pod plastom (čo z obrázku nevidno), ako uvádza sthuska, tak už s tým nič nenarobíš.
Jaro N
19.12.14,10:45
ďakujem za odpoveď
karta určite poškodená nie je (myslím jej el. časť), iba tie plasty - tie by mali niečo v čítačke zapnúť (mechanicky), čo spôsobí, že karta sa načíta
mám to vyskúšané s foťáku - v takomto stave karta vo foťáku fungovala, ale nešla v PC, bolo to preto, lebo v čítačke foťáka bolo niečo mechanicky spriečené, čím dokázala čítať aj takúto kartu (pre zmenu to spriečenie zabraňovalo dať tam nepoškodenú kartu - ten plast tomu bránil), teraz sa to v čítačke foťáka uvoľnilo, takže už do neho ide dobrá karta, ale poškodenú už tiež neprečíta - to len pre vysvetlenie, prečo som presvedčený o nepoškodení el. časti karty
Jaro N
19.12.14,10:48
ďakujem za odpoveď
el. časti karty sú určite nepoškodené, iba plast je zlomený, ten pravdepodobne mechanicky spúšťal čítačku
mám to vyskúšané s foťáku - v takomto stave karta vo foťáku fungovala, ale nešla v PC, bolo to preto, lebo v čítačke foťáka bolo niečo mechanicky spriečené, čím dokázala čítať aj takúto kartu (pre zmenu to spriečenie zabraňovalo dať tam nepoškodenú kartu - ten plast tomu bránil), teraz sa to v čítačke foťáka uvoľnilo, takže už do neho ide dobrá karta, ale poškodenú už tiež neprečíta - to len pre vysvetlenie, prečo som presvedčený o nepoškodení el. časti karty
brodozz
19.12.14,13:04
Ak mas doma adaptr micro SD tak pod lupou porovnaj tie bocne plast.voditka,ak je karta o.k tak skus jemnym pilnickom opilovat tie nerovnosti po ulomkoch.