amera
11.01.15,13:56
Uviedla som správne ak som do riadku 09 v tlačive Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel zapísala 1. c ? Jedná sa o prenajaté vozidlo od súkromnej osoby, ktoré nieje zapísané v osvedčení o evidencii ani v jednej časti.
avalik
11.01.15,14:35
V poučení k tlačivu sa uvádza:

Riadok č. 09 – uvedie sa daňovník – fyzická osoba alebo právnická osoba, alebo ich organizačná
zložka zapísaná do obchodného registra, ktorá podľa:

– § 85 ods. 1 písm. a) zákona – je ako držiteľ vozidla zapísaná v osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o evidencii časť II; ak ide o prenájom vozidla bez predkupného práva, daňovníkom je osoba, ktorá je zapísaná ako vlastník vozidla v osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o evidencii
časť II,

– § 85 ods. 1 písm. b) zákona – používa vozidlo, v ktorého osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o evidencii časť II je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá zomrela, bola zrušená, alebo zanikla,

– § 85 ods. 1 písm. c) zákona – používa vozidlo, v ktorého osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o evidencii časť II je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie,

– § 85 ods. 2 písm. a) zákona – zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla; to neplatí; ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,

– § 85 ods. 2 písm. b) zákona – stála prevádzkareň alebo iná organizačná zložka osoby s trvalým pobytom alebo sídlom v zahraničí.


Tejto tvojej vete nerozumiem
Jedná sa o prenajaté vozidlo od súkromnej osoby, ktoré nieje zapísané v osvedčení o evidencii ani v jednej časti.
takže posúď si to podľa toho čo som citovala.

doplnenie:

áno je to správne ak tá osoba nie je podnikateľ (čiže pokiaľ to bol jednorázový prenájom - ak to bol dlhodobý prenájom za účelom zisku, mala byť na to založená živnosť a vtedy by DZMV platil prenajímateľ)

a daňové priznanie podáva a daň plati sro, ktorá s daným vozidlom podniká a ešte je podmienka, že to musí byť auto evidované na SK
amera
11.01.15,15:00
to som už študovala ale neviem či je správne 1.c. ak súkromná osoba prenejala auto svojej s.r.o.
avalik
11.01.15,16:35
doplnila som odpoveď
amera
11.01.15,18:24
Ďakujem pekne