racham
21.01.15,12:22
Sú dve s.r.o. ktoré účtuju v PO jedna je naslovensku a jedna v čechách konateľom je jedná osobo v obidvoch spoločnostiach, podnikateľ si prevádza peniaze z jednej firmy na druhú a späť. cen banku. Môžem tieto prevody účtovať na 315 a 325 a na konci roka len rozdiel vydať alebo vrátiť do pokladne??? ďakujem alebo to riešite inak???
Chrusťa
21.01.15,12:36
a na základe čoho si tie peniaze presúva z jednej firmy na druhú? formou pôžičky či ako?
racham
22.01.15,06:06
Ono to je vlastne tak že keď jedna firma nemá dostatok penazí tak na nu zašle z druhej firme. Na základe čoho nemam potuchy. Po minulé roky to všetko hádzali na 365 ale bolo tam ozaj všetko ani to nebolo oddelené analitikou. Teraz som sa stretla v inej firme s tým že tam to hádžu na 315 a325 možno ako milné platby. a ja to potrebujem teraz rozhodnúť ktorým spôsobom to zaúčtujeme. Takéto platby by ani vôbec nemali byť no bohužiaľ sú. a potrebujem to zaúčtovať. ďakujem za názor
Chrusťa
22.01.15,06:54
s takou formou kvázi mylných platieb dotácie firmy som sa ešte nestretla. malo by sa to robiť na základe nejakej zmluvy o pôžičke, či už subjekt subjektu al. konateľ do firmy. môže samozrejme aj bezúročne, ale takto si to presúvať hore dole bez ničoho no neviem. Ja také veci riešim skrz pôžičiek krátkodobých a účet 249-kr. finančné výpomoci al. potom ak konateľ vkladá tak cez účet 365