Candi
02.02.15,10:43
Zdravim. Pokusal som sa prepojit dva pc jeden s Win 8.1 druhy s Win 7 skusal som nastavenie domacej skupiny - nepovedlo se...! :-) Horsie vsak, zew teraz sa z pc, kde som experimentoval sa nemozem pripojit na net. Ked zapnem a vypnem ethernet vypise mi identifikuje sa, trva to asi 2-3 minuty a ukonci to NEIDENTIFIKOVANA SIET. Ked dam riesit problemy ukonci to konstatovanim Ethernet nema platnu konfiguraciu protokolu IP. V com moze byt problem, resp. ako mam postupovat aby som to napravil ? Obnovenie systemu nepomohlo, skusil som to tri krat, vzdy neuspesne... Pripadne ak by bol niekto tak ochotna a poradil mi aj, ako prepojit tie dva pc...: Velka vdaka dopredu...
ivka70
02.02.15,09:46
Prestavil si nastavenie sietovej karty, treba to na sietovej karte znovu nastavit (ak si ju, teda, neodpalil)
Ak chces 2 PC prepojit priamo kablom, potrebujes mat cross kabel, to len obycajnym sietovym nejde.
Ale lepsie asi vytvorit malu domacu siet a pripojit oba pocitace k routeru a umoznit im, aby na seba videli.
Candi
02.02.15,09:53
Aha a mohol by si mi prosim ta poslat nejaky navod ako na to, v tychto sietovych veciach som sa nikdy neorientoval... Inak v pc predajni mi poradili obycajny sietovy kabel, nie krizeny, vraj novsie sietove karty ( 3-4 rocne) to uz podporuju. Ja som ich prepojil priamo tym normalnym sietovym kablom, nie cez reuter, ktory ani nemam.
Candi
02.02.15,09:54
Oprava a ospravedlnenie : samozrejme MOHLA... :-)
ivka70
02.02.15,09:58
Na to neexistuje navod. To treba vediet aku mas sietovu kartu a ake vyzaduje nastavenia. To ti na dialku k tomu navod nikto neda.
Mozno naozaj to ide aj obycajnym kablom, skusil si sa popytat na postup v tej predajni?
Candi
02.02.15,10:12
Nie, nepredpokladal som taketo problemy, na nete je dost navodov ako prepojit dva pc, ale asi som nezvolil ten spravny... Nasiel som nastavenie sietovej karty, dost polopatisticky, tak to skusim podla toho. Len nerozumiem, preco to "nenabehne" same, mam pc 10 rokov a vzdy sa to nejako "samo" nastavilo...
http://old.bonet.sk/howto/2_hlavny_navod/hlavny_navod.html#_4.2_Vypnut%C3%A1_sie%C5%A5ov%C3 %A1_karta
ivka70
02.02.15,10:13
Skus preinstalovat sietovu katu, ked uz nic ine nezaberie ... a mozno to po instalacii noveho ovladaca opat nabehne "samo"
Candi
02.02.15,10:20
Cize podla toho navodu, co som nasiel, Lebo dost dobre nerozumiem, ako sa prinstalovava sietova karta. Zrejme mas na mysli ovladac, ale ked nie som pripojeny na nete, tak neviem, ci to zaberie. ALebo uz je v systeme a treba ho len preinstlovat ?
mecky
02.02.15,10:36
pravdepodobne si iba nastavil IP manualne, a teraz sietovka nevie komunikovat s routrom.
nastav to tak aby sa IP a DNS pridelovala automaticky
http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/change-tcp-ip-settings#1TC=windows-7
Candi
02.02.15,10:43
Aha diky, hoci som nic nenastavoval a nevkladal ziadnu IP aresu...
mecky
02.02.15,10:54
ked si sa pokusal spojit priamo 2 pocitace podla navodu tak je dost pravdepodobne ze sa tam zmena IP riesila
Candi
02.02.15,11:00
Nie, urobil som len prvy krok v tomto navode a ihned som uvidiel torjuholnicek pri okonky pripojenia na net a uz som nepokracoval... http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/homegroup-help#homegroup-start-to-finish=windows-81&v1h=win81tab2&v2h=win7tab1