tami14
25.12.14,22:54
Dobrý deň, mám nový notebook Toshiba Satellite P50 - A - 13C s operačným systémom windows 8.
Chcela by som sa spýtať či niekto nemá skúsenosť s tým že mu prestali ísť/fungovať tlačidlá touchpadu.
Na začiatku mi to išlo bez problémov no teraz mi nefungujú tak celkom. Nemyslím si že by som niečo postláčala aj keď tú možnosť nevylučujem. Tlačidlá nefungujú na pracovnej ploche keď by som rada označila viacero odkazov alebo keby som sa pomoci pravého tlačidla chcela vytvoriť nový priečinok.Ani mi to nefunguje na otváranie odkazov alebo súborov na ploche. Reaguje to iba na dvojdotyk touchpadu, na tlačidlá vôbec. Neviete náhodou čo by sa mohlo diať? Vopred vám za každú radu ďakujem.
misoft
26.12.14,09:07
Je možné, že ovládač touchpadu nepracuje správne (resp. len základ) - bude potrebné ho "opraviť".
A) V Správcovi zariadení si nájdi touchpad, označ a daj aktualizovať ovládač.
B) ak by to nefungovalo, stiahnuť si podľa typu touchpadu (zistiť podľa A, ako sa presne volá) a stiahnuť ovládač a nainštalovať.
Ovládače sa pri NB v prvom rade hľadajú na stránkach výrobcu NB - http://www.mytoshiba.com.au/support/computers/satellite/p50/pspmha-01d00l/download
"Synaptics Touch Pad Driver" -(je to tam aj pre win 8 64-bit) - stiahnuť, nainštalovať.
Rea L.
26.12.14,09:11
Mne sa raz podarilo "znefunkčniť" touchpad klávesovou skratkou. Zistila som to, až keď som si na druhý deň kúpila myš. :D
misoft
26.12.14,09:13
Dá sa to, ale to nefunguje celý touchpad, teda nereaguje ani na dotyky. Len sa vypne touchpad (zakáže sa).
Ja napr. mám nastavené, že po pripojení myši sa touchpad odpojí, pri vytiahnutí myšky funguje.