Miroslava Kocúrová
02.01.15,10:54
Mala som problém s Windows-om,potrebujem ho preinštalovať.No brat mi vytiahol z notebooku HDD,aby som si do druhého booku stiahla súbory. No keď som tak spravila, vyskočila mi ikona,aby som to naformátovala. Som do takýchto vecí amatér,hoci viem,že keby som to formátovala,všetko sa vymaže. Keď zatvorím okno,nič sa nekoná,nenačíta HDD. Dajú sa nejak zachrániť tie súbory: Sú pre mňa dosť dôležité. Za akúkoľvek pomoc každému ďakujem
ivka70
02.01.15,10:27
Ak nie je disk poskodeny, subory sa daju skopirovat, kedze sa do toho ale nevyznas, bol oby lepsie oslovit niekoho, kto s tym ma skusenosti.
Ten disk treba pripojit k nejakemu stroju, ktory ma operacny system.
mecky
02.01.15,11:38
ked vyskoci hlaska ze treba formatovat tak je poskodena MBR (zavadzacia cast disku), ak nieje disk aj fyzicky poskodeny tak zachrana dat nieje problem, (napr cez testdisk) len to treba nechat niekomu kto sa tomu rozumie
misoft
02.01.15,14:49
mecky
02.01.15,14:53
och joj, zapisat novu mbr bez informacie o partition table, ktora tam ocividne nieje, sa prakticky rovna rychlemu formatu, s takymito zasahmi si moze velmi stazit az znemoznit obnovu dat
misoft
02.01.15,15:00
Ak príde k repair - opraví MBR (vybrať start up repair). Inak MBR sú údaje o disku, o datach je predsa MFT.
mecky
02.01.15,15:10
v mbr su zapisane okrem ineho aj velkosti a usporiadanie particii, MFT je zalezitost suboroveho systemu co je uplne ina vec
fixmbr ako taky by priamo nemal do partici zasiahnut, v takychto pripadoch je ale blbost cokolvek na disk zapisovat,