bufoo
19.01.15,16:36
Ahojte ľudkovia. Chcel by som sa vás opýtať či by ste tu na SK privítali niečo na spôsob "nákupy potravín bez čakania".

Celé to spočíva to v tom, že vy by ste si cez aplikáciu (na mobile alebo PC) niekedy v priebehu dňa objednali tovar z obchodu (Kaufland, Tesco, Jednota, ...) a namiesto toho aby ste museli dlhý čas vyberať a hľadať tovar v regáloch, a nakoniec ešte čakať v pokladni by ste si poňho len prišli, zaplatili a odniesli domov.

Príklad: Počas práce máte pár minút čas, tak si cez aplikáciu v mobile urobíte nákup, a po práci ho len vyzdvihnete. Ušetrilo by to mnoho času, ak si vezmete že v obchodte by ste strávili ďalšiu hodinu.

---> Áno, viem, že už tu sú možnosti, že vám tovar odnesú až domov, ale zväčša je to zdĺhavé, tovar vám budú môcť priniesť až na ďalší deň, môže sa stať, že v čase roznášky ani nebudete doma, plus sú to ďalšie desiatky dodávok ktoré znečisťujú ovzdušie a ničia cesty.

Budem rád za každý názor

Prajem pekný zvyšok dňa.
taiko
19.01.15,15:42
Asi by som problem s tym, ze mi dodaju tovar, ktory bude po zaruke, poskodeny, alebo budem inak ojebabrany. Neviem si to dost dobre predstavit so zeleninou a cerstvym, ci vazenym tovarom, napr ako by sa zvladlo "pekne zadne hovazdie". :)
V kazdom pripade by som to vyskusal a videl by som nakolko je prevadzkovatel takejto sluzby doveryhodny.
lujza.j
19.01.15,15:52
"plus sú to ďalšie desiatky dodávok ktoré znečisťujú ovzdušie a ničia cesty"

toto ako vyriešiš..
taiko
19.01.15,16:01
sak nebude on rozvazat, ty si to niekde vyzdvihnes asi
lujza.j
19.01.15,16:03
:eek:
lujza.j
19.01.15,16:04
a po obchodoch bude chodiť ako na skejte?:D
ivka70
19.01.15,16:11
Ved to uz davno funguje, funkcia klikni&vyzdvihni
http://www.aktuality.sk/clanok/232933/v-tescu-si-mozu-slovaci-nakup-uz-aj-vyzdvihnut/

Zakaznici vravia, ze v tomto nakupe si najdu veci este cerstvejsie a v lepsej kvalite, ako by si sami vybrali priamo v obchode, kde si nakup vyzdvihuju.
pavol54
19.01.15,16:14
a drahšie
taiko
19.01.15,16:16
ak vie niekto za hodinu zarobit 15-20EUR, kludne da za nakup, ktory ho pocka nejake EUR-o navyse. To bude priplatok za usetreny cas, ktory by stravil medzi regalmi
Peggynka
19.01.15,16:30
Ja som pochopila,že len z daného obchodu...nemotáš sa po predajni,ale napr na "informáciách" máš pripravený nákup - len zaplatíš a idéééš.A už je obmedzenie,že len tovar nechladený a nemrazený,tsss...Hľadajú robotu pre predavačov :D
bufoo
19.01.15,16:30
Ako píše "taiko" tovar by ste si vyzdvihli na predom určenom mieste. Ľudia chodia aj tak väčšinou z práce na aute tak by len skočili do obchodu a zobrali nákup domov. Podstata je hlavne v tom šetrení času.
A zamestnanci ktorí by tie nákupy robili, sú vo výhode, hneď vedia čo sa kde nachádza, plus môžu suroviny brať priamo zo skladov, čo by prebiehalo podstatne rýchlejšie.
bufoo
19.01.15,16:34
Áno, viem, že niečo také funguje, no je to orientované len na Tesco. My plánujeme spojiť všetky siete predajní. Každý akciový tovar by bol pod jednou aplikáciou, nikomu by nič neušlo, žiadne prehľadávanie 10 letákov. (ďalšie šetrenie času)
A súhlasím s vami, že tento tovar je väčšinou v lepšej kvalite, kedže sa mnohokrát berie priamo zo skladu.
lujza.j
19.01.15,16:36
nie som vrazená každý deň v potravinách raz za 2-3týždne to prežijem:)
bufoo
19.01.15,16:36
Žiadne obmedzenie v tovare nie je, môžte si objednať čokoľvek. Mrazený tovar ostane mrazený, kedže bude pred vyzdvihnutím uložený v skladoch na to určených. :)
pavol54
19.01.15,16:57
to by musel byť len veľmi obmedzený sortiment, nemôžu sa spolu skladovať rôzne druhy tovarov napr pracie prášky s rohlíkmi, ryby so salámou, a pod mrazené a nechladené, toľko obmedzení a ďalej zodpovedná osoba za balenie zodpovedná osoba za skladovanie, a potom do pokladne blokovanie kedy sa nablokuje ak neprevezme aký postih, no to si neviem predstaviť ten galimatiáš niečo ako akcia "guľový blesk"
Peggynka
19.01.15,17:00
"nápad" má trhliny :D
buchač
19.01.15,17:07
Podotýkam, že nie som podnikateľ a ani obchodník.


