adelai
15.01.15,07:55
Vami navrhnute spolocenske psiky ako napriklad bison sa mi zda na to prilis krehky, aby zostal vonku... alebo je to len zdanie ? A co westik, mate s nim skusenosti?
Dakujem
fortunka
15.01.15,07:19
my mame westika (akurat pride uz nas druhy..) ale von by mi neostal celorocne ten moj bývalý :P som si ista... :))) Vonku mu je fajn, potrebuje vela pohybu a tak, ale napr. v noci, nadranom v zime. Podla mna nie... ale ak by bol zvyknutý...

bison je podla toho co som rychlo prebehla dokonca strazny pes :) CIze vonku moze byt celorocne...

AK si najdes konkretne plemeno najdi si popisy na internete a v popisoch máš vždy charakter a podľa toho budeš vedieť :) Určite bude potrebovať riadnu trochu zateplenú búdu, prístrešok a pod.
lujza.j
15.01.15,07:48
Co je to ostat v zahrade...aka zahrada mimo RD...niekde samostatne v zadr.osade...
alaya1
15.01.15,08:40
Neplznuce plemena nemozu byt celorocne v zahrade, nakolko nemaju podsadu- spodnu srst, ktora je termoizolantom- preto ani neplznu. Ich srst- vlas ich nehreje.
Ak chcete mat psa cely rok na zahrade, koli comu hladate potom neplznuce plemena.

Ak chcete psa na vonku, ale urcite s vyteplenou budou,ci moznostou pristupu do domu, tak odporucam psy s podsadou, napr. zlaty retriver, tibetsky mastif, caw caw, a podobne rasy.
alaya1
15.01.15,08:42
Bison je strazny pes?????????? To si kde preboha citala. Bichon a poil frise a ostatne plemena z rasy bisonikov / bolonsky pes, havansky pes, coton de tulear, levicek/, je spolocenske plemeno, bez podsady, len s vlasom, nevydrzal by zimu bez moznosti pobytu v byte. Je to vyslovene pes celorocne len do bytu!!!.
lujza.j
15.01.15,08:47
Chcela som sem dat co je podstada...a ze nieco take existuje...lebo zadavatelka nema o psoch asi ani sajn...mam pocit.....
alaya1
15.01.15,08:57
Mas pravdu, nema. Napisala som, ze podsada je termoizolant a udrziava psa v relativne teplotne optimalnom komforte.
lujza.j
15.01.15,10:21
Ale ani tieto psy nemozu byt vycapene na mraze bez zateplenej budy...pripadne moznosti si zaliest niekde do pivky,garaze...aj moj pes by mal mat- ma oblecek ak vybehne z gaucu do -10...
fortunka
15.01.15,10:29
toto som citala pri informaciach o tomto plemene... na internete, ked som to dala do googla pobyt vonku a bison... ale viditelne to nejaky blud napisalo... :/ Doslova to tam tak ako som to napisala bolo uvedene...
Zase obliekat psov mi pride odveci... moj westo sa dozil 15 rokov v zdravi a nikdy nebol obleceni, chodil s nami vsade...
adelai
15.01.15,11:11
Dakujem za vsetky vase nazory a vysvetlenia.
alaya1
15.01.15,13:25
westik ma podsadu, tak ma aj termoizolaciu, co bisonikovi chyba- zadala som do googla to, co ty, tak mne nic take neukazalo.
Terezia13
15.01.15,14:13
bisonika ani westíka by som celoročne vonku nenechala, sú to plemená, ktoré sú už generáciami chované väčšinou v byte, takže už nemajú vyvinutú imunitu voči nepriaznivému počasiu, okrem toho tieto nižšie plemená sú náchylnejšie na zápaly dýchacích ciest aj močových ciest pri nízkych teplotách, ak sa to nedá riešiť ináč, je potrebné, aby mali prístup do dobre zateplenej búdy a aby búda nebola vo výške zeme
arizona
15.01.15,15:51
V prvom rade si ujasni,ake mas podmienky pre psika. Ak hladas psika ,ktoreho planujes mat celorocne vonku,urcite nevyberaj spolocenske plemena. Tie nie su prisposobnene na zivot v zime,ale aj trpia tym, ze nie su v spolocnosti ludi. Same niekde na zahrade trpia.

Navstiv najblizsi utulok,tam ti urcite poradia a vyberu vhodneho psika. Na dvor su vhodnejsie psiky s hrubsou srstou,krizence. Tie urcite ustrazia dvor lepsie,ako male ,spolocenske psiky.
pankratz
15.01.15,16:42
Spoločenský pes bude trpieť, keď bude sám, oni sú zvyknutí na spoločnosť a na prítomnosť svojej rodiny. Okrem toho, im bude zima, však na zimu sa im zvyknú obliekať svetríky.