Natty
09.01.15,12:32
ekopo
09.01.15,11:53
PD musi minimálne v členení obsahovať stlpce
-POZD : predaj tovaru
predaj výrobkov a služieb
ostatný príjem
----------------------------------------------------
VOZD: zásoby
služby
mzdy
poisté...
tvorba SF
ostatné výdavky
----------------------------------------------------
PNZD
----------------------------------------------------
VNZD

odpoveď na otázku: vklad podnikateľa je PNZD
Natty
10.01.15,11:32
Ďakujem za odpoveď. Toto všetko viem, mňa zaujíma, čo sa konkrétne účtuje ako hmotný vklad podnikateľa? Nikde sa k tomu nejdem dopátrať. Ako príklad uvediem auto??? A ako by to v tomto prípade ovplyvnilo pohyb peňazí v peňažnom denníku, keď preraďujem auto z osobného užívania do podnikania ale v nulovej hodnote (ide o starší automobil)???
avalik
10.01.15,11:43
to máš z nejakého tlačiva, či programu?
Mila123
10.01.15,11:45
Natty, uvažuj, platí si podnikateľ pri takomto prevode peniazmi????
neplatí, t.j. jedná sa iba o vyradenie majetku z IK, či KM, dokonca v PD sa nič nezapisuje,,,,,
sú ale aj nepeňažné operácie (najmä na konci roka, t.j. ID či odpisy majetkov a pod.)
Natty
12.01.15,10:58
Mila123 ďakujem za objasnenie. Veď preto sa pýtam, lebo mi to nesedelo. Ale aj tak pre mňa ostáva otázne, aké prípady sa účtujú ako hmotný vklad podnikateľa (zaujíma ma to do budúcna...)?
Natty
12.01.15,11:02
Avalik, také členenie je v programe alfa plus, kde osobný vklad podnikteľa sa člení na finančný a hmotný, tak sa pýtam, čo sa účtuje ako hmotný vklad podnikateľa...
Tweety
12.01.15,11:06
Avalik, také členenie je v programe alfa plus, kde osobný vklad podnikteľa sa člení na finančný a hmotný, tak sa pýtam, čo sa účtuje ako hmotný vklad podnikateľa...
Hmotný vklad- napr. vložil by MV, alebo napr. PC.
Natty
12.01.15,11:18
Tweety konečne :D...ďakujééééém, toto som potrebovala potvrdiť. Ale aby som si to úplne ujasnila, tak hmotný vklad MV (alebo aj PC) v tom prípade, keď ho preraďujem v zostatkovej cene z osobného užívania? Lebo keď ho preraďujem z osobného užívania v nulovej hodnote, tak vôbec cez PD nadobudnutie MV (aj PC napr.) neriešim (tak ako to je uvedené v komentároch s Milou123). Chápem to správne? Prosím o uistenie. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
P.S. Ospravedlňujem sa za pre niekoho možno "priblbé dotazy", ale ja potrebujem vysvetliť všetko tak polopatisticky...dík za pochopenie.
Tweety
12.01.15,11:24
ÁNo, správne.
Natty
12.01.15,11:25
Obrovská vďaka...cmuk ;)