mondes
24.01.15,10:05
Ahojte, klient má živnosť "Prípravné práce k realizácii stavieb" a v r. 2014 si urobil zváračský preukaz. Tie skúšky ho stáli 620 Eur. Môže si to dať do N, ak faktúruje pomocné stavebné práce? Najprv som bola za to, že nie, pretože by musel mať v živnosti uvedené aj zváračské práce. No keď tak rozmýšľam, tak aj na stavbe je potrebné niečo zvárať. Čo myslíte, prešiel by taký výdavok pri daňovej kontrole? Ďakujem pekne.
Mila123
24.01.15,09:19
ozaj zvára? sa mi nezdá ........ nerobí iba "hantlagéra" ?
Mila123
24.01.15,09:23
Anik
24.01.15,09:43
daňovo uznateľným výdavkom je výdavok na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmu ak zváračské práce nemá v živnostenskom oprávnení, nemôže ich fakturovať a teda si nimi ani nezabezpečuje príjem. Ja by som povedala, že si mal za 5 eur - dopísať predmet podnikania a nebol by problém
Za daňový výdavok na vzdelávanie sa dá uznať len taký ktorý priamo súvisí s predmetom podnikania.
mondes
24.01.15,17:06
Tak ja som pri ňom nestála, aby som videla, či zváral, alebo nie. Tvrdí, že áno. A ja si myslím, že ak by nepotreboval k práci zváračský kurz, tak určite by nevysolil 620 eur na to, čo nepotrebuje. Len ide o to, že to nemá v živnosti a preto by mu to asi neprešlo.
Anik
24.01.15,17:29
ty mu môžeš poradiť, ale rozhodnutie je na ňom. Prečo si to nedopísal do živnosti, bolo by ho to stálo 5 €