bufoo (Dnes 17:30) Ako píše "taiko" tovar by ste si vyzdvihli na predom určenom mieste. Ľudia chodia aj tak väčšinou z práce na aute tak by len skočili do obchodu a zobrali nákup domov. Podstata je hlavne v tom šetrení času.
A zamestnanci ktorí by tie nákupy robili, sú vo výhode, hneď vedia čo sa kde nachádza, plus môžu suroviny brať priamo zo skladov, čo by prebiehalo podstatne rýchlejšie.

V citovanom spomínaš obchod a v zadaní zasa veľké hypermarkety. O aký obchod sa teraz jedná ???

Lebo hypermarkety to majú na háku...

Akurát Tesco sa angažuje. No tu ide o iné. Ide o snahu prilákať zostávajúcich zákazníkov na trhu, nakoľko práve Tesko to má inde v okolitých štátoch dosť nahnuté.

Tie ostatné zasa touto cestou nejdú a ani nepôjdu...

Menšie obchody zasa nemajú šancu zabezpečiť ten nálup do tašky...



...o aplikácii sa nemá význam ani baviť, ak nepoznáš samotnú obchodnú politiku... ;)
avalik
19.01.15,17:18
ziadna uspora casu, pokial by takato vydajna mala byt na druhom konci mesta a nie v bezprostrednej blizkosti bytu/domu ... tak ci tak na vacsi nakup by som musela ist autom ... takze pre mna je vyhodnejsia donaska domov
lujza.j
19.01.15,17:19
možno si to u nich nejak zazmluvní....
bubkoch
19.01.15,18:16
1. rozhodne by som to cez aplikaciu v telefone nerobil ... maly displej, zdlhave a pomale prezeranie a vyber ... objednavka v tesco domov na PC monitore trva aj vyse pol hodiny, smartfon by som asi od nervov rozbil
2. spojit viac predajni ? akoze v jednej kupim to, v inej tamto ? a budem behat po celom meste po predajniach ? nonsens
3. tesco domov je super, donesu domov, ponukaju aj moznost vyzdvihnut v hypermarkete, ake kto by sa trepal cez pol mesta kvoli usetrenym 1-2 euram za dopravu ? kvalita potravin tá najlepsia, jednak cerstve, jednak davaju tovar s najdlhsou trvanlivostou (nie napr. tvaroh so zarukou do zajtra) ... polozky ktore sa mi nepacia a nechcem, sofer berie spat, zjavne neriskuju navrat polovice potravin do predajne ... a cas dodavky domov si vyberam pri objednavke
bubkoch
19.01.15,18:17
co drahsie ? ceny su rovnake ako v predajni
buchač
19.01.15,18:54
Peggynka (Dnes 18:00) "nápad" má trhliny
----------------------------------------------------
Mariánska priekopa šuviks... ;)
bufoo
19.01.15,19:04
To ako budeme riešiť spoluprácu s predajcami by som tu neriešil.
Otázka bola či by ľudia niečo také prijali a používali to. V USA je to pomerne rozšírené, chcel som to skúsiť aj u nás.
bufoo
19.01.15,19:07
Keďže siete predajní sú strategický umiestnené na miestach čo najbližšie obydlí, tak by s tým nemal byť problém. Ale jasné, nehovorím, že by to bolo v každom prípade a pre každého výhodnejšie.
bufoo
19.01.15,19:14
1. Fungovanie cez mobilnú app je vyriešené plus to nemá nič spoločné s otázkou.
2. No čisto teoreticky by ste to mohli urobiť, ak by sa vám ich chcelo obehať všetky prevádzky. (A aj keby, tiež by ste ušetrili čas). Spojenie sme mysleli že by boli všetky údaje v jednej aplikácii, prehľad všetkých akcii a pod.
3. Jasne je to vec názoru čo je pre vás pohodlnejšie. No tiež si neviem predstaviť, že ak by sa robila polovica všetkých nákupov len takouto formou ako by šoféri stihli rozviesť tisíce nákupov. Asi by sa tá čakacia doba trochu predĺžila. A taktiež aj kvalita tovaru. V malom je to zaujímavé, no do budúcnosti málo perspektívne.
arizona
19.01.15,19:51
Mne by sa pacilo.
Uz len z toho dovodu,ze by som urcite usetrila,lebo hy mi nabalili iba to,co potrebujem.

Tiez chodim na nakup s cedulou vo vrecku,ale vzdy nakupim okrem toho kopec zbytocnosti...

