janoano
26.01.15,07:43
Je pre mňa zaujímavý, ale neverím obsahu.
Je podpísaný iba menom.
arizona
26.01.15,06:49
Nevieme aky je to spam,nevieme co obsahuje. Mozno je to iba neskodna reklama,ale mozno v sebe skryva virus,ktorym si mozes poskodit PC.
Ale vacsinu spamov posielaju automaty,takze si pozri dolu v sprave,ci sa da na spam odpovedat,nie vzdy je to mozne.
Chobot
26.01.15,07:21
TAk sa ťa opýtam. Čo sa stane, ak ťa niekto na ulici osloví a ty sa pri ňom zastavíš? Nevieš, lebo nevieš, čo chce ten druhý.

My nevieme, čo je obsahom mailu (ani nevieme, či je to vôbec spam), tak ti nevieme povedať, čo sa stane. Keby si ten mail skopíroval, tak by sme ti skôr veeli povedať.
janoano
26.01.15,07:41
no a ty mi potom dedičstvo 25 milionov vyfukneš :D
kopretinka
26.01.15,07:48
no tak pokiaľ ide o dedičstvo,alebo výhry v lotérii,tak ja by som už bola nehorázne bohatá.......ak tomu neveríš,ako to môže byť pre teba zaujímavé? ve´d odpovedz,a potom nás môžeš všetkých pozvať na dovolenku na Maledivy..........len aby z toho neboli Veľké divy
janoano
26.01.15,08:02
v r 1881 bez stopy zmizol pradedov brat, zostala mi zlomená vetva v rodokmeni
Chobot
26.01.15,08:03
No tak toto mi stačí. Dedičstvo si kľudne nechaj, ja už som takto zdedil oveľa viac.

Ale ak odpovieš na takýto mail, tak ťa začnú namotávať. Najprv ti "dôveryhodné" inštitúcie, notári a právnici vydajú potvrdenia, že si zdedil. Potom po výmene niekoľkých mailov ti oznámia, že je tam malýá problém s nejakým dedičským poplatkom, ktorý bude treba uhradiť, ale ak ho uhradíš, do 24 hodín budeš mať dedičstvo na účte. Ty ten poplatok uhradíš, ale objaví sa nový, možno o niečo vyšší poplatok, napr. za transfer peňazí (zároveň dostaneš konfirmáciu z banky, že na účte je 25 mil USD a čakajú na prevod - treba len uhradiť ten poplatok za prevod). Ak aj to uhradíš, tak to pôjde takto dokola - budú z teba vyťahovať peniaze po malých čiastkach až kým nezistíš, že je to podvod alebo kým ti nedôjde trpezlivosť. Potom ti už dajú pokoj a ty budeš ľahší o toľko, koľko si im bol ochotný zaplatiť pri vidine miliónového dedičstva.

A to ešte dopadneš dobre, sú podnikatelia, ktorí do zahraničia vycestovali aj osobne a tam ich tak ošklbali, že boli radi, že si zachránili vlastný život (napr. museli dať úplatky rôznym fingovaným úradníkom, platiť útraty sprostredkovateľom, kupovať ako úplatky drahé dary - hodinky, šperky a pod.).

Pozri si film Escape: Human Cargo (Nebezpečný kontrakt)

(http://www.imdb.com/title/tt0143236/)

http://www.csfd.cz/film/16699-nebezpecny-kontrakt/

ako to môže dopadnúť.
Chobot
26.01.15,08:10
A si myslíš, že si niekto po 130 rokoch spomenie, že na slovensku žije nejaký janoano? Nebuď naivný.

Ale ak chceš, odpovedz. My sme ťa ale varovali.
kopretinka
26.01.15,08:11
:D
janoano
26.01.15,08:12
Chobot, veľmi pekne dakujem za odpoved (y) ja ako obyčajný užívateľ internetu som sa bál najmä o "zdravie pc".
arizona
26.01.15,08:14
to este aj dnes niekto uveri takymto mailom? Ved to uz bolo preberane v mediach pred par rokmi : https://www.google.sk/search?q=nigerijske+listy+dedicstvo&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=MwXGVPCZOZXkap7UgagE
kopretinka
26.01.15,08:15
veď si tem email už otvoril,ak bz v ňom niečo bolo,tak pýtať sa je už neskoro
janoano
26.01.15,08:30
dakujem všetkým za odpovede potešili
najmä tých ktorí ani nepochopili moju otázku :D
misoft
26.01.15,10:27
Veru - keby som otváral ja všetky tie SPAMy - tak som 3x bohatší ako samotný Bill Gates.....:D:D:D
sthruska
26.01.15,12:46
Osobne okamžite zahadzujem všetku poštu, pri ktorej nepoznám odosielateľa. Ani ju neotváram!
Charon
15.03.15,16:11
Ak sa Ti zdá rozumné na email odpovedať, resp. si precvičiť anglinu, vytvor si nový účet u free prevádzkovateľa, skopíruj email a odpovedz. Neotváraj bez pieskoviska žiadne súbory. A sleduj...