terezamaria
20.01.15,19:44
Viem, že sú tu témy z predchádzajúcich rokov, ale poprosím skúsenosti z dovolenky v Bulharsku z r. 2014.Jedná sa o rodinu s dvomi deťmi, 13 a 7 ročné, letecky, na 1 týždeň. Ďakujem krásne za odovzdanie tipu na peknú dovolenku.
alaya1
20.01.15,18:45
Terezka, za tie peniaze, co daju na Bulharsko, nech idu skor do Grecka, uplne ina uroven a aj more. Mozem len odporucit.
Žabinka
20.01.15,19:25
terezka, neviem či je bulharsko dobrá voľba.. tam môžeš natrafiť na hocičo.. ak idú rodičia s deťmi, tí teoreticky môžu ustriehnuť napríklad stravu.. lebo v bulharsku tá strava nie je bohviečo.. pláž, tiež lotéria.. ja ti môžem popísať zážitok mojej Romanky z minulého roka.. hotel- jedna báseň, bazény, obchody v areáli, výhľady krásne, proste super.. strava- 3/4 hotela potrebovalo služby lekára, našťastie sídlil priamo v hoteli (mňa napadlo prečo asi..), a boli tam aj infúzie nutné.. pláž, a aj niektoré v okolí- smrad, špina, nemali sa kde zložiť, lebo všade boli porozbíjané kusy mušlí..
a boli konkrétne tu http://www.bulharskysen.sk/projekty/aheloy-marina-cape/
terezamaria
20.01.15,19:37
Alenka ďakujem pekne.
terezamaria
20.01.15,19:38
Žabinka ďakujem, som rada že sa podelíte s osobnými skúsenosťami.
alaya1
20.01.15,21:07
Grecko mam zmapovane cele, ak potrebujes radu, velmi rada :)
evuš
21.01.15,05:24
Terezka, niekto nedá dopustiť na Bulharsko, niekto Grécko, Malorku, Taliansko, Egypt, či Tunisko.... v Bulharsku som nikdy nebola, ale po zlej skúsenosti by som už osobne ja nešla napr. do Španielska.... U mňa jednoznačne vyhráva Chorvátsko.... a potom také miesta, na ktoré si musím najskôr našetriť....:D;)
Nepomohla som Ti, ale koľko ľudí - toľko chutí a najmä skúseností...takže verím, že Ti ostatní poradia z osobných zážitkov....
Peggynka
21.01.15,07:00
Ja na Bulharsko nedám dopustiť,chodím tam cielene zo zdravotných dôvodov a pobyt mi vždy pomôže.Už ani neviem,koľkokrát som bola (snáď 10x?).Bola som na Zlatých pieskoch,tam bol problém s počasím,keď nepršalo dopoludnia,tak popoludní (musím ale napísať,že čo sa týka počasia,už to neplatí,pretože pravdepodobne klimatickými zmenami je počasie nevyspytateľné,nakoniec ako aj inde-spomeňte na Chorvátsko minulý rok :D ) Ideálna dovolenka s malými deťmi bola na Slnečnom pobreží,čo už tiež neplatí,ale väčšie deti si to užijú,je tam mnoho atrakcií a zábavy.V Kitene (2010)sme bývali v hoteli Kamenec,je to hotel pár metrov od severnej pláže,všetko OK-až na počasie.Dobré je pozrieť si recenzie,ale napr. tu som čítala a nestačím sa čudovať-boli sme tam v tom istom čase a fakt neviem,čo tí ľudia chcú,keď kritizujú raňajkový bufet (doma čo raňajkujú?),takže to treba brať s rezervou:
http://recenze-hotelu.invia.cz/?nl_country_id=32&nl_locality_id=366&nd_hotel_stars_from=-1&nl_hotel_id=21422&s_fulltext=&submit=1&str=13#review69943
Aj toto je dobrá stránka:http://bulharsko.evropou.cz/mapa.html
Ja sa tohto roku chystám na Pomorie,kvôli čiernej pláži a verím,že ma nič neprekvapí a užijem si dovolenku.
ninka24
21.01.15,07:51
Do Bulharska som sa teda este nedostala, lebo vzdy vyhra nieco ine...Ale posledne roky sme vzdy na poslednu chvilu zakotvili v chorvatsku Vodice - super mestecko, obchodiky, plaze, more ciste - samozrejme ze nie ta cast mora v meste - mne to vzdy pripadalo ako "kupalisko", ale celkovo jadran je krasny, len neskutocne studenyyy! Minuly rok sme sa na poslednu chvilu vytrepali na Mallorku, a veru ze sme neolutovali ani na sekundu! Rozhodovali sme sa medzi Bulharskom, Greckom a vysla Mallorka. Hotel cistucko, restika cista, na plazi svetlucky piesok a bola kusok, more - naaadhera, modre ciste, sem tam vacse vlny, ale zabavili sme sa :) Jasne ze obcas prudy aj riasy doniesli, ale vzdy sa im dalo na plazi vyhnut. Ale to najhlavnejsie - more uuuzasna teplucke! Boli sme v mestecku S´illot, kazdy ma strasil ze to je pre "dochodcov" ze sa tam budeme nudit atd.....pravda to teda vobec nebola, vecer vzdy bolo kam ist! Co sa mi tam pacilo - predsa španieli to je europska kultura, takze predsa sa tam clovek citi "kulturne" a este co sa tyka cien - obchodiky potraviny, kazdych 250m, clovek si kupil vodu cestov na plaz a veru ta voda stala menej ako u nas v obchode... :) Co sa tyka veku 4x tridsiatnici a 1x dieta 4roky. Ubytovanie: Hotel Mariant, sli sme cez Neckermann, odlet Vieden. Nieje to sice skusenost s Bulharskom, ale mozno pomoze pri rozhodovani :)
ninka24
21.01.15,07:56
Jej a este podstatna vec - ta Malorka vysla v polovici augsta lacnejsie ako Grecko, ci Bulharsko. Lacnejsie v zmysle, ze za rovnake peniaze, viacej muziky :)
terezamaria
21.01.15,10:13
Ďakujem, každá skúsenosť niečo napovie :-)))
terezamaria
21.01.15,10:14
Peggy ďakujem za svoje poznatky :-)))
terezamaria
21.01.15,10:15
Evuš ďakujem :-)))
Peggynka
21.01.15,10:22
Ja už som to tu písala,že Čierne more je úplne iné,má svoje špecifiká a moja skúsenosť v rámci vplyvu na zdravie,je nespochybniteľná (pre mňa 2v1 :) dovolenka aj kúpele).Po Bulharsku môžem ísť na STK :):):)
terezamaria
21.01.15,12:42
Díky, posúvam....