Nevyhodu vidim v tom, ze je to vhodne skor pre ludi v meste.
Byvam na dedine a ked uz sadnem do auta a cestujem do mesta,uz mozem zrovna aj nakupit. Mensie nakupy odbavujem v blizkych obchodoch, kvoli vacsim musim cestovat.

Ale ak by mi to priniesli az domov,to by som urcite vyuzivala,lebo by to bola pre mna vyrazna uspora casu.
buchač
19.01.15,20:00
bufoo (Dnes 20:04) To ako budeme riešiť spoluprácu s predajcami by som tu neriešil.
Otázka bola či by ľudia niečo také prijali a používali to. V USA je to pomerne rozšírené, chcel som to skúsiť aj u nás.
===================================
USA nejak nerieš ... ;)

Keby si náhodou nevedel o jednej skutočnosti, tak Ti ju aj posuniem.
Tie veľké nákupné centra a teda aj hypermakety v ich priestoroch a mimo centier miest v USA pomaly ale iste končia.
Vracajú sa k starému štýlu menších predajní poblíž svojich zákazníkov.
==================================
Spomenul som obchodnú politiku hypermarketov, nuž vedz, že nie zo srandy.
Na Slovensku sme ešte nedospeli k tomu, aby takáto služba fugovala vo veľkom.
...dôvody sú vo všeobecnosti aj známe a tie "neznáme" radšej nespomínam...
buchač
19.01.15,20:04
Tesco v Partizánskom dostalo pokutu milión eur
Vydané dnes o 17:48

Za opakovaný predaj potravín po dobe trvanlivosti dostal reťazec vysokú pokutu, napadne ju na súde.

BRATISLAVA. Hypermarket Tesco v Partizánskom opakovane predával potraviny po dobe trvanlivosti a tiež zdravotne závadné ovocie a zeleninu. Dostal za to pokutu milión eur.

V pondelok o tom informoval portál denníka N.

"Pokuta, ktorú dostalo Tesco, je v súlade so zákonom. Je to pokuta, ktorá sa nedáva pri prvej kontrole, ale na základe opakovaných nedostatkov," povedal riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej inšpekcie Jozef Bíreš.

Podľa inšpekčného záznamu už v júni na jeho pultoch našli kontrolóri plesnivé hrozno, uhorky, jablká, nektarinky a ďalšie ovocie.

Aktuálne predávali "sedem druhov potravín v celkovom množstve 1,9328 kg a cene 19,33 € po uplynutí ich dátumu minimálnej trvanlivosti."

Správa popisuje aj ďalšie prehrešky ako skladovanie minerálky na slnku a podobne.

Bíreš denníku N povedal, že za opakované porušenie rovnakých nedostatkov dovoľuje zákon dať pokutu od jedného do piatich miliónov eur

Tesco pokutu napadne na súde, pretože ju považuje za nezákonnú. „Zároveň sme požiadali o odklad vykonateľnosti. Súd vyhovel našej žiadosti a odložil zaplatenie pokuty až do právoplatného rozhodnutia,” povedala Zuzana Lošáková z marketingu Tesca.

Inšpekciu zároveň žiadala o stiahnutie informácie o pokute z webu, pretože ešte nie je "konečná".

Vedenie nadnárodnej spoločnosti len minulý týždeň oznámilo, že zatvorí dve prevádzky v Česku: hypermarket v Ústí nad Labem a jeden z pražských obchodov.
http://ekonomika.sme.sk/c/7598277/tesco-v-partizanskom-dostalo-pokutu-milion-eur.html?ref=njct
ivka70
20.01.15,08:07
Poviem pravdu, ze ak by som to chcela vyuzivat, je mi uplne jedno z akeho obchodu ten nakup bude.
Podstatna je pre mna kvalita tovaru a sluzby.

Nevidim dovod platit navyse preto, ze mi zozenu tovar z viacerych predajni - pretoze to by zakonite navysilo cenu sluzby.

Akciove ceny su raz tam raz tu, a aj ked nakupujem sama, neobieham obchody len preto, ze v tomto je lacnejsia kava a v tomto maju akciove rozky :)
ivka70
20.01.15,09:07
Myslim, ze to cele funguje tak, ze oni nachystaju a ty so mozes prebrat len to, co chces, co sa ti nepaci, to im tam nechas a nezaplatis ....
Nandrolon
20.01.15,09:46
Najideálnejšia by na to bola ONLINE aplikácia s jednoduchou registráciou, ktorú by si človek mohol spustiť na hocičom pripojenom k nete.
lujza.j
20.01.15,09:52
Musiš mat listockovu disciplinu:D
Peggynka
20.01.15,10:04
Hej,keď nezostane lístoček na chladničke prilepený :D
lujza.j
20.01.15,10:45
Ja ked nemam listok som zablokovana:Dnekupim nic...resp.pozabudam vsetko....