mohinder
20.01.15,09:26
Zdravím, v PC mám ako primárny harddisk , v Tento počítač mi ukazuje že je voľných cca 150 GB, avšak ak si dám zrátať všetky súbory čo sú na C: tak mi ukazuje že je zaplnených iba cca 150GB. Teda mi chýba 200GB ktoré niesú nikde. Je chyba v ovládači HHD alebo to môže byť nejaký vírus čo zahlcuje miesto na HDD?
lubko6394
20.01.15,08:42
Mne čosi podobného robil môj NB. V nastavení som si musel zaškrtnúť zobrazenie aj skrytých súborov a zrazu som videl kde mám zmiznutých cca 300 GB - zálohy systému. Zmazal som mu to ako správca a ešte neprotestoval...
mohinder
20.01.15,08:47
Presne to som aj spravil. cez Total Commandera som si dal zobraziť skryté aj systémové súbory ale to mi ukázalo len tých cca 150GB zaplnených.
Chobot
20.01.15,08:48
To nemôžeš takýmto spôsobom pozerať kapacitu disku. Klikni si pravým talčítkom myši na C: a daj vlastnosti. Vyskočí ti koláčový graf s popisom, kde uvidíš, akú kapacitu má disk a koľko je z toho zaplnené.

To ale neplatí, pokiaľ na tom SSD disku máš vytvorenú partíciu C: s menšou veľkosťou, ako je maximálna veľkosť disku. Potom je treba ísť cez Start > Nastavenie > Ovládací panel > nástroje na správu > Správa počítača > Správa diskov a tam si pozrieš ten SSD disk, akú má štruktúru, či ti pri vytváraní partície C: nezostalo ešte voľné, nealokované miesto na disku. Ak zostalo, z toho môžeš vytvoriť novú partíciu a označiť ju iným písmenom.
Chobot
20.01.15,08:51
Počkaj, to máš NB? Hore si písal, že to je PC, tak napíš hneď o čo ide. Potom je všetko jasné, notebooky majú na disku skrytú partíciu, kde je uložený inštalačný softvér (používa sa pri prvej inštalácii ako aj v prípade zlyhania systému a nutnosti preinštalovať operačný systém). Tú partíciu nevidíš, ale zaberá z disku miesto. Ty vidíš len partíciu C:, ktorá je logicky menšia, ako kapacita disku.
mohinder
20.01.15,08:54
Ten disk nebol rozdelený pri inštalácii Win na menšie partície. je tam 100MB na nejaký systém a ptm zvyšných 500GB kde mám nainštalovaný celý systém Win7 a dalšie programy. A ďalšie zaujímavosť že aj keď som odinštaloval nejaký program a preinštaloval ho na druhý HDD, tak namiesto toho aby uvolnilo miesto tak ostalo ešte menej voľného miesta.
Nandrolon
20.01.15,08:54
Skús si dať zobraziť cez správu zariadenia všetky oddiely, teda aj nenaformátované, skryté, servisné alebo s nepriradeným písmenom.
Dostaneš sa tam vo WIN 7 takto:
OVLÁDACÍ PANEL
SYSTÉM A ZABEZPEČENIE
NÁSTROJE NA SPRÁVU
SPRÁVA POČÍTAČA
UKLADACÍ PRIESTOR
SPRÁVA DISKOV

- tam vidíš komplet všetok ukladací priestor, čo máš fyzicky aj virtuálne v PC
Dajú sa tam robiť rôzne operácie ako rozdeľovanie, spájanie, premenovanie, priraďovanie písmen a podobne.
mohinder
20.01.15,08:57
Je to stolový PC, sú v ňom dva HDD. hlavný je SSD ten Samsung EVO 500Gb a ptm je tam druhý klasický 3,5" 1TB HDD rozdelený na 2 disky. V Tento počítač mi ukazuje celkovú kapacitu cca 501GB, z toho je 150GB voľných => čiže 350 GB je zaplnených.
lubko6394
20.01.15,08:57
Zdá sa mi, že ani mne TC neukázal tie skryté zálohy.
denis_m6
20.01.15,09:09
Menil si si disk sam na notebooku, alebo si ho uz kupil s tymto diskom? ak si kupoval zvlast, aky je to disk, kupeny riadne v obchode, alebo velmi dobra ponuka cez internet?
mohinder
20.01.15,09:14
nejde o NB ale o stolový PC, HDD bol kupovaný na alze.
Freedy
21.01.15,21:12
Zdravím, mal som presne ten istý problém. Našiel som riešenie. zaberá to takzvyný windows shadow storage, teda zálohy systému , ktoré sú uložené tak že ani po zobrazení skrytých súborov ich nenhájdete ... Stalo sa mi to asi 5 rokov dozadu s wi Vista, tá si robila obrovské zálohy ...
tu je návod ako túto shadowstorage zmazať
http://www.sevenforums.com/tutorials/166102-shadow-copies-delete.html
mecky
21.01.15,21:59
skus to prejst tymto ci neukaze divne velkosti adresarov, nainstalovat a spustit ako spravca
http://www.jam-software.com/treesize_free/download.shtml