OkoVidi
08.01.15,10:12
Vsetkych zdravim,

viete mi laicky povedat ako vybavit dohodu s DU o elektronickej komunikacii? Pokial spravne chapem sklada sa to z registracie a autorizacie. Najprv vyplnim formular na stranke FS, pride mi mail, ten vytlacim 2x, odnesiem na danovy urad a potom? Prinesiem tam sucasne aj nejake tie papiere k autorizacii?
Papierniková
08.01.15,10:27
Čo je to autorizácia používateľa?

Autorizácia predstavuje proces, pri ktorom sú registrovanému používateľovi pridelené prístupové práva k dátam daňového subjektu. Autorizácia sa realizuje na colnom úrade/daňovom úrade. K autorizácii používateľa je potrebné správcovi dane predložiť nasledujúce doklady:

- osobný identifikačný doklad (napr. občiansky preukaz, pas);
- vytlačený e-mail obsahujúci zadané registračné údaje používateľa;
- dohodu o elektronickom doručovaní – pri podávaní písomností elektronickou formou bez zaručeného elektronického podpisu (dohoda sa predkladá v dvoch kópiách);
- plnomocenstvo na využívanie autorizovaných elektronických služieb v prípade, ak si daňový subjekt zvolil na zastupovanie zástupcu, ktorý koná v rozsahu udeleného plnomocenstva. Ak je zástupcom právnická osoba a nekoná v jej mene štatutárny orgán, vyžaduje sa aj poverenie štatutárneho orgánu právnickej osoby inej osobe, ktorú na konanie poveril. Plnomocenstvo sa nevyžaduje, ak v mene daňového subjektu koná poverená osoba. V tomto prípade je potrebné predložiť poverenie štatutárneho orgánu právnickej osoby
OkoVidi
09.01.15,06:14
Dakujem za citaciu z FS. Mna by skor zaujimalo ci mi staci ist so vsetkymi papiermi na DU raz - teda sa zaregistrujem, potvrdim aktivacny link v maily, vytlacim notifilacny mail, 2x dohodu, pridem na danovy a vybavene...alebo tam budem musiet ist zvlast kvoli registracii a zvlast skrz autorizaciu...?
Papierniková
09.01.15,06:18
Nie, všetko sa vybaví pri jednej návšteve DÚ