Brendolíno Frolík
20.01.15,22:29
Je to čudné, ale ako náhle si nastavím na všetkých zariadeniach na mojej WIFI prideľovanie IP adries pomocou DHCP nefunguje to. Jediná vec na ktorej to funguje je tablet, na ktorom mi pridelí adresu z 192.168.2.XX na ostatných mi pridelí adresu z 192.168.1.XX na ktorých to kvôli tomu nepracuje. Viem že jedno riešenie je mať na každom zariadení nastavenú statickú IP adresu, lenže keďže tie zariadenia využívam na viacerých miestach je to nepraktické. Na iných miestach mi ale funguje automatické prideľovanie normálne, len na mojej sieti mi pridelí IPčku na ktorej mi to nepracuje. V čom môže byť chyba? V routeri alebo je chyba niekde v nastaveniach siete? Je nejaké riešenie ako vyriešiť to, aby mi na mobiloch, notebooku, aj PC pripojenom na router LAN káblom prideľovalo IP adresy z brány 192.168.2.XX a nie z 192.168.1.XX pretože ako sa zdá, funguje to len keď, prepáčte za neodborný výraz, to predposledné číslo sa zhoduje v IP adrese s bránou? Ďakujem za odpovede.
mecky
20.01.15,21:42
ano v takomto pripade to funguje to iba ked je IP z tej istej siete ako brana
toto vyzera ako keby si mal v sieti 2 zariadenia ktore vysielaju dhcp. nemas nahodou 2 wifi vysielace?
mozes nakreslit (popisat) ako vyzera tvoja siet?
misoft
21.01.15,11:28
Pozri do routera. V nastavení DHCP sa dá nastaviť rozpätie IP adries, ktoré bude využívať, potom sa dá nastaviť defaultna brána (gateway). Takže nastavíš romedzie 192.168.2.xxx (100-199), default gateway 192.168.0.x (inak je to IP adresa routera)....
Ak máš ešte druhý router - DHCP vypni