maped
26.01.15,20:27
Prosím Vás klient neplatiteľ dph vystavil faktúru na predaj tovaru fyzicej osobe do Sweden.
Bol povinný registrácie a podať súhrnný výkaz pre DPH?
Ďakujem pekne.
avalik
26.01.15,19:30
čítala si § 7 a § 7a?
maped
26.01.15,19:37
práve som si to prečítala a neviem z toho moju odpoveď.
avalik
26.01.15,19:39
§ 7

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 14 000 eur.

(2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 14 000 eur.

§ 7a

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.



je tam uvedeny predaj tovaru do EU?
maped
26.01.15,19:45
avalik ja tu nikde nevidím ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platieľom dph dodáva tovar zahraničnej osobe
avalik
26.01.15,19:51
keďže to tam nie je uvedené máš povinnosť alebo nie?
maped
26.01.15,19:52
Ďakujem. Takže sa nemusí podávať?
avalik
26.01.15,19:53
nie, nemá povinnosť
maped
26.01.15,19:56
Ja som si myslela že nemusí, len som si z toho nevedela vybrať a chcela som od niekoho potvrdiť, že si myslím správne. Ešte raz vďaka.
maped
26.01.15,20:01
avalik mám ešte taký prípad že je spoločnosť registrovaná podľa §7a-podáva aj za služby súhrnný výkaz dph.
Má dodávateľa z ČR na tovar, ktorý jej vystavuje fa s rozpisom českej dph a ohľadne toho nič už nerieši a nepodáva. Môže sa rozhodnúť či prijme tovar s českou dph ak jej to vyhovuje?
avalik
26.01.15,20:07
zadaj samostatnú otázku